Chambres & table d'hôtes "Au cercle des chênes" ligt in zuid-west Frankrijk in de regio "Aquitaine" en in het departement "Lot & Garonne".
Sinds juli 2005 hebben wij het sombere België geruild voor deze prachtige zonnige streek. Sinds september 2009 wonen wij hier enkel nog met onze jongste zoon Kerim vermits Nils terug naar België trok om daar zijn studies verder te zetten.
We wensen jullie veel leesplezier! Rudy & Myriam
10-09-2010
Uitbollen
We zijn hier stilaan aan 't uitbollen. Deze morgen vertrokken Rina en Ronald en morgen vertrekken al de andere gasten. De laatst aangekomenen, Phaedra en David en hun dochtertjes Femke en Nienke en ook Rina en Ronald, hadden niet echt geluk met het weer. Eerst een hele dag regen, en daarna nog 2 dagen wisselvallig! Het was niet om over naar huis te schrijven. We moesten dan ook voor het eerst sinds weken binnen eten! Maar....de zon is er weer, en de voorspellingen voor de volgende dagen zien er weer goed uit!
Na vele weken van inactiviteit op onze kookblog, door te weinig tijd tijdens het hoogseizoen, ben ik gisteren terug begonnen met nieuwe recepten te posten. Vanaf nu probeer ik terug wekelijks enkele receptjes op het kookblog te zetten, http://www.bloggen.be/aucercledeschenesculinair/ , de meeste van die gerechten heb ik dit seizoen één of meerdere keren klaargemaakt voor onze gasten. Is er iets dat je hier gegeten hebt en waarvan je graag het recept heb, laat het me dan weten en dan probeer ik het erbij te zetten. Tips, leuke receptjes, weetjes, het is allemaal welkom!
Zaterdag kwamen Jozef & Francine aan ( na héél veel verkeerd rijden ), we kenden hen al van "ziens" van op de blog van Marc & Chantal. eerst hadden ze daar een prachtige week doorgebracht en nu blijven ze bij ons ook een weekje.
Zondag kregen we dan een telefoontje van Marlies en Rien, om te vragen of we nog plaats hadden. Ze kwamen van Guernsey en waren op weg naar Foix. We kenden hen van vorig jaar in september, toen logeerden ze hier ook een paar dagen. Het was heel tof om hen weer te zien en i.p.v. één nachtje bleven ze uiteindelijk 2 nachten.
Sinds gisterenavond is het hier trouwens beginnen regenen, en dat was echt wel eens nodig! Het was weken geleden dat we nog een serieuze regenbui gehad hadden en in de tuin zijn er dan ook veel planten gesneuveld door de droogte. Zelfs één van onze eucaliptusbomen (die toch tegen een stootje kunnen) staat er helemaal verdroogd bij. Ik vrees dat hij niet meer te redden is. Maar ik geef het toe, na één enkele dag zijn we de regen weeral beu !!!!! Het is net of we zitten in België, somber en nat met af en toe een bui, wat zijn we dat vlug moe zo'n weer. Geef ons dan maar de zon en zuiderse temperaturen , en gelukkig voorspellen ze vanaf morgen al weer mooie opklaringen en tegen vrijdag zou de zon weer volop schijnen
Vorige donderdag zijn Eric en Georgina aangekomen met de TGV. Vorig jaar logeerden ze bij Majella en kwamen ze hier af en toe mee eten. Deze keer verblijven ze een weekje bij ons. Het zijn fervente wandelaars, ze wonen in Westende-bad en zijn daar lid van een wandelclub. Vermits ze geen van beiden kunnen autorijden zijn ze altijd aangewezen op openbaar vervoer, maar meestal doen ze alles te voet of met de fiets. Zwemmen doen ze nooit en ook zonnebaden is niet aan hun besteed, maar gisteren gingen ze toch even "verpozen" aan het zwembad !
We hadden zowel onze Toyota camionette als onze Mitsubishi colt op e-bay gezet met de bedoeling één van de twee verkocht te krijgen.
Op de Colt kregen we heel wat reacties en dus dachten we dat die eerst verkocht zou zijn. Niet dus, gisteren de eerste reactie op de Toyota en meteen al raak. De koper vroeg gewoon aan de telefoon of de auto in orde was, ja dus, en na nog wat discusiëren over de prijs was het voor hem in principe ok. We hebben de auto dan nog vlug een laatste kuisbeurt gegeven (was echt wel nodig )
Rudy moest er dan mee naar Agen rijden want de koper kwam met de trein van Angoulème naar Agen. Kerim is meegereden met de Colt zodat ze daarmee konden terugkomen. De koper was een neger, Alain, die dringend een camionette nodig had om.... te verhuizen Hij had al een deel van het geld cash bij en is dan met Rudy nog naar een automaat gereden om de laatste 500 af te halen. Normaal moesten wij ook nog eerst naar de technische controle met de auto, maar dat vond hij allemaal niet nodig. Dus nadat alle wettelijke papieren waren ingevuld en het geld overhandigd vertrok Alain met de camionette. Toch een raar moment volgens Rudy, na 14 jaar iemand anders zien wegrijden met je auto! Nu is het nog een paar dagen wachten op de nieuwe wagen, maar in principe zullen we hem in de loop van de week kunnen ophalen.
De pruimenoogst loopt hier op zijn laatste beentjes, overal zie je boeren rondrijden met karren vol met pruimen die weggebracht worden om te drogen.
De druiven daarentegen die beginnen nu pas stilaan rijp te worden. Omdat er tussen de trossen al redelijk wat rijpe druiven zitten, staat ons laddertje klaar om tussendoor te snoepen van onze druiven. Hele trossen afknippen daar is het nog een beetje te vroeg voor maar eens dat het zover is zullen we weer niet weten wat aanvangen met al die trossen!
Stilletjesaan, stapje voor stapje begint onze Sirka de kleine Folie te vertrouwen
Ze spelen nu iedere dag een paar keer samen, wel steeds onder het toeziend oog van de baasjes want Folie die weet niet van ophouden en als Sirka er genoeg van heeft dan wil ze ook echt wel met rust gelaten worden!
Folie probeert ook altijd in de buurt van Sirka te gaan liggen en soms staat die laatste dat wel toe. Maar o wee als Sirka haar "kip" of een ander speeltje bij haar heeft liggen, dan gromt ze als die kleine rakker nog maar in de buurt durft te komen. Maar allez, we hebben er goede hoop op dat het stilaan toch in orde lijkt te komen tussen die twee.
We hebben een super gezellige week gehad met Wim & Tonny en deze morgen zijn ze terug huiswaarts vertrokken, maar niet zonder wat souveniertjes achter te laten Overal vonden we lieve briefjes en... op de wasdraad hadden ze hun zwemspullen vergeten! Vermits ze volgend jaar hoogstwaarschijnlijk terug komen zullen we ze voor hen tot dan bewaren . Gisterenavond hadden ze ons uitgenodigd om samen met hen uit eten te gaan. We genoten dan ook van een lekkere en gezellige maaltijd. Nog eens een dikke merci voor alles hé Tonny & Wim, we hebben samen met jullie genoten van deze week!
Gisterenavond is Kerim thuisgekomen nadat hij 1 maand een vakantiejob had gedaan aan de Belgische kust. We hebben onze jongste dus maar één dagje bij ons gehad want vanavond moest hij al naar het internaat om aan het nieuwe schooljaar te beginnen. Gelukkig is het een korte week en komt hij vrijdagavond weeral terug thuis voor het weekend! Hij had nu dus ook niet veel tijd om kennis te maken met Folie maar hij heeft toch genoten van de paar uurtjes met haar.
Nu het hier al wat rustiger wordt, proberen we wat meer te genieten. Vooral voor onze "puppie" Folie maken we nu wat meer tijd. Vermits ze groeit als kool zal het niet lang meer duren dat we ze eens kunnen oppakken en dat ze op de schoot kan zitten. Samen in de hangmat een dutje doen met Rudy zal ook wel een éénmalige gebeurtenis blijven , ze heeft namelijk geen "zittend gat" en wisselt nogal graag eens van plaats, zelfs als ze ligt te slapen!
Dit seizoen zijn er weer verschillende gasten naar "le chaudron magique" (http://www.chaudronmagique.fr/) geweest. Dat is een geitenboerderij waar de kinderen de geitjes mogen melken, daarna kunnen ze kaas maken van die melk en ze kunnen er ook zelf brood bakken. De meeste kinderen en ook de ouders vinden het een toffe belevenis. Wij zijn ondertussen ook al bedreven in het verder afwerken van de geitekaaas, want als ze hier aankomen met hun potjes kaas, moeten die nog uitlekken, drogen, gezout worden en dan zijn ze klaar om te consumeren.
Woensdag is het alweer 1 september en dan moeten alle kinderen weer naar school. In "Au cercle des chênes" is dat goed te merken, vandaag vertrekken de laatste kinderen huiswaarts.
Evert en Isabelle hadden er samen met hun 3 dochters al een fietsvakantie opzitten alvorens ze hier nog een paar dagen kwamen "uitrusten". Maar sportief als ze zijn hebben ze toch niet veel stil gezeten! Gisteren hebben ze nog een wandeling van zo'n 5 uur gemaakt!!!
Terloops juist gemerkt dat we de 100.000 ste paginaview hadden!!! Toen ik net keek zaten we al op 100.001 Onvoorstelbaar toch hoe dikwijls ons blogje bekeken wordt! Dat geeft natuurlijk ook steeds weer dat zetje om er mee door te gaan! En nu het hier de volgende weken weer iets rustiger zal worden zal ik waarschijnlijk ook weer meer tijd hebben om de kookblog (http://www.bloggen.be/aucercledeschenesculinair/) bij te werken.
In ieder geval aan alle trouwe en toevallige blog bezoekers heel erg bedankt voor de bezoekjes!!!
We hebben hier voor 't moment alleen maar sportieve mensen in huis!!! Tonny en Wim gaan iedere dag voor een serieuze fietstocht, 40, 50 of 60 km het maakt hun niet uit! Maar ook Martine en Yvan houden van fietsen. ze waren eerst in de landes en daar is het natuurlijk wel iets vlakker dan hier. Maar ze laten hun niet kennen, de ene dag is het wandelen en dan is het fietsen.
Ik wist niet dat er zo veel sportieve mensen waren Rudy die is al een aantal weken geleden gestopt met zijn "Start to run" programma... veel te zwaar in het seizoen en zeker als het zo heet is. Ik had hem verwittigd om daarmee te wachten tot in september, maar ja mannen hé...koppig Maar enfin, tegen het einde van het seizoen gaat hij de draad weer oppakken en wie weet waar ik dan mee begin
We weten het nu al! Onze Folie is een echte waterrat.... Een paar dagen geleden presteerde ze het al om achter Rudy ook het zwembad in te duiken
Ja, ik pleit schuldig
De laatste dagen is het hier weer super warm geweest en natuurlijk zoekt ze dan ook weer wat verkoeling, en hoe? Wel je steekt je pootjes zolang in de drinkbak tot deze kletterend omver vliegt en dan schiet je als een haas weg Daarna ga je alles eens goed bestuderen maar dan wel van in de plas water
Woensdagmorgen vertrokken Lea en Herman en dus zat de rest van de bende ( vooral Julienne )'s avonds vol ongeduld te wachten op de nieuwe gasten, Tonny en Wim uit Nederland. Het ijs was direkt gebroken en het klikte van de eerste minuut met de "nieuwelingen" Julienne en Tonny waren direkt 2 handen op één buik en het dessert (een parfait van bosbessen) beviel hun zo goed dat ze hun bord wilden uitlikken, wat ze dan ook prompt deden
Donderdag moesten we dan afscheid nemen van de rest van de bende. Als herinnering wilde Julienne nog al onze namen op haar wandelstok die ze hier op een rommelmarkt kocht.
Er vloeiden her en der wat traantjes maar misschien zien we een deel van de bende volgend jaar samen met Tonny en Wim wel terug! Die laatsten zien dat al helemaal zitten!!!
Dinsdag, op onze vrije dag, gingen we met bijna heel de bende een boottocht maken op de Baïse. Al van bij het vertrek zat de sfeer er goed in, het "busje" deed nog eens dienst en de 3 sloebers, Owbey, Sirka en Folieke mochten natuurlijk ook mee. Waren ook van de partij: Lea & Herman, Carine en Jan, Julienne en Johan en dochter Heleen en haar vriendinnetje Aysha.
Het vertrek, Julienne is al dol enthousiast!
De kapitein van dienst was Johan en hij werd af en toe bijgestaan door Aysha en Heleen. Rudy zorgde ervoor dat de sluizen geopend werden en hij kreeg hulp van Lea en natuurlijk ook van de 2 vriendinnetjes.
De onafscheidelijke vriendinnen.
Picknick op de boot.
Binnenvaren van de sluis.
"Kate Winslet" in volle actie
Een frisse duik in de Baïse.
En of er gezorgd werd voor Folieke???
Een moment van rust en genieten met Folieke!
Met dank aan Julienne die met al haar capriolen, zelfs nog op de terugweg, zorgde voor de ambiance
Het werd een dag om nooit meer te vergeten, onze lachspieren deden 's avonds echt pijn en we hebben ons echt kostelijk geamuseerd!!!
Na de boottocht bezochten we nog een stukje van Nérac en gingen we samen een ijsje eten. 's Avonds hadden we afgesproken met Suzy en Jo en zoontje Mirko om allemaal samen te gaan eten in St. Sylvestre aan de Lot.
Nog een dikke merci aan Jan en Carine voor de mooie foto's!
Maandag ging Rudy samen met de gasten de "Panoramawandeling" doen. Owbey en Sirka waren ook van de partij en Folieke liep dapper mee. Ze liep de wandeling van 1,5 uur bijna helemaal uit. Af en toe was er natuurlijk wel iemand zo lief om haar even te dragen!
Ieder avond wordt er een quiz gehouden aan de rand van het zwembad. Julienne heeft een quizboekje bij van "De premiejagers" en zij is de quizmaster! De eerste avond won Tom met een serieuze voorsprong de eerste prijs! Hij kreeg een origineel pak pasta van de Gascoigne. Tom zorgde dan voor de prijs van de 2de avond, een doosje Foie gras van de Musée, hij was ervan overtuigd dat hij het toch zelf zou winnen, maar het was Herman die eerste werd. De bende overtuigde mij om mee te quissen, maar ik bakte er niet veel van. s'Avonds speelden we nog een extra ronde, en Rudy zorgde voor de prijs, een fles Marie Jacqmin. En ja, de fles bleef bij ons want ik won tegen alle verwachtingen in de quiz
De mannen zijn klaar voor de strijd en Herman kondigt de nieuwe rondes aan met een aangepast dansje
Eerst de innerlijke mens nog wat versterken!
De quizmaster stelt de vragen ... en er wordt plezier gemaakt en gelachen dat we niet meer bijkomen!!!!
Zaterdag vierden we de verjaardag van Aysha, ze werd 12 jaar! Ik denk dat ze echt genoten heeft van haar dag en dat ze deze verjaardag niet vlug zal vergeten. De gasten verwenden haar met geschenkjes en wij zorgden voor een lekkere verjaardagstaart.
Julienne wou persé alles vastleggen op video en nadat Rudy voor de 3de keer met de taart was terug gekomen en Aysha dus ook 3 keer had moeten blazen is het uiteindelijk toch gelukt om alles op foto en film vast te leggen