Inhoud blog
  • Wijze woorden, dienen beluisterd te worden, niet weg gescrold...
  • "Ieder zijn waarheid!" wat is dat?
  • Catastrofale overstromingen, help, help..... en vandaag 20/12/22 ??????
  • Wat een bordeau, zet de dubbele ramen in eikenhout nog even open, de haard...
    Zoeken in blog

    Geachte lezer, de jongste teksten komen helemaal onderaan, neen en nog eens neen, nu niet meer verdorie toch,  omdat ik stapje na stapje deze bescheiden denkoefening op de blog los laat. Het is een persoonlijke visie, een overtuiging die wellicht ook niet steeds op de enige echte waarheid steunt. Men kan slechts proberen zo correct mogelijk te zijn.
    Neen dit is niet definitief! Deze tekstjes borrelden op staan hier te blozen zoals ze het daglicht zagen. Als ik tijd en goesting vind me met rode bic en kritisch oog door deze geestelijke erupties te worstelen, zal ik spelling en spraakkunst met de luizenkam uitpluizen. Vandaag zeker niet want ik heb het veel te druk met zaken die me belangrijker lijken. "If I had a secretareske?"
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Zoeken in blog

    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Zoeken in blog

    Positief, kritisch denken.
    Wat schort er in Niel, in de politiek?
    Als alleen Einstein zijn mening mocht uiten, dan wordt het erg stil. Voor een mening opkomen is een stuk verantwoordelijkheid nemen.
    08-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Te belangrijk om niet klakkeloos over te nemen.
    Overgenomen uit :De Wereld Morgen.  Klik:Waarom miljonairstaks kern van de democratie is | DeWereldMorgen.be
     

     donderdag 6 december 2012

    Waarom miljonairstaks kern van de democratie is

    Een grote meerderheid van de bevolking is voorstander van een vermogensbelasting. Bij de politici ligt dat anders en dat is geen toeval. Marc Vandepitte legt uit waarom de miljonairstaks een van de beste bewaakte taboes is van ons politiek systeem.
    Waarom miljonairstaks kern van de democratie is
    plutocratie
    Array
    Array

    Ons politiek bestel zoals we dat vandaag kennen, is het resultaat van een lange wordingsgeschiedenis, met daarin een aantal scharniermomenten. In wat volgt staan we stil bij drie zo’n belangrijke momenten en zoomen we in op de fundamentele kwestie van de verdeling van de rijkdom.

    Griekenland: de wieg van de Westerse democratie

    De grondleggers van het politiek denken in het Westen werden al geconfronteerd met een fundamenteel dilemma. Democratie betekent letterlijk dat de macht bij het volk ligt en dus bij de arme(re) meerderheid. Maar, als die armen hun numeriek overwicht daadwerkelijk inzetten om hun (economische) belangen te doen gelden, dan is het snel afgelopen met de rijkdom en privileges van de elite en dat is natuurlijk niet de bedoeling.

    Plato (427-347 v.Chr.) wond er geen doekjes om, hij verzette zich krachtig tegen een democratische staatsvorm. Een democratie dwingt namelijk de politici om de bevolking alles te geven waar ze om vraagt. Het gaat daarbij volgens de wijsgeer meestal om grillen, omdat de gewone mensen niet ontwikkeld zijn en dus vooral hun pleziertjes enlagere verlangens nastreven. Zoiets leidt uiteraard niet tot een goed functionerend bestel. Een goedwerkende staatsvorm veronderstelt daarentegen controle op de burgers, want teveel vrijheid leidt tot tirannie

    Die controle betreft volgens Plato ook het bewustzijn. De regering moet toezicht houden op culturele aangelegenheden opdat het denken van de burgers op een juiste manier gevormd zou worden. Enkel de juiste ideeën worden toegelaten, verkeerde ideeën zijn verboden. Kunstenaars en ambachtslieden zijn verplicht om de juiste strekking te volgen. Het regeren zelf komt toe aan de filosofen want zij beschikken over de wijsheid die daarvoor nodig is.

    Zijn leerling Aristoteles (384-322 v.Chr.) laat wat meer opening en vrijheid toe, maar ook hij is gekant tegen een democratische staatsvorm. Een democratie is in zijn ogen een ontaarding van de ideale ‘burgergemeenschap’, omdat ze in het voordeel is van de armen en zich niet richt op de volledige gemeenschap. “In de democratie zijn de armen koning omdat ze met meer zijn en omdat de wil van het grote aantal de kracht van wet heeft.” En dat is geen goede zaak.

