Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

Na een vrij zwaar hartinfarct ben ik begonnen met lopen: van een start to run naar 10 km, naar een halve marathon en zo naar een marathon. Ik neem deel aan veel joggings en doe ook in de week de nodige kilometertjes. Natuurlijk loop ik deze niet alleen maar met verschillende andere joggers.

Foto
Foto
Foto
Foto
Het loopverhaal van Danny

18-05-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Drukke loopdag!
Deze morgen had ik al een zestal kilometer gelopen langs het Donkmeer. Het was prachtig lopen in het zonnetje. Deze avond was er afspraak met de Veldmeersrunners maar zoals verwacht (en bijna steeds zo in een verlengd weekend) was de opkomst niet zo groot - verschillende hadden al op donderdag hier of daar hun loopje gedaan. Deze keer konden we eindelijk eens de buikspieroefeningen uitvoeren. Er werd voornamelijk wat losgelopen in funktie van de stadsloop van Gent komend weekend.
Voor diegenen die niet rechtstreeks naar Gent rijden wordt er afgesproken om 12u15 aan de Sporthal in Laarne. Opdat moment kijken we wel met hoeveel auto's we rijden.
Tom De Wilde bezorgde mij een groot aantal prachtige foto's van de Steentjesjogging (waarvan hieronder enkele voorbeelden). Doch de oorspronkelijke zijn kwalitatief veel beter en ook een groot aantal. Het lijkt mij beter om de stick eens te laten rondgaan bij de deelnemers zodat ze alle foto's kunne bekijken.









18-05-2012 om 22:26 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
17-05-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Twee mooie loopdagen
Gisterenavond werd er in Uitbergen eens gelopen met 'volle zon'. De eerste keer in acht weken. En dat zorgde ervoor dat iedereen op een 'blijgezinde' manier de minuutjes afwerkten. Het gespreksonderwerp was de verwondering van hoe iedereen op ampaer acht weken (8 uur!!!) er in geslaagd was zijn conditie spectaculair omhoog te vijzelen. Er moet wel bijgezegd worden dat de starters in Uitbergen een een zeer grote regelamaat op na houden vandaar ook het 'goede gevoel' dat iedereen er aan over houdt.
Deze morgen konden we opnieuw genieten van de zon en werd er een 15-tal gelopen in een prachtige omgeving (ik kan het niet genoeg vermelden) van de eendekooi, donkmeer, Scheldeboorden en daarbij nog enkele bossen. Brigitte, Nele en Martine van de Veldmeersrunners zijn ook goed bezig met hun grenzen aanzienlijk te verleggen en vergezelden mij op deze mooie loop.
Voor wat betreft 'menu veldmeersrunners' gaan we het vrijdagavond houden op een 5-tal rondes loslopen op de 'finse piste' en dit als voorbereiding naar de Stadsloop van Gent.
Als er mensen zijn die willen afspreken aan de sporthal in Laarne om zondag samen naar Gent af te zakken geef dan een seintje dan maken we afspraken hieromtrent. In Gent zelf lopen we met truitjes die ons zullen aangeboden worden, mss voor het afzakken naar Gent het 'clubtruitje' aan doen want het schijnt dat we er goed in 'opvallen' en zo vinden we elkaar...
Ook nog een reeks foto's die dinsdag genomen zijn door Annick en Chris: en niks dan lachende gezichten op de foto's een perfekte samenvatting van de sfeer tijdens de loopsessies.

















