Een zwaard heeft bij een veiling 4,8 miljoen euro opgebracht.
Wat het zo bijzonder maakt? De eerste eigenaar was niemand minder dan Napoleon eens de keizer van Frankrijk. Napoleon droeg het zwaard in 1800 tijdens de slag om de Italiaanse plaats Morengo. De Fransen vochten daar tegen het Oostenrijkse leger. Napoleon won. In 1805 gaf de keizer het zwaard als huwelijkscadeau aan zijn broer Jerome. Ook nu blijft het zwaard in de familie. Een directe afstammeling van Napoleon had het zwaard ter veiling aangeboden en een andere afstammeling heeft het gekocht. Wie precies, dat is niet bekend.
Britse vrouwen die hun baby borstvoeding geven, mogen voortaan niet meer worden weggestuurd uit cafés, winkels en het openbaar vervoer. Dat meldde de Britse krant The Times.
Met de campagneslogan 'breast is best' heeft de regering jarenlang geprobeerd vrouwen vaker borstvoeding te laten geven, maar dat mocht niet baten. De uitbreiding van de wet op gelijkheid van mannen en vrouwen geldt alleen als de baby een jaar of jonger is.
Volgens regeringscijfers is 13 procent van de vrouwen in Engeland en 16 procent in Wales wel eens verzocht te stoppen met borstvoeding geven in een openbare ruimte. anp/hln
Wordt jouw haar gezonder als je het vaker borstelt? Doet een geregelde knipbeurt jouw dos sneller groeien? Er bestaan heel wat fabeltjes en mythes over hoe we ons haar dienen te verzorgen. Tijd voor de waarheid.
1: haar groeit sneller als we geregeld knippen Het haar groeit ongeveer een centimeter per maand. Knippen versnelt dat proces helemaal niet. Haar groeit wel sneller in de zomer en ook hormonen kunnen de groei versnellen. De maximale lengte die je kan bereiken is trouwens erfelijk bepaald en daar valt niets aan te veranderen. Waarom een knipbeurt wel heilzaam is? Dode puntjes verdwijnen en je haardoos zal op die manier veel gezonder stralen. 2. Stress zorgt voor haaruitval Elke dag verliezen we massas haren, soms tot 120 exemplaren. Wie een stressperiode doormaakt, raakt er meer kwijt. Vooral na een echtscheiding, werkverlies of een operatie is dit mogelijk. Na een zwangerschap of het slikken van veel antibiotica is haaruitval vak een tijdelijk probleem. Na een tijdje groeien de haartjes terug. 3. Af en toe een andere shampoo gebruiken maakt het gezonder Ons haar merkt niet welk merk in de badkamer staat. De effecten van een shampoo wijzigen niet, zelfs na een lange periode in gebruik. Wie vet haar heeft en geregeld stylingproducten gebruikt op basis van wax, doet er goed aan om de twee weken een reinigende shampoo te gebruiken. Op die manier worden alle restjes van stylingproducten afgevoerd. 4. Wie een grijs haar uittrekt, krijgt er twee in de plaats. Onzin. Een haar uitplukken is echter wel een slechte gewoonte. Haarwortels kunnen beschadigd worden en infecties en littekens zijn daar het gevolg van. 5. Steil, fijn haar kan nooit een volle haardos worden Vijf minuutjes met de haarrollers doen wonderen en geven veel body aan een coupe. 6. Tweemaal wassen maakt het properder Niets van. Eén grondige wasbeurt is ruim voldoende. Neem trouwens goede verzorgingsproducten. Reden is dat goedkope shampoo's te harde, agressieve bestanddelen bevatten die je haar uitdrogen en daardoor afbreken in de hand werken. 7. Naspoelen met ijskoud water zorgt voor glans IJskoud water maakt je enkel wakker en doet de lokken niet meer glanzen. 8. Kleuringen zijn schadelijk De huidige haarkleuringen zijn niet agressief meer. Sommige producten zijn zelfs uiterst zacht en zullen het haar niet verzwakken. Sommige bevatten extra conditioners die de lokken nadien makkelijker in model brengen. Wie twijfelt en voor het eerst wil kleuren, vraagt beter raad aan de kapper. 9. Gesplitste punten kunnen bestreden worden met de juiste producten Wie gespleten puntjes heeft, moet dringend naar de kapper. De enige remedie is knippen. Er bestaan geen producten die de punten corrigeren. Gebruik geen strakke elastieken, haarbanden, hoeden, petten, enz. Deze zorgen makkelijk voor gebroken punten. 10. Dagelijks moet er 100 keer geborsteld worden Elke keer dat je de kam of borstel erdoor haalt, beschadig je haren. Borstelen is enkel aangewezen bij een brushing of styling. Het maakt de haarzakjes stuk en verzwakt de haardos. Gebruik alvast een goede borstel van natuurlijk materiaal, zonder scherpe plastic of metalen punten.
Eieren kunnen helpen om blindheid en slechtziendheid bij bejaarden te voorkomen.
Dat vermoeden onderzoekers van het Academisch Ziekenhuis Maastricht. Er zouden meer dan honderdduizend bejaarden zijn die last hebben van 'macula-degeneratie', een aantasting van het netvlies die ervoor zorgt dat ze minder zien.
Kleurstoffen toevoegen Door kleurstoffen toe te voegen aan eidooiers denken de onderzoekers de ziekte te voorkomen. De slijtage aan het netvlies ontstaat namelijk doordat bepaalde pigmenten verdwijnen uit het oog. Hierdoor krijgen ouderen in het centrale deel van het oog vlekken te zien. Door bepaalde kleurstoffen te eten kan het pigment worden aangevuld en blijven bejaarden goed zien.
Pigamenten aanvullen "Voeding die rijk is aan kleurstoffen, zoals maïs of spinazie, vult die pigmenten namelijk aan. Helaas lukt het niet om via de voeding genoeg kleurstoffen op te nemen", zegt onderzoeker Tos Berenschot van de afdeling oogheelkunde van het ziekenhuis.
In eieren zitten precies de natuurlijke kleurstoffen die verdwijnen bij macula-degeneratie. Door extra kleurstoffen toe te voegen aan het kippenvoer denken de onderzoekers de ziekte tegen te gaan. Eidooiers nemen de kleurstoffen namelijk goed op. Tegen het eind van het jaar hopen de onderzoekers de resultaten van het onderzoek bekend te maken.novum/hln
De kogel is door de kerk. Wij gaan deze zomer terug met vakantie naar Süd-Tirol. "Meranerland" Plaus/Naturns www.pension-tirolerhof.com Ik vond er verleden jaar een mooi pension met zwembad, temidden de fruitbomen. Niet te groot, en toch groot genoeg om niet te vereenzamen. En juist daarom willen we naar deze plek terug. Ik kijk er al naar uit. Niet dat ik mijn werk beu ben of er fysisch aan toe ben, maar uitkijken naar je vakantie blijft een deel van het plezier. Vind ik toch. Het idee dat ik straks wakker wordt naast de fruitbomen en als ik buiten kijk de mooie alm rond mij spreekt nu al tot mijn verbeelding.
Tijdens de komende weken zal mijn blogje op een lager pitje draaien. Maar wat je zeker krijgt dat zijn tips voor trips en uitjes voor met de kinderen tijdens deze zomervakantie.
Ingrediënten 1,5 kg kleine aardbeien 1 kg confituursuiker het sap van een halve citroen
Bereiding Verwijder de steeltjes van de aardbeien en snijd de vruchten in stukjes. Doe de aardbeien met de suiker en het sap van de citroen in een pan en breng op een hevig vuur aan de kook. Roer voortdurend tot de confituur begint te dikken. Je kan dit controleren door een beetje van het mengsel op een bordje uit te strijken en even in de ijskast te zetten.
Tips: Er mogen gerust nog wat groene vruchten tussen de aardbeien zitten. Die bevatten meer pectine en dat is goed voor de binding van de confituur.
Het Bureau voor Toerisme van India wil via een opmerkelijk initiatief veilig vrijen in het land promoten. In het noordelijk gelegen Chandigargh heeft de organisatie onlangs de eerste 'condoombar' geopend.
