Geef je e-mail adres op en klik op onderstaande knop om je in te schrijven voor de mailinglist.
Post van Postuertje
23-01-2011
Vicky viert altijd maar Nieuwjaar!
'Met wie bel je?' vroeg het driejarig zoontje van de vriendin aan haar. 'Met Vicky' 'Ah Vicky, zij viert altijd maar Nieuwjaar!' 'Wat zegt hij daar?' vroeg ik 'Oh sorry! Hij hoort tegenwoordig alles en herhaalt het dan.'
Ja lap, zelfs het kleinste kind weet al dat ik graag Nieuwjaar vier. Of dat ik graag 'vier' in het algemeen. Dit verklaart meteen mijn Blog-afwezigheid de laatste twee weken. Sorry... ik heb Nieuwjaar gevierd. Maar als het een troost mag zijn... ik heb het héél grondig gedaan! Oudjaar zelf heb ik in het gezelschap van goede vrienden gevierd. Het was een gezellige en vooral ook educatieve avond. Zo heb ik geleerd dat de viscositeit recht evenredig is met de snelheid. Meer kan ik daar echt niet over 'kwijt', ik ben tenslotte geen man. Ook op 1 januari vierden we verder, maar deze keer op de kerstmarkt. Eigenlijk vind ik de 1ste januari altijd véél gezelliger dan oudjaar zelf, het is niet geforceerd, maar gewoon genieten. De tweede januari heb ik zelf een aperitiefje gegeven, eentje met voorbedachte rade. Ik had namelijk een vriezer in huis gehaald, of liever gezegd, tot in de auto gehaald. Maar dat gevaarte alleen boven te halen, daar wou ik me niet aan riskeren. Daarvoor heb je enkele mannen nodig, en die haal je in huis door voor aperitief te zorgen.
De weken erop zijn we blijven verder vieren... het einde van de kerstmarkt, de solden (mijn favoriete feestdagen), de receptie van de gemeente en de kerstboomverbranding. Zoals ik al zei... ik heb het grondig gedaan! Maar nu is het toch terug tijd om terug wat harder te werken... het worden weer drukke tijden, met de repetities van toneel, de voorbereidingen van het detectivespel en de organisatie van de beurs waaraan we deelnemen met de winkel. En natuurlijk, hier en daar een blogje schrijven...
Voila we zijn er geraakt in 2011, ik heb het jaar al goed ingezet (waarover meer in volgende blog), maar ik heb tegelijkertijd nog wat gemijmerd over 2010.Het was een raar jaar, dat eigenlijk begon met een einde.Het was een beetje zoeken dit jaar, zoeken hoe ik wil leven, maar als ik de eindsom maak is dat allemaal nog goed meegevallen.Eigenlijk ben ik best trots op mijn jaar, en wat het me allemaal bracht. Ik heb een betere jobinhoud kunnen bedingen, waardoor ik mijn werk nu écht wel graag doe, ik haal er voldoening uit, net als uit mijn blog trouwens.En via de blog ben ik terecht gekomen bij Knokke Actueel mijn eerste echte gepubliceerde artikel.Dat is het gevoel hebben dat je vooruit gaat .
Het was best ook een sportief jaar, zo was er de 3,5 km jogging op 1 mei, 2 strandlopen, de finishers triathlon en de tussen2feestenloop.Verder hebben we met de W.W. verschillende fietstochtjes en een gedeeltelijke Canadese Wandelmars meegedaan.De W.W. staat trouwens voor de Wilde Wijven, nog een cadeautje dat 2010 me bracht.Ik heb Flip Kowlier en Raymond van het Groenewoud mogen aankondingen, en Walter Grootaerts, Zornik en Axelle Red mogen interviewen.En ik heb terug eens op scène gestaan wat had ik dat gemist, het toneel is niet uit mijn hart te krijgen.Ik ben tante geworden van Henritje, alhoewel ik dat in mijn hartje ook al ben voor Mathis, Daantje en Simon.Ik heb vele nieuwe mensen leren kennen, waarvan er enkele echte vrienden geworden zijn.Ik heb ook veel mooipraters kunnen aanhoren, die mogen wat meer wegblijven in 2011 want aan mooie verhaaltjes heb ik geen boodschap.
En wat hebben we geleerd in 2010?Ik kan bijna alle schepenen opnoemen, ik weet nu wat Balanitis is, hoe ik me stijlvol kosher kan kleden, wat de gepaste outfit voor een zondagse fietstochtis, dat ik me moet ontschminken alvorens te gaan zwemmen, dat ik mijn bruinen zonder zon met mate moet gebruiken, dat je niet moet stoppen voor het rood licht tijdens een wedstrijd en waar de koelvloeistof in mijn auto zich bevindt. Wat ik nog niet geleerd heb?Opstaan en besparen op schoenen.
En wat mijn voornemens zijn voor 2010?Een beetje beter worden Beter in mijn job, in mijn schrijven, in het toneelspelen.Beter als vriendin, als dochter en als mens.
Kerstmis was Kerstmis.Dat blijft ieder jaar zo een beetje hetzelfde, in mijn geval is dat kerstavond bij de familie, dus veel eten en ietske minder drinken (op de één of andere manier deelt de familie mijn voorliefde voor rode wijn niet helemaal).Kerstdag spendeerde ik dan weer in het zeer goede gezelschap van Scarlett, Martini Brut en de DVDs van Sex and the City.Het was een luie dag, en ik heb ervan genoten.Het was trouwens nodig om goed te rusten, de dag erop ging ik namelijk de Tussen2feestenloop doen.
Voor wie de tussen2feestenloop niet kent dat is de plezantste loopwedstrijd van het jaar je mag je verkleden!Komaan verkleed lopen! Hoe zalig is dat niet?Echt iets voor mij dus weken op voorhand was ik al bezig met de voorbereidingen, in dit geval de juiste outfit uitkiezen.Om in de kerstsfeer te blijven ging ik als Engeltje, of ja, het was eerder een Bengeltje. Ik had mijn vleugels en mijn aureooltje en om het helemaal compleet te maken strooide ik regelmatig van die glittersterretjes in het rond.Dit in de hoop dat ik dan misschien wel de prijs voor meest originele loper zou kunnen wegkapen.Dat is mislukt, maar geen nood, volgend jaar komen we terug met een outfit die niet te verslaan is.