    Democratie is volgens Aristoteles een ontaarding van de ideale ‘burgergemeenschap’, omdat ze in het voordeel is van de armen en zich niet richt op de volledige gemeenschap.

    Voor Aristoteles is alleenheerschappij uit den boze en is politieke discussie belangrijk. Tirannie en oligarchie (rijken die de macht exclusief uitoefenen), zijn net zoals democratie ontaarde staatsvormen. In zijn zienswijze is het politieke debat echter beperkt tot een kleine elite, van ongeveer tien procent van de Griekse polis. [Raimundo, 17; Novack 28-31] Het gaat om de ‘vrije’ mannen, d.w.z. mannen die hun kost niet moeten verdienen. Slaven, vrijgelatenen, vreemdelingen, vrouwen, maar ook kleine boeren, handwerkers, ambachtslui, winkeliers en handelaars worden uitgesloten van het politieke leven.

    Wat onthouden we van deze twee grondleggers van de Westerse democratie?

    1. Er is een kleine elite die het voor het zeggen heeft. De onderklassen (de meerderheid) worden onder de knoet gehouden. Zij krijgen geen stem in de besluitvorming en bewustzijnscontrole van die groep is belangrijk.
    2. Binnen de kleine elite is tegensprekelijk debat nodig. Tirannen of dictators worden geweerd.
    3. Het zijn niet de rijken die de macht (rechtstreeks) uitoefenen, dat gebeurt door een ‘politieke’ klasse of door een beperkte minderheid.

    De burgerlijke revoluties

    Een tweede scharniermoment in de wording van het westers politiek stelsel is de Franse Revolutie. Op 14 juli 1789 bestormt een grote menigte de Bastille en maakt een eind aan het feodaal regime in Frankrijk. Er wordt een nieuwe Assemblée (parlement) ingesteld. Maar de meningen zijn sterk verdeeld, letterlijk tussen links (jacobijnen en de meer gematigde girondijnen) en rechts (de aristocraten).

    De jacobijnen, onder leiding van Robespierre, sturen aan op algemeen stemrecht (voor mannen), een progressief belastingsstelsel, gratis onderwijs, afschaffing van de slavernij in de kolonies, … De rechtervleugel ziet dat allemaal niet zitten en slaagt er daarentegen in om de wet Le Chapelier in 1791 te laten stemmen, waardoor vakbonden en stakingen verboden worden.  

    De situatie polariseert snel. In 1792 zet zich een radicalisering door onder impuls van de jacobijnen. Er komt algemeen stemrecht, een maximumprijs op levensmiddelen en er volgen heel wat andere sociale en antiklerikale maatregelen. Dat gebeurt echter in een sfeer van escalerend geweld, de zogenaamde Terreur.

    Rechts vreest dat de privilegies (rijkdom) van de opkomende burgerij en de bezittende klasse zullen sneuvelen. Boissy d'Anglas, lid van de rechtervleugel van de Assemblée, drukt het zo uit: “Je moet in ieder geval het bezit van de rijken beschermen. … We moeten geregeerd worden door de besten; de besten zijn diegene die het best opgeleid zijn en het meest geïnteresseerd zijn om wet te handhaven. … Een land dat bestuurd wordt door de eigenaren is een sociale orde, het land waar niet-eigenaars besturen is een natuurlijke orde.”

    “Je moet in ieder geval het bezit van de rijken beschermen. Een land dat bestuurd wordt door de eigenaren is een sociale orde, het land waar niet-eigenaars besturen is een natuurlijke orde.” Boissy d'Anglas

    In juli 1794 slaat rechts keihard terug en schakelt de linkervleugel uit. De gegoede burgerij neemt opnieuw het voortouw. De maximumprijs op levensmiddelen wordt afgeschaft en er wordt een tweekamerstelselingevoerd. De Senaat, die uit de adel en rijke burgerij bestaat, dient als buffer tegen de Kamer, waar de lagere klassen vertegenwoordigd (kunnen) zijn. Radicale maatregelen kunnen in de Kamer wel goedgekeurd worden, maar ze moeten ook nog bekrachtigd worden in de Senaat.