In de bar hangen condooms aan de muur, de tafelbekekking bevat tips over veilig vrijen, de bierglazen hebben de vorm van condooms en er zijn zelfs gratis condooms te grabbelen aan de toog.
De voorzitter van het Bureau voor Toerisme, Jasbir Singh Bir, was op het idee gekomen na een bezoek aan een dergelijke bar in Amsterdam. Hij hoopt dat de bar condoomgebruik onder de aandacht brengt en dat er over veilig vrijen wordt gepraat in het preutse India, waar aids een groot probleem is.hln
Sinds enkele jaren baat Vlaming Harry De Schepper het uitstekende restaurant Harrys uit in Traben-Trarbach aan de Moezel. Deze zomer lanceert hij ook een nieuw origineel verblijfsarrangement. Je hebt daarbij de keuze uit één of twee overnachtingen. Harry neemt je mee met zijn luxueuze privéjacht voor een cruise op de Moezel.Tijdens de cruise staat ook een begeleide wijnproeverij op het programma, van wijnen afkomstig van de wijngaarden waar je voorbijvaart. Nadien volgt een viergangen diner met aangepaste wijnen, die eveneens worden besproken. Er staan ook fietsen ter beschikking. Wie kiest voor twee overnachtingen, maakt een dag cruise onderbroken voor een lunch bij een wijnbouwer, bij één overnachting vaar je drie uur. Info en boeken: tel. 0049/6541815776, Arrangement 2007
Drankbonnetjes voor vaders en zonen die naar de mis komen
BOEZINGE -"Priester Patrick Tourlouse trakteert voor vaderdag".
santé aan alle mannen
Mannen die dit weekend een misviering bijwonen in het West -Vlaamse Boezinge, Brielen of Elverdinge,
worden daarvoor beloond met een drankbonnetje ter waarde van één euro. Dat kunnen ze inruilen in plaatselijke cafés. «Het is niet mijn bedoeling meer volk naar mijn kerk te lokken, ik wil gewoon vaderdag vieren. Al zullen er wel parochianen zijn die speciaal voor het bonneke de mis uitzitten», lacht priester Patrick Tourlouse. (Vroeger gaf ik al eens bonnetjes die recht gaven op één consumptie. Dat is nu een beetje te duur geworden, zodat de kerkgangers zullen moeten bijleggen als ze ergens lets drinken.svd
Partnerschap tussen Kuurne en Marcq-en-Baroeul sinds 2002
KUURNE - De Franse stad Marcq-en-Baroeul en Kuurne werken nauw samen De weg is vrijgemaakt om van beide kanten projecten uit te kunnen werken die ondersteund worden door Interreg IIIA, het Europese subsidiëringsprogramma voor grensoverschrijdende samenwerking.
Marcq-en-Baroeul, amper 30 kilometer van Kuurne verwijderd, vertoont merkwaardig veel gelijkenissen met de Ezelsgemeente. Burgemeester Carl Vereecke: ,,In beide plaatsen vindt men een industriezone, een hippodroom én zelfs een secretaris met familienaam Deroo. Wat betreft de hippodroom kunnen we veel van hen opsteken, want zij vormden die van hen al om tot een ontmoetingsplaats voor allerhande feesten en aangelegenheden. De polyvalente zaal die we in Kuurne voor ogen hadden, ondertussen in gebruik sinds 14 april 2007 was dan ook het eerste project dat we in dit kader indienden. Marcq van zijn kant ziet op sociaal vlak wel wat in een samenwerking tussen WAAK Kuurne en hun minder uitgebreid CAT (centre-aide-travail).''
Kuurne en Marcq-en-Baroeul zijn pioniers in het officieel grensoverschrijdend partnerschap in de regio. Het maakt één en ander los in de streek volgens burgemeester Vereecke:
Vriendschap Maar vooral wil dit charter een eerste stap zijn naar nog meer vriendschap en medewerking tussen de raadsleden, ondernemers en inwoners van Kuurne en Marcq-en-Baroeul. Om hun goede wil op dat vlak te staven, wisselden de burgervaders een cadeau uit.