17-05-2012 om 16:00 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
15-05-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opnamen 1000 zonnen...
Vandaag was het D-day. De vrt-cameraploeg zou langs komen voor opnamen voor het programma '1000 zonnen...' en de rubriek 'Het uur van belang'. Het weer zat deze morgen niet mee - watergieten. Doch na de middag kwam er beterschap en toen iets na vijven de opnamen begonnen was er zelfs zon. Maar dat was echter van korte duur want van bij de opnames bij mij thuis was het regen. Het was echt opnemen tussen de buien door. Het zelfde scenario deed zich voor toen er rond de 'Blinde Kapel' enkele opnames gemaakt werden. Eens op de Veldmeers toegekomen van hetzelfde laken een broek. De interviews werden toen afgenomen in de dugout.
Er kwamen een massa joggers opdagen en samen met hen kwam ook de zon erdoor. De samenkomst, het stretchen en de training zelf konden zeer goed in beeld gebracht worden en de opnameploeg was uiterst tevreden over zowel de opnames als van het enthousiasme dat ze in deze groep lopers zagen. Het deed mij ook enorm deugd van een prachtige groep lopers bezig te zien en als je de 'verschillende groepen' ziet lopen is dat echt indrukwekkend ook en je kan je geen beter beeld voorstellen omnaast het sportieve ook het sociale naar voor te laten komen. Als afsluiter kregen we nog een prachtige regenboog te zien.
Alvast heel erg dank aan de reportage ploeg van de VRT die ons de kans geven om het 'joggen op gezonde manier' te promoten, want wees maar zeker wat de velmeersrunners vandaag hebben laten zien is de beste reclame die je kan maken.
Nog praktisch herhalen: Donderdag is er geen training 's avonds (zij die een lange afstand willen lopen kunnen wel "s voormiddags naar overmere komen voor een 12 à 15 km). De avondtraining van donderdag gaat door op vrijdagavond om 19u30 (loslopen ter voorbereiding van de stadsloop zondag in Gent). Als er mensen ziijn die gezammelijk naar Gent willen rijden zondag geef dan een seintje dan spreken we af aan de sporthal.
Er zijn ook verschillende foto's gemaakt van deze avond, ik zal die eerstdaags op blog zetten.

15-05-2012 om 22:03 geschreven door danny  


>> Reageer (1)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Menu van de dag 15/05

Deze avond gebeuren de opnames voor het vrt-programma ‘1000 zonnen…’. Het item is ‘het uur van belang’. Men zal mij een uur volgen. De training van de veldmeersrunners staat hierbij centraal (alle aspecten die daar bijhoren: samenkomen, stretchen, lopen).

Dus moeten we ook zoals elke andere training een programma hebben. Dit staat volledig in het teken van de ’10 km van Gent’.

De 5 km-lopers doen 5-tourkes en de groep voor de 10 km loopt ‘één uur’. Op de verschillende afstanden mogen/zullen er verschillende groepen gevormd worden qua snelheid.Diegenen die niet lopen in Gent sluiten zich aan  bij het groepje dat best bij hem past.

De minuutjeslopers zitten ondertussen al aan week 9 en die gaan volgende week hun vuurdoop krijgen op de 5 km. Hun programma voor vandaag is:12 – 1 – 12 -1 -10 -1 tot 37m

En nu maar hopen op één zonnetje  en dat de buien reeds verdwenen zijn tegen deze avond...

15-05-2012 om 05:30 geschreven door danny  


>> Reageer (1)
14-05-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Start to Run Uitbergen

Ideale loopomstandigheden deze avond in Uitbergen. Temperaturen van ronde de 15 graden en een briesje. Iederren had ook zijn goed humeur bij vandaag want al tetterend en lachend werd de sessie afgewerkt langs de Scheldedijk. De zon laat zich nog maar enkele dagen zien en de 'beestjes' zijn er al (vooral in bosrijke gebieden). Daarom de tip aan mensen die gevoelig zijn aan insectenbeten: ga bij apotheker achter zalf of spray om je te beschermen.
Na het lopen werd ook nog een klapje gedaan (let wel op om iets bij te hebben dat je direct kan aantrekken want het koelt enorm snel af) en wat je zo tussen een groep vrouwen allemaal te horen krijgt...ik dacht bij mezelf:'Nooit te oud om te leren'...Maar zoals een dokter zijn beroepsgeheim heeft mag een loopcoach ook niet alles vertellen

Menu van de week

Maandag: 10 ml – 1 stp – 10 ml – 1 stp – 12 ml -1 stp tot 35 m

Woensdag :12 ml – 1 stp – 12 ml – 1 stp – 10 ml -1 stp tot 37m

Vergeet niet dat de tweed weeksessie uitzonderlijk op woensdag doorgaat wegens 'hoogdag' op donderdag.