    Voor Montesquieu, de theoreticus van de scheiding der machten, was zo’n tweekamerstelsel precies een voorwaarde voor die scheiding der machten: “De mensen zijn niet in staat om zelfstandig te regeren, daarom zijn we aangewezen op professionals van de macht”(professionnels du pouvoir). De rijken met andere woorden, of minstens hun vertegenwoordigers.

    Te radicale ideeën worden de pas afgesneden. De journalist Babeuf pleit voor een grote herverdeling van de rijkdom, een pensioenleeftijd op zestig jaar, gratis voedselbedeling voor de hongerlijdende bevolking, nationalisering van de buitenlandse handel, … In 1796 wordt hij opgepakt en ter dood veroordeeld.

    In 1799 is de situatie in Frankrijk bijzonder onrustig. Om te verhinderen dat de radicale jacobijnen de macht weer zouden grijpen komt er eenstaatsgreep onder leiding van Napoleon. Hij trekt alle macht naar zich toe, ontbindt de Kamer en laat enkel nog de Senaat werken. Er komt ook een cijnskiesstelsel.

    Enkel de begoede burgers krijgen nog stemrecht en kunnen zich laten vertegenwoordigen in het parlement. In de liberale traditie staat het principe ‘No taxation without representation’ (geen belasting zonder vertegenwoordiging) centraal. Maar eigenlijk is het hier vooral het spiegelbeeld ervan dat telt: ‘No representation without taxation’. [Soboul, 90-103; Losurdo, 20]

    Met Napoleon krijgt de nieuwe republiek definitief vorm. De aristocratie is verslagen, het plebs is onder de knoet gehouden en radicale ideeën werden uitgeschakeld. Het tijdperk van de burgerij en het liberaal gedachtegoed breekt aan. Dat gedachtegoed staat wel voor een fundamenteel dilemma. Omdat het gekant is tegen de feodaliteit en de absolute macht van de koning is de liberale traditie voorstander van een representatief systeem.

    Maar zo een representatief systeem houdt het gevaar in dat de onderste klassen omwille van hun getal hun wil zullen opdringen, en meer bepaald een herverdeling van de rijkdom zullen proberen afdwingen. Daarom moet er een politiek systeem komen dat de schijn geeft van representativiteit maar dat gelijktijdig de meerderheid politiek neutraliseert. [Losurdo, 8] Dat gebeurt op dat moment door de invoering van de twee kamers en door een cijnskiesstelsel. (Het meervoudig stemrecht in België is een variant van dat laatste.)

    In Engeland zijn er vergelijkbare evoluties. John Locke, de Engelse theoreticus van de Westerse democratie, waarschuwde al in de zeventiende eeuw voor het gevaar dat een politieke democratisering met zich kon meebrengen voor de bezittende klasse. Voor deze filosoof is het privébezit absoluut en onaantastbaar, zelfs ten aanzien van een verkozen regering: “de opperste macht kan van niemand een deel van zijn eigendom afnemen zonder diens toestemming”.

    Volgens Locke heeft “de overheid geen ander doel, dan het behoud van bezit”. Het tweekamerstelsel en het cijnskiesrecht zorgt ervoor dat de vrees van Locke geen realiteit kan worden. Het cijnskiesstelsel wordt pas in 1867 afgeschaft. In België duurt dat zelfs tot 1918.

    “De overheid heeft geen ander doel, dan het behoud van bezit.” John Locke

    08-12-2012 om 10:29 geschreven door Walter


    05-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze nieuwsankers
    Ico Maly laat zijn kritisch licht ook even over onze nieuwsankers schijnen en opnieuw wordt een zeer sterk vermoeden bevestigd. Maar de situatie is nog veel erger verziekt. Het wordt een bijna hopeloze zoektocht naar objectieve informatie, die met kennis van zake de democratie dient. De toestand is meer dan ongezond.

    Kathleen Cools is gelukkig een positieve uitschieter, hoelang zal zij dat kunnen en mogen zijn? 

    05-12-2012 om 01:30 geschreven door Walter


    01-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.N-VA bespaart dus niet op:
    De N-VA wil niet besparen op:

    De notionele interest moet blijven.

    Er mag zelfs geen eenmalige vermogensbelasting komen op bedragen van meer dan 1,25 miljoen Euro.

    De bedrijfsbonussen van toplui inperken is geen optie.

    Aan de grote, dure, benzineslurpende bedrijfswagens mag niet geraakt worden.

    Ergo: Niet besparen op gunstmaatregelen voor toplui en bedrijven!