In Marcq-en-Baroeul serveert men voortaan de koffie in een echt Kuurne-servies en in Kuurne prijkt vanaf nu het beeldje met de gepaste naam Le premier jour . Voor burgemeester Vereecke mag die eerste dag het begin zijn van een heel lange samenwerking: ,,Ik hoop dat deze vruchtbare overeenkomst er langer mag zijn dan wijzelf.''kbk
Om die samenwerking kracht bij te zetten, opende gisteren op 9 juni 2007: in Marcq-en-Baroeul een nieuw plein met speeltoestellen, dat de naam "Square de Kuurne" krijgt. Een mooie geste die antoont dat Kuurne en Marcq-en-Baroeul nog meer willen samenwerken op economisch, cultureel, sportief en sociaal vlak. Onlangs namen beide gemeenten deel aan de regionale beurs "Droles de femmes".lps Lees meer: op http://www.kuurne.be/ en http://www.marcq-en-baroeul.org/
Zondag 10 juni week 23 1967 Spencer Tracy overlijdt ( geboren 5 april 1900)
"Het weer" Het blijft zacht en wisseld bewolkt, maar er valt geen regen.
"Doordenker" Maak je vrouw er nooit attent op dat ze te veel zout in het eten heeft gedaan, dan kan zij ook niets zeggen wanneer jij je dorst gaat lessen.
Aperitief van de week: Whoopee Doe een paar ijsblokjes in een shaker en giet 2cl gin, 1cl muntlikeur, 1cl ongezoet ananassap, 1cl citroensap en 1cl kokossiroop erop. Schud flink tot het drankje goed gekoeld is en zeef het in een groot wijnglas. Vul bij met gekoeld mineraalwater en garneer met een blaadje munt.
Barbecuen : rook en vlammen vermijden.
Alle high-tech-toestellen op gas of elektriciteit ten spijt, echt barbecuen hoort op een dikke laag gloeiende houtskool te gebeuren. In het begin mag u geregeld lucht toevoeren met een blaasbalgje of haardroger, maar zodra de vlam er goed in zit, laat u de houtskool rustig verder branden gedurende zeker 40 minuten.
Tijd voor een rustig aperitief ... Wanneer u geen vlammen meer ziet, maar wel een dun laagje as bovenop de gloeiende houtskool, is de goede roostertemperatuur voor vlees bereikt.
Tip: houd de handpalm zo'n 15 cm boven de gloeiende houtskool en als u de hitte niet langer dan een paar seconden kunt verdragen, kunt u met het roosteren beginnen.
Om rook, vlammen en verkoling te vermijden, moet u zien dat er geen vet of vocht in de gloeiende houtskool druipt. Dep het vlees altijd goed droog wanneer het gemarineerd werd.
************
"Waarheen 10 juni?" Iedereen gaat stemmen
KUURNE - Wie zondag 10 juni, na het stemmen, even de benen wil losgooien, kan mee peddelen met Fietseling 2007. Deze fietshappening is een organisatie van de Gemeentelijke Sportdienst, en start vanaf 13.30uur tot 15uur aan de Hoeve Vandewalle. De gezinsrit is ongeveer 35 km lang.
KORTRIJK - Zondagmatinee Vaderdag gaat ook op overleie niet ongemerkt voorbij. Om 8.30uur wordt er ontbijt-time georganiseerd vor alle vaders op de zondagmatinee aanwezig. Om 11.00uur vogt er voor hen nog een overleise aperitief.
Op zondag 10 juni trekken wij opnieuw naar het stemhokje. Indien u uw stem wil laten tellen dan moet u geldig stemmen.
Hieronder enkele tips:
U krijgt 2 stembrieven. Eén voor de kamer en één voor de senaat. U stemt geldig door op elke stembrief één of meer bolletjes te kleuren op de lijst van je keuze.
U stemt ongeldig indien u op dezelfde stembrief op verschillende lijsten stemt.
Een sterke stem is een stem voor alle kandidaten op de lijst van je keuze.
"Het weer" 23 graden, eerst nevelig, daarna wisseld bewolkt met kans op een bui.
"Humor" in een restaurant
Man (serieus): "Ober, hoeveel kost één druppel champagne?" Ober (glimlachend): "helemaal niks, meneer." Man (opgelucht): "Goed laat dan mijn glas maar vol druppelen..."
Bavarois met ananas, kiwi en/of papaja mislukt omdat er in deze fruitsoorten een enzym zit dat de werking van gelatine tegengaat. U kunt het probleem voorkomen door het fruit van tevoren even te pocheren.
Kip Karaat
kook voor de parmentier 300 g geschilde aardappels met 1 teentje knoflook tot ze voldoende gaar zijn om er puree van te maken. Voeg 70 g boter bij de puree en daarna 50 g melk. Breng op smaak met zout en peper. Breng 300 g wit van gevogelte (kipkalkoen) aan de kook in 1I. kippenbouillon. Voeg 100 cl witte wijn en 1 geraspte wortel toe.
Laat ca. 45 min. sudderen op een zacht vuur. Rafel het wit van het gevogellte uit. Hak 1 wortel en enkele takjes peterselie grof. Voeg de puree toe en meng dit alles voorzichtig. Vul de glaasjes.
************
Dankbaarheid kan men niet in een geldbeugel steken. Iedereen lacht in dezelfde taal.
1. Je per ongeluk je paswoord ingeeft in de microgolfoven. 2. Je in geen jaren "patience" hebt gespeeld met echte kaarten. 3. Je een lijst hebt van 12 telefoonnummers voor een familie van drie personen. 4. Je een e-mail stuurt naar de persoon van het bureau naast het jouwe. 5. Je reden om geen contact te houden met bepaalde familie of vrienden is dat ze geen e-mail adressen hebben. 6. Je je eigen oprit oprijdt en dan met je gsm belt om te zien of er iemand binnen is om de boodschappen mee uit de auto te halen. 7. Elke reclamespot op tv een website vermeldt onderaan het scherm. 8. Je huis verlaten zonder je gsm, die je de eerste 10, 20, 30 of zelfs veertig jaar van je leven niet had, is nu reden om in paniek te raken En als een gek terug naar huis te keren om het verrekte ding op te halen. 10. Je 's morgens opstaat en eerst online gaat alvorens koffie te zetten. 11. Je je hoofd schuin begint te houden als je glimlacht.: 12. Dat je dit allemaal al knikkend en lachend leest. 13. Erger nog, je weet precies naar wie je deze mail gaat doorsturen. 14. Je zelfs te bezig bent om te merken dat er geen nummer 9 is op deze lijst. 15. Dat je zelfs terug gescrold bent om te checken of er inderdaad geen nummer 9 is !
EN DAT JE NU MET JEZELF ZIT TE LACHEN. Vooruit, stuur het maar door naar je vrienden, je wil het toch zo
De bosrijke Ardennen zijn maar een stap verwijderd van Vlaanderen, en toch is het alsof je er een heel andere wereld instapt.
La Roche aan de oever van de ourthe
De natuur is er groener, de culinaire geneugten wilder en de in- en ontspannings mogelijkheden avontuurlijker. Lettterlijk op adem komen doe je met een stevige wandeling. De regio van Spa tot Bouillon en de Gaume is dooraderd met honderden kilometers wandelpaden. Met de stapschoenen aan kun je uren door de uitgestrekte natuur trekken zonder een levende ziel te ontmoeten, imposante burchten en charmante kasteelhoeves ontdekken en halt houden in pittoreske dorpjes en stadjes.
Wie de Ardennen helemaal wil doorkruisen, kan de Transardense route proberen. Met een lengte van 160 kilometer krijg je een aardig zicht op de verscheidenheid van de regio. De route leidt door trekpleister als Redu, La Roche, Saint- Hubert, Nassagne of Sprimont. Om volop van het wandelaanbod te genieten, splits je de wandeling op in verschillende tochten die je op meerdere dagen aflegt, of je pikt er een enkele uit voor een stevige daguitstap. De route is bewegwijzerd door de GTA (Grand Traversée des Ardennes).
Info. Office de promotion du tourisme Wallonie, www.opt.be
1969 de filmster Robert Taylor overlijdt ten gevolge van kanker
Opgelost
Zij: een of andere bedrieger heeft me vandaag bij het wisselen een vals stuk van 50 eurocent in de handen gedrukt. Hij: O ja? Laat eens zien? Zij: O, eh.. ik heb er de groenteboer mee betaald.
