Naar jaarlijkse gewoonte zijn het van vrijdag 3 oktober tot en met maandag 6 oktober Ezelsfeesten te Kuurne. Blikvangers:
Vooraleer u kennis te laten maken met het volledige kermisprograma 2008, had ik graag toch even drie programmapunten als blikvangers Ezelsfeesten 2008 naar voor geschoven.
1. Heverband en Willy Sommers toegankelijker gemaakt voor gehoorgestoorden
Zaterdag 4 oktober is het zo ver, het optreden met de Heverband, groot showorkest, en Willy Sommers op de Kuurnse Ezelsfeesten. We zien er nu al naar uit.
Binnen ons Gemeentelijk Feestcomité Kuurne vzw hebben we een paar gehoorgestoorde leden. Vorig jaar maakten we summier kennis met het tolken van een mini-optreden om zo de gehoorgestoorden mee te laten genieten.
Het was de wens van het GFKuu vzw om ook het concert van de Heverband en het optreden van Willy Sommers toegankelijk te maken voor gehoorgestoorden. We zijn ervan overtruigd dat dit inclusiegebeuren niet alleen een meerwaarde betekent voor de gehoorgestoorden maar ook voor de concerterende artiesten.
Via één van onze leden kregen we kennis van de mogelijkheden die er nu zijn om nog beter een muziekconcert te laten smaken door gehoor-gestoorden.
De grote promotor in deze, de heer Marc Coppens, kwam ons informeren. Kort samengevat komt het neer op drie mogelijke aanpassingen: het inzetten van in deze materie gespecialiseerde tolken het leggen van een " T- ringleiding " het ter beschikking stellen van een aantal trilkussens
De heer Coppens kon op deze manier al concerten toegankelijk maken van heel wat grote artiesten o.a van Raymond van het Groenewoud. Meer info vindt u op www.deafevents.be
Wij opteerden voor de tolken en de T ring. Door het plaatsen van de Tring voor de ganse duur van de Ezelsfeesten kunnen de gehoor-gestoorden ook andere programmaonderdelen in de feesttent beter volgen. "Lees verder hieronder"
2. Ezelscavalcade 2008 grote inbreng van verschillende Kuurnse verenigingen.
Na de verkiezing Koning Ezel 2007-2008, met Sire Filiep III als laureaat, zijn we dit kermisjaar op ezelszaterdag 4 oktober 2008 weer toe aan de ezelscavalcade 2008. ( om 19.00 )
We willen terug met onze Kuurnse verenigingen een speelse stoet uitbouwen. Om hen aan te moedigen in te stappen en hen te belonen voor hun inbreng voorzien we een instappremie en een zeer ruime geldprijzenpot.
Wat verwachten we bij de deelname van een vereniging ? De vereniging ( minimum 7 personen, maximum 30 personen ) beeldt een thema of een ezelsspreuk uit. Anders dan in het verleden werken we bij deze editie niet met opgelegde categorieën. Wij denken aan speelse vernieuwende invalshoeken die een humoristische kijk kunnen geven op wat reilt en zeilt in ons Kuurne of ruimer.
Kleurrijke kostuums, feestelijke attributen, speelse situaties, carnavaleske toestanden, dans, zang, beweging, een versierde wagen ( max. 2.50 m breed en max. 4 m hoog ) , kunnen zeker meehelpen om de passende sfeer te creëren. Omwille van de veiligheid spreken we ook af dat er niets uitgegooid wordt. Uiteraard weren we alle kwetsende themas.
We voorzien het volgende parcours: Gen. Ivan Gerardstraat, Marktplein, Kerkstraat, Tramstatie, Gen. Eisenhowerstraat, Gasthuisstraat.
We houden ons aan volgende timing: 19u00 start en rondgang langs het hierboven beschreven parcours. Voorafgaand aan het optreden van de Heverband en van Willy Sommers sluiten we om 20.50 af met het meedelen van de uitslag in de feesttent .
3. 1ste Jongeren play-Back wedstrijd onze Kuurnse jongeren palmen het podium in.
Op zondag 5 oktober 2008 om 18.30 in de feesttent , dit aansluitend op de ezeltjesworp, komen verschillende Kuurnse jongerengroepjes zorgen voor enkele ambiance-hoogtepunten van eigen bodem. Zij eisen het grote podium en de volle aandacht van hun leeftijdsgenoten voor zich op.
Onder elkaar maken ze uit wie nu de 1ste kampioen van onze Kuurnse Jongeren Play-Back wedstrijd wordt.
Het hele gebeuren verloopt in samenwerking met Komtuveu- dansbar; deze brengt tussen de optredens van onze Kuurnse artisten in spe aangepaste muziek met oog voor de speelsheid van jongeren van 8 tot en met 14 jaar.
Aansluitend kunt u kennis nemen van ons volledig programma-aanbod Kuurnse Ezelsfeesten 2008. Hartelijke Kuurnse In Amore groeten, voor de Kuurnse Ezelsfeesten, Claude Verhelst, voorzitter Gemeentelijk Feestcomité Kuurne vzw
Aardgasverwarming: Een efficiënte warmteafgifte kan op verschillende manieren worden afgegeven. Aan jou de keuze.
Bij stralingswarmte wordt een bepaalde massa (zoals een vloer, een muur of radiatoren) opgewarmd. Op haar beurt, straalt die massa warmte uit. Verwarmingssystemen met straling reageren iets trager omdat ze eerst de massa moeten opwarmen, maar dat weegt niet op tegen voordelen van dit type verwarming.
De verwarmingselementen koelen niet onmiddellijk af bij tocht of als je en deuren opent. Ze hebben voldoende warmte ruimte op temperatuur te houden. Systemen met stralingwarmte kunnen op lagere temperatuur werken. Daardoor is minder energie nodig om hetzelfde comfort te be-reiken.
Vloerverwarming
Bij vloerverwarming wordt de vloer op een relatief lage temperatuur (minder dan 25°C) verwarmd door een bui-zenspiraal die in de ondervloer zit. De warmte wordt via de vloer aan de omgeving afgegeven door straling. Vloer-verwarming vereist een goede vloerisolatie. Die verhindert dat de warmte naar beneden en aan de zijmuren wordt afgegeven.
Radiatoren Bij een radiator stroomt warm water door leidingen of platen die op hun beurt warmte afgeven. Radiatoren zijn de populairste verwarmings-elementen. "Vervolg dossier aardgasverwarming"
Een onderzoek met de MR-scan wordt minder eng door het gebruik van twee nieuwe technieken.
Ten eerste zal worden gewerkt met een open scanner, ont-wikkeld door Philips, en een aangepaste omgeving. Voorlopig zal dit enkel van toepassing zijn in het Ter Lindenziekenhuis in Knokke
50 procent meer Bij een MR-scan, of een magnetische resonantie-scan, wordt de patiënt nu in een relatief kleine koker geplaatst voor een kwartier tot halfuur.
De enge ruimte schrikt redelijk wat mensen af. De zogenaamde 'open scanner' is ruimer en moet de vrees voor het onderzoek helpen wegnemen. Uit tests blijkt al dat de open scanner 50 procent meer patiënten lokt.
Licht aangepast Naast de scanner, die meer ruimte biedt aan de patiënt, werd ook de omgeving aangepakt. Tijdens het onderzoek wordt het licht aangepast, worden beelden geprojecteerd op de muren en weerklinkt aangename muziek. De patiënt heeft de keuze uit een tiental thema's. Het gevolg van deze 'Ambient Experience' is een rustigere patiënt tijdens het onderzoek.
In Knokke-Heist zullen circa 150 onderzoeken per week gebeuren met de nieuwe scanner. Vooral kinderen, zwaarlijvige patiënten en patiënten met claustrofobie zullen naar het nieuwe toestel worden verwezen. (belga/edp)
Een kerkbrochure waarop een afbeelding stond van een cannabisblad heeft voor ophef gezorgd in de Zweedse stad Umea. Vooral omdat er ook te lezen stond dat er activiteiten georganiseerd zullen worden voor mensen "die nieuwsgierig zijn" en zaken "willen uitproberen". De Hedlunda-kerk verdeelde de brochure in augustus en nodigde de mensen op die manier uit om deel te nemen aan activiteiten, zoals de repetities van het kinderkoor of scoutsbijeenkomsten.
Camilla Svenson, die de krant op de hoogte bracht, zei dat het blad wellicht de herfst moest uitbeelden, maar dat de afbeelding in combinatie met de tekst verdacht was. Dominee Rut Stenlund stelde dat ze niet zo veel afweet van planten, maar beloofde dat ze de zaak zou bekijken en met de grafisch ontwerper zou praten. (belga/svm)
De stad Menen neemt dit jaar samen met een aantal van haar bedrijven deel aan Openbedrijvendag.
Inwoners van Menen, maar ook omwonenden krijgen op die manier een unieke blik achter de schermen van de lokale economie.
Menen heeft, samen met deelgemeenten Lauwe en Rekkem, een grondgebied van 3.306 ha. Op 1 januari 2008 telde Menen 32.740 inwoners, waarvan 8.332 in Lauwe en 4.488 in Rekkem. Dat is het hoogste cijfer in jaren. De bevolking in Menen groeit de afgelopen 6 jaar trouwens continu. Het woonbeleid mikt dan ook volop op tweeverdienersgezinnen en dit heeft duidelijk vruchten afgeworpen.
Strategisch heeft Menen een uitstekende ligging in het bedrijvige Zuid-West-Vlaanderen vlakbij de dichtbevolkte Metropool Lille-Roubaix-Tourcoing. Het bevindt zich in een grote consumentenmarkt. Menen telt 3 bedrijvenzones: Het LAR-transportcentrum in Rekkem en de zones Grensland en Menen-Oost in Menen zelf. Deze laatste zone werd onlangs zelfs uitgebreid tot 21 ha.
Gezien de hoge bezettingsgraad van de bedrijvenzones moet werk gemaakt worden van nieuwe bedrijventerreinen. Ook de detailhandel wordt steeds belangrijker als motor voor de economische en sociale vitaliteit van buurten, vanwege de stabiele werkgelegenheidsfunctie, het verschaffen van werkgelegenheid op buurtniveau voor specifieke doelgroepen en de sociale functie in buurten.
Naast acht deelnemende bedrijven zal ook het stadhuis op 5 oktober het publiek in het splinternieuwe gebouw verwelkomen. Het stadhuis is een eeuwenoud vierkant complex van verschillende gebouwen dat zich midden op de Grote Markt bevindt. Eind 2007 werden de nieuwe kantoren in gebruik genomen na een grote renovatie. Er zijn rondleidingen van 10u tot 17u door gidsen. Info stad Menen: www.menen.be
Op 2 oktober 1996 wordt bij de wielrenner Lance Armstrong een uitgezaaide kankertumor ontdekt.
Lance Armstrong - Door de pijngrens Lance Amstrong werd geboren in de Verenigde Staten in Texas. Zijn moeder was pas 17 jaar. Al jong was Lance gek op wilde spelletjes en op snelheid. Als jongen trainde hij voor de triatlon, een wedstrijd met drie onderdelen: wielrennen, zwemmen en hardlopen. Iedere ochtend zwom hij van half zeven tot negen uur. En ook na school trainde hij. Zo zwom hij 10 kilometer per dag en hij fietste 30 kilometer per dag.
Z'n moeder zei tegen hem: 'Beschouw iedere moeilijkheid als een uitdaging, geef nooit op.' Lance kende zijn vader niet want deze ging al bij hem en zijn moeder weg toen hij twee jaar was.
Bij een fietsenmaker die vlak bij woonde, kon Lance goedkoop z'n eerste fiets kopen. Hij racete over de wegen rond de stad waar hij woonde, door de heuvels en de woestijn en hij werd nogal eens door auto's van de weg gereden. Z'n lichaam zat onder de lidtekens van de verwondingen die hij daarbij opliep.
Hij ging aan steeds meer wedstrijden deelnemen en met wielerrondes verdiende hij veel geld. Toen hij 21 jaar was werd hij wereldkampioen wielrennen in Oslo. Nu kon hij alles kopen wat hij wilde: een duur huis en een Porsche.
Tijdens wedstrijden was hij brutaal en hij had een grote mond tegen andere wielrenners zodat ze hem niet echt mochten. Hij luisterde ook niet naar z'n trainer. Hij werd vaak gewaarschuwd om te wachten met ontsnappen tijdens een wedstrijd en pas op het allerlaatst alle kracht te geven. Omdat hij vaak niet kon wachten kon hij veel wedstrijden niet winnen.
Hij reed in de Tour de France mee, maar hij ontdekte dat hij nog niet was opgewassen tegen het klimmen in de bergen. Het was een grote tegenslag toen zijn vriend en ploeggenoot Fabio Casartelli bij een afdeling verongelukte en stierf. Het was één van de moeilijkste dagen in z'n leven. De volgende etappe reed hij voor z'n verongelukte vriend Fabio. Hij won de etappe voor z'n vriend. Hij had het gevoel alsof ze met z'n tweeën op de fiets zaten.
Het jaar erop moest hij na vijf dagen stoppen met de Tour de France. Lance kon veel pijn verdragen, daarom besteedde hij lange tijd geen aandacht aan de pijn die hij steeds meer voelde. Het werd steeds erger. Hij gaf bloed op en moest naar het ziekenhuis. Er werden foto's gemaakt, er werd bloed onderzocht en er werden allerlei andere onderzoeken gedaan. De uitslag van de onderzoeken was: kanker die heel moeilijk te genezen was. Hij moest geopereerd worden, onder meer in z'n hoofd. Hier was hij erg bang voor. Artsen gaven hem niet veel kans om te overleven.
In een flits zag hij z'n leven voor zich: alle wedstrijden, het winnen en verliezen, de blijdschap en de pijn en het gevecht met zichzelf. Er kwam een grote angst in hem op om nooit meer te kunnen wielrennen. Hij dacht tijdens zijn ziekte, die hem steeds meer ondermijnde aan de zware wedstrijden, de kou, de regen, de mist, de afgronden, de zware beklimmingen en afdalingen, het vechten om de overwinning te behalen. Hij dacht ook steeds aan hetgeen z'n moeder vaak tegen hem zei toen hij een kind was: 'Geef nooit op. Moeilijkheden zijn er om te overwinnen.' Het leek erop dat hij zijn ziekte niet zou overwinnen. De medicijnen die hij moest innemen maakten dat hij zich steeds zieker voelde. Maar hij vocht als een leeuw tegen z'n ziekte en na een jaar bleek hij toch de winnaar te zijn. Nog een jaar moest hij iedere maand voor controle naar het ziekenhuis.
Maar de ziekte kwam niet terug. Als dank richtte hij de Lance Amstrongstichting op die geld inzamelde om kankerpatiënten te helpen. Ieder jaar wordt in steeds meer landen de Ride of the Roses gereden waarvan de opbrengst ten goede komt aan kankerpatiënten.
Lance probeerde of hij nog kon wielrennen, maar het bleek erg moeilijk te zijn. Tijdens de wedstrijd Parijs-Nice moest hij afstappen. Hij had opgegeven en hier had hij het erg moeilijk mee. Hij ging naar huis en liet z'n fiets ingepakt staan. Hij haatte z'n fiets. Hij lag op de bank te zappen voor de TV en kwam tot niets meer. Z'n vrouw drong er bij hem op aan: maak een keuze, neem een beslissing. Ga door met wielrennen of ga iets heel anders doen.
Haast niemand geloofde dat Lance weer wedstrijden zou kunnen winnen. Ook de grote bedrijven waarvoor hij had gereden lieten hem vallen. Een paar vrienden waaronder z'n trainer bleven in hem geloven. Het lukte z'n trainer hem mee te nemen naar een bergstreek in de Verenigde Staten waar Lance Amstrong eens een wedstrijd had gewonnen. Hij zou deze bergen nog een keer beklimmen om te kijken hoe het ging. Terwijl hij een steile helling opreed zag hij op de weg iets vreemds. Hij vertelt hierover in zijn boek: 'Mijn naam stond nog altijd op de weg geschilderd, dat was gebeurd bij een wedstrijd vóórdat ik ziek werd. Op de weg stond: Go Lance, Viva Lance, Go Amstrong. Ik zag weer de beelden voor me van de mensen die me aanmoedigden en juichten en ik zag m'n moeder die riep: "Geef niet op." Toen besloot ik om door te zetten en verder te gaan met wielrennen. Boven op de berg zag ik m'n trainer die me met de auto gevolgd was en ik zei: "Ik ga door, Amstrong geeft niet op."
Lance gaat weer trainen en zevenmaal achter elkaar wint hij de Tour de France. Na z'n eerste overwinning in de Tour de France wordt z'n zoontje geboren; Lance heeft z'n eigen leven behouden en maakte de geboorte mee van een nieuw leven.
In de kranten verschijnen artikelen dat iemand met zo'n ziekte achter de rug onmogelijk de Tour de France kan winnen. Maar Lance Amstrong trekt zich hier niets van aan. Hij zegt: 'Ik ben er trots op m'n ziekte te hebben overwonnen, trotser dan op het winnen van de Tour de France. Ik leefde eerst voor het fietsen en nu fiets ik om te leven. De ziekte is het beste wat me is overkomen.'
Lance ontdekt dat het wielrennen en vooral de Tour de France te vergelijken is met het leven. 'Het is lichamelijk en geestelijk de zwaarste wedstrijd, vol vreugde en tragiek. Je wordt blootgesteld aan kou, hitte, bergen en dalen, kuilen, pech, tegenwind, tegenslag, grote schoonheid en slaapverwekkende geestdodendheid.
Vooral wordt je geconfronteerd met de vraag: "Wie ben ik zelf?" (vandaag de dag)
Miljardair Simonyi voor tweede keer ruimtetoerist, Charles Simonyi, co-stichter van Microsoft, maakt straks zijn tweede ruimte-vlucht.
De Amerikaanse miljardair van Hongaarse afkomst, Charles Simonyi, wordt de eerste ruimtetoerist die een tweede ruimtevlucht zal maken. Dat heeft het Amerikaanse bedrijf Space Adventures bekendgemaakt. Vorig jaar maakte de co-stichter van de informatica-reus Microsoft al een eerste ruimtetrip.
Miljard dollar Simonyi (60) is de uitvinder van de interface Mac/Windows, ontwikkelde de programma's Word en Excel, en heeft volgens het Russische staatspersbureau Ria Novosti een geschat vermogen van een miljard dollar. Daarvan heeft hij reeds 20 tot 25 miljoen dollar gebruikt om in april 2007 de vijfde ruimtetoerist te worden en ook het langst als privépersoon in de ruimte te vertoeven, zegt de gezaghebbende website space.com. De informaticus vertrok op 7 april 2007 met de Sojoez TMA-10 naar het ISS en keerde met de Sojoez TMA-9 terug. Zijn totale vlucht duurde 13,79 dagen.
Frank De Winne Het in ruimtetoerisme gespecialiseerde bedrijf Space Adventures zegt nu dat de Hongaarse Amerikaan in de lente van volgend jaar opnieuw zal vliegen. Hij wordt daarmee de eerste ruimtetoerist ter wereld die aan een tweede trip toe zal zijn. Simonyi wil trainen met de bemanning van de Sojoez TMA-14, die normaal op 25 maart naar het ISS vertrekt. Onze landgenoot Frank De Winne zal in mei 2009 met de daaropvolgende Sojoez naar het ISS vliegen voor een verblijf van zes maanden.
Vraagprijs Volgens Amerikaanse ruimtevaartbronnen is de vraagprijs voor een toeristische trip naar het ISS nu naar 30 miljoen dollar gestegen. De allereerste ruimtetoerist was in 2001 de Amerikaan Dennis Tito.
Vader en zoon Op 12 oktober vertrekt nog een klant van Space Adventures naar de ruimte: Richard Garriott, de 46-jarige zoon van de Amerikaanse ex-astronaut Owen Garriott, die in het eerste Amerikaanse ruimtelab Skylab-1 heeft gewoond en gewerkt, en die met de spaceshuttle heeft gevlogen. Richard Garriott, de zesde ruimtetoerist, is niet de eerste zoon van een ruimtevaarder die ook vliegt. De nu in het ISS wonende Sergej Volkov is ook de zoon van zijn vader, niemand minder dan de gerespecteerde kosmonaut Aleksandr Volkov. Het wordt aldus de eerste keer dat twee zonen van ruimtevaartveteranen elkaar in de ruimte zullen begroeten, aldus de gezaghebbende krant Florida Today.
Teleconferentie Space Adventures organiseert op 6 oktober een teleconferentie met Simonyi. (belga/lpb)
Over bossen kunnen we behoorlijk een boompje opzetten! Iedereen kan zich wel wat voorstellen bij het woord "bos".
Vanzelfsprekend zijn er bomen, struiken, planten en dieren, maar er is oneindig veel meer.
De herfst is boordevol geur en kleur en vruchten in overvloed. Ook in de Ardennen is de herfst dé toptijd van het jaar. De natuur zaait zich bijna verkwistend uit, dekt de grond met een bladerdeken vol voedsel, prikkelt je reukzin met warme geuren en kondigt de rust aan die komt.
Het bos heeft alles gegeven, een heel groeiseizoen lang. Kon het nog mooier?
Kuurne: Fran Depoortere (11) uit de Centrumschool wordt de nieuwe kinderburgemeester. Daarmee volgt ze Isolde Tytgat op.
Uit 28 kandidaten op 129 leerlingen uit het zesde leerjaar van vijf Kuurnse scholen werden 15 gemeenteraadsleden gekozen.
Zes daarvan zetelen in het schepencollege. Emile Vanluchene (eerste schepen), Benoit Lafaut (sport), Ewout Nuyttens (milieu), Daphny Vandecaveye (openbare werken), Fien Rosseel (feestelijkheden) en Merel Borglevens (toerisme) vormen samen met kinderburgemeester Depoortere een jaar lang de uitvoerende macht.
'Ik had al mijn vriendinnen gevraagd om op mij te stemmen. Ik wist dus dat ik een kans maakte om burgemeester te worden. Al was ik wel nerveus toen Emile en ik de twee laatste overblijvers waren', zegt Depoortere.
De nieuwbakken kinderburgemeester wil Kuurne leuker en veiliger maken. Zo ziet ze vooral problemen met de verkeer-situatie aan 't Kruiske. Maar eerst wil ze haar overwinning vieren.
'Ik zal waarschijnlijk ergens iets gaan drinken met mijn ouders. Al moet ik eerst ook nog wat huiswerk maken.'
Burgemeester Carl Vereecke (Open VLD) is alleszins verheugd met de kindergemeenteraad: 'We doen dit al dertien jaar in Kuurne. Ik geloof dat er in Lokeren nog een vergelijkbaar initiatief was. En Wevelgem heeft dit ook een tijdje gedaan.
We kunnen het volhouden dankzij de uitstekende begeleiding van de leerkrachten die in hun vrije tijd af en toe samenzitten met de kindergemeenteraad. En de Jeugddienst neemt het administratief werk op zich.
Bovendien is het voor de kinderen een leuke manier om te leren hoe verkiezingen en lokale politiek werken.' (sfb)
Voor de gezamelijke foto van de kinderburgemeester en haar gevolg uit onze Centrumschool klik hier
De tulp Pink Ribbon wordt vandaag 1 oktober gedoopt.
Stichting Pink Ribbon, een fondswervende organisatie die aandacht vraagt voor borstkanker, heeft haar eigen tulp. De exclusieve tulp Pink Ribbon staat symbool voor hoop, verwachting en kracht.
De fuchsiaroze tulp wordt na een veredelingsproces van 20 jaar op de markt gebracht door Mastenbroek Bloembollen BV uit het Zuid-Hollandse Sommelsdijk. In bloemenpark de Keukenhof in Lisse wordt woensdag de roze Pink Ribbon gedoopt.
De nieuwe tulp, waarvan de bol de vorm heeft van het Pink Ribbon-logo, is gekweekt door de Stichting Internationaal Bloembollen Centrum (IBC).
Eigen huis & tuin-presentatrice Quinty Trustfull neemt het eerste exemplaar in ontvangst, samen met Pink Ribbon-voorzitter Ida van Belle. In de Keukenhof wordt een groot aantal roze tulpen geplant, die in de lente een heel roze lint moeten gaan vormen.
Na de doop van de tulp Pink Ribbon (op woensdag 1 oktober) is de tulpenbol Pink Ribbon te koop via de website van Stichting Pink Ribbon en dergelijke.
Oktober is de maand tegen borstkanker. Heel wat bedrijven en organisaties hopen geld in het laatje te brengen om aan borstkankerbestrijding te schenken. Zo ook Aveda. Met een limited edition van de handverzorgingscrème Hand Relief, schenkt het cosmeticabedrijf 2 euro per verkocht exemplaar aan de Breast Cancer Research Foundation (BCFR).
Roze lint "Lucretia haar getuigenis" klik op het roze lint Om consumenten te overtuigen, wordt 20 procent meer dan normaal in de tube gestopt en krijgt de tube een ontwerp met roze lint. Op de verpakking staan richtlijnen hoe borstkanker vroeg kan worden opgespoord.
Aveda gelooft in het succes van de handcrème en hoopt 209.000 euro op te halen voor de BCFR. Deze non-profit werd ooit opgericht door Estée Lauder. Prijs 150 ml: 30 euro.
Armbanden Ook de parfumketen Paris XL laat haar nobele kant zien. Vanaf oktober verkopen ze geluksarmbandjes waarvan de opbrengst naar borst-kankerbestijding gaat. (lvl)
Aan te raden door Nederland voor risicogroepen. Je lichaam kan zelf vitamine D aanmaken door blootstelling aan zonlicht.
Ouderen, kleine kinderen en met een donkere huidskleur zouden dagelijks vitamine D moeten slikken en een kwartier naar buiten moeten gaan. Ze lopen kans op een tekort doordat ze niet voldoende van de vitamine opnemen uit de voeding en te weinig buitenkomen.
Botten en kanker Het lichaam heeft vitamine D nodig voor onder meer een gezonde opbouw van de botten. Een tekort aan vitamine D kan bij kinderen onder de 4 jaar leiden tot slechte botten en tanden. Vitamine D beschermt ook tegen borst-, darm- en prostaatkanker.
Anderen niet veilig Een goed idee dus, maar er weerklinkt ook kritiek. "Het advies doet uitschijnen dat mensen tussen 4 en 50 jaar geen risico lopen. Maar dat is niet zo", zegt Gert Schuitemaken.
Het belang van vitamine D wordt volgens Schuitemaker 'decennialang wereldwijd' onderschat. Het advies van de Gezondheidsraad staat volgens hem dan ook in 'schril contrast' met een Amerikaans onderzoek dat vorig jaar werd gepubliceerd. Daaruit zou blijken dat in Nederland 7.000 kankerdoden te vermijden zijn als mensen iedere dag 25 microgram vitamine D zouden nemen. (novum/edp)
Dit kan alleen in een gezonde slaapomgeving. Per nacht verliest de gemiddelde mens 300 cc vocht. Een deel van dit vocht wordt opgenomen door het beddengoed. Zelf heb je al wel eens ondervonden dat je badend in het zweet wakker kan worden en dat het beddengoed klammig aanvoelt. Vocht bevordert de groei van huisstofmijten, aanverwante beestjes en schimmels. Bovendien zoeken deze beestjes sowieso al de warmte onder je dekbed op. Van koude houden ze niet, dus dat is een manier om ze in toom te houden.
Onderhoud van donsdekens, futons en kussens. Donsdekens moeten professioneel chemisch gereinigd worden en grondig gelucht voor u ze opnieuw gebruikt, zodat er geen toxische dampen achterblijven.
Futons zijn gemaakt om elke dag losjes op te rollen, zo-dat de lucht erdoor kan circuleren en de vochtigheid op-droogt. Volg de instructies van de fabrikant.
Kussens zijn van massief schuimrubber of gevuld met synthetische of natuurlijke vezels. Vermijd natuurlijke vezels als u astmalijder bent of allergisch bent voor veren en dons. Maar vergeet ook niet dat schuimrubber op den duur soms bultig wordt. Kussens moeten elke dag opgeschud worden en zowel met natuurlijke als met synthetische vezels varen ze wel bij een verluchtingsbeurt aan de waslijn in mooi maar winderig weer.
In de regel moeten kussens alleen gewassen worden als het niet anders kan; zelfs voorzichtig wassen is geen zegen voor de textuur van een kussen. Lees in elk geval altijd de onderhoudsvoorschriften op het etiket, aangezien sommige kussens helemaal niet lijden onder een wasbeurt. Van mensen met stofallergieën moeten de kussens regelmatig gereinigd worden: ofwel door een handwas (en dan moet het kussen volop de tijd krijgen om aan de lucht te drogen en te verluchten) ofwel in een wasmachine. Vergeet niet dat een kussen in natte toestand zwaar wordt, te zwaar misschien voor sommige wasmachinemodellen; als dat het geval is, gaat u naar een wasserette en gebruikt u een centrifuge om zo veel mogelijk vocht te verwijderen.
Laat kussens nooit chemisch reinigen, aangezien het onmogelijk te garanderen is dat alle giftige dampen uit de vulling verdwenen zijn. Kussens kunnen met de hand gewassen worden in een badkuip en met een oplossing van zeepvlokken of een mild detergent; ga daarvoor als volgt te werk. Kneed het kussen behoorlijk krachtig in het sop, zodat de hele vulling doordrenkt raakt.
Spoel meermaals in helder warm water.
Verwijder zoveel mogelijk water door het bad te laten leeglopen en stevig op het kussen te drukken.
Rol het kussen in een oude handdoek, zodat het niet meer op de vloer kan druppen.
Als u over een centrifuge beschikt, laat u het kussen maximum 30 seconden centrifugeren (langer kan de vulling beschadigen). Laat het anders aan de lucht drogen: met wasknijpers aan een waslijn of op een speciaal droogrekje voor het horizontaal drogen van truien. Niet in een droog-trommel drogen.
Zorgvuldig laten uitluchten voor u het kussen weer op het bed legt. Kussens blijven in betere conditie als u twee slopen ge-bruikt. Door die dubbele dikte komt haarolie, gelaatscrème e.d. niet in de vulling terecht. Gebruik een oude kussensloop als binnenste laag. "Handig om weten" Vervolg: het onderhoud van lakens, kussenslopen, dekbedden en matrassen.
Puzzelen met modules. De prototypes van Eco-line waren afgelopen zomer al te zien in een tentoonstelling in het Ecohuis in Antwerpen.
Tieltenaar en interieurontwerper Dirk Braeckevelt ontwierp in opdracht van OVAM Eco-line een ecologische meubellijn die uit milieuvriendelijk materiaal bestaat én milieuvriendelijk ontworpen wordt zodat milieu, prijs en kwaliteit in evenwicht zijn.
Dirk Braeckevelt staat overdag in de klas in het Tieltse VTI en is daarnaast interieurontwerper in bijberoep. "Ik ben leraar". Ontwerptechnieken en Vormgeving in de afdeling houtbewerking van het VTI Tielt. Sinds 1996 combineer ik die job met die van ontwerper." Braeckevelt nam als lid van UDB, de Unie der Belgische Designers, de uitdaging van OVAM aan om ecologische meubelen te ontwerpen.
"OVAM lanceerde naar ontwerpers in alle mogelijke vakgebieden, gaande van juwelen tot verpakkings-materiaal, de vraag om in hun vakgebied een ecologisch project uit te werken. Hiermee wil OVAM de mogelijkheid tot ecologisch ontwerpen zowel onderzoeken als stimuleren."
Dirk waagde zijn kans in de meubelsector en had anderhalf jaar nodig om zijn project uit te dokteren. Toen ik ermee startte, wist ik dat het niet evident zou zijn. Het was dan ook pionierswerk. Ecologie introduceren in de meubelsector is zeer moeilijk omdat de prijs er een belangrijke rol speelt in het verkoopsargument. Toch geloofde ik erin.
Dirk ging van start met een complete studie. Daarbij nam ik elk facet onder de loep zoals de levensduur van meubelen en hoe ze zo efficiënt mogelijk vervaardigd kunnen worden. Dirk knobbelde onder meer uit hoe het bedrijf in kwestie elektriciteit kan besparen. Afmetingen heb ik afgestemd op de standaardmaten zodat er weinig afval is. Verder kwam ik tot de conclusie dat er tijd kan uitgewonnen worden door het bedrijf her in te richten en het machinepark anders op te stellen. Zo konden we komen tot een optimale productie met weinig tijdverlies.
Totaalpakket Die laatste aspecten zijn immers van belang om de prijs te drukken. Dirk vond in een Hertsbergse firma een geschikte partner die het zag zitten om op die manier ecologische meubelen te produceren. Verder kwamen aspecten als duurzaam bosbeheer en het gebruik van waterdragende vernis. lak of verf in de studie aan bod. Belangrijk onder meeris dat alle gebruikte elementen recycleerbaar zijn. Zo worden scharnieren en handgrepen in aluminium ervaardigd en zijn ze gemakkelijk te verwijderen. Tot en met de verpakking en het vervoer van de afgewerkte meubelen werden door Dirk bestudeerd.
De meubelen worden, beschermd door dekens, aan huis geleverd. Zo moeten we geen nutteloos verpakkingsmateriaal gebruiken. Recent kon Dirk zijn project en de prototypes van zijn ontwerp aan OVAM voorstellen. Die werden goedgekeurd zodat we de eigenlijke productie konden starten. Het gamma is vanaf oktober in de betere meubelzaken beschikbaar. Ingrid, meer informatie vind je op www.dbvdesign.be
Waar vind je technologische innovatie in Vlaanderen? Anzegem gemeente in de kijker op openbedrijvendag.
Economisch actieve gemeente Anzegem is een economisch actieve gemeente met hard werkende en gedreven handelaars, land- en tuinbouwers, ondernemers en vrije beroepen. Als ondernemende gemeente willen we ons graag tonen aan een ruim publiek. Daarom besliste het College van Burgemeester en Schepenen om deel te nemen aan Open Bedrijvendag 2008.
Twaalf dynamische bedrijven zetten hun deuren open, tonen het productieproces en geven toelichting over het reilen en zeilen binnen hun bedrijf. Niet enkel bedrijven nemen deel, u krijgt ook de kans om exclusief een kijkje te nemen bij enkele gemeentelijke diensten. De Gemeentelijke Vrijwillige Brandweergroep Anzegem, het Gemeenschapscentrum De Stringe en onze gloednieuwe Gemeenteschool De Beukennoot heten u welkom rond het Ommersheimplein aan de Beukenhofstraat in Vichte.
Bedrijfsvriendelijke gemeente Ook al beschikken de gemeenten niet over zware hefbomen om het economisch beleid te sturen, toch streeft Anzegem er naar om een bedrijfsvriendelijke gemeente te zijn. Er zijn géén specifieke gemeentelijke bedrijfsbelastingen en het gemeentelijk Loket Lokale Economie helpt dagelijks de ondernemers.
Met trots kunnen we u trouwens binnenkort op www.anzegem.be de digitale Anzegemse bedrijvengids voorstellen, nog vrij uniek in Vlaanderen! Samen met de provincie West-Vlaanderen streeft de gemeente ernaar om op relatief korte termijn een nieuw lokaal en regionaal bedrijventerrein te realiseren.
Redenen genoeg om op zondag 5 oktober 2008 op stap te gaan in onze gemeente. het gemeentebestuur.
Het weer heeft al jaren een grote invloed op onze stemming. Nu de sombere dagen aanbreken, moet het humeur er aan geloven. Bij personen die gevoelig zijn voor daglicht, kan het bioritme verschuiven als de dagen korter worden, waardoor hun slaap- en eetpatroon en daarmee hun stemming ontregeld raakt. Geen nood, deze kleine tips kunnen je 'herfstmood' opkrikken.
Ga buiten Al worden de dagen korter en steekt de mist de kop op trek uit je huis. Elke dag dertig minuten wandelen in de frisse lucht frist elk humeur op. Bij voldoende daglicht maakt het lichaam gelukshormonen aan.
Wie actief is, sterkt het immuunsysteem en brengt lichaam en geest in beweging. Door een goede doorbloeding worden gelukshormonen geproduceerd. Bovendien geeft beweging ons afweersysteem een goede beurt. Joggen, wandelen, fietsen of de hond uitlaten, alles kan.
Goede seks Wat voor sport geldt, geldt evengoed tussen de lakens. Goede seks geeft een ware hormonenkick, sterkt het immuunsysteem en maakt gelukkig. Geen zin om te vrijen? Appetijt komt dikwijls tijdens het eten. Doen dus.
Verzorg jezelf Vooral in de herfst en de winter zijn saunabeurten de ideale manier om beginnende depressies te stoppen. Ons lichaam krijgt een ware hoge drukstoot en wie in een ontspannen en gezond lichaam rondhuppelt, voelt zich automatisch beter.
Geen betere oppepper dan aandacht te besteden aan je lichaamsverzorging. Verwen je huid met een vochtinbrengende crème en bescherm je huid en handen tegen kou en wind. Neem een uitgebreid bad met aromatische oliën en je kan er weer tegen.
Gezonde voeding Sombere dagen doen grijpen naar de chocolade- of snoepkast. Probeer al die zoetigheden tot een minimum te herleiden, ze geven een vals gevoel van energie. Op termijn word je er alleen maar futloos door. Wees verstandig met voeding: volkerenproducten, aardappelen, veel fruit en verse groenten doen heel wat beters. Neem zo nodig een vitaminepreparaat in.
Kleurenpracht Geen zon te zien? Breng kleur in je woning. Kleurschakeringen met rood, geel, oranje en groen creëren een opwekkend gevoel in je hoofd. Vrolijke kleuren en bonte bloemen in huis verdrijven droevige dagen.
Gezelschap Mensen neigen zich te isoleren tijdens droevige dagen. Zoek bewust gezelschap op als je je triest voelt. Begeef je onder leuk gezelschap of organiseer een gezelschapsavondje, een cinemabezoek of een shoppingtrip met enkele vriendinnen.
Morgenstond Zelfs al heb je enkel zin om tussen de wol te kruipen, sta tijdig op. Blijf niet te lang in bed liggen. Teveel slaap werkt storend en maakt je loom en trager. Tracht 's ochtends goed uit te rekken of doe gerust enkele stretchoefeningen. Dat doet de stofwisseling goed.
Nieuwe kleding Koop een nieuwe herfstoutfit. Ban de sombere herfstkleuren, maar ga voor kleur. Met een kleurige paraplu, een paar fleurige en regenbestendige kaplaarzen en een trendy trenchcoat trotseer je elke regen. Modieuze en praktische kleding maken droeve dagen stukken aangenamer.
Kruiden Tegen hersfstblues is geen kruid opgewassen? Niets van, het Johanneskruid heeft zijn diensten al bewezen. Het stimuleert het humeur zonder lastige nevenwerkingen. In thee kunnen verschillende kopjes per dag gedronken worden. (lvl)
ontdekt bij tv-programma Tijdens de opnames van een televisieprogramma in het Rijksmuseum Twenthe in Enschede is gisteren een schilderij van Pieter Brueghel de Jonge (1564-1638) ontdekt. John Hoogsteder, deskundige oude schilderijen, noemde het "de vondst van de eeuw". Het werk is volgens hem tussen de 80.000 en 100.000 euro waard.
Boeren Op het ronde schilderijtje (uit 1620) van 17 centimeter doorsnede staat een boerenechtpaar afgebeeld, rustend bij een boom na het hooien. De signatuur is verwerkt in de stam van de boom, en is van boven naar beneden leesbaar. Hoogsteder is er zeker van dat het een origineel betreft "door de opstaande verf, die wordt veroorzaakt door het krimpen van het houten paneel."
Tussen Kunst & Kitsch De eigenares kwam met het schilderij naar het museum voor het AVRO-programma 'Tussen Kunst & Kitsch'. Ze was met stomheid geslagen toen ze hoorde dat het om een Brueghel ging, aldus de AVRO. Haar man kocht het in 1950 bij een antiquair voor ongeveer 100 gulden (45 euro). De omroep brengt de aflevering waarin de spectaculaire vondst te zien is in maart volgend jaar op het scherm. (belga/sam)
Op 30 september 1955 overlijdt Amerikaanse filmacteur James Dean aan de gevolgen van een auto-ongeluk op een kruising met Higway 466 (tegenwoordig de James Dean Memorial Junction).
James Dean heeft drie films op zijn naam, waarvan hij er maar 1 in première heeft zien gaan. Dean kreeg de hoofdrol in 'Rebel Without a Cause' van regiseur Nicholas Ray (1955). Hierin speelde hij aan de zijde van Natalie Wood het personage van Jim Stark, een tiener die overhoop ligt met zijn ouders en niet goed weet hoe hij zich als een 'man' moet gedragen.
Zijn uiterlijk, zeer korte carrière, levensstijl en de omstandigheden waaronder hij op zijn 24e overleed, maakten van Dean een cultvoorbeeld voor met name de jeugd die in of vlak na de oorlog werd geboren.