Japan opent eerste bejaardentehuis voor huisdieren
Het eerste bejaardentehuis voor honden opent later dit jaar in Japen.
Dat meldde een woordvoerder van dierenspeelgoed aan MSN. De honden zullen er niet alleen worden verzorgd door dierenartsen, maar ook door andere honden. Het tehuis zal namelijk ook bevolkt worden door jongere honden om de oudere dieren zich wat jonger te doen voelen. 24 uur op 24 zal er een dierenarts beschikbaar zijn. Een verblijf in het tehuis kost de eigenaar van de hond maandelijks 98.000 yen (600 euro). De lijdende diertjes zullen ook vitaminekuren, aromatherapie en acapunctuur krijgen.
K.H uit Koekestad Goed voor hen die worden opgenomen in een bejaardentehuis en hun hond niet kunnen meenemen. Nu hebben die beestjes ook recht op een goede oude dag.
Dwangsom van 5.000 euro telkens pastoor 's ochtends klokken luidt
Hoe zal de pastoor dit oplossen om de decibels minder te laten produceren?
De Nederlandse gemeente Tilburg legt pastoor Harm Schilder (33) een dwangsom van 5.000 euro op voor elke keer dat hij zijn kerklok in de vroege ochtend laat beieren. Dat zei een woordvoerder van de gemeente Tilburg nadat de pastoor in het Brabants Dagblad aankondigde gewoon door te gaan met zijn ritueel. De gemeente stuurt Schilder nog een brief.
Elke werkdag om 07.15 uur roept Schilder zijn parochianen met het luiden van de kerkklok aan de Ringbaan-West op voor de vroege viering. Anderhalve maand geleden ontving hij een eerste waarschuwing van de gemeente omdat buurtbewoners aanhoudend klaagden over het klokgelui. De gemeente constateerde dat de geluidsnormen fors werden overschreden.
In een gesprek dat kort daarop volgde met milieuschepen Marieke Moorman beloofde de pastoor van de Heilige Margarita Mariakerk dat hij op zoek zou gaan naar een kleinere klok die minder decibels zou produceren. Om het nodige geld daarvoor in te zamelen, kreeg hij tot vrijdag uitstel. belga hln
Erfgenamen verstoppen doodskist om erfenis te redden
Kist bleek verdwenen te zijn.
Toen het Colombiaanse gerecht onlangs een doodskist wilde opgraven om een postume vaderschapstest te laten uitvoeren, bleek de kist verdwenen. Het gerecht verdenkt de kinderen van de overleden grootgrondbezitter ervan de stoffelijke resten te hebben verborgen om hun erfenis te redden.
Een rechter liet onlangs de stoffelijke resten van de rijke grootgrondbezitter opgraven, op vraag van een jongeman die beweerde de natuurlijke zoon van de overledene te zijn. De wetsdokters die een DNA-test moesten uitvoeren, keken evenwel raar op toen het graf leeg bleek.
Volgens de jongeman hebben zijn veertien "halfbroers" de kist opgegraven en verborgen zodat ze de erfenis niet zouden moeten delen.
Een zwaard heeft bij een veiling 4,8 miljoen euro opgebracht.
Wat het zo bijzonder maakt? De eerste eigenaar was niemand minder dan Napoleon eens de keizer van Frankrijk. Napoleon droeg het zwaard in 1800 tijdens de slag om de Italiaanse plaats Morengo. De Fransen vochten daar tegen het Oostenrijkse leger. Napoleon won. In 1805 gaf de keizer het zwaard als huwelijkscadeau aan zijn broer Jerome. Ook nu blijft het zwaard in de familie. Een directe afstammeling van Napoleon had het zwaard ter veiling aangeboden en een andere afstammeling heeft het gekocht. Wie precies, dat is niet bekend.
Britse vrouwen die hun baby borstvoeding geven, mogen voortaan niet meer worden weggestuurd uit cafés, winkels en het openbaar vervoer. Dat meldde de Britse krant The Times.
Met de campagneslogan 'breast is best' heeft de regering jarenlang geprobeerd vrouwen vaker borstvoeding te laten geven, maar dat mocht niet baten. De uitbreiding van de wet op gelijkheid van mannen en vrouwen geldt alleen als de baby een jaar of jonger is.