    Als dat geen verandering is dan weten wij het niet, of?????

    Op strikt wetenschappelijke wijze stelt Ico Maly de feiten vast. En die feiten die liegen er niet om. Daarom moet U zijn boek: N-VA, analyse van een politieke ideologie, lezen en bestuderen. U kan ook Uw schouders ophalen en later vaststellen dat zulks wellicht niet zo verstandig was. 

    01-12-2012 om 12:25 geschreven door Walter


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ico Maly, chapeau vat even samen...
    N-VA wil besparen op:

    Door de overheid in te krimpen.

    Door de pensioenen en uitkeringen te bevriezen.

    Door de werkloosheidsuitkeringen in de tijd te beperken (Max. 2 jaar)

    Door de wachtuitkeringen te schrappen.

    Door het brugpensioen af te schaffen.

    Door de indexering van de lonen af te schaffen.

    Ergo:
    Besparen op de lage middenklasse

    Hopelijk behoort u niet tot deze lage middenklasse, tenzij U voor deze maatregelen gestemd hebt, dan moet u op de blaren zitten!

    Ik heb het al gezegd, ik herhaal het, lees dit formidabele boek dat de echte N-VA bloot legt. (N-VA Analyse van een politieke ideologie) Ico Maly

    01-12-2012 om 09:26 geschreven door Walter


    26-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vraagje aan mijn lezers
    Tijdens mijn opfrissende tocht door de uithoeken van Marx en Lenin bleef ik even hangen bij het dialectisch materialisme.  Ook Hegel wees er op dat de basis van dit denken de bewegingswetten zijn. In mijn woorden spreek ik van;  alles is in verandering zeker als ik in de spiegel zie. 
    Nu mijn vraag: zaadje, boom, koolstof, diamant en dan? 
    Of zit de verklaring in de wereld van de atomen en ander klein spul? 
    Of zouden Marx en Lenin en andere vrienden een finaliteit voor ogen hebben.
    Maar zoals einde en begin niet te omschrijven begrippen zijn zou me dit verbazen.
    Kan het zijn dat de fysica vandaag over te beperkte inzichten beschikt om een antwoord te geven. 

    Maak het niet te moeilijk en dank bij voorbaat.

    26-11-2012 om 11:59 geschreven door Walter


    25-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geschiedenis en kennis
    lijken weleen enorme puzzel. Hoe meer blokjes we op hun plaats krijgen, hoe duidelijker het beeld wordt. Dat is natuurlijk belachelijk eenvoudig voorgesteld. Maar zeker is dat meer weten, meer inzicht betekent en uiteindelijk ons denken sterk bepaalt. 
    Die twee boeken, die wetenschappelijke onderzoeken, waarover ik zo enthousiast ben zijn weer zo'n stukken van de grote-mensen-puzzel. Daar waar Aline Sax °even naar de omstandigheden waarin de collaboratie haar voedselbodem heeft gevonden blijft hangen, kan de lezer niet anders dan de overeenkomsten met vandaag huiverend vaststellen. Bangelijk, en zo overduidelijk! Datzelfde hoofdstuk past naadloos in de studie van Nico Maly° en dan wordt de situatie vandaag glashelder. De feiten zijn inderdaad glashelder, het waarom blijft voor mij duister.
    Ik sta achter de filosofie van de verlichting en ik kan niet begrijpen hoe men voor een terugkeren naar de toestanden, die de anti-verlichting propagandisten zo hevig verdedigen,  een nobele, positieve, voor alle mensen verdedigbare verklaring kan geven. Ik kan er gewoon niet bij.
    Ik vind maar één verklaring:
    mensonterende zwendel gestoeld op discriminerend egoïsme. 
    De anti-verlichting is een monster dat door de rede in de richting van zijn hol gedreven werd, De hoeders van dat monster gunnen zich geen rust, het moet en het zal, als zij hun slag kunnen slaan, de mensheid terugdrijven in twee groepen, een, die heeft en pakt en de andere, de massa die voor de de eersten zullen werken. Die evolutie is onontkoombaar en moet hoe dan ook een nooit gezien conflict veroorzaken. 
    Vriend lezer, ook kameraad lezer of gezellin, het is de hoogste tijd de geschriften van Marx en Lenin heel grondig te bestuderen vanuit een door en door verlicht standpunt, dat kan, dat kan eigenlijk niet anders en daar is hoop nog te vinden.
    Ga eens even rondneuzen op wat ons meestal ontzegd wordt. 
    CP of the Russian Federation, Gennady Zyuganov: "The Epoch of Stalin in facts and figures" [En., Ru.]
    Drie bronnen en drie bestanddelen van het marxisme
    The struggle against opportunism by Nina Andreyeva
    Laat dit een uitnodiging zijn, een eerste klein stapje!