"Doordenker"
Een ui per dag houdt de dokter weg, veel uien per dag houdt iedereen weg.
Verse dragon kan men het best op azijn bewaren en voor het gebruik eerst met koud water afspoelen.
Oosterse tomatensoep met aubergine
Voor 4 personen 1 grote aubergine 2 uien 2 teentjes knoflook stukje gemberwortel van ± 4cm 1 kg vleestomaten 2 grote aardappelen 60gr boter, 3 theelepels komijnzaad 1 theelepel gemalen koriander, 1/2 liter kruidenbouillon 2 dl kokosmelk 2 eetlepels gehakt korianderblad, peper en zout
Hak de schoongemaakte aubergine in dikke schijven. Hak de uien en de knoflook fijn. Schil en rasp de gemberwortel. Was de tomaten en snij ze in stukken. Schil de aardappelen en snij ze eveneens in stukken. Verhit de helft van de boter en bak de aubergine op een hoog vuur in ongeveer 10 minuten bruin en gaar. laat ze uitlekken op keukenpapier. Verhit de rest van de boter en bak de ui glazig met de knoflook en de gember. Voeg het komijnzaad en de koriander toe en spijs met peper. Voeg de tomaten, de aardappelen en de bouillon toe en breng alles aan de kook. laat de soep afgedekt 30 minuten zachtjes koken. Mix de soep en zeef door een fijne puntzeef. Voeg de kokosmelk toe en breng de soep al roerend aan de kook.
Verdeel de aubergines in een soepbol of diep bord en schep er de hete soep op. Garneer met gehakt korianderblad.
Kasteel Van Hex · 8- 10 juni
"De graaf nodigt uit"
Op het kasteeldomein van Hex zijn er tweejaarlijkse afspraken: juni en september. Van 8 tot 10 juni stelt Ghislain graaf d'Ursel de tuinen open voor het Planten-/ rozen- en moestuinfestival.
Het 18de-eeuwse kasteel van Hex (in Heks, gemeente Heers) wordt omringd door diverse stijl- en landdschapstuinen. Die werden voor het eerst in 1990 opengesteld. Meteen was een traditie geboren.
Op het Plantenfestival valt oppnieuw veel te beleven. Gespecialiseerde kwekers uit binnen- en buitenland tonen een groot en kwalitatief aanbod bomen, heesters, vaste planten, fruitbomen, eenjarigen en zaden.
Vooral specialisten in oude en botanische rozen vind je hier. Bezoekers kunnen ook proeven van lekkernijen op basis van bloemen, planten en fruit.
Tijdens demonstraties leer je onder andere rozen oculeren en bomen snoeien. Er zijn ook rondleidingen met Ivo Pauwels en Daniëlle Houbrechts, en een speurtocht voor kinderen.GE
Dagelijks 10-17 uur. Info: 012/74.73.41 f www.hex.be
In 2008 valt Hemelvaart op donderdag 1 mei, wat ook de Dag van de Arbeid is.
In verschillende sectoren worden wettelijke feestdagen gerecupereerd als die op een vrije dag of in een weekend vallen. Daarom werd onlangs bekend gemaakt dat de vakantiedag van donderdag 1 mei gerecupereerd zal worden op vrijdag 2 mei 2008. Voor het onderwijs is die regeling niet van toepassing. Op vrijdag 2 mei zijn de scholen sowieso gesloten, omdat de vrijdag na Hemelvaart een vakantiedag (brugdag) is.
1913 en 2160 Het gebeurt niet alle jaren dat beide betaalde feestdagen samenvallen. De laatste keer was in 1913, en na 2008 is het opnieuw wachten tot 2160, rekende Tommelein uit. Daarbij duiken nogal wat arbeidsrechtelijke problemen op, waarvoor niet meteen een oplossing voorhanden is. Zo stelt de wetgeving dat alleen feestdagen die op zondag of gewone inactiviteitsdagen vallen, vervangen moeten worden. Met het geval dat twee feestdagen samenvallen, werd geen rekening gehouden.