14-05-2012 om 21:07 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
12-05-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Veldmeersrunners schitteren op de Steentjesjogging
Vandaag stond in Laarne de Steentjesjogging op het programma En we mogen met de nodige fierheid zeggen: het deelnemersveld kleurde fel groen! Met een 18-tal lopers droegen we met onze groep meer dan ons 'steentje' bij aan deze jogging.
Voor de wedstrijd was de zenuwachtigheid bij velen al voelbaar (voor enkelen was dit hun eerst jogging) dus pas een goede minuut voor het startschot werd plaats genomen aan de startlijn. Het parcous mag zeker afwisselend genoemd worden: beton, finse piste, fllinke stroken tegenwind en dan weer de wind in de rug. Het vele draaien en keren maakte het parcours ook extra lastig.
Maar het moet gezegd worden de veldmeersrunners trokken op de verschillende afstanden heel goed hun streng. En de fel groene truitjes waren over het ganse parcours duidelijk zichtbaar. De toeschouwers had ook de mond vol over de verschijning van de veldmeersrunners. Dus onze joggroep staat op de kaart.
Persoonlijk was ik ook heel tevreden met 54'06" maar de grootste voldoening had ik toch aan de groepsprestatie.
Na de wedstijd niets dan tevreden gezichten: iedereen zei wel dat het was zwaar maar gniffelde toch toen ze hun tijd zagen. Op hun thuisparcours werd door iedereen flink gepresteerd. Ook bij de tombola werden de nodige flessen wijn 'veroverd'. Met een gezellige babbel werd de mooie sportnamiddag afgesloten.
Zie hierbij ook nog een tweetal groepsfoto's en eentje van de start.





12-05-2012 om 21:00 geschreven door danny  


>> Reageer (1)
11-05-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Programma veldmeersrunners komende week
Heb enkele vragen binnengekregen over het programma van de volgende dagen daarom hier nog eens een korte samenvatting.

Zaterdag 12/05: Steentjesjogging - samenkomst 16 uur Sporthal
                           Tip: probeer een gordel/band mee te nemen waar je  borstnummer op kan opspelden anders maak je gaatjes in het nieuwe truitje
                           Er zal waarschijnlijk ook de kans zijn voor diegenen die hun truitje nog niet hebben dit voor de wedstrijd op te halen.

Zondag 13/05: indien er geïnteresseerden zijn om 's voormiddags een duurloopje te doen gelieve een seintje te geven
Dinsdag 15/05: training + opnames 1000 zonnen
Donderdag 17/05: De avondtraining vervalt wegens feestdag (wordt verschoven naar vrijdag). Voor diegenen die in de voormiddag willen lopen kunnen steeds naar de sporthal komen van Overmere om 10u15
Vrijdag 18/05: avondtraining 19u30 aan de Finse piste
Zondag 20/05:Stratenloop Gent in samenwerking met OIGO

Wat zondag (13/05) en donderdag (17/05) betreft zijn dit aktiviteiten die buiten het begeleid lopen vallen maar diegenen die 'goesting' hebben zijn steeds welkom.

Ook nog enkel fotos van de training van gisteren







11-05-2012 om 19:15 geschreven door danny  


>> Reageer (1)
10-05-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een zwoele loopavond
Uitbergen

Toen ik richting Uitbergen reed wees de themometer 24 graden aan. Ik dacht dat dit overdreven was. Maar toen ik de omloop ging verkennen liep het zweet mij al vlug af. De starters werd de raad meegegeven om zich niet te zwaar te kleden. Er was weinig zuurstof in de lucht en dat was goed voelbaar; Het 'fluitje' wan vergeten maar geen nood ook Kim had fluitje mee.
De weken training beginnen ook resultaat te geven want vandaag werd ondanks de eerste warmte toch 5,1 km afgelegd (lopen en stappen samen).
Wel nog meegeven dat er volgende week op maandag en woensdag gelopen wordt (dit met de feestdag). Langzaam maar zeker zijn we hier aan het bouwen om het uiteindelijke doel te bereiken.

Veldmeersrunners

Dreigende onweersswolken en ook hier had iedereen dezelfde opmerking 'zwoel' - 'plakkerige' omstandigheden. Vandaag stond ook  in het teken van de Steentjesjogging en werden er niet te veel kilometers gelopen.
Dus zaterdag zal iedereen 'op scherp' staan. Ik wil wel nog de tip meegeven om je niet te laten meeslepen in de start en proberen om direct je eigen tempo te zoeken; We spreken af om 16 uur in de sporthal: we schrijven ons dan gezammelijk in en gaan samen naar de start.
Vandaag stond ook de bedeling van de truikes centraal: Lut en Chris hadden de handen vol en Peggy moest wat orde scheppen in de traditionele chaos bij zo een bedeling (alle foutjs komen opdat moment naar boven). Maar alles valt wel in de goede plooi.
Hierbij wil ik uit naam van alle veldmeersrunners de sponsers danken:

De Geests Sport
Deco Vervaet
Dakwerken Van Laere

Zie hieronder de afbeelding van de truitjes.

1; De voorzijde
2. De achterzijde met een persoonlijke 'touch' die aan mijn truiken werd gegeven (waarvoor dank - dit zal met fierheid gedragen worden)



10-05-2012 om 21:42 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Menu van de dag 10/05

Daar de meesten aan de Steentjesjogging deelnemen (en sommigen ook zware benen zullen hebben na de training van dinsdag) houden we vandaag het vrij simpel:  voor iedereen 5 rondes (je kan per deelgroep wel de snelheid aanpassen). Wel een tip: de dagen voor een jogging altijd kalm aan doen zowel qua afstand als qua snelheid.

Voor de minuutjeslopers is het ook heel simpel: 15 ml – 2 st – 15 ml en halve ronde uitstappen.

Vanavond staat ook de bedeling van de truikes op het programma. Om alles vlot te laten verlopen zou ik willen vragen dat er zowel voor als na het lopen truitjes worden opgehaald (Lut en Chris zullen aanwezig zijn vanaf 19u15 en ook tijdens (voor diegenen die enkel truitje komen ophalen en niet lopen) en na de training).

10-05-2012 om 06:32 geschreven door danny  


>> Reageer (1)
08-05-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Joggen in de gietende regen
Opnieuw een zer goede opkomst (ong. 60 joggers) ondanks de dreigende regenwolken. Voor de start al zeer goed nieuws van de 'truitjesfabrikant' want alle looptruitjes zijn geleverd en worden momenteel bedrukt. Dit wil zeggen dat de truitjes donderdag worden bedeeld. Ik zou willen vragen dat zoveel mogelijk joggers de truitjes komen ophalen zodat dit vlot kan afgehandeld worden. We zullen lopen 'blinken' in de truitjes. De veldmeersrunners zullen zichtbaar worden
Vandaag werd er een situatie gedaan van de steentjesjogging: deels piste en deels weg. Er werd in verschillende groepen gestart (ingedeeld per snelheid). Amper enkele honderden meter ver en de hemelsluizen gingen al open. In begin een zacht regentje. Degenen die vij f kilometr liepen bleven gespaard van de stortbui. Want diegenen die een tweede omloop deden kwamen in een zondvloed terecht. Moet zeggen het was niet echt storend want temperaturen waren vrij zacht en het was windstil. Dus verschillende verlegden weer maar eens hun grenzen.
De afwissling weg/finse piste zorgde wel voor het gevoel van zware benen bij de meeste joggers. Dus stretchen is de boodschap.
Wat ook opvalt dat de enkele joggers die op de sukkel zijn met een kwetsuur aanwezig zijn op  de training en dat is zeer goed voor het groepsgevoel. We mochten vandaag ook een nieuw lid verwelkomen.