Volgens regeringscijfers is 13 procent van de vrouwen in Engeland en 16 procent in Wales wel eens verzocht te stoppen met borstvoeding geven in een openbare ruimte. anp/hln
Wordt jouw haar gezonder als je het vaker borstelt? Doet een geregelde knipbeurt jouw dos sneller groeien? Er bestaan heel wat fabeltjes en mythes over hoe we ons haar dienen te verzorgen. Tijd voor de waarheid.
1: haar groeit sneller als we geregeld knippen Het haar groeit ongeveer een centimeter per maand. Knippen versnelt dat proces helemaal niet. Haar groeit wel sneller in de zomer en ook hormonen kunnen de groei versnellen. De maximale lengte die je kan bereiken is trouwens erfelijk bepaald en daar valt niets aan te veranderen. Waarom een knipbeurt wel heilzaam is? Dode puntjes verdwijnen en je haardoos zal op die manier veel gezonder stralen. 2. Stress zorgt voor haaruitval Elke dag verliezen we massas haren, soms tot 120 exemplaren. Wie een stressperiode doormaakt, raakt er meer kwijt. Vooral na een echtscheiding, werkverlies of een operatie is dit mogelijk. Na een zwangerschap of het slikken van veel antibiotica is haaruitval vak een tijdelijk probleem. Na een tijdje groeien de haartjes terug. 3. Af en toe een andere shampoo gebruiken maakt het gezonder Ons haar merkt niet welk merk in de badkamer staat. De effecten van een shampoo wijzigen niet, zelfs na een lange periode in gebruik. Wie vet haar heeft en geregeld stylingproducten gebruikt op basis van wax, doet er goed aan om de twee weken een reinigende shampoo te gebruiken. Op die manier worden alle restjes van stylingproducten afgevoerd. 4. Wie een grijs haar uittrekt, krijgt er twee in de plaats. Onzin. Een haar uitplukken is echter wel een slechte gewoonte. Haarwortels kunnen beschadigd worden en infecties en littekens zijn daar het gevolg van. 5. Steil, fijn haar kan nooit een volle haardos worden Vijf minuutjes met de haarrollers doen wonderen en geven veel body aan een coupe. 6. Tweemaal wassen maakt het properder Niets van. Eén grondige wasbeurt is ruim voldoende. Neem trouwens goede verzorgingsproducten. Reden is dat goedkope shampoo's te harde, agressieve bestanddelen bevatten die je haar uitdrogen en daardoor afbreken in de hand werken. 7. Naspoelen met ijskoud water zorgt voor glans IJskoud water maakt je enkel wakker en doet de lokken niet meer glanzen. 8. Kleuringen zijn schadelijk De huidige haarkleuringen zijn niet agressief meer. Sommige producten zijn zelfs uiterst zacht en zullen het haar niet verzwakken. Sommige bevatten extra conditioners die de lokken nadien makkelijker in model brengen. Wie twijfelt en voor het eerst wil kleuren, vraagt beter raad aan de kapper. 9. Gesplitste punten kunnen bestreden worden met de juiste producten Wie gespleten puntjes heeft, moet dringend naar de kapper. De enige remedie is knippen. Er bestaan geen producten die de punten corrigeren. Gebruik geen strakke elastieken, haarbanden, hoeden, petten, enz. Deze zorgen makkelijk voor gebroken punten. 10. Dagelijks moet er 100 keer geborsteld worden Elke keer dat je de kam of borstel erdoor haalt, beschadig je haren. Borstelen is enkel aangewezen bij een brushing of styling. Het maakt de haarzakjes stuk en verzwakt de haardos. Gebruik alvast een goede borstel van natuurlijk materiaal, zonder scherpe plastic of metalen punten.
Eieren kunnen helpen om blindheid en slechtziendheid bij bejaarden te voorkomen.
Dat vermoeden onderzoekers van het Academisch Ziekenhuis Maastricht. Er zouden meer dan honderdduizend bejaarden zijn die last hebben van 'macula-degeneratie', een aantasting van het netvlies die ervoor zorgt dat ze minder zien.
Kleurstoffen toevoegen Door kleurstoffen toe te voegen aan eidooiers denken de onderzoekers de ziekte te voorkomen. De slijtage aan het netvlies ontstaat namelijk doordat bepaalde pigmenten verdwijnen uit het oog. Hierdoor krijgen ouderen in het centrale deel van het oog vlekken te zien. Door bepaalde kleurstoffen te eten kan het pigment worden aangevuld en blijven bejaarden goed zien.
