Moeheid is de slechtste raadgever en dat hakte er vrijdag in. Mijn moraal was ver te zoeken en voelde me totaal lamlendig. De dag zo goed en zo kwaad als het ging doorgekomen en aan het weekend begonnen. Ik voelde me OK en heb naar de hockeywedstrijden van Julius en Alexandra gekeken. Een voordeel van het verzamelen om 09h00: tegen de tijd dat ik naar huis ging had ik nog een hele dag voor me. Benjamin had voetbaltournooi in de buurt en was in de middag met Jan weer terug. Met vriendin Micheline de hele middag bijgekletst totdat mijn ogen dichtvielen en zij voor de kinderen pannekoeken is gaan bakken.
In een ver verleden hadden we ons ingeschreven voor een reeks van kinderconcerten in de Elisabethzaal in Antwerpen. Vandaag stond nummer twee van de serie op het programma: het sprookje van Assepoester. Maar kinderen en concerten? Dat ligt niet voor de hand. Vooral Benjamin wilde thuisblijven en stelde als voorwaarde om wel te gaan dat hij met mijn iPod in de zaal mocht gaan zitten. Schoorvoetend heeft hij achteraf bekend dat het best leuk was. Het is met zo'n anderhalf uur net niet te lang en het concert is een combinatie van muziek en toneel. Vooral Alexandra wil dolgraag weer! www.defilharmonie.be
Het weer was druilerig en de binnenstad was voor een groot deel afgezet in verband met de 10 miles marathon. Niet echt ideale voorwaarden om op stap te gaan op zoek naar het leuke, idyllische, familievriendelijke brunchrestaurantje dat ik in mijn 'de 100 leukste brunchadressen van Vlaanderen' had gespot. Gezwicht voor de knorrende magen en 'laten we het niet te ingewikkeld maken' hebben we ergens geparkeerd en zijn we op goed geluk ergens naar binnen gegaan. We werden beloond met een schot in de roos. 'Boon' aan het Leopoldplein, met lekkere lunchgerechten, verse vruchtensappen en hele goede koffie - 'Boon' maakt onderdeel uit van koffieketen Cook & Boon. En hoewel ik zelf eigenlijk geen koffie drink op dit moment, werd het door Jan zeer gewaardeerd.
Daarna nog wat geslenterd door de Leopoldstraat. Helaas alles dicht. Tot onze verbazing stuitten we op een kruidentuin. Midden in de stad ligt deze prachtige ommuurde, botanische tuin, met kleine en geheimzinnige paadjes, die in de zestiende eeuw is opgezet door de apotheker Peter van Coudenberghe. Het Sint Elisabethziekenhuis ligt er vlak achter. Prachtige bloemen, kruiden, eindeloos veel tulpen en aan een zijde een moestuin. Jan moest concluderen dat hij nog heel veel moet doen...... Alexandra wil heel graag zo'n tuin thuis hebben! Maar zolang er iedere dag nog wordt gevoetbald, hebben we dit maar even op de lange termijn geschoven. De kas was helaas dicht. Absolute aanrader als je eens in Antwerpen bent.