Nog even het programma voor de volgende dagen:

donderdag: lichte training + uitdelen loopshirts
zaterdag 17 uur: steentjesjogging
dinsdag: training met opnamen voor het vrt-programma '1000 zonnen'

08-05-2012 om 21:16 geschreven door danny  


>> Reageer (2)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Menu van de dag 08/05

Daar het zaterdag Steentjesjogging is en de meeste van de joggers hier waarschijnlijk ook zullen lopen staat deze training in het teken van deze jogging.

Kenmerkend voor de steentjesjogging is dat het een combinatie is van de ‘finse piste’ en de weg dit is wat we ook op training gaan doen (zelfs grotendeels op hetzelfde parcours).

De omloop: vertrekken aan sporthal – nar rechts. Eerste straat rechts tot aan de Kappellestraat- links richting Blinde Kapel – daar links en op het einde van de straat opnieuw links. Daarna één ronde op de Finse piste. Deze omloop zal net geen 5 km zijn. Voor  diegenen die op de jogging 5 km lopen doen zo 1 omloop de mensen van de langere adem doen dit twee keer. We proberen groepen te vormen van mensen met dezelfde snelheid zodat we niet als enkelingen verspreid lopen (denk aan de veiligheid).

Lopers die uit kwetsuur komen zou ik aanraden om op de piste te blijven. Als er joggers zijn die sowieso op de piste willen blijven: geen enkel probleem.

Voor de minuutjeslopers: 12 ml -2 st- 12 ml – 2 st – 12 ml en halve ronde uit stappen.

Om praktische reden zou ik willen vragen dat de mensen die aan de steentjesjogging deelnemen dit doorgeven (liefst via mail of als reactie op dit item). Zo kunnen we donderdag vlotter de truitjes bedelen (zoals gezegd gaan we eerste diegene bedienen die op het Steentje ‘lopen’ – de rest volgt kortelings)

08-05-2012 om 06:57 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
07-05-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Start to run Uitbergen
Volle zon was het nog niet in Uitbergen maar het was wel een enorm goed loopweertje; De groep was zo geod als voltallig - ook waren er joggers van de jogclub van Overmere aanwezig zo daar er een groep was van ruim 40 joggers.
Voor de eerste keer werd er met de starters een omloop gedaan (dus niet terug keren op de helft van de training)  en het beviel hen enorm goed. Er werd ook al een totaal afstand afgelegd van 4,7 km. Bij iedereen gaat het opvallend goed; Ik zou echter wel willen waarschuwen voor de valstrrik van nu opeens te snel vooruitgang te willen maken. Dus je aan het schema houden is de boodschap. Na het lopen werd er ook nog wat gezellig nagepraat met enkele oud gekenden ...

Menu van de week

Maandag: 5 ml - 1 st - 7 ml - 2 st - 7 ml - 1 st - 8 ml - 2 st tot 33 m
Donderdag: 8 ml - 1 st - 8 ml -2 st - 8 ml - 1 st - 8 ml - 2 st  tot 38 m

Chris pikkelt nog wel rond in het gips maar kon toch enkele foto's maken

foto 1: de starters
foro 2: de starters en enkele 'anciens'
foto 3: fluovestjes zijn een verplichting want veiligheid primeert








07-05-2012 om 22:24 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
05-05-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Clubtruitjes + programma veldmeersrunners

Hier een update van de status van de clubtruitjes van de Veldmeersrunners.
De totale levering van de truitjes zal gebeuren rond 15 mei. Nadien moeten ze echter nog bedrukt worden. De firma De Geest heeft een inspanning gedaan en er zullen tegen donderdag een 30 à 35 truitjes in verschillende maten bedrukt en 'dragensklaar' zijn. Op die manier zullen de truitjes ook in beeld komen bij de opamen van '1000 zonnen'. Ik persoonlijk zou eerst de mensen bedelen die ook deelnemen aan de Steentjesjogging (afhankelijk van de maten  natuurlijk), zodat we ook daar als groep kunnen naar buiten komen.

