Stoemp: Recepten en verhalen uit de Brusselse keuken door Albert Verdeyen. Uitgeverij Lanno-Tielt.
Grootgebracht met kaviaar en kreeft hebben we niet veel op met stoemp en de onvermijdelijke spruitjeslucht die het woord alleen al uitwasemt (grapje). Kok Albert Verdeyen doet er in dit boek alles aan om het Brusselse - maar van oorsprong Hollandse - keukenbegrip op basis van aardappelpuree nieuw leven in te blazen.
Eerst met paddenstoelen, met konijn en geuze of witloof en spekjes. Dan origineler, wan Albert Verdeyen wil stoemp bij de tijd brengen: met Noorse zalm en koriander bijvoorbeeld, met tapenade van olijven of kaviaar (zie je wel) en Sint-Jakobsvruchten. Daarna gaat hij Brussels, met de favoriete stoemp "voor kinderen" die niet graag groenten lusten. Lekker.
Stoemp met kool (een Brussels recept) Een echte stoemp, lekker en warm
die vindt u terug in de Brusselse brasserie.
Nodig: (voor 4 personen) 1 kleine savooi, 1 kg bloemende aardappelen, bintjes, 60 gr boter, muskaatnoot, zout, peper.
Bereiding: Schil de aardappelen Was de savooi en doe op schijfjes De kool en de aardappelen afzonderlijk koken in gezouten water Wanneer ze beiden gaar zijn (de kool moet zacht zijn) ze samen fijnmaken met een passevite (belangrijk). Op de puree de boter laten smelten. Op smaak brengen met muskaatnoot, peper en zout. Indien nodig een beetje melk toevoegen en goed mengen.
|