Pigamenten aanvullen "Voeding die rijk is aan kleurstoffen, zoals maïs of spinazie, vult die pigmenten namelijk aan. Helaas lukt het niet om via de voeding genoeg kleurstoffen op te nemen", zegt onderzoeker Tos Berenschot van de afdeling oogheelkunde van het ziekenhuis.
In eieren zitten precies de natuurlijke kleurstoffen die verdwijnen bij macula-degeneratie. Door extra kleurstoffen toe te voegen aan het kippenvoer denken de onderzoekers de ziekte tegen te gaan. Eidooiers nemen de kleurstoffen namelijk goed op. Tegen het eind van het jaar hopen de onderzoekers de resultaten van het onderzoek bekend te maken.novum/hln
De kogel is door de kerk. Wij gaan deze zomer terug met vakantie naar Süd-Tirol. "Meranerland" Plaus/Naturns www.pension-tirolerhof.com Ik vond er verleden jaar een mooi pension met zwembad, temidden de fruitbomen. Niet te groot, en toch groot genoeg om niet te vereenzamen. En juist daarom willen we naar deze plek terug. Ik kijk er al naar uit. Niet dat ik mijn werk beu ben of er fysisch aan toe ben, maar uitkijken naar je vakantie blijft een deel van het plezier. Vind ik toch. Het idee dat ik straks wakker wordt naast de fruitbomen en als ik buiten kijk de mooie alm rond mij spreekt nu al tot mijn verbeelding.
Tijdens de komende weken zal mijn blogje op een lager pitje draaien. Maar wat je zeker krijgt dat zijn tips voor trips en uitjes voor met de kinderen tijdens deze zomervakantie.
Ingrediënten 1,5 kg kleine aardbeien 1 kg confituursuiker het sap van een halve citroen
Bereiding Verwijder de steeltjes van de aardbeien en snijd de vruchten in stukjes. Doe de aardbeien met de suiker en het sap van de citroen in een pan en breng op een hevig vuur aan de kook. Roer voortdurend tot de confituur begint te dikken. Je kan dit controleren door een beetje van het mengsel op een bordje uit te strijken en even in de ijskast te zetten.
Tips: Er mogen gerust nog wat groene vruchten tussen de aardbeien zitten. Die bevatten meer pectine en dat is goed voor de binding van de confituur.
Het Bureau voor Toerisme van India wil via een opmerkelijk initiatief veilig vrijen in het land promoten. In het noordelijk gelegen Chandigargh heeft de organisatie onlangs de eerste 'condoombar' geopend.
In de bar hangen condooms aan de muur, de tafelbekekking bevat tips over veilig vrijen, de bierglazen hebben de vorm van condooms en er zijn zelfs gratis condooms te grabbelen aan de toog.
De voorzitter van het Bureau voor Toerisme, Jasbir Singh Bir, was op het idee gekomen na een bezoek aan een dergelijke bar in Amsterdam. Hij hoopt dat de bar condoomgebruik onder de aandacht brengt en dat er over veilig vrijen wordt gepraat in het preutse India, waar aids een groot probleem is.hln
Sinds enkele jaren baat Vlaming Harry De Schepper het uitstekende restaurant Harrys uit in Traben-Trarbach aan de Moezel. Deze zomer lanceert hij ook een nieuw origineel verblijfsarrangement. Je hebt daarbij de keuze uit één of twee overnachtingen. Harry neemt je mee met zijn luxueuze privéjacht voor een cruise op de Moezel.Tijdens de cruise staat ook een begeleide wijnproeverij op het programma, van wijnen afkomstig van de wijngaarden waar je voorbijvaart. Nadien volgt een viergangen diner met aangepaste wijnen, die eveneens worden besproken. Er staan ook fietsen ter beschikking. Wie kiest voor twee overnachtingen, maakt een dag cruise onderbroken voor een lunch bij een wijnbouwer, bij één overnachting vaar je drie uur. Info en boeken: tel. 0049/6541815776, Arrangement 2007
Drankbonnetjes voor vaders en zonen die naar de mis komen
BOEZINGE -"Priester Patrick Tourlouse trakteert voor vaderdag".
santé aan alle mannen
Mannen die dit weekend een misviering bijwonen in het West -Vlaamse Boezinge, Brielen of Elverdinge,
worden daarvoor beloond met een drankbonnetje ter waarde van één euro. Dat kunnen ze inruilen in plaatselijke cafés. «Het is niet mijn bedoeling meer volk naar mijn kerk te lokken, ik wil gewoon vaderdag vieren. Al zullen er wel parochianen zijn die speciaal voor het bonneke de mis uitzitten», lacht priester Patrick Tourlouse. (Vroeger gaf ik al eens bonnetjes die recht gaven op één consumptie. Dat is nu een beetje te duur geworden, zodat de kerkgangers zullen moeten bijleggen als ze ergens lets drinken.svd
Partnerschap tussen Kuurne en Marcq-en-Baroeul sinds 2002
KUURNE - De Franse stad Marcq-en-Baroeul en Kuurne werken nauw samen De weg is vrijgemaakt om van beide kanten projecten uit te kunnen werken die ondersteund worden door Interreg IIIA, het Europese subsidiëringsprogramma voor grensoverschrijdende samenwerking.
Marcq-en-Baroeul, amper 30 kilometer van Kuurne verwijderd, vertoont merkwaardig veel gelijkenissen met de Ezelsgemeente. Burgemeester Carl Vereecke: ,,In beide plaatsen vindt men een industriezone, een hippodroom én zelfs een secretaris met familienaam Deroo. Wat betreft de hippodroom kunnen we veel van hen opsteken, want zij vormden die van hen al om tot een ontmoetingsplaats voor allerhande feesten en aangelegenheden. De polyvalente zaal die we in Kuurne voor ogen hadden, ondertussen in gebruik sinds 14 april 2007 was dan ook het eerste project dat we in dit kader indienden. Marcq van zijn kant ziet op sociaal vlak wel wat in een samenwerking tussen WAAK Kuurne en hun minder uitgebreid CAT (centre-aide-travail).''
Kuurne en Marcq-en-Baroeul zijn pioniers in het officieel grensoverschrijdend partnerschap in de regio. Het maakt één en ander los in de streek volgens burgemeester Vereecke:
Vriendschap Maar vooral wil dit charter een eerste stap zijn naar nog meer vriendschap en medewerking tussen de raadsleden, ondernemers en inwoners van Kuurne en Marcq-en-Baroeul. Om hun goede wil op dat vlak te staven, wisselden de burgervaders een cadeau uit.
In Marcq-en-Baroeul serveert men voortaan de koffie in een echt Kuurne-servies en in Kuurne prijkt vanaf nu het beeldje met de gepaste naam Le premier jour . Voor burgemeester Vereecke mag die eerste dag het begin zijn van een heel lange samenwerking: ,,Ik hoop dat deze vruchtbare overeenkomst er langer mag zijn dan wijzelf.''kbk
Om die samenwerking kracht bij te zetten, opende gisteren op 9 juni 2007: in Marcq-en-Baroeul een nieuw plein met speeltoestellen, dat de naam "Square de Kuurne" krijgt. Een mooie geste die antoont dat Kuurne en Marcq-en-Baroeul nog meer willen samenwerken op economisch, cultureel, sportief en sociaal vlak. Onlangs namen beide gemeenten deel aan de regionale beurs "Droles de femmes".lps Lees meer: op http://www.kuurne.be/ en http://www.marcq-en-baroeul.org/
Zondag 10 juni week 23 1967 Spencer Tracy overlijdt ( geboren 5 april 1900)
"Het weer" Het blijft zacht en wisseld bewolkt, maar er valt geen regen.
"Doordenker" Maak je vrouw er nooit attent op dat ze te veel zout in het eten heeft gedaan, dan kan zij ook niets zeggen wanneer jij je dorst gaat lessen.
Aperitief van de week: Whoopee Doe een paar ijsblokjes in een shaker en giet 2cl gin, 1cl muntlikeur, 1cl ongezoet ananassap, 1cl citroensap en 1cl kokossiroop erop. Schud flink tot het drankje goed gekoeld is en zeef het in een groot wijnglas. Vul bij met gekoeld mineraalwater en garneer met een blaadje munt.
Barbecuen : rook en vlammen vermijden.
Alle high-tech-toestellen op gas of elektriciteit ten spijt, echt barbecuen hoort op een dikke laag gloeiende houtskool te gebeuren. In het begin mag u geregeld lucht toevoeren met een blaasbalgje of haardroger, maar zodra de vlam er goed in zit, laat u de houtskool rustig verder branden gedurende zeker 40 minuten.
Tijd voor een rustig aperitief ... Wanneer u geen vlammen meer ziet, maar wel een dun laagje as bovenop de gloeiende houtskool, is de goede roostertemperatuur voor vlees bereikt.