Zie hierbij ook nog eens het programa van de eerste weken van de veldmeersrunners:

8 mei: combinatie training finse piste + weg (grotendeels op het parcours van Steentjesjogging)
10 mei: training Finse piste
12 mei: Steentjejogging Laarne
15 mei: training op finse piste + opnames '1000 zonnen...'
17 mei: training finse piste
20 mei: Stadsloop Gent in samenwerking met OIGO (Opgeven Is Geen Optie)


05-05-2012 om 13:28 geschreven door danny  


>> Reageer (2)
04-05-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bottelare
Deze avond afgezakt naar Bottelare. Samen met Martine Temmerman van de Veldmeersrunner. En moet zeggen bij  Martine is geen beetje (uiterlijk toch niet) stress te bekennen voor een wedstrijd. Het parcours werd op voorhand omschreven als lastig.
Er was een meer dan behoorlijke opkomst maar het aangename weer van in de namiddag was omgeslagen in eerder kil weer met toch wat wind. De eerste vier kilometer vroeg ik mij waar men het vandaan haalde om dit parcours als lastig te omschrijven. Ik liep vrij vlot met kilometertijden rond de 5'25". Na de vierde kilometer kregen we vrij lange afdaling en toen konden we al onraad ruiken. Want wat je bergaf loopt moet je nadien in stijgende lijn doen. En zo geschiede. Een klim die in enkele etages ging/ Maar wel met een prachtig uitzicht. Was content da we richting aankomst konden en daar nog een extra lus van 500 meter en de jogging zat er weeral eens op. De 9,7 km werd afgelegd in een meer dan behoorlijke 53'27". Martine eindigde in 1u00'03" maar had duidelijk nog overschot.
Het was de eerste keer dat ik de jogging in Bottelare liep en het is zeker een aanrader.

04-05-2012 om 22:39 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
03-05-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eens lopen zonder regen ...
Uitbergen

Dreigende wolken langs de Schelde maar ... dik keer hielden we het droog. De minuten werden opnieuw wat opgedreven, en ja sommigen hadden het at lastiger maar er leiten zich anderen afzakken om hen moed in te spreken en zo liep iedereen zijn minuten. Het is dat groepsgevoel dat mens motiveert om verder te lopen. Ik wil ook nogamaals benadrukken (en kan dit niet genoeg herhalen): de snelheid is van geen belang. Volhouden dat is de essentie van het loopprogramma.
Er zijn er die zeggen dat ik zot ben maar wat gedacht van iemand die speciaal voor de start to run van Hannover naar Uitbergen komt...
Voor diegenen die in het weekend een extra sessie willen doen lopen best de minuutjes van maandag. Enkel en alleen gaan lopen als je jou zeer goed voelt en dat je geen vermoeidheid in de benen van de weeksessies.

Veldmeersrunners

Opnieuw heel wat joggers (46) op deze loopsessie.Iedereen vond er opnieuw zijn gading en de starters lopen er rond met nen grote smile, ze voelen zich goed in hun vel tijdens het lopen. En als ik zowel in Uitbergen als in Laarne een groep lopers zien waar het optimisme van afloopt dan is het voor mij steeds een geslaagde loopavond.
Deze avond was er ook bezoek van de mensen van VRT van '1000 zonnen..'.Zij kwamen de omgeving verkennen waar wordt gefilmd op 15 mei. De locatie is alvast zeer geschikt bevonden en een scenario zal hierin verwerkt worden.
Diegenen die morgen naar Bottelaere gaan lopen gelieve een seintje te geven en voor de mensen die zin hebben om zondag te lopen is het verzamelen geblazen om 10u15 in Overmere achter de sporthal. De omloop en afstand bekijken we opdat moment.

03-05-2012 om 21:53 geschreven door danny  


>> Reageer (2)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Menu van de dag 03/05

Deze menu is opgesteld in de hoop dat de hemelsluizen vandaag dicht blijven. De slechte stukken op de piste kunnen gemeden worden door langs de voorkant over de parking te lopen en aan de verste kant kan er op het pistegedeelte gelopen worden.

Daar we de ’10 km van Gent’ naderen (waarbij we met heel wat joggers deelnemen onder de vlag van OIGO) gaan we op onze trainingen daar wat naartoe werken.

Mensen die niet in Gent lopen kunnen altijd de oefening meedoen die het best bij hen past en kunnen ook vroeger stoppen. Voor mensen die uit kwetsuur komen kan ik het niet genoeg herhalen: langzaam opnieuw opbouwen (zelfs starten met de minuutjeslopers is een aanrader).

Voor joggers die deelnemen  aan de 5 km in Gent:  5 rondes met in ronde 2 , 3 en 4 een versnelling op het piste gedeelte tussen de twee palen.

Voor joggers die deelnemen aan de 10 km: 9 rondes met vanaf ronde 2 tot ronde 7 een versnelling op het piste gedeelte tussen de twee palen (let op: mensen die vrijdagavond in Bottelare lopen houden het bij 5 rondes zonder versnellingen – gewoon wat loslopen)

De minuutjeslopers: 12 ml – 2 m st – 12 ml – 2 m st – 10 ml en halve ronde uitstappen

03-05-2012 om 06:34 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
02-05-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opnames 1000 zonnen...
Onlangs werd ik door vrt gecontacteerd of ik interesse had om mee te werken aan de rubriek 'Het uur van belang' in het zomerprogramma '1000 zonnen...'. Daar ik per dag toch telkens een uur met lopen bezig ben (en vooral om gezondheidsredenen) paste dit ideaal in het format van dit programma. Er werd wat gezocht welk aspect van het lopen men aanbod zou laten komen: marathon, het lopen met looppartner (die helaas in de lappenmand ligt) maar uiteindelijk zijn we toch gekomen aan het begeleid lopen op de  Veldmeers. Dat is toch tenslotte waar ik het meest looptijd aan besteed.
Op donderdag 3 mei zal iemand van vrt langskomen om de omgeving te bekijken en hoe en waar er exact kan gefilmd worden, waar interviews kunnen afgenomen worden. let wel er zal die dag nog geen camera aan te pas komen.
De effektieve opnames zijn gepland op dinsdag 8 mei. Wel is 'goed weer' vereist, dus bij slechte weersomstandigheden worden de opnames verschoven naar 10 of 15 mei. Dus veldmeersrunners allen op post!

02-05-2012 om 19:58 geschreven door danny  


>> Reageer (1)
01-05-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Knokke
Het weer twijfelde wat het zou doen vandaag of zon of bewolkt. Ook het treinverkeer was enorm chaotisch (wegens breuk aan bovenleiding in Lede). Dus met heel wat overstaps en vertraging toch in Knokke geraakt. Eens in de kuststad aangekomen was het zonnetje wel van de partij en met een aangename 20 graden een ideaal lenteweertje. Opnieuw vrij veel lopers voor deze organisatie in Knoikke die nu in handen is van DVV. De start was traditiegetrouw beetje een ramp in Knokke (veel te smal voor zoveel lopers) maar na een tweehonderdtal meters kon er dan toch vlot gelopen worden richting Zeedijk. Vele wandelaars op den dijk en ook ee n goed ambiance. Ik kon mijn kilometertijden tss de 5'35" en de 5'40" houden. En toen kwam weer dat lastige stuk met een drital klimmetjes (dit verwacht je niet in Knokke) maar na het kilometrpunt 6 was alles vlak en kon weer het tempo gehouden worden. Tot op kilometer 8, toen had ik het probleem van een beginner nml. losse veter (dat is de eerste keer dat ik dat tegen kom op een jogging). Al aan honderden mensen heb ik uitgelegd hoe de shoenen te knopen en dan zelf langs de kant staan met veterproblemen De aankomst op de piste was vrij sfeervol en ik kon nog afklokken op 56'30" (volgens de garmin exact 10 km). Al bij al een mooie loop met eindelijk eens een lentegevoel.

01-05-2012 om 19:36 geschreven door danny  


>> Reageer (2)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geen dagschotel...
Deze avond wordt er geen 'Begeleid Lopen' georganiseerd wegens feesdag en de afwezigheid van vele mensen. Echter diegenen die willen lopen zullen wel lotgenoten aantreffen aan de finse piste. Hou er wel rekening mee dat de Sporthal gesloten is.
Vrijdag is er een jogging in Bottelaere op een vrij pittig parcours (beetje vergelijkbaar met parocours Gent - dus ideale training). Enkele vnn de Veldmeersrunners nemen hier aan deel en hebben mij gevraagd om de info mee te geven op blog.

Datum : vrijdag 4/5/2012
Afstand : 4.5 km en 9.8 km
Start: beide om 19u30
Plaats : Koningin Astridlaan 24-26 (Patrokring ) Bottelaere

Wie daar wilt lopen geef best seintje dan kunnen we ons organiseren qua vervoer


01-05-2012 om 09:43 geschreven door danny  


>> Reageer (1)
30-04-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Start to Run Uitbergen
Een prachtige lentedag vandaag en wat men in Uitbergen de weergoden aangedaan heeft weet ik niet maar juist tussen half acht en half negen begon het te regen. Maar het was een 'zacht' regentje en het stoorde niet om te lopen.
Zoals verwacht was het aantal deelnemers gehalveerd vandaag. Geen nood de rest had verwittigd dat ze op verlengd weekend waren (allerlei bestemmingen werden doorgegeven). Als ze zich ook aan gemaakte voornemens (eens de loopschoenen aantrekken) gehouden hebben is dat geen probleem.
Voor het lopen nog eens de aanwijzing gegeven voor het binden van de veters, want er zijn er al verschillende met nieuw schoesel (toch belangrijk bij het lopen) en die wilde den 'truuk van de veters' nog eens herhaald zien.
De minuutjes lagen weer wat hoger maar opnieuw werd vlot en in groep langs de Scheldenboorden gelopen en we hadden net voldoende tijd om ook het 'Speelbos' mee te nemen.

Menu van de week

Maandag: 2 ml- 1 stp - 3 ml- 2 stp - 6 ml- 2 stp - 6 ml- 2 stp -7 ml- 2 stp tot 33 m

Donderdag: 5ml - 1stp - 6 ml - 2stp - 7 ml - 1 stp - 8 ml - 2 stp tot 32 m

Tip van de week

Let op voor gewenning. Week 5 en 6 zijn gevaarlijk voorhet fenomeen: "Ik voel mij nen keer wat minder, 'k ga nen keer overslaan'. Hier moet je heel goed mee opletten want van 1 keer uitstellen komt soms een tweede keer. Hier is ook de motivatie (peptalk) naar elkaar toe van groot belang.

30-04-2012 om 21:19 geschreven door danny  


>> Reageer (0)


Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Aantal leden Veldmeers:   141


Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Gastenboek

Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


Foto

Blog als favoriet !


E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


Archief per maand
  • 04-2025
  • 02-2025
  • 01-2025
  • 12-2024
  • 11-2024
  • 09-2024
  • 08-2024
  • 07-2024
  • 03-2024
  • 02-2024
  • 01-2024
  • 12-2023
  • 11-2023
  • 10-2023
  • 09-2023
  • 08-2023
  • 07-2023
  • 06-2023
  • 05-2023
  • 04-2023
  • 03-2023
  • 02-2023
  • 01-2023
  • 12-2022
  • 11-2022
  • 10-2022
  • 09-2022
  • 08-2022
  • 07-2022
  • 06-2022
  • 05-2022
  • 04-2022
  • 03-2022
  • 02-2022
  • 01-2022
  • 12-2021
  • 11-2021
  • 10-2021
  • 09-2021
  • 08-2021
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019
  • 10-2019
  • 09-2019
  • 08-2019
  • 07-2019
  • 06-2019
  • 05-2019
  • 04-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 01-2019
  • 12-2018
  • 11-2018
  • 10-2018
  • 09-2018
  • 08-2018
  • 07-2018
  • 06-2018
  • 05-2018
  • 04-2018
  • 03-2018
  • 02-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 05-2017
  • 04-2017
  • 03-2017
  • 02-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 11-2016
  • 10-2016
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 07-2016
  • 06-2016
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 03-2016
  • 02-2016
  • 01-2016
  • 12-2015
  • 11-2015
  • 10-2015
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 05-1979
  • 05-1976


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs