Mei en juni zijn niet meteen de lievelingsmaanden van studenten. Ze moeten blokken, ook al hebben ze last van stress, vermoeidheid, een geheugen dat het af en toe laat afweten, tenniswedstrijden waar je niet naar mag kijken omdat je dan tijd verliest, enz. Sommige studenten worden er neerslachtig van, ook al omdat ze niet fysiek in topvorm zijn. Dat kan zich uiten in maaltijden met pizzas, frieten met stoofvlees, chocolade, ijsjes, koffie, limonade, enz. En dat zijn nu net de voedingsmiddelen die de intellectuele prestaties niet ten goede komen, de fysieke prestaties overigens ook niet. Om de blokperiode goed te doorstaan is het nodig om wat extra aandacht te besteden aan wat men eet en drinkt. En daarbij mag men best wel een beroep doen op hulpmiddelen. Legale hulpmiddelen.
"Omdat voeding belangrijk is"
Het menu van een geslaagde student:
- Een stevig ontbijt met brood, boter of confituur of choco, of ontbijtgranen, een zuivelproduct, een stuk fruit of een glas fruitsap, en een drank.
- Tijdens de voormiddag: water en een stuk fruit tussendoor. Een portie gedroogd fruit kan ook.
- Middagmaal: zelfgemaakte paëlla met water en fruitsla als dessert.
- Om vier uur: een portie yoghurt of verse kaas, een licht gesuikerd zuiveldrankje, een klein stuk chocolade of een graanreep met een kopje thee.
- Avondmaal: een broodje met rauwkost, gebraad of kipfilet, een plakje Gouda of mozarella, tomaten, en een klein beetje vinaigrette. - Een frisdrank.
Een stel op de Filipijnen heeft een juridische strijd van tien jaar over hun trouwtaart verloren. Edgardo en Stephanie Abenina hadden een taart in vijf lagen met sinaasappel besteld. Wat ze kregen, stond hen niet aan en ze eisten een schadevergoeding.
Ze voelden zich vernederd, het debacle met de taart in juni 1997 kostte hen slapeloze nachten. Nu heeft de rechter in beroep beslist dat er 'niks mis' was met het trouwgebak. Bewijs van zijn stelling zijn de foto's van de taart. Het gebak zag er lekker uit en er was al van gegeten. Een vergoeding voor de aankoopprijs krijgt het koppel wel, maar naar hun fikse schadevergoeding kunnen ze fluiten, meldt metro.co.uk. hln
Vanaf vrijdag 1 juni start op radio2 het zomer programma 100 Zonnen & Garnalen.
Garnalenjacht: vanaf 6 juni kan je meedoen met de garnalenjacht, elke dag zit er een afbeelding van een garnaal verstopt op 1 van de pagina's van de speciale 1000 zonnen & garnalen - site. Die afbeelding staat ergens tussen de tekst. Als je op de garnaal klikt, verschijnt er een formulier waarmee je jouw gegevens kunt doorsturen naar de redactie. Op 14 juli 2006 ben ik ook in de prijzen gevallen en mocht een optreden bijwonen maar door omstandigheden heb ik het niet kunnen bijwonen want ik vertrok op 19 juli op vakantie en de voorstelling was op 21 juli. Je kan het allemaal nog eens rustig lezen op: vrijdag 14 juli 2006
Sinds gisteren kunnen kinderen en ieder die een antwoord zoekt op een eenvoudige vraag over het politieke leven, terecht op de guy4kids Een (blauw) konijn en een reeks wortels loodsen de surfer door de vrolijke website. De site is een idee van premier Guy Verhofstadt en wil de jongere burgers spelenderwijs vertrouwd maken met het politieke leven.
In 'Wie is Guy?' bekent de premier dat hij graag spaghetti eet, heel graag boeken leest, van de zon houdt en racisme haat. Bij de foto's zien we een voetballende Guy Verhofstadt. Daarnaast prijkt een wel zeer herkenbare kinderfoto van de premier. In tien konijnenpijpen vind je een antwoord op vragen als 'Waar werkt de premier?' en 'Doet de premier zijn werk heel alleen?'.
Ook is er een soort quiz waar goede antwoorden op de vragen over de eerste minister de surfer tot in het parlement loodsen. Tot slot zijn er de filmpjes over Emma, de hond van Guy. Die worden dagelijks aangevuld, kondigt de site aan.belga/hln Alle vragen kan je stellen op de site http://www.guy4kids.be/
Stijgt de temperatuur naar zonnige hoogte! Dat vraagt om een mooi decolleté. Enkele slimme shop-tips én tonen hoe Hollywood het meest flatterende stukje huid laat zien!
Slimme shop-tips voor een stralend decolleté
Felle prints geven optisch volume. Iets grotere cup? Kies voor een toon-op-toonprint Een halteruitsnijding staat mooi bij elke cupmaat Verstelbare schouderbandjes van een beha zorgen voor de juiste steun bij verschillende uitsnijdingen Doseer splitjes en opvallende details aan rokken of broeken als je topje een diep decolleté heeft. Hoe soberder de snit, hoe opvallender de top en hoe eleganter de outfit. Een hooggesloten top is mooi bij kleinere borsten. Naadloze lingerieis onzichtbaar onder een top. Kies voor lingerie in huidskleur voor een volledige verdwijntruc. Een subtiel randje van kantbij een V-hals staat dan weer wel heel mooi. Een beha met voorgevormde cupsgeeft altijd een mooi glad resultaat. Push-upmodellen zorgen vanaf A cup voor een perfect gootje. Tops met plooienen drapages geven volume bij kleinere borsten. Eenfijne lange halskettinglaat een wat kortere hals optisch langer lijken Kies voor natuurlijke materialen met een vleugje stretch erin, die houden makkelijk hun pasvorm.
Nodig voor 4 personen: 250 g aardbeien, 250 g tonijn, scheutje sesamolie, peper, zout, beetje bloem en boter om in te bakken.
Bereiding: Ontvlies de tonijn zorgvuldig en hak, met het mes, het vlees ragfijn. Ontdoe de aardbeien van de kroontjes en hak in kleine stukjes zodanig dat je ze niet tot moes slaat. Meng vis en aardbei voorzichtig, gebruik sesamolie om de 2 componenten beter te laten hechten en breng op smaak met zout en peper. Doe over in 4 kleine ringvormen. Laat wat boter uitsmelten in de pan. Dep de te bakken kant van je tartaartjes losjes in bloem en bak kort aan. De andere kant wordt niet gebakken. Verwijder de ringen en serveer. Kan eventueel een blaadje veldsla bij.
Een 53-jarige man uit Kazachstan die amateurmarathonloper is, stapte vrijdag in Berlijn uit zijn taxi die in de file stond en rende naar het vliegveld Tegel. De taxi was vast komen te zitten in het verkeer nadat er een ongeluk was gebeurd op de weg naar de luchthaven.
De man besloot niet langer in de taxi te wachten en holde naar de vertrekhal om zijn vliegtuig te halen. Hij rende langs de plaats van het ongeval tot verbazing van de verkeersagenten ter plekke.
Zijn bagage is later door de taxichauffeur afgegeven om na te sturen.
ontwerper van het wel heel lugubere sieraad is jared gold, een amerikaanse fashion designer die met dit accessoire ongetwijfeld wereldwijd aandacht heeft getrokken.
volgens de designer had zijn recente collectie iets extra's nodig en dat extra's kwam uiteindelijk in de vorm van het kakkerlak-juweel. voor deze modegril worden vooral kakkerlakken uit madagaskar gebruikt. de insecten zijn van groot formaat. de kakkerlak zou bovendien bij uitstek geschikt zijn om met swarovski-steentjes ingelegd te worden omdat zijn 'pantser', volgens de designer ongevoelig, zich ook op het kopje uitstrekt. Lees meer: kakkerlak broche
Een man was pas op latere leeftijd in het huwelijksbootje gestapt en hij en zijn echtgenote wilden zo snel mogelijk kinderen. Maar het wilde niet meteen lukken en dus besloot hij zich te laten onderzoeken. In het ziekenhuis gaf de verpleegster hem een steriel potje.