De voorbereidingen voor het lopen zelf waren echter niet zo gelukt tis te zeggen, ik had niets getraind, maar ja die sneeuw ook hé!Ik had dus wel verwacht dat ik zwaar ging afzien maar tot mijn eigen verbazing ging het eigenlijk héél goed.Zo goed dat ik meteen besliste om vanaf dan terug iedere week te gaan lopen.Tot hiertoe is dat nog niet gelukt, maar ja, de feestdagen zijn een rare periode hé!Mijn andere voornemens voor het nieuwe jaar zijn voor de volgende blog!
Kerstmis... dat is een drukke periode op het werk. Niet enkel qua verkoop, maar ook vooral om onze kerstkaartjes op tijd de deur uit te krijgen. Het was begin oktober toen ik voor het eerst het onderwerp op tafel gooide. Het was begin december toen ik de kerstkaartjes bij de drukker kon ophalen... 1600 kaartjes, die nog geplooid moesten worden en voorzien van een handgeschreven, gepersonaliseerde waardebon. Gelukkig dat de twee collega's zich bezighielden met de kaartjes, terwijl de baas en ik kerstcadeautjes verkochten. De week voor Kerstmis waren de kerstkaartjes klaar om op de post te gaan. Met een auto vol dozen vertrok ik dus naar het postverdeelcentrum... nadat ik enkele keren had gecontroleerd of mijn auto wel goed gesloten was (zie blog vorig jaar ;-) ) En het is gelukt... 1600 kaartjes op de post!
Ook bij de ouders draaide het rond kerstkaartjes... daar is de mama namelijk goed in. Al maanden op voorhand begint ze eraan, en er worden er maar liefst een dik honderdtal verstuurd. De mama krijgt graag kerstkaartjes, die worden dan netjes tentoon gesteld en iedere dag geteld. 'We hebben er maar liefst 9 gekregen vandaag!' riep de mama uit. 'Dat brengt het totaal dan op 78 tot hiertoe'. Vervolgens worden alle kaarten nogmaals geteld 'Ja, het zijn er 78! Wanneer ga jij trouwens aan je kerstkaartjes beginnen?' vroeg de mama vervolgens. Oh jee... mijn kerstkaartjes. Ik had ze al gekocht, maar was nog niet aan schrijven toegekomen, vooral ook omdat mijn lijst met geadresseerden niet meer zo up to date is, en ik er een klein beetje tegen opzie om op ieder apart kaartje mijn nieuw adres te noteren. Maar ja, dan denk ik maar... zo nieuw is dat adres nu ook weer niet, ik woon hier tenslotte al bijna een jaar, het wordt dan misschien wel eens tijd om alle contacten daarvan op de hoogte te brengen, samen met de verzekering dat 2011 een mooi jaar zal worden!
Ik heb me nogmaals overslapen deze week... overslapen omdat ik de avond daarvoor een nogal zéér gezellige vergadering had. We kwamen met ons werkgroepje van de gezinsbond samen om een draaiboekje voor het Detectivespel samen te stellen. En vermits we dit in beperkte kring van 3 doen, gaan deze vergaderingen gepaard met heel wat gebabbel tussendoor, en heel wat wijn achteraf. Een zalig einde van een gezellige dag, die begon met een peperkoekenhartje van een klant die ik op mijn bureau terugvond. En ik die bang was dat de dag gestresst ging beginnen omdat ik wat later was. Inderdaad... de dag daarvoor had ik me ook al overslapen....
Het overslapen wordt helaas een beetje een gewoonte. Het doet pijn als de wekker gaat, blijkbaar zoveel pijn dat mijn onderbewustzijn hem helemaal alleen kan afzetten. Gelukkig werd ik nog net op tijd wakker door een berichtje... eentje met goed nieuws. De rolverdeling van toneel is namelijk gebeurd en er is een rolletje bij voor mij. Het jaar zal dus zeer goed beginnen met de voorbereidingen van ons nieuw stuk, en dat terwijl we nog steeds in de roes van het vorige stuk zitten. Het toneel is namelijk de grote schuldige waarom ik nogal afwezig was. Ik weet het... de blogjes staan op een laag pitje. Maar mijn grootste passie ligt nog steeds bij het toneel, dus af en toe moet het schrijven even plaats maken. Het was weer een zalige toneelweek... iedere avond repetitie of voorstelling. De hele week denk je enkel maar toneel, het is niet mogelijk om me dan nog op iets anders te concentreren. Het is dan uitkijken naar de avond, als we terug samenkomen met onze toneelgroep. De spanning in de 'Green Room' voelen groeien, als iedereen samenkomt om zich klaar te maken, geconcentreerd in zijn rol, om nadien samen op scène het beste van zichzelf te geven. Je voelt de samenhorigheid, het groepsgevoel dat er heerst, iedereen wil er gewoon 3 fantastische voorstellingen van maken. En nadien de ontlading... het feestje dat er al de hele week zit aan te komen en ondertussen al berucht geworden is. En deze keer was het niet minder... de week werd afgesloten door de traditionele lunch, waarop iedereen met kleine oogjes, nét iets te laat toekomt. Een zalige week.... waar we weer naar kunnen beginnen aftellen. Op 31 maart en 1 en 2 april spelen we opnieuw... en euhm.... ticketten kan je bij mij al bestellen! ;-)
'Ah.. ben je terug boven water?' vroeg de mama toen ik haar nogmaals belde deze week. Hmmm het was misschien inderdaad een tijdje geleden dat ik nog iets van me had laten horen, alhoewel ik voldoende berichtjes had verstuurd, telkens met dezelfde boodschap 'Ik bel je straks als ik thuis ben'. De reden waarom ik dat nooit werkelijk had gedaan was gewoon dat ik haar niet wou wakker maken. Het was een zware week, die eigenlijk al 10 dagen geleden begon toen we met de WW op stap gingen (ons vrouwenclubje, waarvan de WW staat voor 'Wilde Wijven', 'Weeral Weg', Witte Wijn' en 'Wulpse Wortels'). We gingen naar de Wok in Brugge, ja hoor natuurlijk op die dag dat er daar ook karaoke is. Wat was het weer een zotte bende... Iedere keer weer lachen. En deze keer ook veel eten, en dansen en natuurlijk al een klein beetje de carnavalsfeer aanhalen.
De volgende dag stond in het teken van Sinterklaas. Zoals jullie weten had ik me opgegeven om met de gezinsbond mee te gaan als Zwarte Miet. Ook deze keer was mijn lijfspreuk van toepassing 'It's all in the outfit!' Enkele uurtjes op voorhand begon ik dus met de grote voorbereidingen. Zorgvuldig bracht ik al dat zwart aan, trok ik mijn pak aan en zette mijn pruik op, nog een beetje rode lippenstift om het af te maken en ik was er klaar voor. We vertrokken op ronde, langs alle gezinnen. Dat heeft wel iets... zo overal binnenkomen, bij de mensen thuis, en zien hoe ze, ieder op hun eigen manier, Sinterklaas vieren. Het eerste gezin bijvoorbeeld... zij leken ons helemaal niet te verwachten, we kwamen daar gewoon binnen in de keuken terwijl men aan het eten was, ze hadden zich notabene zelf ingeschreven. Er was zelfs geen troon voorzien... komaan... geen troon voor de Sint! De volgende gezinnen waren gelukkiger heel wat gastvrijer. Huizen versierd met slingers, kindjes verkleed als Zwarte Piet, zelfgebakken koekjes en een goede fles wijn voor de Pieten. Now we're talking! Dit was best voor herhaling vatbaar... ware het niet dat je nadien nog dat zwart terug moet verwijderen... 's Avonds was het tijd om mijn toneeltekst nog eens te bekijken en me al voor te bereiden op een weekje toneel. Daarover meer in een volgend blogje!
Pfff het is nogal wat met dit winterweer. Pas op, ik hou wel van sneeuw, zalig mooi, romantisch en lieflijk.... tot je er met de auto doormoet natuurlijk. Toegegeven, bij de eerste sneeuwval was ik opgetogen. Eindelijk weer om mijn nieuwe witte snowboots te dragen! Ik had mijn sneeuwoutfit namelijk al helemaal in gedachten. Helaas had ik er ook maar één voorzien, en het is nu al een week aan het sneeuwen. Was er maar een manier om te weten of de rest van de winter ook zo zal zijn, dan weet ik of het een investering waard is.
De kennis twijfelt niet, hij is 100 % zeker dat het een strenge winter zal zijn, hij 'voelt' dingen aan en is zich al van voor de zomer aan het voorbereiden. Volgens hem zullen er velen de winter niet overleven, iedereen die niet voorbereid is zal moeten hopen op het beste. Dat liet hij me vorige week dan ook weten in een berichtje. 'Zorg ervoor dat je sneeuwkettingen en een overlevingspakket in je auto hebt liggen als je blijft pendelen. Wacht niet tot je in de gracht ligt om dat te doen.' Ok, dat berichtje bezorgde me dus koude rillingen, alsof het een voorteken is. Ik besloot om er niet op te reageren, maar iets later had ik hem toevallig aan de telefoon. 'Heb je mijn berichtje gehad? Heb je sneeuwkettingen?' 'Sneeuwkettingen? Maar we zitten hier in België! Niemand die met sneeuwkettingen rijdt' 'Zorg ook voor voldoende dekens in je auto, anders ga je nog vele uren afzien in je auto!' Ok, nu had ik er echt genoeg van, mij zo de stuipen op het lijf jagen... 'Stop met dat wintergedoe' riep ik uit 'We hebben ieder jaar een winter en we hebben het altijd al overleefd. Geloof me, we zullen de winter overleven! Het enige dat je daarvoor nodig hebt in je auto is een gsm, en misschien een fles wijn om het wachten aangenamer te maken.' Dat laatste was een grapje, ik weet wel dat je niet mag rijden en drinken, dan mors je teveel!
Een dag later begon de sneeuw.... En mijn god wat is het toch ergerlijk als mensen bewijs krijgen van hun gelijk terwijl je wéét dat ze geen gelijk hebben. Ik zal de winter overleven, ik doe er dan misschien wat langer over om tot in Antwerpen te geraken, maar ik geraak er wel... heelhuids!
Zaterdag ben ik voor de allereerste keer naar jullie bal geweest. Eerst en vooral, wil ik even zeggen dat ik me schitterend geamuseerd heb! Dankjewel daarvoor! Toch heb ik enkele opmerkingetjes waarmee jullie misschien rekening kunnen houden naar volgend jaar toe. Ik vond het er namelijk een klein beetje te donker, en dat is toch spijtig als iedereen zo mooi opgekleed is. Ik ben een eigenlijk wel een hele dag bezig geweest om me klaar te maken. Ik ben zelfs speciaal vroeg opgestaan om naar de kapper te gaan. Ik heb geïnvesteerd in een nieuw enveloppetasje en in nieuwe make-up, en ik heb heel de middag geoefend om eindelijk eens smokey eyes te kunnen aanbrengen. Een hele dag aan voorbereidingen... maar het was zodanig donker dat niemand er iets van zag! En zelf heb ik ook niet goed kunnen zien wat iedereen aanhad. Verder was het ook best wel vervelend dat er kleine spleetjes tussen de planken waren, ze waren namelijk net groot genoeg om met mijn hakjes tussen te vallen, waardoor ik regelmatig eens onderuit ging. Voor de rest was het enorm leuk, volgend jaar ga ik zeker terug!
Maandag was het de 15de november... Koningsdag. Dat weet ik omdat ik ooit, in een vorige job, het protocol van de stad Damme deed op alle feestelijkheden. En nog steeds, iedere 15de november gaan mijn gedachten even terug. Vandaar dat ik eventjes terug in de tijd duik en een dagje uit het verleden met jullie deel.
De Vaderlandslievende Plechtigheden, dat zijn de feesten voor de oudstrijders. Ze zijn dan ook, zo talrijk als maar mogelijk is, aanwezig. Ze kijken er weken op voorhand naar uit en de dag zelf zijn ze al vroeg wakker om zichzelf terug in kostuum te hijsen. Verder zijn er de politici en het leger (beiden iets minder enthousiast) en een occasioneel lid van de pers (occasioneel want men kan evengoed het artikel van vorig jaar gebruiken, het is toch ieder jaar hetzelfde). Doordat het ieder jaar hetzelfde programma is, is het uiteraard héél gemakkelijk te organiseren. Iedereen weet perfect wat ie moet doen, waardoor ik als verantwoordelijke er eigenlijk enkel en alleen maar verantwoordelijk moest uitzien. 'Once again, it's all in the outfit!'
In mijn meest verantwoordelijke outfit (grijs broekpak met lange grijze mantel) begon ik dus steeds aan de plechtigheden. Het eerste op het programma was het ophalen van de oudstrijders en hen begeleiden tot op hun stoel. Vervolgens deelde ik aan de commandant en de burgemeester mee waar ze moesten staan, alhoewel ze dit zelf maar al te goed wisten. En de trompetist werd meegedeeld dat hij na het 'Te Deum' eventjes op de hoorn moest blijven. Gelukkig wist hij zelf wat het 'Te Deum' juist was, want ik had het in al die jaren nog steeds niet door. Na de misviering was het tijd voor de speech van de burgemeester... mijn hoogtepunt, want die schreef ik zelf. Ik keek dan telkens gespannen naar de reacties van het publiek. Tot ik op een 11de november de burgemeester exact dezelfde speech als het jaar daarvoor hoorde opzeggen. Ik had de verkeerde speech doorgemaild... dat komt ervan als je het gewoon opslaat als 'Speech_11november'. 'Dit is een ramp' dacht ik en het sloeg aan mijn hart. Tot ik merkte dat NIEMAND van het publiek (hetzelfde publiek als het jaar daarvoor), noch de burgemeester zelf dit doorhad. 'Dit is echt een ramp' bedacht ik opnieuw. Hoe kan dit nu? In de speech had ik het over de ondertekening van de vrede, over de zware rol van de vrouwen tijdens de oorlog, waarbij ik verwees naar de nationale vrouwendag die toevallig ook op 11 november is. En NIEMAND herrinderde zich dit? Dit was echt een ramp! 'Mooie speech' zei de burgemeester me nadien. 'Ja, dat heb je me vorig jaar ook gezegd' wou ik antwoorden. Maar ja, wat niet weet, niet deert dus zei ik gewoon maar 'Dank u' 'Hebben we een andere bloemist?' vervolgde hij 'de bloemen voor de bloemenhulde zagen er precies wat anders uit.' 'Euh... nee hoor, dat zijn de bloemen die gebruikt worden voor de 11de november'. Zoals ik al zei... wat niet weet, wat niet deert. Wat deed het ertoe dat de bloemist vergeten was om bloemen te leveren, en dat ik de hele misviering lang gestresst alle bloemisten heb opgebeld (die allen gesloten waren). De bloemen die ik na de mis van het altaar heb genomen hebben dat perfect gedaan!
Wat is het toch een genot om met die mini te rijden! Zeker omdat het maar af en toe is dat ik de kans daartoe krijg, telkens een nieuw speelgoedje dat ik niet beu kan geraken, dat niet vervalt in de 'vanzelfsprekendheid'. Na het weekend wou ik de mini terug afgeven... er was maar 1 probleempje, dat duidelijk werd na een telefoontje van de bovenbuurvrouw. 'Vicky, je hebt je sleutels op de voordeur laten zitten'. Oh nee... daar horen de sleutels van mijn eigen auto, degene waar ik terug mee tot in Knokke zou moeten geraken dus ook bij. Gelukkig kon ik de mini nog een dagje langer lenen. Vrolijk reed ik ermee naar huis, terwijl ik meezong met de radio.
's Avonds had ik nog vergadering van de Gezinsbond, waar ik o.a. de PR voor doe. Onder andere want een andere taak is om op 4 december voor Zwarte Piet te spelen. Of ja, in mijn geval voor 'Zwarte Miet'. Hoe dan ook, ik zie het al volledig zitten. Sinds ik 'Zot van A' gezien heb ben ik dan ook al helemaal in de 'Sinterklaassfeer'. Ik zie mezelf ook al lopen op de Lippenslaan in mijn Pietenkostuum...
De volgende ochtend begon echter niet zo ideaal... ik had een platte batterij. Gelukkig was het van de auto! Blijkbaar hadden mijn lichten de hele nacht gebrand, zoals de buurman me vriendelijk meedeelde. Het werd dus een bewogen ochtend, na het wachten op Europe Assistance, moest ik me nog haasten tot in de winkel te Knokke. Daar moest ik naast enkele dozen met bustes moest ik daar ook een belangrijk zakje afgeven, hetgeen ik uiteraard door alle ochtendlijke commotie vergat. 'Hoe is het nu weer mogelijk?' dacht ik bij mezelf. Mijn verstrooidheid is soms wel grappig, maar vooral ook vaak frustrerend. Het probleem is dat je altijd maar te laat beseft dat je wat vergeten bent. Ah ja, anders zou je het niet vergeten hé. Gelukkig dat mijn eigen autotje zijn lichten automatisch aan en uitdoet. Zo zie je maar, de playmobiel past perfect bij mij... veel beter dan welke andere flashy, hip bakje!
Na mijn eerste geslaagde internet-aankoop was ik helemaal in de ban van dat Online-shoppen. Wist je dat alle winkels tegenwoordig hun volledige collectie op hun site zetten? Wat een tijdsbesparing! Zo kan je thuis al de verschillende mogelijkheden bekijken en hoef je enkel nog maar te passen in de winkel. Ik had afgesproken met de Mama om dit weekend op zoek te gaan naar een winterjas, en begon dus mijn zoektocht op het web. Nadat ik heel wat jassen had gezien besloot ik om ook eens te kijken naar de bijpassende accessoires, een sjaal en een wintermuts. Ik googlede dus 'wintermuts' en ging naar de afbeeldingen. Oh jee... het internet kan soms toch zo gemeen zijn! In ieder geval is mijn ontluikende online-shopping-verslaving meteen de kop ingedrukt!
Ik begon het weekendje met een bezoek aan de ouders, ik bleef een nachtje slapen wat steeds weer een beetje tijdreizen is. Ik voel me dan net weer 16 jaar als ik daar in mijn vroeger bed lig, samen met 'Bolleke', mijn oude teddybeer. Ik maak er nochtans geen gewoonte van om met een beer in bed te kruipen, maar ja, ik kon hem toch moeilijk eruit gooien hé. De vrijdagavond gingen de mama en ik naar het shopping center, en vermits ik de mini nogmaals in bruikleen heb, ging ik rijden. Rijden met de mama naast me... dat is een ervaring op zich. Verkrampt zit ze naast me, terwijl ze me wijst op alle mogelijke gevaren op de weg. Bovendien roept ze iedere vijf minuten 'REMMEN!!!!', waardoor ik telkens een coup de frein gaf, dit omdat 'die man aan de kant van de weg misschien wel eens zonder aanwijzing zou durven oversteken'. De mama en ik zijn zowat elkaars tegengestelden, terwijl ik de dingen graag op me laat afkomen als verrassing, plant de mama liever alles. Ook tijdens het winkelen kwamen onze verschillende stijlen naar boven. We hadden geluk, er waren mid-season sales. (Wat een uitvinding, solden tussen de solden door!) Terwijl ik zowat alles in de winkel waar een kaartje '-50 %' aanhing paste, maakte de mama een praatje met de verkoopsters. 'We hebben een andere stijl hoor' hoorde ik haar zeggen 'ze is zo modern hé' Ondertussen keek ze pijnlijk naar de jas die ik aanhad. 'Nochtans is deze mantel tijdloos klassiek' antwoordde de verkoopster. 'Tijdloos Klassiek', een term die ik maar al te goed herken, ik gebruik hem immers zelf genoeg. Niets wat zo goed verkoopt als iets 'tijdloos'. En alhoewel ik de 'tricks of the trade' door en door, laat ik me toch maar iedere keer verleiden. Ik ben dan ook een ideale klant, al zeg ik het zelf!
Ik durf niet zo goed meer naar buiten... het is niet veilig buiten. De Lippenslaan ligt vol booby traps. Daarjuist ben ik even met de fiets tot bij de beenhouwer geweest en er zijn maar liefst 3! schoenwinkels die TOTALE UITVERKOOP doen... Hmmm 'Totale Uitverkoop', wat een mooie woorden, spannend en verleidelijk en vol mogelijkheden. Mijn hart ging wat sneller slaan! Maar nee, ik mag niet, want ik heb deze week nog maar nét schoentjes op internet gekocht. Ja, thuisblijven is ook niet meer veilig. Ik was nochtans niet van plan om iets te kopen, maar ja, dat ben ik nooit. Ik wou gewoon wat naar mooie foto's kijken... Shoe-Porn dus. Ieder diertje zijn pleziertje, alhoewel een stoere borstkas mijn hartje ook kan doen overslaan.
Vandaag mocht ik mijn internet-aankoop gaan ophalen... Al 2 dagen keek ik verlangend naar de foto van de schoentjes, wachtend op de mail dat ik ze mocht ophalen. 'Zo moeten adoptie-ouders zich ook voelen' bedacht ik me. Enkel maar een foto zien, en toch al diep in je hart weten dat je ze graag zult zien, en goed zal verzorgen. Verlangend uitkijken naar het moment dat je ze daadwerkelijk kan vastpakken... OK... Ik geef toe... dit klinkt verontrustend. Maar ik kan het niet helpen, my shoes are my babies. En ik heb een gróót gezin!
Vermits ik toch niet meer naar buiten durf, besloot ik dan maar om één van mijn favoriete bezigheden aan te vatten... kleren passen. Mijn eigen kleren wel te verstaan! Op zoek naar nieuwe combinaties. Als ik dat rokje dat ik altijd draag met dat truitje, nu eens zou dragen met die blouse? Zou dat gaan? En welke accessoires passen daar dan bij? Spijtig genoeg heb ik geen spiegel in mijn dressing, ik heb er wel eentje in mijn slaapkamer, maar die toont enkel maar de bovenkant. Ik kan dus niet zien of de schoenen er wel bij passen. Daarvoor moet ik op mijn bed gaan staan, wat niet altijd even evident is met die hoge hakken, gelukkig dat ik een stevige matras heb. Vervolgens neem ik de bovenste spijlers van mijn hemelbed vast en laat me een beetje naar beneden zakken, waarbij ik telkens hoop dat mijn bed me nog steeds aankan, ik heb het tenslotte zelf in elkaar gezet. Al hangend aan mijn bed heb ik dan een volledig overzicht in de spiegel... Ach ja, aan je bed hangen om je schoenen te bekijken, 't is een hobby als een ander hé!
Ik ben een voorstander van smeren... maakt niet uit wat het probleem is, als je wat smeert zal het wel oplossen. Zo ga ik na iedere douche duchtig aan de slag met de bodylotion, kwestie van de huid terug te hydrateren. Ik ben fan van crèmekes en zalfkes Maar toch, al zeg ik het zelf, nu op dit moment is het erover! Ik zal het even uitleggen... Eerst zijn er 'the usuals', die deel uitmaken van mijn slaapproces; de nachtcrème en de oogcrème. En oh ja, de voetencrème... mijn voeten zijn nog niet helemaal gewend aan mijn nieuwe schoentjes en botjes, de hele dag door valt het goed mee, maar 's avonds hebben mijn voetjes nood aan verfrissing. En bij Rituals hadden ze zo een zalig verfrissende voetencrème met munt. Zalig!
Maar de laatste week zijn er enkele crèmekes bijgekomen die ik liever niet in mijn nachtkastje aantref. Zo heb ik nog steeds last van mijn valling, die ik probeer op te lossen met een goede kwak Vicks. Vervolgens ga ik aan de slag met Arnica, mijn val van zaterdag heeft namelijk, naast wat spierpijn, ook een blauwe plek achtergelaten op mijn bil, en dat kunnen we niet hebben hé. En als afsluiter is er nog de flammazine.... Inderdaad, ik heb mijn rechterbovenbeen verbrand... aan mijn pureepatatjes. Ik heb me verbrand uit haast, tijd om eten te maken had ik niet, vandaar dat ik zo een puree'tje klaarmaakte waar je enkel kokend water moest bijvoegen, vijf minuutjes wachten en vervolgens goed mengelen. Uit haast sloeg ik die vijf minuutjes echter over en begon meteen aan het mengen, waardoor het kokend water over mijn been klotste, en waardoor ik nu flammazine aan mijn lijstje kan toevoegen.
Ondertussen staan er zodanig veel potjes dat ik al moet beginnen opletten dat ik ze allemaal juist gebruik. Zo miste ik onlangs en begon de Vicks aan mijn voeten te smeren, alhoewel dat ook zijn effect van frisheid niet miste... Zolang ik het maar niet als dagcrème gebruik kan het geen kwaad. Om de avond helemaal af te sluiten, voor ik mijn bedje inglibber, gebruik ik nog de handcrème, zodat mijn handjes tenminste ook wat gehydrateerd zijn hé.
Ik ga met een blij gevoel slapen vandaag, blij omdat het soms zo gemakkelijk is om gelukkig te zijn. Het gevoel dat alles op rolletjes loopt, dat je voldoening hebt in wat je doet en tegelijkertijd ook soms schaamteloos gewoon aan jezelf kan denken. Het doet me soms denken aan dat spelletje 'De Sims' waarbij je je personage tevreden moet houden door in alle essentiële dingen te voorzien. Vandaag lukte dat. De dag begon al schitterend, ik was wakker voor ik moest opstaan, dus had tijd om nog wat verder te luieren, ontspanning +1. Er was ook tijd om een nieuwe lamp te steken in mijn badkamer, want ik douche al 2 weken in een schemering, ik zet dan mijn badkamer deur ver open zodat het licht van de gang kan binnenkomen, ergernis -1. Ik heb goed gewerkt, voldoening +1. Ik heb een leuke babbel gehad, vriendschap +1. Eens thuisgekomen liet ik mijn stoof goed branden en stak mijn kaarsjes aan, gezelligheid +1. Nadien besloot ik dat het tijd was voor wat home-wellness , ik deed dus een scrub, gevolgd door 2 maskertjes, nog een verjaardagscadeautje dat ik had liggen, wellness +1. Terwijl de maskertjes hun tijd nodig hadden poetste ik mijn badkamer en deed mijn afwas, voldoening +2. Ik heb eraan gedacht mijn vitaminen in te nemen, gezondheid +1 én ik ben niet vergeten om mijn PMD-zak buiten te zetten! Dat is maar 1 keer om de twee weken en vermits ik op mijn eentje niet iedere 14 dagen een volledige zak heb moet ik daar dus niet vaak aan denken. Bijgevolg vergeet ik het telkens en stond mijn volle zak al 6 weken in de berging op terras, ergernis -2.
De rest van de avond heb ik voorbereidingen getroffen voor de Kinder- en Jeugdjury. Ik begeleid de 6 en 7 jarigen bij het lezen van hun boekjes. En ook al duurt het maar 45 min, zonder voorbereiding weet je al vlug niet meer wat gedaan. Voldoening +3. De dag werd helemaal compleet door het vooruitzicht op iets leuks, iets waar ik op dit moment nog niet veel kan zeggen, want zoals met zoveel dingen komt het enthousiasme voor de zekerheid. En de baas moet nog meewerken, want er zijn wat dagen verlof voor nodig, maar toch, spanning +1. En nu nog een blogje, voldoening +1. Het was een geslaagde dag, met als gevolg geluksgevoel +10.
Ik werd een beetje triest vandaag... door de opmerking van een klant. Een vaste klant, iemand die we regelmatig over de vloer krijgen en mij dus ook al vaker heeft gezien. Het was nochtans bedoeld als compliment, of nee, een complimentje komt uit het hart, dit was een goedkope openingszin. 'Vicky, jij bent net als een mooie taart in de vitrine, en ik mag eigenlijk niet want ik sta op dieet, maar als ik zo een taart ziet wil ik daar toch even een klein hapje van nemen.' 'Dat getuigd van weinig respect voor de taart' antwoordde ik 'want door gewoon één hapje te nemen maak je de taart kapot.'
Dat zijn van die 'snoepers' die zo denken, die wel op dieet zijn, maar als de gelegenheid zich voordoet hier en daar een hapje nemen, en liefst van het glazuur, niet van de vulling, die interesseert hen niet, die ligt toch te zwaar op de maag. Nog erger zijn diegenen die genoeg geld hebben om iedere dag 20 taarten te kunnen kopen, ze nemen dan één gulzige hap en gooien de rest gewoon in de vuilbak. Nee... zo een taart is bedoeld voor iemand met een sterke maag, die de hele taart aankan, die ieder ingrediënt afzonderlijk wil proeven en kennen. Kortom... iemand die ervan wil eten tot zijn tanden uitvallen...
Het was 3u30 toen ik vannacht lichtelijk in paniek wakker schoot. 'Waar heb ik mijn zak met al mijn kleren en laptop gelaten?' vroeg ik me af. Ik had hem zeker niet terug mee naar huis genomen vannacht, dat wist ik zeker. Ik overliep in gedachten mijn hele dag, om zo uit te vinden waar ik de zak had achtergelaten. Het was een lange dag geweest, al om 9u30 'verrees' ik uit mijn bedje... en dat op een zaterdagochtend! Ik wou namelijk het interview met de Knokse journalisten op de bib-klantendag horen. Gelukkig dat de bib voor ontbijt en koffie zorgde. Maar toen had ik mijn zak nog niet bij, die was ik nadien thuis gaan halen, om vervolgens terug naar de bib te gaan. Daar transformeerde ik mezelf, met behulp van onze schminksters, in Lara Croft. En de transformatie was gelukt, dankzij een zwarte pruik en 2 BH's (ah ja, Lara Croft heeft een grotere cupinhoud dan ik hé). Samen met o.a. Sherlock Holmes, Pipi Langkous, Heidi aus Tiro, Charlie Chaplin, Andrea Bocelli en Bassie en Adriaan maakten we de bibliotheek onveilig. Het was gewoonweg super, genieten van die zotte bende en opgaan in je personage.
Nadien kleedde ik me terug om en stak al mijn kleren in mijn zak, die ik terug meenam naar de bar van de bib. Ja hoor, ter gelegenheid van de klantendag was er een bar, en die had succes, zoveel succes dat we er bleven tot de bib sloot. Vervolgens verplaatsten we ons naar het Cultuurcafé, nog steeds inclusief zak. Nadat we daar nog eentje dronken kregen we honger, en met de overblijvende toneelvrienden trok ik mee naar de vrienden thuis voor een gezellige Raclette-avond. En ergens daartussen heb ik mijn spullen kwijtgespeeld. Vanmorgen ging ik dus naar Cultuurcafé, om navraag te doen. 'Nee, niks gezien gisterenavond' kreeg ik te horen. 'Jullie zaten aan tafel 1 hé, maar ja, iedereen was ook al in "gezegende toestand" hé'. 'Ja, maar we zijn heel de middag in de bibliotheek geweest' antwoordde ik, alsof dit een zeer logische verklaring is voor de "gezegende toestand".
Ik graafde verder in mijn geheugen.... ik was (door de gezegende toestand) meegereden met een vriend, die ik bijgevolg opbelde. 'Ja, je zak heb ik net in mijn auto gevonden. Ik had hem van je overgenomen nadat je gevallen was tijdens onze loopwedstrijd.' Ah ja... de loopwedstrijd. De vriend had opgemerkt dat ik nog redelijk goed vooruit geraakte op mijn hoge hakken. 'Maar ik kan het nog op een lopen zetten en jij niet' vervolgde hij. 'Dat denk je maar!' antwoordde ik en zette het ook op een lopen, op hoge hakken, mét zak én handtas. Niet moeilijk dat ik onderuit ging... Maar eind goed al goed, ik heb mijn laptop terug, en ondertussen heb ik die prachtige dag nog eens kunnen herbeleven. Het was een gezegende dag in de bib... gezegend van blijdschap, om zo omringd te zijn door goede vrienden!
Ik ben heel blij geworden vandaag op de Bib-klantendag. Blij omdat het soms zo eenvoudig kan zijn om een schitterend weekend te hebben, ongeforceerd genieten van het mooie dat je ziet en krijgt. Het begon al gisterenavond, toen ik een kijkje ging nemen naar de Sleep Inn, waarbij de kindjes van 6 tot 9 jaar een nachtje in de bib konden overnachten. Het was een drukte van jewelste, met al die kindjes die rondliepen in een lege bibliotheek. 'Dat moet nogal spannend zijn voor die gasten' bedacht ik me. Om ergens 's nachts te zijn waar je normaal gezien nooit kan zijn. Zo zou ik graag eens een nachtje opgesloten zijn in de supermarkt ook, gezellig een wijntje drinken met wat hapjes erbij, in de boekjes lezen en alle kleren passen. Dan mag dat allemaal hé, je bent tenslotte aan het overleven.
Vandaag was de bib open voor iedereen, het was gastvrijheid ten voeten uit. Met hapjes en drankjes en vooral heel veel sfeer. De ochtend begon rustig, met een tasje koffie en een boterkoekje, heerlijk ontbijten in de bib terwijl we konden luisteren naar een interessant gesprek met 3 rasechte journalisten. In de namiddag werden de bezoekers verrast door enkele 'onverwachte ontmoetingen', bekende figuren vertolkt door de acteurs en actrices van het KTKH, waar ik ook deel van mocht uitmaken. Andrea Bocelli zorgde samen met Bassie & Adriaan voor het nodige entertainment. Onverwacht entertainment. Dat zag ik aan de reacties van het publiek. 'Ik heb de tranen in mijn ogen van het lachen' hoorde ik een dame zeggen. Er werd dan ook veel gelachen, ook door de vele kindjes, die de koning te rijk waren met een ijsje, een geschilderd gezichtje en een kroon van ballonnen. De blije sfeer, gecombineerd met gezellige optredens en Oxfam-lekkernijen zorgden ervoor dat de middag mocht blijven duren. Het was een dag om blij te worden, bedankt BIB!
Het was een weekendje zonder plannen... of toch bijna zonder plannen. En eigenlijk meer dan welkom, niet enkel om wat uurtjes slaap in te halen, maar ook om mijn appartementje terug een beetje op orde te krijgen. Door het drukke programma van de laatste weken stond ik een beetje achter met de was en de strijk, en mijn keuken en badkamer kon wel baten bij een grondige poetsbeurt. Bovendien was mijn ijskast zo goed als leeg... op een paar repen chocolade na (enkel het essentiële dus). Ik had wel zin om nog eens te koken, eens écht eten te maken, want het enigste dat ik tot nu toe zowat doe in mijn keuken is koffie zetten, daar ben ik dan ondertussen wel heel bedreven in.
Zaterdagochtend had ik nog één ding op de agenda... iets héél leuk... een outfit uitkiezen in de Crazy Corner. Nee, nog niet voor carnaval, maar voor de bib-klantendag, waar we met toneel voor animatie zullen zorgen. Nadat we al onze benodigdheden hadden, zochten we een terrasje op voor een aperitiefje, en nog eentje... en nog eentje. De toneelvriendjes zijn namelijk plakkertjes pure sang. Maar ik had toch geen plannen, dus alle tijd voor een aperitiefje! In de namiddag droomde ik heerlijk weg in een goed verhaal. Tegen de avond begon het echter weer te kriebelen om naar buiten te gaan. Na mijn douche brushte ik mijn haar, vervolgens legde ik er krulletjes in. Nadien zocht ik een leuke outfit uit... en dan nog de gepaste schoenen. Helaas... tegen dat ik klaar was met dat alles besefte ik dat ik eigenlijk te moe was om nog uit te gaan. Pffff had ik dat eerder geweten, ik had me gewoon in mijn zetel kunnen zetten en een filmpje zien. Het voordeel was echter dat ik toch eens op tijd in mijn bed lag.
Zondag besloot ik dan toch echt eens te beginnen met de grote kuis... ik heb gestofzuigd, de hele badkamer gepoetst, mijn bed verschoond en mijn was gedaan... Toen waren we twee uur later. Dat is het voordeel van een klein appartementje. En zo had ik tijd om toch eens te kokerellen. Ik maakte dus een lijstje en ging naar buiten. Natuurlijk zijn er in de Lippenslaan meer dan enkel maar supermarkten, ik liep bijgevolg een beetje verloren van paskotje naar paskotje. Enkele leuke kleedjes gepast... maar niets gekocht. Ik was al fier op mezelf! Maar net toen ik op mijn terugweg was zag ik ze in de vitrine fonkelen... de perfecte botjes. En ze hadden ze nog in mijn maat! 'Tis teken dat het zo moest zijn' dacht ik toen ik ze paste. Toen ik wou betalen, merkte ik dat mijn betaalkaart nog steeds aan mijn bureau lag, maar... gelukkig, ik had nét genoeg cash geld bij, tot op de euro. 'Tis echt dat het zo moest zijn' dacht ik weer. Helaas geen geld meer over voor mijn boodschappenlijstje... Maar ja, wat doet dat ertoe? Ik heb nieuwe botjes!
Af en toe voel ik me zo een vreemde eend in de bijt. Het lijkt dan alsof ik als buitenstaander naar mezelf kijk en denk 'Wat doe ik hier eigenlijk?' Het zorgt soms voor de nodige stress.'Zou dat opvallen, dat ik hier niet echt thuishoor?' denk ik dan. Of kan ik me genoeg aanpassen? Dat is soms wel nodig in Knokke-Heist, want diversiteit is hier genoeg, dat is het moeilijkste en het zaligste aan onze gemeente. Overal het beste uithalen is dan de boodschap, met één voetje in een andere wereld stappen en proeven en genieten en nieuwe ervaringen opdoen. Maar met het andere voetje stevig in je eigen wereld blijven staan en trouw blijven aan jezelf.
Zaterdag was het Cultuurgala, waar ik veilig in mijn eigen wereld met het toneelgezelschap een tafel deelde. Zij deelden het 'vreemde-eend-in-de-bijt-gevoel' een beetje, want toen we rondkeken naar de tafels rond ons beseften we dat we veruit de jongsten waren. We waren precies terecht gekomen bij de bond van de gepensioneerden. Zelfs het eten was aangepast... varkenswangetjes, zó zacht dat je niet meer moet kauwen. Maar aan onze tafel was er ambiance, en vooral ook veel wijn. Nadien was er de prehistorie-fuif en werden we vergezeld door heel wat feestvolk. Het was genieten op de dansvloer in mijn nieuwe dancing-shoes.
Zondag trok ik op mijn eentje naar de zeepkistenrace, waar er gelukkig heel wat bekenden waren, zo voelde ik me zeker niet alleen. De zeepkistenrace is echt een superinitiatief, gewoon gezellige sfeer en blije gezichten. Ik had eigenlijk maar gepland om een half uurtje te blijven, want nadien moest ik nog eventjes naar de fin de saison van de Blue Marlin, waar ik ook gewoon een half uurtje zou passeren. Maar de vele vrienden zorgden ervoor dat ik tot het einde toe bleef. Nadien op naar de Fin de Saison, waar ik me ook eerst wat onwennig voelde, het is toch een hele andere wereld. Gelukkig kwamen er ook daar vlug wat bekende gezichten opdagen, mijn plan om 'eventjes een half uurtje te passeren' viel dus al vlug in duigen. Voor ik het wist waren we een flink aantal uurtjes later, maar dat is het risico aan buitenkomen in Knokke-Heist. Een risico dat ik er graag bij neem, zolang ik 's avonds maar veilig terug thuis geraak.... en dat is gelukt!
Het was weer zover deze week... ik werd wakker met een koortsblaas. Telkens ik maar eventjes meer stress of minder slaap heb is het zover. 'Dat is een ziekte gespaard' zegt men dan, maar helaas... ook dat klopt niet helemaal, want ondertussen lig ik hier geveld in mijn zeteltje, omringd door zakdoekjes, neusspray en dvd's van SATC. 'Ik ben zo zieeeeeeeek!' jammer ik het uit, ook al is Scarlett de enigste die me kan horen. En zij is helaas niet in staat om me warme thee'tjes te brengen of over mijn rug te wrijven of soep te maken of... kortom alle irrationele eisen die ik heb als ik ziek ben.
Ik heb geen tijd om ziek te zijn, ik heb een drukke week voor de boeg, met heel wat afspraken. Zo zijn er toneelrepetities, en ik krijg mijn tekst er maar niet in, iets waar ik me dit weekend eens mee ging bezighouden. En we zijn begonnen met de voorbereidingen voor het groot detectivespel volgend jaar. Gisteren had ik een afspraak met de man die hetzelfde spel al eens had georganiseerd in Roeselare en die me meteen een heel stuk vooruit heeft geholpen. Zo gaf hij me draaiboekjes mee en als ik nog vragen heb mag ik hem altijd contacteren. Mijn zenuwen omtrent het detectivespel werden meteen terug de kop ingedrukt en vervangen door heel veel zin om eraan te beginnen. Maandag komen we samen met ons werkgroepje en kunnen we zelf al beginnen met een draaiboekje.
Ik heb ook geen zin om ziek te zijn, want vanavond is er Cultuurgala, gevolgd door de Prehistorie-fuif. En ik heb een nieuw kleedje en nieuwe dancing-shoes die ik graag wil inwijden. Dat kleedje was een geschenkje van de Mama, met wie ik deze week nog eens ben gaan winkelen, naast home-made food, een propere was en een gewassen auto kreeg ik ook nog eens een prachtig kleedje. Ik had haar namelijk verteld dat ik naar het Cultuurgala in het casino ging. Nu, ik denk dat de mama dat allemaal wat glamoureuzer voorsteld dan het is, komt misschien door de woorden 'gala', 'casino' en 'knokke' in één zin. Maar nee, het cultuurgala is gewoon een gezellige avond, geen glamour maar wel veel vriendschap. De schoentjes waren een geschenkje van mezelf... want net als het cultuurgala klink ik wel glamoureus maar ben ik dat niet... niet écht. Het is niet altijd even gemakkelijk om in mijn schoenen te staan, vandaar dat ik er héél mooie exemplaren uitkies, het maakt het wandelen niet gemakkelijker, maar ik sta daardoor wel sterker in mijn schoentjes.