     N-VA wat is dat? Een dieet? Een gezellig frietkraam? Sorry ik weet niet beter... " A knavish speech sleeps in a foolish ear..."
    No Fear Shakespeare: Hamlet: Act 4, Scene 2, Page 2

    ° Hun boeken zijn vandaag mijn gezellen!

    25-11-2012 om 00:00 geschreven door Walter


    24-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Terug de oude
    twee potten anabole steroïden, een maxi-pak testosteron, een kilo voedingssupplementen en de dagelijkse reeks sexmassages  een warm bad en een boterhammetje met ei, wat ik voor elke burger aanbeveel,   voel ik me terug de oude en kan ik voorzichtig proberen het politieke treurspel in eindeloos mineur van ver te bekijken, hoewel.  Ja ik heb weer gekeken en dat bedoel ik letterlijk. Alleen gekeken, en ik heb ze niet gehoord, ze, de dames en heren schermvullende politici. Ik kon het aan, hoewel ik in alle eerlijkheid moet toegeven dat ik mij gelijktijdig verdiepte in een prachtig boek. Oblomov van Iwan Gontsjarov is magistraal. De hoofdpersoon van adel leeft in Sint Petersburg en weet dat zijn  immense landgoederen door zijn rentmeesters leeggezogen worden en de bevolking daar vreselijk onder lijdt. Hij zal daar wellicht, misschien, ooit toch wel eens naar toe willen gaan, maar vandaag zeker niet en morgen wordt het winter en , ja we zullen zien... 
    Dus geboeid door de enorme dynamiek van dit meesterwerk en zittend buiten het gezichtsveld van mijn breedbeeldscherm heb ik mijn aandacht niet volledig aan de zo belangrijke politieke actoren kunnen schenken. Ik heb ze dan ook nooit, zelfs niet één keer op slordigheden, tegenspraken, ontwijkingen, leugens, verdraaiïngen of andere nonsens kunnen betrappen. Ik moet toegeven dat zij zorgden voor een stil, bewegend decorum, waarbij spontane lichtvlekken door de halfduistere kamer mij deden denken aan een knappend haardvuur. 
    Wat ik vreesde, namelijk dat ik me zou afkeren van de, onze politiek, die a-politiek of de negatie van wat politiek zou moeten voorstellen, is niet bewaarheid. Ik kan met het fenomeen politici op het scherm uit mijn zicht opnieuw leven zonder permanente aanvallen van hartkloppingen en uitbarstingen van frustraties en erger. Ik durf het zelfs aan waarde landgenoten, u dit  aan te bevelen. Kijkt u gerust naar de meeste politici, ik zeg wel de meeste politici, eigenlijk is deze beperking overbodig omdat het samenraapsel dat zich als politici vermomd om de haverklap op het scherm vertoont met hatelijke en afwisselende misprijzende en spottende uitdrukkingen op hun, ik durf het niet zeggen, zum kotsen, koppen, zou ik denken, dus voor mij geen politici zijn, alleen rel- en haatschoppers. 
    Het is dus een ware opluchting, ik kan dus terug in een zelfde kamer met mijn breedbeeldscherm zitten lezen, wetende dat mogelijk politici over mijn scherm schemeren op voorwaarde, en dat is van doorslaggevend belang, van conditio sine qua non, want ik heb de Grieks Latijnse gedaan, en heb geen behoefte aan boekjes, Latijn voor gebruik in het frietkot, ik
    mag ze, ik wil ze, ik kan ze niet meer horen. 

