Zoeken in blog

"Allerlei linken"

Google maps

Google nieuws

Google vertalen

Den Bosrand


Routeplanner

fietsen in Oost-Vlaanderen

Vertalen met AltaVista

Vertalen met Google

Bureaublad achtergrond
Archiefkast

Recepten zoekmachine
 
Zandstorm creatief atelier


Verstuur één kaartje

Infolijn
schoolvakantie's

Millenniumschool

Take my hand

Lucky-Birds

ABC gezondheid

Tuinadvies

Kruiden

"Gastronomisch plezier"

 
Degustation

 Dôme

Het gebaar

 Eric Fernez

Kruidenmolen

 In de Wulf

"Kranten"

Nieuwsblad

Het laatste nieuws

Gazet van Antwerpen

De zondag

De standaard
"Vrouwenblad"

Libelle

Flair

Nina

Plusmagazine

Story

Lili
Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003
    Betoverend veelzijdig

    19-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Overtollig buikvet tijdens de menopauze

    Hoe vermijd ik overtollig buikvet in de menopauze?

    Amandine De Paepe studeerde biomedische wetenschappen en heeft een master in Food Technology. Ze runt een eigen bureau als voedingsdeskundige. Ze beantwoordt lezersvragen over voeding en gezondheid.

    Dag Amandine

    Ik ben 51 jaar en woog vroeg altijd 52 kilo. Sinds ik in de menopauze zit, heb ik problemen om mijn gewicht te behouden. Ik kom alsmaar bij en krijg buikvet. Mijn gewicht is intussen opgeklommen tot 56 kilo. Ik zou graag twee kilo afvallen en dat gewicht behouden.

    Dit is mijn eetpatroon:
    - ’s Morgens: twee glazen groene smoothie, een kiwi, een kleine kom Kellog’s met chocoladeschilfers en braambessen
    - Tussendoortje: een granenyoghurt
    - ’s Middags: twee sneetjes grof brood met beleg en rauwe groentjes
    - Tussendoortje: een stuk fruit of noten
    - ’s Avonds: één aardappel, groenten en vlees of vis.
    - Tussendoortje: smoothie

    Dit is een veelvoorkomend probleem bij vrouwen in de menopauze. Je eierstokken zijn minder actief en bijgevolg gaat je lichaam minder hormonen produceren. Door de hormonale daling, breekt je lichaam moeilijker vet af. Zo krijg je meer buikvet en minder vet ter hoogte van je heupen en billen.

    Bovendien daalt het metabolisme bij vrouwen in menopauze zodat je meer vetmassa ontwikkelt. Je verbruikt dus minder energie dan vroeger. Daarom raad ik je aan om meer te bewegen. Probeer om vaker te wandelen. Neem geregeld de fiets. Pik een dansles mee samen met een vriendin. Ga af en toe zwemmen.

    Overdrijf niet met smoothies. Smoothies bevatten veel natuurlijke suikers. Drie stukken fruit per dag is een mooi gemiddelde. Een smoothie bevat al gauw vier of vijf stukken fruit.

    Noten bevatten veel onverzadigde vetten. Onverzadigde vetten zijn gezonde vetten maar toch moet je opletten met te grote hoeveelheden. Ik raad je aan om niet meer dan één handje noten per week te eten.

    Blijf voldoende water drinken, tot anderhalve liter per dag. Neem altijd een klein flesje water mee in je tas te hebben en drink geregeld een slokje water tussendoor. Zorg ervoor dat er altijd een flesje water in je auto ligt. Kies af en toe voor water met een lightgrenadine. Groende thee of bouillon zijn ook gezonde alternatieven.

    Stel Amandine een vraag over voeding en gezondheid via health@nieuwsblad.be. 


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het loon van een ambtenaar

    Het loon van een ambtenaar: 1.365 euro netto
    Nathalie Heirman (27), Beervelde We vroegen haar hoeveel zij verdient …

    • Beroep: ambtenaar
    • Privé: ongehuwd, geen kinderen
    • Brutoloon: 1.975 euro
    • Nettoloon: 1.365 euro
    • Extra: maaltijdcheques, hospitalisatieverzekering, volledige terugbetaling woon-werkverkeer openbaar vervoer, fietsvergoeding, extra vakantiedagen

      Wat doe je voor job?

    Ik ben administratief medewerker bij Inburgering Oost-Vlaanderen, we proberen de maatschappelijke participatie van nieuw- en oudkomers te bevorderen, ongeacht hun huidskleur, afkomst, geslacht of geloof. Ik sta in voor het onthaal van de organisatie en werk nauw samen met de trajectbegeleiders en de docenten. Ik ondersteun ook de algemene en financiële administratie, en vervul organisatorische en logistieke taken.

    Doe je je job graag?

    Ja, want het is veelzijdig werk. Ik heb ook veel sociaal contact met mensen van zowel binnen als buiten de organisatie. Door mijn job heb ik gemerkt dat de sociale sector echt mijn ding is. Dat is ook de reden waarom ik momenteel een bacheloropleiding sociaal werk volg, na mijn studies wil ik binnen deze sector doorgroeien.

    Wat vind je van je inkomen?

    Ik vind dat ik niet mag klagen. De vele extra’s die mijn werkgever mij biedt, zorgen voor een mooi totaalpakket.

    Zou je van werk veranderen voor een hoger loon?

    Nee, want geld is niet mijn drijfveer. Ik wil in de eerste plaats mijn job graag doen.

    Spaar je?

    Ik probeer maandelijks een bedrag over te schrijven naar mijn spaarrekening.

    Wat is je grootste kost?

    De huur van mijn woning.

    Waar kan je echt geen geld aan geven?

    Aan mijn jaarlijkse personenbelasting.

    Waar geef je met plezier geld aan uit?

    Reizen, prullaria voor in huis en schoenen.

    jobat (mr / mb) 


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oproepaflevering 'Wie Kiest Pieter?

    Vandaag vrijdag 19 oktober om 20.50 programmeert vtm de oproepaflevering van 'Wie kiest Pieter?', een dertiendelige reeks waarin de bekende ex-basketter en nu zakenman Pieter Loridon een tiental vrouwen de kans geeft om op een unieke manier met hem kennis te maken. 'Ik heb in de voorbije maanden vooral gezwegen', zegt Pieter, 'ik wil nu best de mensen een inkijk geven in mijn echte leven.'

    In de oproepaflevering vertelt Pieter vrijuit over wie hij is. 'Ik ben de man geworden die ik ben door de tegenslagen, door te zien dat de wereld niet zo mooi is zoals hij eruit ziet.'

    Over zijn imago als vrouwenmagneet: 'Een vertekend beeld. De vrouwen met wie ik was waren prachtvrouwen, maar de referentie voor mij is niet hoe een vrouw eruit ziet. Mij gaat het om het geheel dat goed moet aanvoelen. Als dat er niet is, begin ik er niet aan. Maar ook als je er voluit aan begint kan het stoppen. Het is jammer, maar wel de realiteit.'

    Pieter Loridon gaat er absoluut niet vanuit dat 'Wie kiest Pieter?' inderdaad een perfecte match oplevert, maar hij staat open voor nieuwe ontmoetingen. 'Het programma is geen vleeskeuring of één of andere missverkiezing. De kandidaten krijgen een oprechte kans om me echt te leren kennen.'

    Bij zijn zoektocht wordt Pieter bij gestaan door twee vrienden – Thomas en Michael – en een vriendin, Johanneke. In de oproepaflevering brengt presentatrice Dina Tersago hen een bezoek. Het programma laat de kijker ook kennismaken met Pieters zoontje Lex en zijn vader, nog altijd trots op het sportief talent van zijn zoon. Sport speelt nog altijd een rol in het leven van Pieter, ook al heeft hij het druk als zakenman met zijn horecazaken Mint en Maona. Ook dat aspect komt aan bod in de oproepaflevering van 'Wie kiest Pieter?'. De vrouwen die zich willen inschrijven kunnen dat doen via http://www.vtm.be/.

    Na de selectie begint de eigenlijke zoektocht van 'Wie kiest Pieter?'. 'Samen kan je gelukkiger zijn dan alleen, dat geloof ik echt', aldus Pieter. 'Maar in dat samen zijn moet je wel gelukkig zijn. Dat is heel raar, maar zo is het wel.' (TV-Visie)

    'Wie kiest Pieter?', oproepaflevering op vrijdag 19 november om 20.50 uur op vtm.


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wintersportvakantie met wellness in Zuid-Tirol

    Het Italiaanse Zuid-Tirol telt een aantal vakantieboerderijen die zich gespecialiseerd hebben in wellnessarrangementen. Dit maakt van de streek een groot vakantieparadijs voor wie deze winter wel eens wat anders wil dan op de latten staan. Hooi- of melkbaden, schoonheidsmaskers en kneippkuren zijn slechts een greep uit de vele behandelingen die er worden aangeboden.

    In de vakantieboerderijen van het label Roter Hahn kan je een skivakantie gemakkelijk met wellness en gastronomie combineren. De boer en boerin laten je er delen in de van generatie op generatie overgeleverde kennis van geneeskrachtige planten in combinatie met de nieuwste inzichten over een gezonde levensstijl.

    Ze hebben een bad voor elk kwaaltje: een verzorgend karnemelkbad, een ontspannend appelaromabad,... . Maar dé Zuid-Tiroolse manier om tot rust te komen, is een hooibad. Meer dan een eeuw geleden ontdekten de plaatselijke boeren dat hun vermoeidheid en pijn na een dag hard labeur verdwenen was na een nacht slapen in vers hooi gemengd met kruiden uit de alpenweiden, zoals vrouwenmantel, tijm en edelkruid. Een hooibad activeert het immuunsysteem, ontspant de spieren en zou soelaas brengen voor reumaklachten. 'Het Roter Hahn' netwerk telt 5 vakantieboerderijen die dergelijke hooibaden aanbieden.

    Boerderijhoppen
    In Zuid-Tirol hoeft men zich niet te beperken tot een verblijf in één vakantieboerderij. Zo kan je er ook 'boerderijhoppen' en op die manier kennismaken met de activiteiten die de verschillende vakantieboerderijen in petto hebben. Via de website van Roter Hahn kan je makkelijk de boerderij van jou keuze selecteren aan de hand van een reeks criteria.  Je kan er eveneens op zoek gaan naar de dichtstbijzijnde boerencafé's of 'Buschenschänke'. De boeren serveren er hun eigen geproduceerde producten zoals zelfgemaakte vruchtensappen, typische gerechten als 'Schlutzer'(deegenvelopjes met spinazievulling), 'Graukäse' (typische alpenkaas op basis van melkwei), 'Kaminwurzen' (gerookte worstjes) en natuurlijk hun zelfgemaakte wijnen.

    Het Weidacherhof in Ritten
    Het Weidacherhof in het zonnige 'Ritten' heeft alles voor een wellnessvakantie in de sneeuw: skiën op de 'Ritterhorn', sneeuwschoenwandelingen in een prachtig natuurlandschap, Nordic walking of schaatsen op de kunstijsbaan van Collalbo, het kan er allemaal.

    Een vakantie op het Weidacherhof is nog zoveel meer, zo kan de familie Rottensteiner jou laten kennismaken met het boerderijleven van elke dag. Elke morgen wordt een ontbijt aangeboden met eigen boerderijproducten (jam, honing, yoghurt, spek, ham, boerensalami, bloesemsappen,...). Voor wie zich wil laten verwennen, worden er tal van wellnessbehandelingen aangeboden zoals onder andere een kruiden-, zout- en Cleopatrabad. Infraroodsauna, thalassotherapie, schoonheidsbehandelingen, modderpakkingen en massages, pantai-massage en een wolbad behoren eveneens tot de mogelijkheden. (kve) Voor meer informatie:


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Chocolatier Marcolini nodigt kinderen uit

    Ter gelegenheid van de uitgave van zijn boek ‘Duimen en vingers vol chocolade’ nodigde meesterchocolatier Pierre Marcolini enkele kinderen uit in zijn atelier in Brussel. Wij maakten een reportage bij de wereldkampioen patisserie van 1995. Doel van het spel: begrijpen van waar chocolade komt, hoe je die maakt volgens de regels van de kunst én zelf de handen uit de mouwen steken! Lilli (foto © Xavier Harcq -)


    >> Reageer (0)
    18-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Marco Borsato heeft de liefde voor muziek teruggevonden
    Na een jaar vol zakelijke ellende doorbreekt Marco Borsato de stilte. 'Mijn waardigheid hebben ze me niet kunnen afnemen. Geluk zit voor mij niet in een vette bankrekening, maar in muziek maken. Daar hoef je niet rijk voor te zijn.'

    Tot een jaar geleden leek alles wat Marco Borsato aanraakte, in goud te veranderen. Maar dan werd zijn bedrijf The Entertainment Group (TEG) failliet verklaard en bleef een financiële put van ruim 11 miljoen euro achter. Zijn muziekcarrière viel even helemaal stil, maar nu is Borsato terug met een nieuw album. 'Ik heb de liefde voor muziek weer ontdekt, en dat voelt goed.'

    Je nieuwe album heet 'Dromen durven delen'. Een titel die wellicht niet lukraak gekozen is.

    Marco Borsato: 'Neen, dat klopt. Het is een beetje het DNA van Marco. Dromen staat voor ambitie, doelen stellen. Durven hoort ook bij mij, grenzen opzoeken. En Delen is muziek maken. Na het pittige jaar dat ik achter de rug heb, was het tijd om terug te keren bij mijzelf, naar de oorsprong. Deze plaat is persoonlijker dan het heel lange tijd geweest is. Ik wou dat vertroebelde beeld weer helder hebben. Dat heb ik met deze plaat kunnen doen.'

    Wat heb je geleerd uit die periode vol zakelijke ellende?

    'Dat onvoorwaardelijke vriendschap niet zo onvoorwaardelijk is. De betrekkelijkheid van faam en roem, en het besef dat geluk voor mij niet in financiële middelen zit, maar in het maken van muziek. Daar hoef je niet rijk voor te zijn. Ik heb geleerd dat ik nog steeds in het vak zit om de goeie redenen. Omdat ik van mijn vak houd, niet om centjes te verdienen of om beroemd te blijven.'

    De berichten in de pers waren nogal tegenstrijdig. Je zou je villa moeten verkopen en uit de vuilnisbak eten, maar andere bronnen spraken over een flinke spaarpot die je verborgen hield.

    'De ongenuanceerdheid in de berichtgeving heeft me verbaasd en gekwetst. Alleen de waarheid kon me vrijpleiten, maar die is pas een jaar later boven water gekomen. De curator zei me: Marco, je kon er niets aan doen. Een jaar lang was ik aangeschoten wild. Ik had geen zin om dat beeld continu te corrigeren. Maar nu staat het in een rapport. De feiten zijn er en daarmee houdt het op.'

    Heb je eraan gedacht om er helemaal mee te kappen?

    'Er waren momenten dat ik dacht: Ik weet niet of ik dit nog leuk vind. Ik heb overwogen om te stoppen, ja. Maar de liefde voor muziek borrelde toch weer op toen mijn componist en producer John Ewbank me belde en melodieën voorspeelde. Toen werd duidelijk dat het voorbije jaar zoveel inspiratie opgeleverd had, dat ik misschien wel mijn mooiste en meest intense plaat ooit kon maken. Ik kreeg weer zin in muziek. Het is alsof je je hart oppoetst: alles begint weer te glimmen en te sprankelen. Ik besefte: deze verhalen wil ik vertellen, dit ben ik. Dat was heel prettig om te voelen.'

    Op het nummer 'Vrij' klink je heel strijdvaardig. 'Mijn ziel krijg je niet', zing je.

    'Als je verketterd wordt, wil je terugslaan. We hebben beeldspraak gebruikt als pek en veren, stenigen, ophangen aan de hoogste boom... Iemand als Nelson Mandela die na jaren gevangenis nog zo vergevingsgezind was, is een voorbeeld voor mij. Wat je me ook aandoet, ik laat me niet kisten. Mijn waardigheid zal ik niet verliezen. Ik kom hier sterker uit.'

    De Vlaamse fans zijn je trouw gebleven. Er is nu al een vierde concert toegevoegd aan je 3 Dimensies-concerten volgend jaar in het Sportpaleis.

    'Dat zegt iets over hoe het hier nog steeds leeft. Het Vlaamse publiek is me absoluut niet vergeten en dat vind ik geweldig. Toen ik onlangs door het Sportpaleis liep, voelde ik het weer kriebelen. Dit is de mooiste etalage in Vlaanderen om je muziek in te zetten. Ik heb een jaar verloren aan het debacle, maar nu heb ik weer de kracht om me te tonen.'

    'Ik moet de show nog in elkaar zetten de komende maanden, maar de mensen die bij een van mijn veertig vorige concerten in het Sportpaleis waren, weten dat het altijd een feest is: spektakel, meezingen, en vooral een groot wij-gevoel. Hoe we die drie dimensies invullen, laat ik nog even over aan de avond zelf. Maar ik kan je al verklappen dat er géén 3D-brilletjes aan te pas komen.'

    Hoe ga je dit jaar de feestdagen doorbrengen?

    'Eenvoudig. Heerlijk thuis met het gezin, kalkoen in de oven, een goed glas wijn... Vorig jaar was kerst niet zo prettig, maar dit jaar ga ik vieren.'
    (nieuwsblad Jan Ruysbergh )


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Clown Argo laat Droomwenskinderen eeuwig leven in ‘Mijn Winterroosje’
    De vzw clown argo vriendenkring vervult al meer dan zes jaar droomwensen van kinderen die terminaal ziek zijn, Dit jaar werd er naar jaarlijkse traditie een cd uitgebracht met de titel ‘Verrassend anders’. Als kers op de taart heeft Clown Argo er een heuse kerstsingle met een opmerkelijk verhaal aan toegevoegd. In het gezelschap van meer dan dertig droomwenskinderen heeft hij de Will Tura-klassieker ‘Mijn winterroosje’ in een nieuw jasje gestoken. Het werd een uniek tijdsdocument omdat de meer dan dertig kinderen ondertussen niet meer onder ons zijn. Door deze single blijven ze voor eeuwig en altijd in onze harten verder leven.

    Tura
    Will Tura heeft ondertussen gereageerd op dit mooie initiatief: ‘Mijn ogen schoten vol met tranen, toen ik dit liedje hoorde. Diep respect voor hetgeen Clown Argo en het Droomwens Kinderkoor hebben gerealiseerd. Normaal gezien reik ik nooit iemand anders zijn cd uit. Hiervoor maak ik graag een uitzondering.’

    Praktische info
    Vanaf 2 december is deze single te koop in alle Belgische en Nederlandse platen- en cd zaken in België en Nederland. Vanaf 7 december draait Radio 2 dit liedje nationaal. De videoclip zal draaien 3 weken lang op alle regionale tv's. (zangtalent)

    Meer info kan u vinden via:  www.argolive.be/droomwenscd


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gezonder verouderen door enkele glazen wijn per dag
    Enkele glazen wijn per dag op middelbare leeftijd vergemakkelijkt het verouderingsproces bij vrouwen, dat blijkt uit recent onderzoek.
     

    Minder ziekten
    Resultaten van Amerikaans onderzoek suggereert dat de nadelen van gematigd drinken overdreven werden. Het bewijs groeit namelijk dat een gematigde consumptie van alcohol gezondheidsvoordelen heeft.  Twee studies bestudeerden resultaten van onderzoeken die in 1976 startten bij meer dan 200.000 vrouwen. De eerste analyseerde de alcoholconsumptie op middelbare leeftijd van bijna 14.000 vrouwen die ouder dan 70 werden. Daaruit blijkt een matige consumptie van wijn hun kans op ouder worden vergrootte, ze kampten minder met kanker, hartziekten, lichamelijke beperkingen of geheugenproblemen.

    Succesvol ouder worden
    Degenen die op 58-jarige leeftijd een of twee alcoholische drankjes per dag consumeerden, hadden 28 procent meer kans om 'succesvol' ouder te worden in vergelijking met geheelonthouders. Degenen die bijna dagelijks drinken zijn gezonder dan degenen die een tot twee dagen alcohol opnamen.

    Beroerte
    De tweede studie analyseerde het risico van 73.450 dames op een beroerte. Elk niveau van alcoholconsumptie leidde tot een lager risico op een beroerte. Experts zijn het er nog niet over eens hoe alcohol precies de gezondheid stimuleert. Er bestaat wel de theorie dat dit het lichaam helpt glucose efficiënter te verwerken, het zou ook het risico op bloedklonters beperken. (ep)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Herbruikbare tassen niet altijd even groen

    Herbruikbare zakken zijn goed voor het milieu, alleszins zo worden ze gepromoot. Maar de veelal synthetische boodschappentassen kunnen ook risico's inhouden. Het debat woedt alvast in New York waar men ontdekte dat veel herbruikbare zakken die onder meer geproduceerd worden in China, ongeoorloofde hoeveelheden lood bevatten.

    De herbruikbare en duurzame boodschappentassen worden steeds populairder, ook bij ons. Ze vormen immers een goed alternatief voor de plastieken zakjes die vaak te snel worden weggesmeten na eenmalig gebruik. Recente studies in de Verenigde Staten tonen aan dat sommige duurzame tassen gewoonweg te veel lood bevatten. Het is een bijzonder schadelijke substantie die met het kostbare grondwater in aanraking kan komen eens de tas wordt weggesmeten. Bovendien bestaat het risico dat verf van de zak afbladert en zo in contact komt met voedsel.

    Ondanks de onderzoekresltaten blijven de New Yorkers steevast overtuigd van de pluspunten van herbruikbare zakken. De tassen doen immers jaren dienst en dit overstijgt volgens de enthousiaste gebruikers ervan de schadelijke effecten van lood op lange termijn. En geef toe, wat is momenteel het alternatief? (kve)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stelende poetsvrouw stookt ruzie tussen koppel

    Bijna draaide het voor een koppel uit Heuvelland op een scheiding uit. De twee begonnen na verscheidene diefstallen uit hun woning elkaar te verdenken en zelfs hun kinderen en het personeel van hun bedrijf moesten eraan geloven. Tot ze ontdekten dat de poetsvrouw die al zes jaar voor hen werkt zichzelf vanalles onechtmatig toe-eigende...

    Er waren al verscheidene zaken verdwenen uit het huis van het koppel in Heuvelland. Toch was geen van beide ooit op het idee gekomen dat hun poetsvrouw wel eens de dader kon zijn. De vrouw was immers al zes jaar bij hen in dienst en ze hadden nog nooit problemen met haar ondervonden.

    Op de rechtbank werd duidelijk dat ze in eerste instantie de kinderen en het personeel van het bedrijf dat ze leidden begonnen te verdenken. Toen ze uiteindelijk daar ook geen dader konden vinden, wezen ze met de beschuldigende vinger naar elkaar. De vrouw verdacht haar man er zelfs van dat hij een affaire had en zijn minnares allerlei cadeautjes uit hun woning toeschoof.

    De twee besloten een val uit te zetten zodat ze voor eens en voor altijd konden uitmaken wie de dader was. Hun verbazing was dan ook groot toen het uiteindelijk om de poetsvrouw bleek te gaan. De dame in kwestie moet zich nu gaan verantwoorden voor de rechter in Ieper. Het koppel vond inmiddels wel al een andere poetsvrouw die voorlopig haar handen alleen maar gebruikt om schoon te maken. (HH)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Topontwerper Nicky Vankets opent winkel in Hopland
    Na de opening van zijn eerste winkel in Hasselt vorig jaar, pakt topontwerper Nicky Vankets half december uit met een tweede zaak in Hopland.

    Net zoals in Hasselt wordt de winkel in Antwerpen een conceptstore, waarin de volledige collectie van Vankets wordt tentoongesteld. 'Het voordeel daarvan is dat mensen die bepaalde delen van de collectie nog niet kennen, er door de winkel mee in contact worden gebracht. Het hele gamma is immers aanwezig', vertelt Nicky Vankets.

    Met onder meer de winkel van Armani in dezelfde straat, komt Vankets straks op een strategische en gepaste locatie terecht. 'Bovendien bevindt de winkel zich in een historisch gebouw, wat toch een beetje een extra cachet geeft', voegt de Limburgse ontwerper er aan toe.

    Met het openen van een winkel in Hasselt nam Vankets niet echt een groot risico. 'Dat was eigenlijk een soort van thuismatch', lacht hij. 'Maar omdat Antwerpen toch als het modecentrum van België kan worden beschouwd, kozen we om hier een tweede winkel te openen.'

    De collectie van Vankets is niet goedkoop, maar vooral de accessoires zouden toch voor iedereen toegankelijk moeten zijn. Er wordt bovendien op een doelgroep rond 25 jaar gemikt.

    De vader van Vankets zal constant pendelen tussen de conceptstore in Hasselt en die in Antwerpen. Maar ook Nicky zal af en toe in de winkel te zien zijn. 'Ik vind het leuk om de mensen te leren kennen die mijn kleren kopen.' (nieuwsblad)


    >> Reageer (0)
    17-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Prins William en Kate Middleton gaan trouwen, en dat mag iets kosten.

    Op de dag van de bekendmaking van het huwelijk gonst het al van de geruchten daaromtrent. Zo zou de Queen 300 flessen Champagne van het bekende merk Dom Pérignon besteld hebben, goed voor een slordige 35.000 euro. Het feestje zal plaatsvinden in 2011 in Londen. Waar en wanneer precies, daar kan u op gokken. Ook wijlen Lady Diana was er vandaag bij: William gaf zijn Kate de verlovingsring van zijn mama.



    Vorige maand, tijdens een romantische vakantie in het Afrikaanse Kenia, vroeg de Britse prins William zijn lief, Kate Middleton, ten huwelijk, nadat hij eerst beleefd de goedkeuring had gevraagd van haar vader. William en Kate zijn inmiddels al acht jaar een koppel, met een dip in 2007, toen ze ongeveer een half jaar uit elkaar waren.

    Samen op kot
    Ze leerden elkaar kennen toen ze als student negen jaar geleden op hetzelfde kot zaten. Volgend jaar in de lente of de zomer zullen ze elkaar dan - eindelijk voor sommigen - eeuwige trouw beloven in Londen. De verloving hing al een tijd in de lucht, eigenlijk zelfs al sinds 2004, maar William zei altijd dat hij niet voor zijn 28ste of 30ste wilde trouwen. 'Waity Katy', zoals de Britse pers Kate Middleton begon te noemen, moet nu alvast niet meer wachten op het aanzoek. "Ze hebben nu lang genoeg geoefend", zei prins Charles schalks.

    Verlovingsring Lady Di
    Verwacht wordt dat de bruiloft het grootste koninklijke evenement in Groot-Brittannië zal zijn sinds het huwelijk van Williams ouders, prins Charles en Lady Diana, in 1981. Kate Middleton had tijdens de aankondiging van het huwelijk voor de pers overigens de verlovingsring van wijlen prinses Diana aan: een ovale, blauwe ring met 18-karaats saffieren en diamanten ter waarde van zo'n 33.000 euro. "Ik wou niet dat mijn mama dit zou missen", zei prins William. Diana kwam in 1997 in Parijs om het leven bij een auto-ongeval.

    Papa Charles is overigens, net als Brits premier David Cameron, zeer verheugd met het nieuws. Het zal het kwijnende land goed doen, zo luidt het over het Kanaal.

    13 augustus in Westminster Abbey?

    De bookmakers houden het op 13 augustus, wat de trouwdatum betreft, en in Westminster Abbey voor de locatie, al scoort Windsor Castle ook hoog. Van St. Paul's Cathedral, waar prins Charles met Diana Spencer huwde, zou hun zoon William niet willen weten. De eigenzinnige prins zou er ook over waken dat de gasten op zijn huwelijk eerder vrienden en familie van hem zullen zijn dan politici, royals en ander bekend 'officieel' volk.

    Er staan het Verenigd Koninkrijk alvast mooie tijden te wachten: 2011 is ook het jaar vóór de Olympische Spelen in Londen én het diamanten jubileum van de Queen.

    Nieuw leven

    Na het huwelijk zal het paar zich vestigen in Noord-Wales, alwaar William zal blijven dienen bij de Royal Air Force. Nochtans kan men er donder op zeggen dat hun leven voorgoed zal veranderen. Dat zou ook een van de hoofdredenen geweest zijn waarom het koppel pas NU verloofd is. De vergelijking met dat andere, jonge, prinselijke droomkoppel - Williams ouders - is nooit ver weg. "Angstaanjagen", gaf de mooie Kate toe. "Maar William is een goede leraar."

    Prins William is de tweede in lijn voor de troonopvolging, na zijn vader Charles. (jv)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verbeter actief uw spijsverteringscomfort
    Tips om u daarbij te helpen, elke dag Activia verbetert het spijsverteringscomfort (met name een verbetering van langzame transit en een vermindering van het opgeblazen gevoel).

    Te gebruiken in het kader van een gevarieerde en evenwichtige voeding en een gezonde levenswijze.
    Lees er alles over in de bijlage

    Bijlagen:
    Voedingstips.pdf (685.7 KB)   


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat gebeurt er met je brutoloon?

    Kregen we allemaal ons brutoloon netto op onze rekening gestort, de tevredenheid over onze loonbrief zou er met rasse schreden op vooruitgaan. Maar helaas, tussen bruto en netto ‘verdwijnt’ er een pak geld. Wat gebeurt daar mee?

    Het verschil tussen bruto en netto als een ‘verlies’ beschouwen, is niet helemaal correct. Met die bijdrage wordt immers onder andere de sociale zekerheid gespijsd. Die zorgt ervoor dat de werkloosheidsuitkeringen, de ziektekosten en de pensioenen betaald worden. Nu toch nog.

    Een ander deel van het brutoloon, de bedrijfsvoorheffing, vloeit rechtstreeks naar de fiscus. Zowel de bedrijfsvoorheffing als de bijdrage voor de Rijksdienst voor de Sociale Zekerheid, kortweg RSZ, worden automatisch ingehouden op je loonbrief.



    Bedienden betalen iets minder RSZ dan arbeiders

    Voor bedienden bedraagt de RSZ-bijdrage 13,07 procent van het brutoloon. Voor arbeiders is dat iets meer. Het is te zeggen: bij hen wordt die 13,07 procent berekend op 108 procent van hun brutoloon. Een bediende met een brutomaandloon van 2.500 euro betaalt 326,75 euro aan de RSZ, een arbeider 352,89 euro.

    Wat er na inhouding van de RSZ-bijdrage overblijft, is het belastbare loon. Daarop wordt de bedrijfsvoorheffing, of inkomstenbelasting, berekend. Die belasting was een van de elementen die de voorbije weken op tafel lagen als de regeringsonderhandelaars spraken over de fiscale responsabilisering van de deelstaten.

    Deze week zeiden werkgevers te vrezen dat regionale inkomstenbelastingen zouden leiden tot onrust op de werkvloer. Afhankelijk van waar je woont, zou je netto immers meer of minder overhouden van brutoloon dan je collega. En dat voor hetzelfde werk.

    Hoeveel bedraagt de bedrijfsvoorheffing?

    De hoogte van de bedrijfsvoorheffing is afhankelijk van de ‘schaal’ waarin het belastbaar loon zich situeert. De hoogte van de voorheffing neemt trapsgewijze sprongen naarmate het loon stijgt. Ook de gezinssituatie, het aantal personen ten laste, of een gezin één of twee loontrekkers telt en nog enkele andere parameters beïnvloeden de hoogte van de bedrijfsvoorheffing.

    Wat wordt er nog van mijn loon afgehouden?

    Daarnaast kan het loon nog afgeroomd worden door bijdragen voor een aanvullend pensioen of door belastingen op voordelen in natura, zoals eens bedrijfswagen of een internetaansluiting. Bijkomende uitkeringen zijn bijvoorbeeld abonnementen voor het openbaar vervoer, kilometer- en anderen onkostenvergoedingen.

    Het uiteindelijke nettoloon is het bedrag dat je overhoudt nadat alle bijdragen, voordelen en belastingen zijn afgetrokken. Ruw berekend stroomt bij de meeste werknemers zo een derde tot soms meer dan de helft van het brutoloon naar de maatschappij. jobat (wv)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Huwelijksklokken voor Luk Alloo en Sandy Tura
    Volgens het weekblad Dag Allemaal gaan Luk Alloo en Sandy Tura trouwen. De twee gingen in 2006 na een relatie van vier jaar uit elkaar, maar in augustus maakte het koppel bekend dat ze opnieuw een relatie hadden. Alloo zelf ontkent intussen dat er trouwplannen zijn.

    Luk Alloo en Sandy Tura leerden elkaar in 2000 kennen tijdens het programma "Sterren en Kometen". Sandy Tura was nog nooit eerder getrouwd, Luk Alloo heeft al twee kinderen uit een vorig huwelijk. Volgens Dag Allemaal zijn Will Tura en zijn echtgenote Jenny in de wolken met de verloving. (nieuwsblad)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Win een exclusief Uki-pakketje
    De jongste tv-kijkertjes volgen sinds april dit jaar op Ketnet de avonturen van Uki, het schattige gele figuurtje dat met de verwondering van een peuter naar de wereld kijkt.

    Voor hen heeft de Sint nu al een leuke verrassing in petto.
    De Sint bracht op onze redactie drie mooie Uki-pakketten, met boekjes, dvd’s en een schattige knuffel.

    Wil je kans maken om een van deze exclusieve pakketten te winnen, klik dan op ‘Wedstrijden’ bovenaan deze pagina en beantwoord daar de wedstrijd- en de schiftingsvraag. De wedstrijd loopt tot 23 november. Veel succes! (story)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aanbidder boerin Martine schiet onder Frederiks duiven

    Martine zal zowat de meest besproken kandidate zijn van Boer Zkt Vrouw. Uit de afleveringen was al duidelijk dat ze het moeilijk had om te kiezen tussen aanbidders Frederik en Diedier maar zelfs na de verscheurende beslissing lijkt ze nog niet helemaal zeker te zijn. En daar profiteert Diedier maar al te graag van.

    Martine heeft al zwaar onder vuur gelegen: ze werd door sommigen bestempeld als ‘lesbienne’ en anderen vonden dan weer dat ze met de voeten speelde van haar aanbidder Frederik. Of de kwatongen ongelijk hebben, moet Martine zelf bewijzen maar het is intussen geen geheim dat ze nog steeds contact heeft met haar andere aanbidder, Diedier.

    De twee gingen ook na de reis van Martine en Frederik nog geregeld iets eten of drinken, al is dat natuurlijk wel gewoon als ‘vrienden’. Diedier zelf ziet er alvast geen graten in. “Martine zei tijdens Boer Zkt Vrouw dat ze zowel Frederik als mij na het programma beter wilde leren kennen. Als Frederik en Martine niets met elkaar hebben, dan mag ik toch mijn kans wagen zeker!”, aldus Diedier in Dag Allemaal. Als daar maar geen ruzie van komt... (HH) clint


    >> Reageer (0)
    16-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoorde je vroeger vaak dat je mooi bent?

    'Dat werd gezegd. Maar dat zie je van jezelf, toen niet en nu niet. Heb jij dat, dat je 's ochtends wakker wordt en zegt: Wat ben ik toch knap? Er zijn dagen dat ik denk: Oké, het kan ermee door vandaag. Maar net zo goed zijn er dagen  dat ik niet in de spiegel kijk. Dan is het tanden poetsen en tot ziens. Ik heb een  heel onzeker kantje, hoor:

    Het lijkt niet zo.
    'Toch is het zo. Maar het is zonde van daarmee bezig te zijn. Dat heb ik geleerd. Dus probeer ik positief in het leven te staan en niet na te denken over dat kilootje meer of die rimpel extra. Ik denk sowieso dat je er mooier uitziet als je tevreden bent. Wil je trouwens nog een plakje cake?'

    Ook dat dus: liever van verleidingen genieten dan ze te laten staan.
    'Precies. Als we gaan uiteten, neem ik altijd een toetje. Morgen sport ik wel wat harder:

    Met zo'n man kun je niet anders dan lekker eten waarderen.
    'Natuurlijk. Eten is heel belangrijk voor ons:

    Wie kookt er?
    'De ene keer ik, de andere keer hij. En soms gaan we pizza halen. Maar wel goede pizza dan. Van de pizzeria:

    Klopt het dat je Sergio veroverd hebt met een etentje?
    'Ja. (lacht) Ik dacht: Als ik eerst bij hem ga eten, komt het niet goed. En ik had natuurlijk erg mijn best gedaan. Eerst een komkommermousse met munt en basilicum, dan sint-jakobsschelpjes, spaghetti vangale en een chocolade-soufflé. Hij vond het lekker. Maar toen ik later in zijn restaurant ging eten, dacht ik toch: Nee, voor hem kook ik nooit meer: (lacht)

    Eet je soms in Oud Sluis?
    'Heel soms. Sergio vindt het prettig als we komen. Maar ik vind het niet leuk dat ik zit te relaxen terwijl hij aan het werken is. En voor het personeel is het ook vervelend. De vrouw van de chef zit in de zaal, ik wéét toch dat dat beladen is. Dus ik kom er liever voor een kopje koffie:

    Kom je wel eens in 't Hof van Cleve?
    'Het is er nog niet van gekomen, maar dat is wel het plan. We willen graag eens met de kinderen gaan. Naar Pepe Goossens, zoals Moon zo schattig zegt:

    Zijn kinderen zijn ontzettend belangrijk voor hem. De tatoeages van hun initialen op zijn handen zijn het mooiste bewijs.
    'Het was mijn idee. Sergio wilde graag een tatoeage. Ik zei: Oké, maar het moet wel iets betekenen. Je kinderen zijn voor altijd in je leven. Dus daarom die letters. En ja, de nieuwe baby krijgt er ook een. We hebben ook samen een tatoeage. In onze nek staan de Tibetaanse woorden voor liefde en respect, omdat dat de basis is van alles:

    Die liefde, is dat iets waar je aan moet werken of blijft die er vanzelf?
    'Onze liefde is heel intens. Maar eraan werken moet je altijd. Het feit dat je je daarvan bewust bent, helpt. Soms sta je samen boven op een berg, soms zit je in een diep dal. En dan is de kunst om daar weer uit te komen. Dus ja, wij hebben die momenten ook. Maar we hebben ook veel om voor te vechten. De kinderen, ons huwelijk. Dus dat doen we ook:

    Tot slot: wat maakt jou echt gelukkig?
    'Zaterdagochtend. Wakker worden. De kinderen bij ons in bed. Samen ontbijten en een fijne dag beleven. Koesteren wat je hebt:

    En op lange termijn. De grotere dingen?
    'Wat meer rust voor Sergio. Maar verder? Niet veel. Het grote geluk, dat hebben we al:

    Je lijkt iemand die heel tevreden in het leven staat.
    'Dat klopt. Maar dat moet toch? Ik heb al zo veel geluk gehad. Elke keer denk ik: Alweer, kan dit nog wel? Want ik besef dat het eigenlijk toch niet zo vanzelf-sprekend is. Lees ook de vorige pagina's


     


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Finalisten 'Beste Hobbykok' aan de slag in Lyon

    Afgelopen dinsdag won Joyce haar ticket voor de halve finale terug en werd Kim beloond met het laatste ticket. De 11de aflevering van 'De Beste Hobbykok van Vlaanderen' werd gevolgd door gemiddeld 820.073 live-kijkers, goed voor een marktaandeel van 36,7% (VVA 18-54). Op het piekmoment stemden 953.866 Vlamingen op het culinair programma af.



    De vier halve finalisten vertrekken samen met Peter en Sergio naar Lyon, de bakermat van de moderne westerse gastronomie. Dit worden twee enorm belangrijke dagen: één van hen zal morgen al een ticket naar de finale kunnen winnen.

    De eerste dag worden de hobbykoks ondergedompeld in de klassieke Lyonese keuken. Joyce, Kim, Daphne en Johan hebben alvast een sterke maag nodig. De 86-jarige Madame Giraud serveert hen om zes uur 's ochtends rode wijn én cochonaille, varkensoren en –snuit, in haar oude bouchon A ma Vigne. Dat is een lokale traditie.

    Bouchons en oude moedertjes zijn sowieso de wortels van de klassieke Lyonese gastronomie. De volgende halte op hun culinair avontuur ligt voor de hobbykoks dan ook opnieuw bij een dame op leeftijd: Madame Sibilia.

    In haar charcuterie Sibilia, in de wereldvermaarde Halles Paul Bocuse, een soort Wonderland voor koks, krijgen de vier halve finalisten een eerste test voorgeschoteld: een frisse salade maken op basis van afgekookte varkenssnuit.

    Quenelles met sauce Nantua, een snoeksoufflé met rivierkreeftjessaus, vormt zonder twijfel de signature dish van de gastronomie in het land van Rhône en Saône. Joyce, Kim, Daphne en Johan moeten bij Joseph Viola, chef van de beste Lyonese bouchon Daniël et Denise, hun eigen quenelle bereiden.

    Deze opdracht is niét zonder inzet: wie voor de plaatselijke roi des quenelles de beste klassieke versie maakt, krijgt op dag twee een privéles in La Mère Brazier, één van de vijf beroemdste restaurants op aarde.

    Die beloning kan een flink voordeel opleveren. Op de laatste dag van hun verblijf moeten de hobbykoks immers een eigen versie van een gastronomisch Lyonees tweegangenmenu bereiden, mét quenelles én met een hoofdgerecht op basis van een andere topper uit de Franse (en lokale) gastronomie, de Bressekip.

    Wie wint na de opdracht op dag één de privéles van chef Matthieu Viannay? Werpt dat zijn vruchten af bij de bereiding van het tweegangenmenu? En wie wint uiteindelijk het eerste finaleticket: Joyce, Kim, Daphne of Johan? (TV-Visie)

    'De Beste Hobbykok van Vlaanderen', dinsdag 16 november om 20.50 uur op vtm.


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Honden paraderen in grappige kostuums door New York

    Van een iPhone, farao tot de vleesjurk van Lady Gaga, New Yorkse hondeneigenaars en hun viervoeters paraderen trots in hun verkleedkledij voor de jaarlijkse Halloween hondenparade in Tompkins Square Park. (ep) Bekijk de defilé


    >> Reageer (0)


     Eigen hoekje

    't Blogkrantje

    Place2beyvette

    Yvi magazine

    Yvi pagina

    Intro

    Medium 4 you


    "Uit Kuurne"

    Centrumschool

     

    Go santiago


    Mordekoi

    Marc van Roosje




    "Vrije tijd"

    Motel-Saint-Michel

    Le CLos domange
    (Igé)


    Het boerderijleven
    voor kinderen

    Warandehof

    Pieterkenshoeve

    Reutelhoeve

    't Klein Gerigt

    Wilgenhof

    Populierenhoeve

    Schraevenacker

    Klein Burkelhof

    Hof de Abeeleboom

    De Bouwhoeve

    Predikerhof
     
    Jos theys boerderij

    Hageland

    Wambashoeve


    Het Weidehof

    "Franse streken"

    Vakantiestreken in frankrijk

    1/Savoie mont blanc maurienne

    2/Aube en champagne

    3/Ardeche

    4/Aubergne

    5/ De Jura

    Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs