de culturele centrale - aangesloten bij linx+ - van acod Kortrijk Achturencultuur is de culturele centrale van ACOD Kortrijk - aangesloten bij Linx+.
02-11-2007
Charleroi aan de Heulebeek, volgens de kerkfabriek....
Charleroi aan de Heulebeek-open brief
Charlerloi aan de Leie of aan de Heulebeek ...
Ja, het gebeurde in mijn geliefde stad aan de Leie. Aan 'heilig' zijn kleven voorwaarden, en voor schijnheiligheid betaal je een prijs. Dat is de les die sommigen zouden mogen trekken uit de trucs bij de Kerkfabriek Sint-Eutropius van Heule. Die prijs zou al dan niet tijdelijk 'stapje opzij' kunnen zijn tot er duidelijkheid is. Iedereen wil toch politici met propere handen?
Eerst het verhaal zelf: het schepencollege heeft op 2 oktober een merkwaardige beslissing van de kerkfabriek geschorst. De kerkfabriek besliste een woning in Heule te verkopen tegen 181.600 euro, ondanks het tegenbod van een andere koper, die 190.000 euro bood, de vraagprijs. De laatste diende een klacht in.
Een kerkfabriek is een openbaar bestuur en moet dus de beginselen van behoorlijk bestuur volgen, dus verkopen aan de hoogst biedende. Logisch, jaarlijks moet het stadsbestuur de tekorten van de kerkfabrieken ophoesten. Nu is merkwaardig genoeg de persoon die 181.600 euro bood, en niet de hoogste bieder is, een lokaal CD&V-raadslid. Het schepencollege greep in en schorste de verkoop omdat niet duidelijk was of de deze verkoop openbaar werd gemaakt. En wat blijkt nu: deze eigendom werd te koop aangeboden aan slechts drie kandidaten. En er zou ook gerommeld zijn met de vervaldatum van de verkoop: die werd achteraf(?) gecorrigeerdaldus de juridische dienst van de stad Kortrijk. En ook dat: de voorzitter van de kerkfabriek is een oud-notaris nl. Paul Lambrecht en zijn zoon, ook notaris, zou de dossierbehandelaar zijn. Lokale notabelen regelen het blijkbaar graag onder elkaar.
Ik weet dat toeval bestaat, maar in mirakels geloof ik niet meer. Daarom: dat potje stinkt, en geen klein beetje. Goed dat het schepencollege heeft ingegrepen. Alleen een beetje genant als je dat al moet doen voor een dossier waarin een raadslid van de grootste partij bij betrokken is. Misschien wilden ze hem zelfs beschermen, hmm. Het is geen vrijspraak, noch een veroordeling voor het betrokken raadslid, maar ja .... Met een bezoekje aan de biecht kunnen alle zonden vergeven worden, maar daarmee zijn gedupeerde kopers nog niet in hun rechten hersteld.
Heilige vader, er zijn geen taboes meer. Tenminste, dat dacht u. Al enkele jaren formuleert Spirit op de begrotingsbespreking opmerkingen bij de budgetten van de diverse kerkfabrieken op Kortrijks grondgebied. Hoewel elke belastingbetaler daarin meebetaalt, mag dat blijkbaar niet. Tot een sterke confrontatie hierover komt het op de gemeenteraad zelf niet. Neen, traditiegetrouw reageert CD&V nogal lauw op dergelijke zaken. Alsof zij beschaamd zijn dat mensen zouden weten waar zij echt voor staan. Daar bestaat een woord voor, de lezer kan het zelf invullen. Wordt er op de gemeenteraad zelf niet gereageerd, achteraf, zo tussen pot en pint, pleegt een gemeenteraadslid wel eens zijn gedacht tegen ons te zeggen. Dat wij anticlericalisten zijn zonder respect voor het geloof, die op de kap van de CD&V willen scoren. Aldus Patrick Jolie na de gemeenteraad van december 2005, uitgesproken in Café Belfort op de Grote Markt.
Och God, ik ben blij dat de kerkfabrieken door de overheid worden gesteund ... Maar het is niet omdat naastenliefde een christelijke deugd is, dat je de regels à la carte mag interpreteren.
Bart Caron
Vlaams volksvertegenwoordiger en gemeenteraadslid in Kortrijk
PS In Mechelen is er vorige week een schepen moeten gaan omdat een privébedrijf voor hem een factuur van 9.000 euro verkiezingsdrukwerk betaalde.
Oud-schepen en -lid van de kerkfabriek Sint-Eutropius doorbreekt het stilzwijgen!
Ereschepen (CVP) en gewezen lid van de kerkfabriek van Sint-Eutropius Omer Soubry doorbreekt het stilzwijgen over de werking van de Kerkfabriek van de grootste rooms-katholieke parochie van Heule. Hij dringt aan op het ontslag van het volledige kerkbestuur. En hij meldt dat het niet de eerste keer is dat de kerkfabriek onbehoorlijk omsprong met haar vastgoed.
De opschudding in Heule over het beleid van de kerkfabriek van Sint-Eutropius bereikt een nieuw hoogtepunt. Omer Soubry, jarenlang schepen voor de CVP en gewezen lid van die kerkfabriek doorbreekt het stilzwijgen op de discussieblog van Het Nieuwsblad: http://nieuwsblad.typepad.com/kortrijk/2007/10/charleroi-aan-d.html
Hij schrijft letterlijk het volgende:
IK ben sedert drie jaar geen lid meer van de kerkfabriek Sint-Eutropius. Onbegrijpelijk van het bestuur en van het gemeenteraadslid. Best zou zijn dat het kerkbestuur in blok ontslag neemt, dat het gmeenteraadslid een tijd zal zwijgen en...dat het huis openbaar te koop wordt aangeboden.
Spijtig dat men hetzlefde niet kan doen met de eigendom in de Stijn Streuvelslaan die vorig jaar ook zo maar verkocht werd
De kerkfabriek heeft inderdaad op 27 juni 2007 haar 'onderpastorie', Stijn Streuvelslaan 63, onderhands verkocht na een enkel bod zonder enige publiciteit, 10.000 euro onder de vraagprijs. In de verslagen van de vergaderingen van de kerkraad worden verschillende minimum schattingsprijzen genoteerd, zodat de vraag rijst wat nu de juiste prijs was zoals vastgesteld door de officiële schatter.
Ook daarover kom ik terug in de gemeenteraad van november. Eerder bracht ik over die kwestie volgend stuk: Stadsbestuur klopt kerkfabriek Sint-Eutropius hard op de vingers en in een epiloog vulde ik mijn eerste informatie aan met gegevens uit het dossier dat ik opvroeg.
Dit gerecht heet in het Nederlands, althans volgens het woordenboek, Creools paviljoen met balustrade. Het soepvlees in het originele gerecht komt van de lap. Er horen kidneybonen (Phaseolus vulgaris) bij ; zwarte met een zoet-kruidige smaak of rode met een romige structuut en een volle smaak.
Voor het vlees
1 kg soepvlees zonder been
2 wortelen, in plakjes
1 ui, bestoken met 2-3 kruidnagels
1 prei, in stukjes gesneden
2 gepelde tomaten, in stukjes
2 teentjes look, gesnipperd
1 ui fijngehakt
½ glas droge witte wijn
Plantaardige olie
Peper en zout
Voor de kidneybonen
250 g (liefst zwarte) kidneybonen,
1 nacht geweekt, afgegoten en uitgelekt
1 ui, bestoken met 2-3 kruidnagels
1 Spaans pepertje
3 dunne plakjes gerookt spek, in reepjes
2 uien, fijngehakt
1 teentje look, gesnipperd
1 mespuntje gemalen komijn
Peper en zout
Het vlees
Breng twee liter water met wortelen, bestoken ui en prei aan de kook. Voeg peper en zout toe naar smaak. Doe het vlees in het kokende water. Laat alles 1u30 koken. Haal het vlees uit de bouillon en snijd het in stukjes.
Verhit de olie in een geschikte kom. Fruit daarin ui en sjalot tot ze doorschijnend zijn. Voeg het vlees en de look toe. Roer alles goed dooreen en doe er dan de tomaten bij. Giet witte wijn en een beetje bouillon bij het vlees. Kruid met peper en zout naar smaak. Laat het vocht gedurende 10 minuten zonder deksel inkoken. (Met de overige bouillon maak je uiteraard soep.)
De bonen
Doe de bonen, de bestoken ui en het Spaanse pepertje in een kom. Giet er zoveel water over dat alles net onder staat. Breng aan de kook en laat de bonen 1 uur koken.
Laat het spek uitsmelten in een pan. Voeg ui toe en fruit die in het spekvet. Doe hetzelfde met de look zonder die te laten verkleuren. Neem de pan van het vuur. Schep een pollepeltje kookvocht van de bonen in de pan en roer de aanbaksels los. Voeg dit toe aan de bonen. Zet het vuur laag en laat alles nog 30 minuten sudderen. Bestrooi met komijn.
Zet het vlees en de bonen in het midden van de gedekte tafel. Traditioneel worden er gekookte rijst en gebakken bananen bij gegeven. Voor de volledigheid volgt het recept voor de bananen.
3 grote rijpe bakbananen
Boter of plantaardige olie
Schil de bakbananen gebruik desnoods een mes. Halveer ze in de lengte en vervolgens dwars, zodat je twaalf stuks hebt.
Verhit de gekozen vetstof in een pan met dikke bodem. Bak destukken banaan aan beide zijden bruin. Laat uitlekken op keukenpapier en dien onmiddellijk op.
(Voor bakbananen als dessert ga je te werk als boven en bestrooi je ze met suiker, waarna je ze flambeert met oude rum Havana Club.)
Zijn er geen bakbananen beschikbaar, gebruik dan gewone bananen : ze moeten wel stevig zijn en geel zonder zwarte verkleuring.
BRUSSEL - ACV-voorzitter Luc Cortebeeck reageert furieus op mogelijke plannen van de oranje-blauwe onderhandelaars om in cao's rekening te houden met een belastingvermindering. 'Dit is er ver over', zegt de ACV-topman. Volgens ABVV 'belooft dit allemaal weinig goeds'.
De oranje-blauwe onderhandelaars bereikten een akkoord de loonkostenhandicap in de komende regeerperiode met 2 procent te verlagen. 'Er is geen loonhandicap. Men moet weten waarover men spreekt', zegt Cortebeeck.
Dat bevestigt men ook bij het ABVV. Het rapport van de Centrale Raad voor het Bedrijfsleven zou aantonen dat er effectief geen loonkosthandicap meer is. De plannen van oranje-blauw om die handicap te verlagen, zijn dan ook 'kort door de bocht', aldus Luc Voets, hoofd van de studiedienst van de socialistische vakbond.
Het ABVV zegt dat er geen sprake kan van zijn om in een scenario te stappen waarbij een belastingverlaging in rekening zou worden gebracht bij het afsluiten van een loonakkoord.
Volgens Voets belooft dit allemaal weinig goeds over hoe een volgende regering zou omgaan met het sociaal overleg en de sociale partners.
Een eventuele lastenverlaging waardoor overuren nog goedkoper zouden worden en minder zouden kosten dan een gewoon uur, kan evenmin voor de vakbond. In het interprofessioneel akkoord staat ingeschreven dat dit niet kan, luidt het.
Maak de bloem aan met wat karnemelk. Breng de rest van de karnemelk aan de kook en bind met de aangemaakte bloem tot een mooie pap.
Laat de boter bruinen (niet aanbranden !).Neem de pan van het vuur tegen het spatten en doe er zoveel pap bij als nodig voor het aantal eters.Roer alles dooreen. Zet de pan terug op het vuur.Kruid met zout, witte peper en muskaatnoot.
Dien op.Elke eter neemt van de aardappelen, schept wat papsaus erover en bestrooit die met zeer fijn gesneden ui.Geef er zacht gekookte eieren bij en/of skellen hespe.
Deze papsaus past ook wonderwel bij klakkaords, wentelteefjes voor onze noorderburen. Doe je bij de papsaus suiker, dan heb je gewoonweg pap.Doe nooit suiker in de papsaus voor bij de aardappelen.
Eerste hulp bij brandwonden: een goede aanpak maakt het verschil
Sponsor e-Prevention
Het is van het allergrootste belang dat u onmiddellijk op de juiste manier eerste zorgen toedient bij brandwonden.
Eerst water, de rest komt later!
U vindt alle informatie over de eerste verzorging van brandwonden en illustraties van de aard van de wonde in ons dossier EHBO.
Tien geboden
Koel de brandwonde onmiddellijk en minstens 20 minuten onder lauw, stromend water.
Verwijder kleding en juwelen; bij chemische verbranding de kleren WEGKNIPPEN (niet over het hoofd trekken); ingebrande kleding wordt NOOIT verwijderd.
Maak de blaren niet open, zo beperkt u de kans op infectie. Indien de blaren open zijn, is hygiëne zeer belangrijk.
Was uw handen grondig met zeep vóór iedere behandeling.
Reinig de wonde altijd met een ontsmettend product vooraleer u een verband aanbrengt.
Breng een hydro-actieve gel aan (aanbrengen op het gaaskompres).
Bedek de wonde met een gaaskompres en bevestig met een kleefpleister of met een hydrofiele windel.
Indien de wonde groter is dan een muntstuk van 2 euro, koelen en de huisarts contacteren; indien de wonde groter is dan een hand, koelen en het brandwondencentrum contacteren.
Indien de wonde ontstoken is, behandel met een ontstekingswerende zalf en dek ze daarna af.
Reinig de huid altijd vooraleer u een nieuw verband aanbrengt. Verwijder voorzichtig alle zalfresten.
Uitzonderingen op het koelen
In geval van brandwonden over een grote oppervlakte mag u alleen lauw water (25 °C) gebruiken, nooit koud water.
In geval van een elektrische verbranding, gebruik nooit water wanneer het slachtoffer nog in verbinding met of nabij een elektriciteitsbron staat. Bij een elektrische verbranding eerst de elektriciteit uitschakelen en dan pas het slachtoffer helpen. Raadpleeg altijd uw huisarts.
In geval van een chemische verbranding, waarbij het product dat de brandwonde heeft veroorzaakt niet in contact mag komen met water (lees aandachtig de bijsluiter).
Informatie over de dieptegraad en omvang van brandwonden vindt u in ons dossier EHBO
U vindt volledige informatie over eerste zorgen bij brandwonden en de adressen van de brandwondencentra in ons dossier EHBO.
Met Vriendelijke Groeten,
Johan de Jager, Gedelegeerd Bestuurder
U kan de brandwondenpatiënten steeds steunen door uw financiële bijdrage over te schrijven op rekeningnummer 734-0123456-81 (*)
(*) Bedragen van 30 euro of meer zijn fiscaal aftrekbaar.
DeBelgische BrandwondenStichting heeft de code van Ethisch Fondsenwervenonderschreven en is gemachtigd om fiscale attesten uit te schrijven.
*De Belgische BrandwondenStichting werd door KB van 16 mei 1986 opgericht als Stichting van Openbaar Nut. *Informatie, sensibilisatie en preventie ten voordele van de Belgischebevolking, met het oogmerk deze te behoeden voor brand enbrandwonden, behoren tot de uitdrukkelijke opdracht en hetmaatschappelijk doel van de Stichting. *De Stichting respecteert in deze de bepalingen van de wet van 8december 1992 tot bescherming van de persoonlijke levenssfeer tenopzichte van de verwerking van persoonsgegevens dit volgens het Hoofdstuk VII, Afdeling 2 van het KB genomen in uitvoering van voormeldewet
1 december - Karl Marx wandeling en bezoek aan het museum van de Weerstand - Brussel
01 december - Karl Marx wandeling en museum van de Weerstand
Met een gids wandelen we, door het Brussel van Karl Marx en we voorzien stops aan de huizen waar hij gewoond en vooral zijn 'Kapitaal' geschreven heeft.
In de namiddag brengen we een bezoek aan het museum van de Weerstand, in Anderlecht. Een gids zal ons begeleiden, iemand die spreekt uit ervaring!
We vertrekken met de trein van 08.17 naar Brussel. Over de middag gaan we ergens eten in een restaurant, je mag ook uw boterhammen meebrengen...
Uw deelname: 6 (exclusief de prijs van het treinticket en middagmaal).
wo 17/10/07 - De oranje-blauwe regeringsonderhandelaars zitten deze middag samen over een efficientere overheid. Open VLD wil een fikse vermindering van het aantal ambtenaren. Intussen snijdt de formateur ook opnieuw communautaire thema's aan. N-VA-voorzitter Bart De Wever werd papa en is er even niet bij.
De werking van de overheid is vanmiddag onderwerp van gesprek op het formatieberaad. Open VLD vindt dat achttien ambtenaren op honderd actieve werknemers te veel is.
Volgens de liberalen is het mogelijk om op een sociaal verantwoorde manier te snijden in het ambtenarenapparaat.
De komende jaren gaan zo'n dertigduizend ambtenaren met pensioen. Open VLD wil die maar gedeeltelijk vervangen.
CD&V roept op tot voorzichtigheid en zegt de klantvriendelijkheid van de overheid niet in het gedrang te willen brengen.
Ik wil u graag informeren over de petitie voor de eenheid van Belgie ;
Tot op vandaag hebben 93.002 mensen de petitie ondertekend (92.209 via de website, 793 via sms) en het aantal petitieformulieren blijft binnenstromen.
De media interesseren zich meer en meer voor de petitie. Ook zij zien in dat er in het hele land initiatieven ontstaan om de eenheid van ons land te verdedigen.
De duizenden handtekeningen die zonder enige financiele of andere steun worden samengebracht, zijn slechts het zichtbare stukje van de ijsberg !
Dank zij de spontane financiele giften van ondertekenaars werden al ondertussen een groot aantal papieren petities gedrukt.
Ik wil immers ALLE Belgen kunnen bereiken!
Het is mijn bedoeling dat elke Belg de gelegenheid krijgt de petitie te ondertekenen, dat in ons land iedereen weet dat de petitie bestaat et dat iedereen zich kan inzetten voor de eenheid van het land !
Om de petitie te promoten en om de petitieformulieren via de post in alle brievenbussen van het land te verdelen, is een budget nodig
1 euro= 16 brievenbussen !
Er zijn 4.421.984 brievenbussen in Belgie.
Met een kleine financiele ondersteuning hebben we de mogelijkheid de petitie naar alle Belgen te sturen. Help ons om dit doel te bereiken en stort uw bijdragen van 1, 2 , 5 of meer euro op onze bankrekening.
Deze bankrekening wordt beheerd en gecontroleerd door een deurwaarder. Elke ontvangen cent wordt integraal gebruikt om de petitie te promoten. Op 25 oktober wordt deze rekening afgesloten en zal al het geld gediend hebben om onze actie te financieren.
Steun ons opdat de zwijgende meerderheid van ons land zich kan uiten over de eenheid en de toekomst van ons land door niet alleen de petitie te ondertekenen, met of zonder commentaar, maar door ook uw bijdrage te storten op het rekeningnummer:
Eenheid-Unite-Einheit 001-4899472-78
Om de petitie te verdelen en bekend te maken, kunnen we enkel op onszelf rekenen.
Ik dank u voor uw steun en medewerking.
Leve Belgie, Vive la Belgique, Es lebe Belgien
Marie-Claire,
solidair met de andere kant van de taalgrens... ACOD-Kortrijk steunt met 50.
Budget sociale zekerheid 2008 oproep aan de toekomstige regering Het ABVV vraagt, samen met alle andere sociale partners, aan de onderhandelaars van de toekomstige regering om de parameters en de procedure voor de aanpassing van de sociale uitkeringen aan de welvaart te behouden, zoals ze in de wet is opgenomen. Dat is het standpunt dat de sociale partners op 5 oktober 2007 in het Beheerscomité van de sociale zekerheid unaniem hebben ingenomen. Volgens de wet moeten de sociale partners om de twee jaar advies uitbrengen over de besteding van de enveloppe voor de welvaartsvastheid (1% voor de sociale Budget sociale zekerheid 2008
In het gewestelijk kantoor Kortrijk van RVP (Keer der Vlamingenstraat 6) kan je iedere donderdag van 10 tot 12 en van 14 tot 16 terecht met al je vragen over het pensioen van de openbare sector.
Frank Mulleman, voorzitter Acod Kortrijk.
OPENBARE DIENSTEN: ONMISBAAR!!!
Steun en onderteken
- de petitie voor kwaliteitsvolle openbare diensten, toegankelijk voor iedereen
- de petitie tegen de volledige liberalisering van de postsector www.abvv.be
Korea komt de laatste dagen goed in de pers... Er zijn terug diplomatieke contacten op hoog niveau!
DPR Korea (of het Noorden) komt nooit goed in het nieuws door de Westerse pers... In juli 2007 was ik samen met Hilde, Irena en Jef er op bezoek.
Regelmatig krijgen we vragen over het land, heb je genoeg eten gekregen, is het waar dat ze niet vriendelijk zijn, eten ze echt gras (en is dit lekker?),...?
In het Sociaal Tewerkstellingsproject 'Het Textielhuis' Rijselsestraat 19 is Greet de kok. Hieronder laat ze je keer lezen wat je kan doen onder de dampkap.
Gegratineerde mosseltjes Parelhoentournedos met gratin van verse spinazie en aardappeltjes
Werkwijze : Mosseltjes bereiden op de klassieke wijze met selder en ui. Als ze gaar zijn uit de schelpen nemen en verdelen over vuurvaste schaaltjes. Ondertussen maak je wat prei schoon die je dan in dunne ringetjes snijdt. De prei aanstoven in wat boter, kruiden met peper en zout en bestrooien met wat currypoeder en wat kurkumma. Room bijvoegen en wat laten inkoken tot de gewenste dikte. De saus over de mosseltjes doen en laten kleuren onder de grill.
Hoofdgerecht. De gereinigde en gewassen spinazie stoven in wat boter tot ie helemaal geslonken is. Het overtollige vocht afgieten en de spinazie in 1 ovenvaste schotel doen. Daarbovenop komen flinterdun gesneden RAUWE aardappelschijfjes in laagjes boven elkaar gesorteerd. Kruiden met peper, zout en muskaatnoot. Enkele fijngesneden lookteentjes hierbovenop maken het geheel perfect. Daarna overgiet je alles met room, tot alles onder de room staat welteverstaan. Dit gaat voor minstens 2 uur (ongeacht de hoeveelheid) de over in. Het sausje voor bij de tournedos maak je als volgt Je laat wat kalfsfond inkoken, samen met wat droge witte wijn. Neem de pan van het vuur en roer er wat ijskoude boter (echte boter hé) door, zo wordt je saus wat dikker. De tournedos langs beide kanten bruin braden.
Provinciale beeldbank geeft zicht op Kortrijks verleden
Met de Provinciale beeldbank wil het provinciebestuur de uitgebreide foto- en prentkaartencollectie van de Provinciale Bibliotheek toegankelijk maken voor een ruim publiek. Bedoeling is u een rijkgevarieerd beeld te geven van het verleden van de provincie. Naast het bouwkundig en industrieel erfgoed, komt ook het dagelijkse leven aan bod.
Op termijn zullen ook andere instellingen en steden hun beelden op deze site tonen. Ook Kortrijk werkt mee. Stedelijke Musea, stadsarchief en bewaarbibliotheek plaatsten reeds een deel van hun collecties op de beeldbank. De erfgoedcel begeleidt en coördineert.
De zoekfunctie laat u toe snel bepaalde beelden op te sporen. Met de optie specifiek zoeken kunt u ook heel gericht op zoek gaan. De zoektips helpen u op weg. U kunt ook gewoon bladeren in de volledige collectie of in een selectie die we voor u maakten. U kunt een kijkje nemen in de beelden over Wereldoorlog I, het erfgoed aan de kust, het vlas of de fotocollectie van auteur Stijn Streuvels (1871- 1969). In de kijker toont u regelmatig nieuwe thematische selecties uit de collectie. Met mijn beeldbank kunt u persoonlijke selecties van afbeeldingen opslaan en beheren in mappen. Het volstaat u te registreren om hiervan gebruik te maken.
Onder het motto 'red de solidariteit' lanceren 400 bekende Belgen een petitie als tegengewicht voor het 'discours van splitsen dat bij de regeringsonderhandelingen hoogtij viert'.
Op de website van de standaard (www.destandaard.be) is er nu een bevraging of je de petitie zal ondertekenen. Nu, 26.09 om 22.30 wil ongeveer 63 % van de deelnemers niet ondertekenen...
Onze verzamelaar van kookboeken, Johan, heeft in zijn rijke archief het volgende gevonden... Het katolieke tijdschrift 'Ons Volk' schreef in 1946 het volgende:
Soep van bloemkoolwater
Nodig:
- kookvocht van een bloemkool - wat bloemkool - selder - ui - bindmiddel - ei
Een fijngehakte ui wordt in wat boter gefruit. Het bloemkoolwater wordt erbij gegoten.Er komen stukjes bloemkool en een fijngesneden selder in en alles kookt ongeveer een half uur.
Tenslotte wordt de soep gebonden met tapoica of rijstkreem of aangemaakt met een lepel maïzena, olie met een halve tas melk is aangemaakt.
Voor het opdienen wordt de kokende soep op een geklutste eierdooier gegoten en ermede vermengd.