    24-11-2012 om 11:11 geschreven door Walter


    23-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.En toen sprak Elio
    en ik voelde mij niet opgelucht, niet verheugd, alleen moe. Het zal wel aan mij liggen, ik word nu zeer moe van deze politiek. Ik ben ontzaglijk moe geworden van het eindeloos hopen en wachten en steeds maar opnieuw hopen en steeds maar opnieuw moeten vaststellen dat alle hoop schijnbaar nutteloos is. Ik ben dus een dwaas, ik ben iemand die blijft hopen op iets dat niet schijnt te komen. Eigenlijk ben ik een gelovige die hoopt ook dat ooit iets of iemand komt om iets te doen. Maar ik ben geen gelovige. Dus ben ik een steeds maar hopende ongelovige en daarom zal ik dus zo moe worden. 
    Ik zou graag een Bernard d'hermite zijn en in de geleende kreukel kruipen. Dan kon ik af en toe mijn poten even uitsteken en vlug weghollen en dan terug in de geleende kreukel schuilen. Alleen al die gedachte maakt me hoopvol. 
    De werkelijkheid dwingt me steeds opnieuw iets te zijn en te doen dat me meer en meer de strot uitkomt. Braaf zijn, positief zijn, sociaal voelend, begrijpend, vredelievend, hulpvaardig, open, verdraagzaam, breeddenkend, inlevend, vergevingsgezind, gemanierd, onderdanig hoewel, en opnieuw: Braaf zijn, positief zijn, sociaal voelend, begrijpend, vredelievend, hulpvaardig, open, verdraagzaam, breeddenkend, inlevend, vergevingsgezind, gemanierd, onderdanig hoewel en opnieuw... 
    En ik luisterde naar Elio alias de marxist met kleine letter want dat heeft niets te maken met Marx met een hoofdletter. Ik luisterde en probeerde hem te verstaan wat in het Frans zeer goed ging en in het Nederlands weer een stel ongeletterden een reactie zal ontlokken. Ik luisterde en werd dus moe, zeer moe en zakte dieper in mijn zelf gegraven afgrond op zoek naar een lichtje in de duisternis. 
    Maar waarom zat ik daar moe te worden? Ben ik verrast? Verwachtte ik wat anders? Zou mijn aangeboren hoop zo ontredderd zijn dat er al verwachting zonder grond ontstaan is? Ben ik dan zo ontaard, te hopen dat er hoop is voor mijn hoop die aan grenzeloze wanhoop paalt? Dan ben ik ziek. Ik ben niet alleen moe ik ben ziek. Zwaar ziek, ik lijdt aan waanhoop. 
    En toen, en toen, rukte Elio zijn strik los en trok een vlammend zwaard. Met één sprong stond hij op een platte rots midden in de huilende, barbaars vijandelijke monsters die geile kreten en zure vlammen naar hem uitstoten en met smerige, stinkende grijp- en graaipoten naar zijn mooie benen uithaalden en hij danste en danste en liet zijn vlammend zwaard huilend suizen over de wanklanken van een bende koplozen uit de diepten van een onnoemelijk gedrocht naar boven gekrabbeld waren als schele krabben, wriemelend en krochend gedreven door een onstuitbare gemeenschappelijke drang tot ver- en bevuilen. Elio die knappe danser, op laarsjes fijn en de wapperende haren als een stalen helm rond zijn getaand en nobel vreemd gelaat hakte en hieuw en kloof en kapte onvermoeibaar  en joeg de haatspuitende kruipsels  met achterlating van nijptangen, goedendaggen en vuiligheden dwars naar de krochten van hun paradijs. Lang nog hoorde ik vanuit die stinkende diepte een onverstaanbaar mantra herhalen en herhalen, maar vermits het zinloos was kon ik het niet verstaan. 
    Dat was een koortsdroom en prachtige droom van ontroerende schoonheid. Onze hakkelende Elio, redder van de belangen van de.... Oh wat ben in moe, die waanhoop maakt mij nog kapot. Ik moet me haasten want eerst moet ik de laatste honderd bladzijden van het doctoraatswerk van Ico Maly nog verwerken en dan verkneukel ik mij op heerlijke stonden bij Aline Sax met haar eveneens wetenschappelijke werk over de collaboratie; Voor Vlaanderen, voor volk, voor Führen, een kluif om duimen en vingers af te likken. Stof om misschien ooit te genezen van die ziekte, van die besmettelijke waanhoop en opnieuw kracht te krijgen om met de Grote Karl met baard en dichte haardos  Elio Nederlands te leren. 

    23-11-2012 om 00:00 geschreven door Walter


    17-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aanstekelijke domheid
    op zo'n grote schaal verwacht je niet. In een land waar de leerplicht tot achttien jaar is opgetrokken. In een land waar iedereen een TV en bijna iedereen een computer heeft en zelfs een GSM waarmee men onbeperkt informatie kan vergaren. Of men het verwacht of niet die domheid is onrustwekkend, beangstigend zoals steeds meer vrienden beweren. Ik heb nu al lang geleden opgehouden met de misselijk makende schrijfsel van lezers die reageren op berichten in het Nieuwsblad on line opzettelijk niet meer bekeken. Ondertussen is er niets veranderd. Een horde fanatiekelingen blijft baarlijke onzin spuien en oogst bij een horde stompzinnige fanatiekelingen nog steeds jubelend zwarte lof. 
    Onthutsend, ja; beangstigend, ja; onbegrijpelijk... neen. Er is de leider, de groep vazallen en dan de stoottroepen die afgericht worden. Niet met lansen, speren en goedendags (gelukkig nog niet) maar met reacties op berichten in fora van kranten die denken dat zij zo "zaken" doen. De reacties behandelen zelden tot hoogst zelden het oorspronkelijke bericht. De reacties zij mantra's van de verzameling gedachten samengeraapt bij extreem rechtse denkers die ik nooit filosofen zal noemen en die de mensheid liefst zo snel mogelijk mag vergeten. Natuurlijk mogen wij nooit de onmenselijkheden die diezelfde mensheid heeft moeten ondergaan vergeten. Dat nooit! 
    Het allegaartje uitspraken van hun leider en denker die permanent twijfelachtige gedachten van andere verwarde en soms ontspoorde geesten in een pot kletst en er een alchemisten brouwsel mee bekomt, wordt bijzonder handig verstopt in reeks vlotte vleiende gezegden die men als uitlaat van frustraties aan elke volkstoog permanent kan horen maar die een andere grond en betekenis hebben. Platter kan niet. 
    Vraag aan hen die het moeilijk hebben, hoe het gaat: antwoord zelf dat ze het echt moeilijk hebben en het nog moeilijker gaan krijgen. Maak ze kwaad en wijs dan een schuldige aan. Blijf die aanwijzen! Staaf die beweringen met flauwe kul, halve waarheden, verdraaiingen en hele leugens en blijf die herhalen. Laat die mantra's herhalen door de vazallen en de film wordt een voorlopig succes.
    Heb ik me weer laten ophitsen, dom, dom, ze zijn het niet waard, en hij zeker niet, walgelijk!

    17-11-2012 om 00:00 geschreven door Walter


    12-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ico Maly, chapeau!!!!!
    Wat een werk! Dat moet verplicht studiemateriaal worden voor al wie in de verste verte iets met politiek wil te maken hebben. Als door een microscoop bestudeer je elk begrip dat De Wever of zijn NV-a gebruiken en vooral opzettelijk anders gebruiken, en dus zou men kunnen denken misbruiken? De vele  duidelijk opzettelijke vaagheden en misleidende onduidelijkheden worden door deze studie plots heel duidelijk, zodra je weet dat De Wever eigen betekenissen aan begrippen die iedereen kent, geeft en dus iets anders vertelt dan wat de gewone mens meent te horen.  Ondertussen kennen wij ook de bronnen waarop die zogezegde ideologie gestoeld is en in mijn kindertijd zouden wij gezegd hebben daar willen wij niet mee spelen. Dat wou ik ondertussen al kwijt en moet nu nog een pak doorwerken. Ik kan alleen herhalen dat dit verplichte leerstof moet zijn. Mensen mogen later de kans niet krijgen te beweren dat zij het niet geweten hebben! 

    Natuurlijk vind je dit werk bij Epo en ook bij de PVDA. Durven andere partijen daar niet over spreken? Is het te moeilijk? Hebben zij er geen belangstelling voor? Zitten zij er verveeld mee? Ik versta dat niet!

    12-11-2012 om 00:00 geschreven door Walter


    07-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oef, Barack
    Ik ken het Amerikaanse volk te weinig om met de "overwinning" van Obama in een uitgelaten jubelstemming te verkeren. Was het de andere geweest, dan zou ik verstomd en onthutst zijn, dat is dus gelukkig nu niet nodig. Maar een natie waarin een enorme massa kiezers denkt en beweert dat Obama Links is, een Marxist is, stemt mij eerder wanhopig. Zoveel onkunde, zoveel domheid, zoveel slechte wil, ik kan er niet bij. 
    Dat er astronomische sommen uitgegeven moeten worden omdat een enorme massa Amerikanen vindt dat zij zich overal gewapend moeten kunnen bewegen, dat zij het recht hebben naar eigen goeddunken iemand die hun land betreedt te mogen doodschieten, dat zij zelf mogen bepalen welke sukkelaars geholpen worden en welke niet, dat zij zich blijkbaar geen barst aantrekken van de verloedering van het klimaat, dat het eigen belang, het eigen beslissingsrecht primeert, is zelfs geen misplaatste mop. 
    Een zo groot land waar hele streken een blind godsdienstfanatisme beleven, dat andersdenkenden uitstoot, dat schijnbaar permanent de "Heer" aanroept en als getuige vermeldt en tegelijkertijd met vuur en zwaard de wereld probeert te regeren.
    Een cultuur, misschien een verkeerd gekozen woord, die blijkbaar het geld laat primeren boven het leven. 
    Gelukkig waren er opnieuw meer mensen die alvast zulke extreme standpunten niet goedkeuren en een andere kijk op het leven en de mens hebben. 
    Ik kan me voorstellen dat de plaats waar je woont, en de wijze waarop je leeft, een grote, wel zeer grote invloed heeft op je overtuiging. En in zo'n reusachtig land zijn de verschillen blijkbaar enorm, dus zullen er ook verschillen zijn in cultuur en opvatting. Dat kan ik begrijpen. Dat echter een door de omstandigheden gegroeide opvatting en cultuur door bepaalde overheid, door godsdienst en politici veralgemeend wordt en opgedrongen aan de rest, tot over de grenzen heen, maakt mij meer dan ongerust.
    Neen Barack is geen Marxist, is in de verste verte geen Socialist, het is een mens die aan een betere wereld wil werken, ook voor de zwakkere landgenoten, en dat is een geweldige stap voorwaarts in het land waar ooit Thomas Jefferson zijn Declaration of Independence schreef. Barack en Michelle Obama, grote mensen in een groot land met grote problemen, denk ik.

    07-11-2012 om 12:16 geschreven door Walter




    Archief per week
  • 30/01-05/02 2023
  • 19/12-25/12 2022
  • 12/12-18/12 2022
  • 24/10-30/10 2022
  • 12/09-18/09 2022
  • 20/06-26/06 2022
  • 19/04-25/04 2021
  • 05/04-11/04 2021
  • 08/03-14/03 2021
  • 01/03-07/03 2021
  • 22/02-28/02 2021
  • 08/02-14/02 2021
  • 28/12-03/01 2021
  • 18/05-24/05 2020
  • 11/05-17/05 2020
  • 04/05-10/05 2020
  • 27/04-03/05 2020
  • 03/02-09/02 2020
  • 20/01-26/01 2020
  • 20/06-26/06 2016
  • 30/11-06/12 2015
  • 02/11-08/11 2015
  • 26/10-01/11 2015
  • 19/10-25/10 2015
  • 21/09-27/09 2015
  • 27/07-02/08 2015
  • 22/06-28/06 2015
  • 04/05-10/05 2015
  • 27/04-03/05 2015
  • 20/04-26/04 2015
  • 02/03-08/03 2015
  • 02/02-08/02 2015
  • 05/01-11/01 2015
  • 03/11-09/11 2014
  • 15/09-21/09 2014
  • 01/09-07/09 2014
  • 16/06-22/06 2014
  • 09/06-15/06 2014
  • 26/05-01/06 2014
  • 19/05-25/05 2014
  • 12/05-18/05 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 09/12-15/12 2013
  • 04/11-10/11 2013
  • 12/08-18/08 2013
  • 05/08-11/08 2013
  • 29/07-04/08 2013
  • 22/07-28/07 2013
  • 15/07-21/07 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 15/08-21/08 2011
  • 08/08-14/08 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 28/02-06/03 2011

    Gastenboek
  • Ben is op bezoek geweest. (I like it)

    Zelfs zonder bericht schrijf ik mijn mening omdat ik een democraat ben en een socialistische visie heb.


    Blog als favoriet !

    {TITEL_VRIJE_ZONE}

    Licht zoeken in troebel water
  • bloggen.be
  • Roodlinks
  • Humo
  • Le Canard Enchaîné
  • De Wereld morgen
  • PVDA
  • Politiek in Niel
  • Niel en leefmilieu
  • Over veiligheid of...

  • Willekeurig Bloggen.be Blogs
    mopjesfabriekje
    www.bloggen.be/mopjesf

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs