Het zijn drukke en onregelmatige weken zo voor de vakantie. Zowel op school, kantoor als thuis. Heel vermoeiend voor ons alle vier. De kinderen gaan in de vakantie veel uit logeren. Ik hoop dat ze daar toch een beetje rust in kunnen vinden. Ik kreeg weer een mooi gedicht toegestuurd, geschreven door Anita Cats.
Laten we leven
Laten we leven, in het moment. dan duurt de dag het langst.
Laten we elkaar vasthouden, liefhebben dan duurt de dag het langst.
Laten we stil zijn, zwijgen, ontvangen dan duurt de dag het langst.
Laat ons dragen, wat ons omgeeft dan duurt de dag het langst.
En als de de nacht komt, zal de herinnering aan wat er was rijk en dierbaar blijven.
In België is het vandaag vaderdag. De kinderen hebben op school en thuis mooie tekeningen, een spaarpot en een bonnenboekje voor leuke dingen gemaakt. En .... ontbijt op bed met zelfgeperste sinaasappelsap, waarvoor Alexandra speciaal vanmorgen "appelsienen" is gaan kopen, koffie en een gebakken ei. Dat was zeer welkom na het feestje van gisteravond! Ze doen het geweldig en zelfstandig. Ik ben trots op ze. Volgende week zondag zijn we in NL. En dan is het daar vaderdag.
Door het warme en vochtige weer groeit en bloeit alles prachtig in de tuin. De Moestuin, maar ook zeker de Clematis waar Sa zoveel van hield. Vorig jaar hebben we nog enkele nieuwe gezaaid / gepland, maar bijgevoegde foto is de plant die Sa koesterde sinds we ons huis betrokken. Deze week en eind vorige hebben met name Alexandra en ik het moeilijk. Voor het slapen gaan merkt zij steeds op dat het toch wel heel lang geleden is dat zij mama nog gezien heeft .... Zelf mis ik nu met name haar stralende lach, woorden en warmte. Julius heeft inmiddels meermalen zelfstandig de weg naar Sa's graf gevonden.
Foto's zijn te groot voor blog. Moet ze verkleinen, maar nu eerst naar de tandarts.
Annie B heeft op 3 juni ter nagedachtenis aan Boris en Sa twee keer de Alpe d'Huez per fiets beklommen. En daarmee heeft ze meer dan 5000 aan sponsor geld verdiend, haar team van acht meer dan 30.000 en de totale organisatie, er deden 150 teams mee, meer dan 10 miljoen. Alles ten behoeve van het onderzoek naar geneesmiddelen tegen kanker. Respect. De eerste pagina's van het herdenkingsboek van Sa, gemaakt door Ingeborg, staan on-line! Graag ook jullie bijdragen.
Een vriendin van Sa zal ter nagedachtenis aan haar eigen broer Boris en aan Sacha op donderdag 3 juni proberen zo vaak mogelijk de Alpe d'Huez op te fietsen. Al het geld dat ingezameld wordt (100%) komt ten goede aan onderzoek naar de genezing en opsporing van kanker. Dus steunt haar allen! Dat kan via dit adres: http://deelnemers.alpe-dhuzes.nl/acties/annieb/team
Tijdens de prachtige emotionele uitvaart kwam heel treffend naar voren
hoeveel warmte en liefde Sacha altijd uitstraalde en hoeveel zij er
belangeloos en vol overgave van schonk. Eigenlijk werd iedereen die zij
ontmoette tijdens haar veel te korte leven 'aangeraakt' door haar
stralende persoonlijkheid, niet in de laatste plaats door haar openheid
en oprechte geïnteresseerdheid.
Wij hebben het plan opgevat om een herinneringenboek samen te stellen.
Een boek waarin alle kanten van Sacha belicht worden. Van haar jeugd
tot aan haar laatste periode thuis in Tervuren. Dit boek zou vooral een
grote steun kunnen zijn voor haar kinderen. Het zou zo fijn zijn als
zij -nu en in latere fases van hun leven- kunnen lezen over het leven
van hun moeder. Over wat hun moeder dacht, hoe zij reageerde, welke
zaken haar bezig hielden, wat zij belangrijk vond in het leven en wat
niet.
Het thema van haar uitvaart ; 'omhuld door liefde' staat voor het
gevoel waarnaar zij altijd op zoek is geweest. Onze vraag aan u is, of
u haar dierbaren voor nu en later nogmaals wil omhullen door liefde
door een bijdrage te leveren aan dit herinneringenboek, compleet
gewijd aan Sacha Molhuysen, onze Sa?
We zouden het daarom enorm op prijs stellen als u ons uw dierbare
herinneringen aan Sacha zoals u haar kende, in de vorm van een verhaal,
verslag, uitspraken en foto's zou willen mailen naar:
jet_fischer@yahoo.com of inge.borg@telenet.be.
Mocht u liever uw bijdrage per post versturen, stuurt u het dan naar
het volgende adres: Ingeborg Dashorst
Boslaan 28a
3050 Oud-Heverlee
België
(de originelen zullen, indien gewenst, naderhand naar u worden
teruggestuurd of aan Jan Dirk worden overhandigd)
Mocht u heel persoonlijke verhalen hebben, die u wel met Jan Dirk en de
kinderen wilt delen, maar niet in het boek wilt laten opnemen, mailt u
hem dan gerust rechtstreeks.
Veel dank voor uw bijdrage aan een onbetaalbare herinnering aan Sacha.
We zullen haar nooit vergeten!
Volgens de inwoners van Tibet is de ziel nog 43 dagen na het overlijden aan het rond zwerven voor ze definitief overgaat. Morgen is het 43 dagen geleden dat Sa stierf. Ik hoop dat ik ook na morgen haar aanwezigheid zal blijven voelen bij alles wat we ondernemen. De ene dag is zwaarder dan de andere, maar het gemis is nog immens groot. Combinatie werk - gezin is een uitdaging, evenals op tijd naar bed gaan. Ik merk aan Benjamin dat hij het nu moeilijk begint te krijgen. Het is ook al zo lang. Alexandra is net terug van het VJK Pinksterkamp. Ze was doodop, maar heeft het heerlijk gehad. De afgelopen week was druk met werk, veel bbq's, varen en familie toernooi. Deze week nog een aantal tennis wedstrijden voor de clubkampioenschappen single en zaterdag nog maar eens een hockey toernooi voor Julius en Alexandra. De kampioenen worden in het zonnetje gezet. Ik ontvang nog altijd lieve brieven van jullie en dat doet goed. Vandaag ook begonnen met plannen van een (mannen) bergtocht in september.
Af en toe zeer moe van de Belgische regels en procedures die mij zo onaangenaam en en ouderwets voorkomen. Het maakte me erg onrustig. Hemelvaart was heerlijk in NL en vol activiteiten. Strand, varen op het Spaarne, concert in A'dam met gezellig souper en rondje golf de volgende ochtend. Ook Julius heeft zijn eerste schreden op de golfbaan gezet. Thuiskomen in een leeg huis is moeilijk en verdrietig. Met name Alexandra en ik voelen dat. Vandaag veel Tennis en nog wat Hockey. De week gaat weer beginnen.
Zondag een lange wandeling gemaakt en zag in het bos dat de bos annemonen weer in bloei staan. Wellicht kennen jullie de foto van onze familie in het blauwe bos van enkele jaren geleden. Het ziet er weer prachtig uit en Sa vond het heerlijk om te midden van dat blauwe tapijt te pick nicken, zoals we ook vorig jaar deden. Nu is het echter 6° C en heel nat.