Tip: houd de handpalm zo'n 15 cm boven de gloeiende houtskool en als u de hitte niet langer dan een paar seconden kunt verdragen, kunt u met het roosteren beginnen.
Om rook, vlammen en verkoling te vermijden, moet u zien dat er geen vet of vocht in de gloeiende houtskool druipt. Dep het vlees altijd goed droog wanneer het gemarineerd werd.
************
"Waarheen 10 juni?" Iedereen gaat stemmen
KUURNE - Wie zondag 10 juni, na het stemmen, even de benen wil losgooien, kan mee peddelen met Fietseling 2007. Deze fietshappening is een organisatie van de Gemeentelijke Sportdienst, en start vanaf 13.30uur tot 15uur aan de Hoeve Vandewalle. De gezinsrit is ongeveer 35 km lang.
KORTRIJK - Zondagmatinee Vaderdag gaat ook op overleie niet ongemerkt voorbij. Om 8.30uur wordt er ontbijt-time georganiseerd vor alle vaders op de zondagmatinee aanwezig. Om 11.00uur vogt er voor hen nog een overleise aperitief.
Op zondag 10 juni trekken wij opnieuw naar het stemhokje. Indien u uw stem wil laten tellen dan moet u geldig stemmen.
Hieronder enkele tips:
U krijgt 2 stembrieven. Eén voor de kamer en één voor de senaat. U stemt geldig door op elke stembrief één of meer bolletjes te kleuren op de lijst van je keuze.
U stemt ongeldig indien u op dezelfde stembrief op verschillende lijsten stemt.
Een sterke stem is een stem voor alle kandidaten op de lijst van je keuze.
"Het weer" 23 graden, eerst nevelig, daarna wisseld bewolkt met kans op een bui.
"Humor" in een restaurant
Man (serieus): "Ober, hoeveel kost één druppel champagne?" Ober (glimlachend): "helemaal niks, meneer." Man (opgelucht): "Goed laat dan mijn glas maar vol druppelen..."
Bavarois met ananas, kiwi en/of papaja mislukt omdat er in deze fruitsoorten een enzym zit dat de werking van gelatine tegengaat. U kunt het probleem voorkomen door het fruit van tevoren even te pocheren.
Kip Karaat
kook voor de parmentier 300 g geschilde aardappels met 1 teentje knoflook tot ze voldoende gaar zijn om er puree van te maken. Voeg 70 g boter bij de puree en daarna 50 g melk. Breng op smaak met zout en peper. Breng 300 g wit van gevogelte (kipkalkoen) aan de kook in 1I. kippenbouillon. Voeg 100 cl witte wijn en 1 geraspte wortel toe.
Laat ca. 45 min. sudderen op een zacht vuur. Rafel het wit van het gevogellte uit. Hak 1 wortel en enkele takjes peterselie grof. Voeg de puree toe en meng dit alles voorzichtig. Vul de glaasjes.
************
Dankbaarheid kan men niet in een geldbeugel steken. Iedereen lacht in dezelfde taal.
1. Je per ongeluk je paswoord ingeeft in de microgolfoven. 2. Je in geen jaren "patience" hebt gespeeld met echte kaarten. 3. Je een lijst hebt van 12 telefoonnummers voor een familie van drie personen. 4. Je een e-mail stuurt naar de persoon van het bureau naast het jouwe. 5. Je reden om geen contact te houden met bepaalde familie of vrienden is dat ze geen e-mail adressen hebben. 6. Je je eigen oprit oprijdt en dan met je gsm belt om te zien of er iemand binnen is om de boodschappen mee uit de auto te halen. 7. Elke reclamespot op tv een website vermeldt onderaan het scherm. 8. Je huis verlaten zonder je gsm, die je de eerste 10, 20, 30 of zelfs veertig jaar van je leven niet had, is nu reden om in paniek te raken En als een gek terug naar huis te keren om het verrekte ding op te halen. 10. Je 's morgens opstaat en eerst online gaat alvorens koffie te zetten. 11. Je je hoofd schuin begint te houden als je glimlacht.: 12. Dat je dit allemaal al knikkend en lachend leest. 13. Erger nog, je weet precies naar wie je deze mail gaat doorsturen. 14. Je zelfs te bezig bent om te merken dat er geen nummer 9 is op deze lijst. 15. Dat je zelfs terug gescrold bent om te checken of er inderdaad geen nummer 9 is !
EN DAT JE NU MET JEZELF ZIT TE LACHEN. Vooruit, stuur het maar door naar je vrienden, je wil het toch zo