Neem dit mee naar huis en breng het morgen gevuld terug mee. De volgende dag kwam de man terug met een leeg potje.
Ik heb geprobeerd, zei hij. Ik heb geprobeerd met mijn linkerhand. Niets! Ik heb geprobeerd met mijn rechterhand. Niets! Ik heb er warm water laten op lopen. Niets! Ik heb mijn vrouw om hulp gevraagd. Niets! Ik heb onze jonge buurvrouw ter hulp geroepen. Het was gewoon niet mogelijk.
U hebt uw buurvrouw om hulp gevraagd?! vroeg de verpleegster.
Ja, zei de man, niemand van ons kon dat potje open krijgen.
.Een heel lief gezinnetje van 4 stuurde me het zogenaamde stokje door om 5 geheimpjes die nog niemand weet bekend te maken.
Gezinnetje van4
Ik ben nogal een open boek vandaar zou ik zo niet weten wat mijn omgeving nog niet weet. In het verleden heb ik ook een stokje ontvangen en dit mocht je ten allertijde aan veranderen vandaar ben ik in mijn archief gedoken en hier kan je het nog nalezen. Toverstokje ontvangen van gilliok
De belevenissen van het gezinnetje van 4! lees hier.
De Vlaamse gemeenschap heeft een topwerk van de Oostendse schilder James Ensor (1860-1949).
Vlaams minister van Cultuur Bert Anciaux had voor de heropening van het Gentse Museum voor Schone Kunsten (MSK) een duur cadeau bij: een topwerk van de Belgische schilder James Ensor, kostprijs anderhalf miljoen euro. Het schilderij 'Pierrot et squelette en jaune' werd aangekocht door de Vlaamse Gemeenschap en in bruikleen gegeven aan het MSK. Volgens Anciaux was het werk, dat sinds de jaren vijftig niet meer in België te zien was, 'de meest begeerde Ensor die nog op de markt was'.
Gent Het werk wordt in bruikleen gegeven aan het Museum voor Schone Kunsten (MSK) van Gent, dat na vier jaar renovatie dit weekend zijn deuren opent. De vorige eigenaar van het schilderij was Joseph De Lange (Amsterdam 1883 - Antwerpen 1948), een in Vlaanderen wonende Jood, die ooit voor het nazisme vluchtte naar de VS. In België was het werk de laatste keer te zien in de jaren vijftig. Het hangt sinds vrijdag in het MSK, geflankeerd door twee andere schilderijen van Ensor.
Volgens museumconservator Robert Hoozee van het MSK is 'Pierrot en skelet in gele toga' een 'perfecte samenvatting' van Ensors oeuvre. De hoofdpersonages - het tot leven gekomen skelet en de koddige paljas Pierrot - bevinden zich voor een tafel waarop bekende objecten uit Ensors iconografie zijn voorgesteld. Het zeer kenmerkende masker, dat we ook terugvinden in 'De intrede van Christus in Brussel', is ook van de partij.
Lievelingswerk Dit kleine werk (38 X 48), tamelijk flets van kleur, was naar verluidt een van de lievelingswerken van de kunstenaar. Hij wilde er geen afstand van doen, schreef hij ooit. Ensor maakte er in de jaren '20 nog een kopie van, zoals hij wel vaker deed, maar het oorspronkelijke schilderij uit 1893 is niet vaak aan het publiek getoond. De vorige eigenaar Joseph De Lange keerde uiteindelijk terug naar Antwerpen en overleed er in 1948. Zijn familie én het schilderij bleven in Amerika. Het werk werd voor het laatst tentoongesteld in Chicago en New York, in 1976 en 1977.
Voor 4 personen nodig: 250 g pittige kaas, 1 krop ijsbergsla , 2 stronkjes witloof, 1 veldsla, kerstomaatjes, 1 tak selder,1 appel jonagold,80 gr gepelde noten, vinaigrette, magere yoghurt, 1 eetlepel azijn, 2 eetlepels olijfolie, 1 koffielepel mosterd, bieslook, kerrie en peper.
Bereiding: Snijd de kaas in blokjes of fijne reepjes. Ontblader de salades en het witloof. Snijd de appel en de tomaten in stukjes. Meng alles. Serveer met een luchtige vinaigrette en versier het geheel met de gepelde noten.
Alcoholisch godendrankje draagt de naam "Qol Wines"
Verkrijgbaar in rood, rosé en wit.
Een Nederlandse en Australische wijnmaker fabriceerden een licht-alcoholisch godendrankje onder de naam Qool Wines. Vlinderlichte, fruitige wijnen met veel aroma maar met minder calorieën.
Wijnen bevatten steeds meer hoge alcoholwaarden en dat maakt ons dik. Vijf jaar lang bestudeerden Ilja Gort en David Morrison een manier om een wijn te produceren met een zeer laag alcoholpercentage. En daar zijn ze in geslaagd. Om even te vergelijken: een gewoon glas wijn bevat 80 kcal en een glas Qool wijn Chardonnay bevat 45 kcal. Biodruif Bij het produceren maakten beide heren gebruik van een speciaal systeem waarbij wijn en alcohol van elkaar gescheiden worden. Ook de kwaliteit van de druif is doorslaggevend. Op een biologische manier worden de wijngaarden geïrrigeerd. Oogsten gebeurt als de druifjes snotrijp zijn en enkel s nachts om zo de aromas te houden. Succes De Nederlandse Gort kocht tien jaar geleden een vervallen wijnchâteau in de Bordeaux. Hij produceerde er wijnen die over de hele wereld onderscheidingen behaalden, waaronder de succesvolle Rosé La Tulipe. De Qool Wines zijn te verkrijgen in een witte Chardonnay Qool, een rode Merlot Qool en een Qool Rosé.
Dit blijkt volgens de Nederlandse consumentenorganisatie ANWB uit een test die het uitvoerde in samenwerking met Europese zusterorganisaties. Er werden 39 zitjes onderzocht op veiligheid, gebruik, comfort voor het kind en afwerking en reiniging. De MaxiCosi CabrioFix met EasyFix kreeg 'zeer goed' als beoordeling. Daarnaast kregen negentien zitjes het eindoordeel 'goed'. Volgens de ANWB is het testresultaat aanzienlijk beter dan vorig jaar. Toen werden er 31 zitjes getest, waarvan er tien goed scoorden.
De ANWB raadt aan alleen zitjes te kopen die een goede beoordeling hebben gekregen in de ANWB-tests. Alle geteste zitjes hadden het ECE-goedkeuringslabel. Voor deze Europese norm wordt de veiligheid van het zitje bij een zijdelingse botsing niet getest. De testresultaten van de ANWB zouden daarom aantonen dat het ECE-goedkeuringslabel alleen een minimale veiligheid garandeert bij een frontale botsing. novum/hln
HP lanceert onbeperkte online opslagruimte voor foto's
Belgische gebruikers van Snapfish, de online fotodienst van HP, kunnen voortaan al hun digitale foto's onbeperkt online zetten.
Die foto's kunnen ze dan delen, bewerken en afdrukken. Op het afdrukken van fotos na, zijn de diensten die Snapfish aanbiedt gratis. Het bedrijf voert momenteel een actie in samenwerking met UNICEF. Deze actie loopt, net als de UNICEF campagne, tot eind juli. HP België hoopt tegen dan minstens 10.000 nieuwe gebruikers aan te trekken, waardoor de donatie aan UNICEF België 10.000 zou bedragen.
dàt is gewoon een feit. Ik heb er lang op moeten wachten, maar na maanden van koude en bewolkte dagen kan ik er dan eindelijk van genieten. Geweldig om wakker te worden met een stralend blauwe lucht en vogels die vrolijk kwetteren. Weg met de lange broeken en warme jas! Plots heeft het leven een veel vrolijker tintje. Ook mensen lijken te veranderen. Die humeurige oude man die je steeds zo nors toeroept kan plots een glimlach op zijn gezicht toveren. Dat vreemde, verlegen meisje lijkt toch niet zo saai te zijn als ze er vroeger uitzag. Zelfs op school hangt een zomerse sfeer, hoe vreemd het ook klinkt. Misschien is het gewoon de zon die kleur in de lokalen brengt, het feit dat de lege bladen in de cursussen steeds zeldzamer worden of gewoon de vakantie die nadert. Zelfs leerkrachten blijken toch niet zo ongevoelig als ze eruit zien, ook zij lijken die zomerkriebels te voelen. Het goede weer doet ook hen blijkbaar deugd. Als je geluk hebt, geven ze je geen huiswerk, zodat je lekker van de zon kan genieten Heb je wat minder geluk, dan zadelen ze je op met pakken werk en extra taken omdat ze hun leerstof niet afgerond krijgen tegen de examens. Zo zijn leerkrachten nu eenmaal.
En binnenkort: de examens. Vreemd genoeg kan ik daar enorm van genieten. Voor Sommigen zijn ze een hel waar ze zich een weg doorheen moeten banen, balancerend op de rand van een zenuwinzinking. Maar niet voor mij. Het is een tijd van genieten. 's Middags naar huis, rustig in de zon studeren en genieten van een groot glas frisdrank. De volgende morgen relaxed naar school, examentje invullen en terug naar huis, waàr dat glas frissdrank alweer staat te wachten. Heerlijk toch? Even doorbijten op de dag van het rapport. Genant altijd als je ouders moeten gaan praten met die leerkrachten die denken dat ze je kennen.
Maar dan is er vakantie: Nog meer feest. op kamp met de jeugdbeweging. Al die dingen die echt interessant zijn. En vooral: goed uitslapen, buiten ontbijten, weggaan met vrienden, niets moeten en 's avonds gaan wandelen om zo lang mogelijk te genieten van de warmte. Nog een dikke maand en het is zover. Eindelijk. We hebben er hard genoeg voor ' moeten werken.
Autopsie bij baby's moet wiegendood in kaart brengen
Bij baby's die voor de leeftijd van achttien maanden onverwachts en wegens medisch onverklaarbare redenen overlijden,
zal vanaf 1 juli een autopsie worden uitgevoerd. De bedoeling van de maatregel is wiegendood in kaart te brengen, zo meldt het medisch weekblad de Huisarts donderdag.
De zogenaamde autopsiewet, waaronder de maatregel valt, dateert al van 26 maart 2003. De wettekst voorziet dat de ouders het recht hebben om een autopsie te weigeren. Indien ze wel instemmen, moet de autopsie zo snel mogelijk gebeuren, mits rekening wordt gehouden met de wensen van de nabestaanden. Het lichaam van het kind wordt dan overgebracht naar een centrum voor wiegendood van een algemeen ziekenhuis. Ook de ouders en familieleden moeten er kunnen worden opgevangen.
Tot nu toe betaalt de ziekteverzekering een autopsie enkel terug indien het kindje overlijdt na een ziekenhuisopname. De nieuwe wet stelt echter uitdrukkelijk dat de ouders in geen geval instaan voor de kosten, dus ook niet in geval van overlijden buiten het ziekenhuis. De doodsoorzaak wiegendood zal pas op het overlijdenscertificaat worden vermeld als een bewijs van autopsie is voorgelegd.
Het aantal gevallen van wiegendood daalt en wordt door minister van Volksgezondheid Rudy Demotte geraamd op maximaal 70 per jaar.belga hln