Foto

CHAMBRES &
TABLE D'HÔTES
"AU CERCLE DES CHÊNES"
Rudy & Myriam
de Ruijter-De Smet
Lacalcinie
47140 Auradou
France
0033(0)5 53490198
0033(0)6 04189506
www.aucercledeschenes.com 
www.bloggen.be/
aucercledeschenesculinair

info@aucercledeschenes.com

Inhoud blog
  • Na bijna 6 jaar...
  • Wat is dit?
  • Kunst.
  • Een nieuwe thermometer!
  • De vooruitgang.
  • Volgende etappe.
  • De tijd vliegt!
  • 2014
  • Thuis.
  • Beste wensen!
    Mijn favorieten
  • Onze kookblog
  • Onze Facebook pagina.
  • Le Sot L'y Laisse...
  • Franca, Darren & Fleur in de Charente
  • Forum Vlamingen in zuid-Frankrijk
  • Karine & Rudi in Antist
  • Drentse patrijshonden
  • Christel & Anthony in Courbiac
  • SLH Golden retrievers
  • Papilles et Pupilles
    Zoeken in blog

    De kamer Camelia

    Foto
    Foto
    Foto
    Foto

    De kamer Helleborus

    Foto
    Foto
    Foto
    Foto

    De kamer Tournesol

    Foto
    Foto
    Foto
    Foto

    De kamer Muscari

    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Au Cercle Des Chênes
    Chambres & table d'hôtes
    "Au cercle des chênes" ligt in zuid-west Frankrijk in de regio "Aquitaine" en in het departement "Lot & Garonne". Sinds juli 2005 hebben wij het sombere België geruild voor deze prachtige zonnige streek. Sinds september 2009 wonen wij hier enkel nog met onze jongste zoon Kerim vermits Nils terug naar België trok om daar zijn studies verder te zetten. We wensen jullie veel leesplezier! Rudy & Myriam
    30-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Warm!
    Het is hier nu al een paar dagen echt heel warm en ook s'nachts blijft het dik boven de 20°.
    Ideaal weer dus om te genieten in het zwembad. Rudy heeft zelfs de verwarming moeten afzetten want het water was al meer dan 32° en dan is het niet echt verfrissend meer als je een duik neemt.
    Ook Lenn heeft hier volop genoten van het zwembad! Hij is ook helemaal niet bang in het water.

                                                                 

    30-06-2009 om 13:52 geschreven door Myriam&Rudy  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Slang
    Gisteren heb ik voor het eerst een levende slang gezien bij ons op het terras En ik denk dat ze het tot in het dorp zullen gehoord hebben
    Rudy ging naar de Muscari kamer en ineens begint hij te roepen om het fototoestel te brengen. Maar Huguette was aan het stofzuigen in de living en ik was in de keuken bezig met te mixen dus ik had het eerst niet door. Dan toch maar eens gaan kijken en ja, tussen de trap en het terras van het zwembad lag ze, zeker 1m lang! Nils heeft dan vlug wat foto's gemaakt en ik bleef op een veilige afstand. Rudy dacht dat ze gebeten was door één van de katten omdat ze niet bewoog en dus pakte hij ze bij haar staart. Maar toen reageerde ze ineens en begon te kronkelen en dan heeft hij ze tussen de oleander gegooid. En ik maar roepen dat hij ze moest dood doen, niet dus  

                                       

                                   

    30-06-2009 om 13:51 geschreven door Myriam&Rudy  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boekskes & Ice tea
    Vele van onze gasten vragen ons of ze iets kunnen meebrengen uit België voor ons.
    Wel, al wie nog oude boekskes heeft liggen zoals: Humo, Libelle, Flair, Genieten enz... enz... mag die in plaats van ze bij het oud papier te zetten voor ons meebrengen. Vooral ik lees graag en tussendoor is het altijd prettig om eens wat Vlaamse tijdschriften te lezen.

    Vermits onze Nils een Ice tea verslaving heeft en je hier geen gewone Ice tea kan vinden ( de Fransen drinken alleen ice tea peche zonder prik) mag dat ook altijd meegebracht worden. Dus de gewone Ice tea met prik. Hou dan wel de rekening bij zodat we het kunnen terug betalen.

    30-06-2009 om 00:00 geschreven door Myriam&Rudy  


    29-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hij kan het!!!
    Tibo is het eerste kindje dat hier bij ons heeft leren zwemmen. Gisteren heeft hij zijn eerste meters helemaal alleen gezwommen en dus heb ik er dadelijk een foto van gemaakt! Hij was natuurlijk héél fier op zijn prestatie!

                                         
    's Avonds heeft mama Inge voor het eerst sinds ze hier zijn geprobeerd om een "glaasje" wijn te drinken. Greg had speciaal gekozen voor een zoete witte Bergerac wijn maar lekker vond ze het toch niet ( zie foto's hieronder). Ik denk dat ze het vanavond weer bij water gaat houden!

         

    Kleine Lenn, het zoontje van Kim en Sven die lust echt alles. Gisteren heeft hij genoten van het dessert, een milkshake met banaan.

                                                                                

    29-06-2009 om 13:39 geschreven door Myriam&Rudy  


    28-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Anne & Tommy
    Sinds vorige week zijn Anne en Tommy weer in Frankrijk. Ze zijn met de wagen gekomen en dus zijn Archie en Aloischa ook meegekomen. Ze blijven ongeveer een maand maar Tommy moet ondertussen voor zijn werk nog eens voor een paar dagen terug naar Zweden vliegen.
    Onze Sirka was natuurlijk weer super content om Archie terug te zien.

                                                          

                                                          

    28-06-2009 om 09:09 geschreven door Myriam&Rudy  


    27-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kindjes
    Er zijn nog eens gasten met kleine kindjes hier. Sven, Kim en Lenn kwamen dezelfde dag aan als Greg, Inge en Tibo.
    Er is dus weer leven in de brouwerij! Gelukkig is de zon ook van de partij en kunnen de kindjes naar hartelust genieten van het zwembad.

                                                              

                                                              

    27-06-2009 om 10:34 geschreven door Myriam&Rudy  


    26-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.John & Bernadette

    Samen met Mia en Fernand die hier zondag waren voor de gids "Logeren bij Belgen" arriveerden ook John en Bernadette. Zij wonen in Heverlee, dus ook in het Leuvense waarvan wij afkomstig zijn (allez ik toch).

                                                            

    26-06-2009 om 21:05 geschreven door Myriam&Rudy  


    24-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatste dag.
    Gisteren was het de laatste dag voor Tina en Peter die na 14 dagen vakantie vandaag terug huiswaarts reden.
    Ook voor Jimmy, Isabelle en Jeno was het gisteren de laatste vakantiedag en ze genoten nog een laatste keer van het zwembad, vooral Jeno was een echt "waterratje".

                                                 

    24-06-2009 om 11:38 geschreven door Myriam&Rudy  


    23-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mooi
                                     

                                    

    23-06-2009 om 13:08 geschreven door Myriam&Rudy  


    22-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boek "Logeren bij Belgen"
    We wisten het al een paar weken maar we wilden eerst 100% zeker zijn, onze chambres d'hôtes wordt volgend jaar opgenomen in de alom gekende gids "Logeren bij Belgen in Frankrijk" van Erwin De Decker en Peter Jacobs, en daar zijn we natuurlijk super gelukkig mee!

    Gisteren kregen we dan ook bezoek van een koppel om ons te interviewen en foto's te nemen. We wisten dat zij bleven eten en slapen en daar zat het grote probleem!!!
    We waren al volgeboekt voor deze periode en toch moesten we die mensen te slapen leggen. Vragen om op een ander moment te komen kon niet omdat de route vast lag en wisselen niet mogelijk was.
    Er was maar één mogelijkheid: onze slaapkamer en badkamer ter beschikking stellen. Dus hebben wij een nachtje op een matras in de living geslapen en dankzij Ginette en Jean-Jacques hadden we zelfs een wc ter beschikking (waarvoor nogmaals onze dank!!!).
    Enfin vandaag is alles weer normaal, Fernand en Mia zijn vertrokken en zijn op weg naar het volgende adres en wij kunnen weer in ons eigen bedje slapen

    22-06-2009 om 14:07 geschreven door Myriam&Rudy  


    21-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kampvuur
    Tijdens de table d'hôtes gisterenavond heeft Jeno, het zoontje van Isabelle en Jimmy, een dansje gedaan op een liedje van Kabouter Plop. Daarmee zat de sfeer er al helemaal in voor de rest van de avond!

                                                                          

    Het was de laatste avond dat Abdon, Rachel en Leen hier waren. Ze wilden graag afscheid nemen bij een kampvuur en dus heeft Rudy al het snoeiafval en een hoop kartonnen dozen opgebrand. Iedereen heeft genoten van de avond en rond het "kampvuur" werden er nog liedjes gezongen.

                                            




    21-06-2009 om 00:00 geschreven door Myriam&Rudy  


    20-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.10 + 1 gratis
    Tussen de gasten van de Camelia, Muscari en Tournesol klikt het enorm goed. Ze doen samen uitstappen, wandelingen en vooral; ze pré-aperitieven samen. 
    Deze namiddag zaten ze allemaal samen in het zwembad en Abdon polste eens of er hier geen bubbels aan het zwembad geserveerd werden. Rudy heeft ze dan een fles Marie Jacqmain getrakteerd omdat ze al 10 flessen gedronken hadden. Dus nu is de nieuwe regel 10 flessen schuimwijn drinken, 1 gratis!

                                                            
                                       

    20-06-2009 om 16:38 geschreven door Myriam&Rudy  


    19-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jarige
    Vandaag hebben we onze eerste jarige gaste van het seizoen, Tina.

       

    19-06-2009 om 00:00 geschreven door Myriam&Rudy  


    17-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aangekomen.

    Zaterdag kwamen Stefanie en Dieter aan met de TGV. Zij hadden eerst geboekt om in september te komen maar doordat Stefanie zwanger is (6 maanden) hebben ze hun vakantie vervroegd. Gelukkig maar want stel je voor dat ze hier zou moeten bevallen!

                                                       

    De dag daarna kwamen Abdon en Rachel aan met hun dochter Leen. Leen is 24 en een echte schat, ze is altijd goed gezind en lust ook een lekker pintje en een glaasje wijn.

                                                        

    Maandag arriveerden Eric en Ellen.

                                                       






    17-06-2009 om 00:00 geschreven door Myriam&Rudy  


    15-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bac
    Onze Nils is een ganse week thuis om te blokken voor zijn "Bac". Maar wat doe je als het zo warm is? Je zoekt een plekje in de schaduw of nog beter, je zorgt voor wat afkoeling!

                                                          

    15-06-2009 om 09:06 geschreven door Myriam&Rudy  


    14-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kokosrochers
    Vrijdag waren Rudy en ik in de voormiddag boodschappen gaan doen en tegen dat we thuis kwamen had onze kok in spé koekjes gebakken! s'Avonds bij de koffie mochten de gasten proeven en iedereen was unaniem: zeer lekker, en voor herhaling vatbaar!

                                                              

    14-06-2009 om 00:00 geschreven door Myriam&Rudy  


    13-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sportieve gasten
    Voor het moment hebben wij hier allemaal heel sportieve gasten. Ad en Lydie hebben hier praktisch iedere dag een fiets- of wandel tocht gedaan. Zij zijn vandaag huiswaarts vertrokken en hebben eerst nog een portie kersen geplukt om onderweg van te genieten.

                                                                      

                                                             "Adje zag eens pruimen hangen".... of waren het deze keer kersen

    Tina en Peter hebben ook hun fietsen bij en hebben gisteren een rit gedaan van meer dan 60km. Vanmorgen waren ze dan weeral heel vroeg aan het joggen!

                                                          

    Rita en Wilfried die gingen dan weer wandelen. Zij reizen morgen verder richting Avignon.

                                                                      

    13-06-2009 om 16:08 geschreven door Myriam&Rudy  


    11-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Orchideeplant
    Mireille en Eddy trokken deze voormiddag naar de markt in Libos en daarna bezochten ze Villeneuve. Toen ze terug hier kwamen kwam Eddy mij een prachtige orchideeplant afgeven om mij te bedanken voor al het lekkere eten. Nog eens een dikke merci Eddy en Mireille!

                                                                 

                                                             

    11-06-2009 om 15:57 geschreven door Myriam&Rudy  


    10-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aperitief bij Majella.
    Zondagavond toen Majella hier was komen eten, had ze de gasten die hier op dat moment waren uitgenodigt om de volgende dag bij haar te komen aperitieven.
    Nu moet ik er wel bijzeggen dat de wereld klein is! Majella bleek de vader en broer van Veerle te kennen en vermits ze van dezelfde streek zijn was er direkt een hele conversatie aan de gang.
    Gisterenavond trok dus een deel van het gezelschap richting Majella om te aperitieven, Ad en Lydie waren spijtig genoeg te laat terug van hun "fietstochtje" van 84 km  en konden dus niet meer mee. Waren wel van de partij: Annie & Danny, Veerle en Erwin, Mireille & Eddy en Rudy.

                                

    10-06-2009 om 22:25 geschreven door Myriam&Rudy  


    09-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Restaurant-café:
    Gisteren was het weer zo één van die dagen, druk, druk...
    Op de middag kwamen Eddy en Mireille aan met hun Beagle, Puzzel.

                                                        

    's Avonds moest Rudy in Agen Majella gaan ophalen die aankwam met de TGV samen met een bevriend koppel. Ze had gevraagd om hier te mogen mee eten en dus stelden de andere gasten voor om te wachten met het aperitief tot Rudy terug was. Met een uur vertraging om 8u beginnen aperitieven en een maaltijd geserveerd voor de 8 gasten en de 3 "restaurant bezoekers". Om 9u30 wou Majella dan al naar huis omdat ze het water nog moest aansluiten, bedden klaarmaken voor haar vrienden enz. Dus Rudy weer weg om hun naar huis te brengen en alles daar in orde te zetten zodat ze toch konden douchen en slapen. Ze was haar GSM hier dan nog vergeten dus dan heb ik Kerim nog naar ginder gestuurd om die te brengen.
    Vandaag moesten we dan de "Camilia" kuisen voor de gasten die morgen aankomen, toen we ineens beneden volk hoorden roepen. Het waren Eric en Georgina ( de vrienden van Majella) die kwamen vragen of ze hier iets konden drinken.

                                                       

    Dus een pintje en een Ricard geschonken en cafébaas gespeelt!

    09-06-2009 om 13:51 geschreven door Myriam&Rudy  


    07-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kleine konijntjes
    Sinds vorige week hebben we 4 kleine dwergkonijntjes. Het was nochtans niet de bedoeling dat er kleintjes zouden komen maar één van de twee mannetjes was ontsnapt en in de ren bij het vrouwtje geraakt. Dus als er kandidaten zijn voor een schattig konijntje...

                                                           
                                                     

    07-06-2009 om 12:39 geschreven door Myriam&Rudy  


    06-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TGV
    Vandaag moest Rudy gasten gaan ophalen in Agen waar ze aankwamen met de TGV. Een paar minuten vroeger dan voorzien kwam de trein aan. Ze kwamen via Brussel tot Bordeaux, daar moesten ze dan overstappen en verder reizen tot Agen.

                                           

                                        

                                                               Van links naar rechts zie je: Danny, Annie, Veerle en Erwin.

    06-06-2009 om 18:22 geschreven door Myriam&Rudy  


    05-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verkouden
    Ondanks het prachtige zomerweer heb ik een serieuze verkoudheid te pakken. Woensdag avond was ik al vroeg mijn bed ingekropen omdat ik me echt ellendig voelde en gisterenvoormiddag heb ik aardbeienconfituur gemaakt en voor de rest was het bijna de ganse dag platte rust. 's Avonds had ik dan ook nog koorts maar vandaag gaat het gelukkig al wat beter.

    05-06-2009 om 13:38 geschreven door Myriam&Rudy  


    03-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Familie egeltjes
    We hebben terug een nestje met kleine egeltjes in onze planten naast het terras. Vorig jaar woonde daar ook een familie en waarschijnlijk heeft dezelfde mama daar nu opnieuw een nestje met 4 kleintjes. Voorlopig gaat tegen valavond alleen de mama op stap om op zoek te gaan naar eten, maar we kijken er al naar uit om binnen enkele weken de kleintjes te zien rond kruipen op het terras!

                                         

    03-06-2009 om 00:00 geschreven door Myriam&Rudy  


    02-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vakantiejob
    Kerim is nog maar pas terug thuis en  waarschijnlijk begint hij morgen al voor een week te werken in Chateau de l'Hôste.
    Toen Rudy en ik daar vorige week gingen eten vroegen we of ze niemand meer zochten voor in de keuken, in juli of augustus. En ja, ze zochten nog iemand voor augustus en Kerim moest contact opnemen als hij terug thuis was.
    Dus belde hij vandaag om een afspraak te maken met de chef en deze middag belden ze al terug om te vragen of hij geen weekje kon inspringen maar dan wel in de zaal. Ze zitten met een tekort aan personeel en dus... morgen moet hij om 10u daar zijn en dan zal hij waarschijnlijk direkt mogen beginnen!

    02-06-2009 om 13:44 geschreven door Myriam&Rudy  


    01-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kerim is thuis!
    Kerim heeft gisteren zijn laatste dag gewerkt. We waren rond 15u in Brântome om hem op te halen maar hij was nog bezig en dus hebben we nog een foto kunnen nemen van hem in de keuken. Hij was blij met zijn stageplaats maar ondanks dat ze op school gezegt hadden dat het drinkgeld ook onder de stagairs verdeeld wordt, hebben hij en de Anthony geen euro gekregen. Dat viel dus tegen want vrienden van hem hebben in andere restaurants blijkbaar toch een aardige fooi gekregen.

                                                               

    's Avonds heeft hij dan voor het eerst echt kunnen genieten van het eten waar hij anders in de keuken moest aan helpen. Hij kon ons dan ook heel wat details over de bereidingen vertellen. Ook weet hij nu dat in zo'n restaurant heel wat dingen niet zelf gemaakt worden, maar gewoon klaargemaakt gekocht worden, zoals bv. crème brulée en sabayon!!! En ik maar uren in de keuken staan om alles zelf klaar te maken voor onze gasten.... maar toch vind ik dat belangrijk!

         

    Onze Sirka was ook mee gisteren en die heeft zijn hartje opgehaald door eens goed te zwemmen in de Dronne.

                                      

    01-06-2009 om 14:38 geschreven door Myriam&Rudy  




    Foto

    OOK VOLGEND SEIZOEN:

    Iedere woensdag om 8u ochtendwandeling, en daarna ontbijt met bubbels!

    Iedere zondagnamiddag, gratis vers gebakken taart met koffie!


        Stuur ons een mailtje !       
          e-mail


    Blog als favoriet !

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in ons gastenboek


    Laatste commentaren
  • Spijtig dat je stopt (Nikki)
        op Na bijna 6 jaar...
  • blog (ingrid verbinnen)
        op Na bijna 6 jaar...
  • 't is sund... (Belle & co)
        op Na bijna 6 jaar...
  • spijtig (Nicole)
        op Na bijna 6 jaar...
  • tot ziens (Kristel)
        op Na bijna 6 jaar...
  • Einde blog (Stefaan)
        op Na bijna 6 jaar...
  • spijtig (Annick)
        op Na bijna 6 jaar...
  • Aangename zondag toegewenst vrienden (Nikki)
        op Wat is dit?
  • super (Anja, Luc, Fien & Laura)
        op Een nieuwe thermometer!
  • Fijjne nieuwe week gewenst lieve vrienden (Nikki)
        op Volgende etappe.
  • Wens je een fijn Weekend vrienden (Nikki)
        op Volgende etappe.
  • kerst (ingrid verbinnen)
        op Beste wensen!
  • oeioei (ingrid verbinnen)
        op Alles goed in China!
  • Lieve groetjes Nikki (Nikki)
        op Alles goed in China!
  • rustplaatsje in 't bos (Belle & co)
        op Ons bos wegje.
  • RECEPTEN

    Bezoek onze 
    kookblog:


    http://www.bloggen.
    be/aucercledeschenes
    culinair








    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Archief per maand
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 05-1973
  • 11--0001


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs