Chambres & table d'hôtes "Au cercle des chênes" ligt in zuid-west Frankrijk in de regio "Aquitaine" en in het departement "Lot & Garonne".
Sinds juli 2005 hebben wij het sombere België geruild voor deze prachtige zonnige streek. Sinds september 2009 wonen wij hier enkel nog met onze jongste zoon Kerim vermits Nils terug naar België trok om daar zijn studies verder te zetten.
We wensen jullie veel leesplezier! Rudy & Myriam
03-02-2010
Reacties
Reacties krijgen op onze blog berichtjes is altijd leuk, zo weten we tenminste dat onze blog ook echt "gelezen" wordt.
Nu heb ik al regelmatig van mensen gehoord dat het soms niet lukt om een reactie te posten!
Eerst moet je onder het bericht klikken op "reageer". Je moet al je gegevens invullen, naam, e-mailadres enz. Je kan nu een berichtje typen. Dan moet je natuurlijk ALTIJD de veiligheidscode overtypen! Als je ze niet kan lezen (en dat gebeurt al wel eens dat die letters schots en scheef staan), dan kan je naast de code 2 tekentjes zien staan: een microfoontje en 2 pijltjes. Als je op het microfoontje klikt leest er een stem de code voor. Druk je op de pijltjes dan komt er een nieuwe code tevoorschijn die soms makkelijker te lezen is.
Vrijdagavond is Nils met politika op skireis vertrokken naar de Savoie. Ze zijn daar goed aangekomen ondanks alle sneeuw onderweg. Ze hebben al goed kunnen skiën, er ligt veel sneeuw maar het was wel erg koud. Daarnet kregen we een sms dat Nils buikgriep heeft Ik heb hem even gebeld en hij klonk echt ellendig. Er was een andere jongen op de kamer die ziek was en nu heeft hij het dus ook zitten. Dat wordt morgen dus al zeker niet skiën, maar een dag in bed. Hopelijk gaat het vlug over en kan hij toch nog wat genieten van zijn vakantie want dat is nu toch echt de moment niet om ziek te worden!
De werpkist voor Sirka is klaar en dus proberen we haar er al aan te laten wennen. Haar eten geven we nu altijd in de kist maar er in slapen wil ze nog niet. Ze heeft natuurlijk nog even tijd en ik hoop dat als het zover is ze haar jongen niet naast de werpkist krijgt i.p.v. erin!
Vrijdag kwam er hier een pakje van Eva uit België aan voor Kerim. Ik was natuurlijk nieuwschierig om te zien wat er in zat! Zaterdag heeft hij dan de doos open gedaan maar er zat een groot papier in dat hij de pakjes niet mocht openmaken voor 31/01 !!
Zondagmorgen heeft hij toen hij wakker werd direkt de pakjes open gedaan, en toen Rudy zijn versgeperst fruitsapje op bed bracht lag hij een heel lange brief te lezen
Ondertussen voel ik mij wat beter. Gisteren heb ik de ganse dag in de zetel en in bed doorgebracht. Deze nacht heb ik geen oog dichtgedaan tot 4u. Toen ben ik 2 Dafalgans gaan nemen en ben ik nog een uurtje voor de kachel blijven zitten. Dan terug gaan slapen en doorgeslapen tot 10u. Enfin het ergste is door, nu maar hopen dat Rudy het ook niet krijgt, want zijn buik begint ook al te rommelen.
Normaal waren we vandaag naar Spanje gereden, we wilden daar wat gaan shoppen en er eventueel één nachtje blijven slapen. Maar die plannen zijn voor onbepaalde tijd uitgesteld
HIP HIP HOERA onze kleinste wordt vandaag 18 jaar. Feesten zal een week uitgesteld worden want Myriam is vandaag ziek opgestaan en daarom moet ik (Rudy) voor de eerste keer iets op de blog zetten.
Ik ben deze namiddag een werpkist aan t'maken voor de puppy's van Sirka die we verwachten op 14 februari. Het is hier wel koud maar de zon schijnt volop en Kerim wil nog een goede wandeling gaan maken ...Sirka en ik mogen meegaan.
Voor morgen hadden we een uitstapje gepland naar Spanje voor twee dagen maar dat zal wel niet doorgaan met mijn zieke vrouwtje.
Hij was het al lang van plan en nu is het ervan gekomen. Rudy heeft een terrasje gemaakt in onze "cirkel van de eikebomen". Vanaf deze zomer dus geen kwakkelende tafel en stoelen meer in "Au cercle des chênes"
Gisteren waren we uitgenodigd om te komen eten bij Annette en Johan. Ze zijn beiden ook afkomstig uit het Leuvense en ze hadden vroeger een schoenmakerij aan de Tiensepoort in Leuven. Nu hebben ze een chambres d'hôtes in St. Thècle, in de Tarn & Garonne (http://www.ladebotteebelge.com/index.htm) Annette had heel lekker gekookt en de namiddag is voorbij gevlogen. We hadden weer heel wat bij te praten en natuurlijk worden er dan ook herinneringen opgehaald over onze jeugdjaren in "Kessel" en wat is het tof om nog eens echt "Leives" te kunnen spreken want dat kan ik met Rudy natuurlijk niet vermits hij van Antwerpen is!
Dit is één van hun 2 Border collies die net lekker in de regen was gaan stoeien.
Onze decoratietafel had zijn beste tijd gehad, het hout was helemaal rot en was aan vervanging toe. Rudy heeft ervoor gezorgt dat ze er weer tegen kan voor een aantal jaren!
Deze morgen om 8u telefoon: of we Kerim konden komen halen op school want hij was ziek. Blijkbaar hadden ze om 7u15 al eens gebeld maar de telefoon in onze slaapkamer deed het niet dus hadden we het niet gehoord. Ik dus maar direkt naar Nérac om hem te gaan ophalen want hij was al om 4u wakker geworden met koorts en hij had ook al een paar keer moeten overgeven. Volgens de verpleegster was er een "epidemie" in het internaat. En ja, toen ik daar aankwam zat Jim, een vriend van Kerim, ook al bij de verpleegster. Ik heb dan maar voorgesteld om hem ook ineens mee naar huis te nemen dan moesten zijn ouders ook niet heel de rit tot ginder doen. Dus eerst een telefoontje naar zijn ma en afgesproken aan 't station van Penne. Nu ligt Kerim in de zetel voor de kachel te slapen, en ik denk niet dat hij deze week nog naar school zal gaan. Hopelijk is hij tegen zondag genezen, want dan is het zijn 18de verjaardag!
Nils zijn examen van vandaag was goed . Nu vrijdag zijn laatste nog, duimen dus dat ook dat goed gaat, dan kan hij ten volle genieten van zijn verlof. En dan is het aftellen tot de paasvakantie, dan komt hij voor bijna 2 weken naar hier! Ik kijk er al naar uit om hem eens goed te verwennen met zijn lievelingskostjes
Onze blog heeft de laatste weken weer extra veel bezoekers! Zou onze Sirka daar voor iets tussen zitten? In ieder geval, we zitten bijna aan 60 000 bezoekers en dat doet ons veel plezier. Al jullie reacties zijn natuurlijk nog steeds welkom!
Ook op Facebook hebben wij sinds een tijdje een pagina, dus al wie er zin in heeft kan fan worden van "Au cercle des chênes". Ik heb er al heel wat foto's van o.a. de gasten opgezet. Natuurlijk zullen er binnenkort ook foto's opkomen van onze Sirka met haar puppies, maar daar moeten we nog wat geduld voor hebben. Alles gaat heel goed met haar, ze wordt nu duidelijk al wat dikker en haar eetlust is ook enorm toegenomen!
Hier nog een mooie foto van een paar maand geleden, tijdens onze laatste vakantie op Ile de Ré.
Nog 2 examens en Nils kan op de skilatten gaan uitrusten De resultaten zullen we nog moeten afwachten maar wiskunde zal al zeker een buis zijn De andere examens waren ook veel moeilijker dan hij verwacht had dus we hopen dat de resultaten zullen meevallen. Hij heeft ondertussen helemaal de levensstijl van zijn bompa van Antwerpen aangenomen dus in de voormiddag gaat hij slapen, hij staat op in de vooravond, dan kijkt hij wat tv en s'nachts begint hij te studeren
Hoe het met Kerim is? Heel goed! Hij heeft heel weinig pijn gehad en kan morgen zonder problemen terug naar school. Hij heeft zelf speculaasijs gemaakt waar hij dus al een gans weekend van aan't smullen is...wel op "voorschrift" van de tandarts natuurlijk Voor de rest kan hij al terug bijna alles eten mits wat op te letten natuurlijk. Enfin we zijn blij dat het weer allemaal vlot verlopen is!
Rudy werkt rustig al de punten op zijn klussenlijst af Hij heeft aan de achterkant van de schuur een nieuwe deur gestoken. De deur die er stond viel gewoon uit elkaar en hij heeft nu de oude deuren van de living en keuken gebruikt om die te vervangen. T'is wel niet de juiste maat maar allez het is in ieder geval beter dan ervoor.
Helen is nog eens in Frankrijk, en ze is hier helemaal alleen, dus zonder kinderen of Jan Hendrik. Omdat ze laat aankwam in Bergérac hadden we voorgesteld dat ze de eerste nacht hier zou slapen, kwestie van niet in de donker, in een koud huis, zonder elektriciteit en water te moeten aankomen. Uiteindelijk was ze al van 's morgens vroeg onderweg en het was na 20u toen ze hier aankwam. Met het vliegtuig van Schiphol over Londen en zo naar Bergérac. Reizen met Ryanair is toch niet alles, op die tijd ben je ook met de auto hier. Ze heeft hier dan ontbeten en daarna is ze naar "Le Luquet" gegaan. Nu kan ze daar rustig alles in orde gaan zetten want één van hun gites is vanaf 1 februari voor een aantal maanden verhuurd aan Fransen die hier in de buurt een huis willen kopen. We zullen haar de komende dagen nog wel een paar keer zien want ze blijft nog tot 2 februari.
We zijn er nu bijna 100% zeker van, Sirka is drachtig! Rudy meet regelmatig de omtrek van haar buik en er is op een week tijd 3 cm bijgekomen. Ook haar tepeltjes zijn dikker geworden. Als alles goed gaat zal er hier dus rond half februari een nestje met Golden retriever puppies geboren worden. We zouden graag hebben dat die puppies een goede thuis krijgen!!! Als er dus iemand op zoek is naar een Golden retriever neem dan maar contact op met ons.
De operatie bij Kerim is goed verlopen en rond 16u mochten we naar huis. Aan één kant blijft het nog wel bloeden maar dat zou tegen morgen moeten over zijn. De pijnstillers doen hun werk nog goed en daardoor heeft hij nog bijna geen pijn gehad. Vandaag moet hij veel ijs eten (daar heeft hij geen problemen mee :- ) en voor de rest zal het een paar dagen puree worden! Soep mag natuurlijk ook maar wel niet warm, eigenlijk mag hij niets warm eten of drinken, dus ook geen warme chocomelk!
Deze middag hebben we Kerim gaan ophalen in Agen. Morgen wordt hij geopereerd, zijn 4 wijsheidstanden moeten eruit. Om 7u20 moeten we in de kliniek zijn. Hopelijk gaat het allemaal vlot en heeft hij niet te veel pijn. Nils heeft dat een paar jaar geleden ook moeten laten doen en hij heeft toen niet al te veel afgezien. Dus duimen maar dat het bij Kerim ook goed verloopt!
Vandaag hadden we een druk programma, alhoewel er deze voormiddag niet veel terecht kwam van alles wat we gepland hadden. We gingen naar Villeneuve om onze inenting tegen de Mexicaanse griep te halen. Rudy en ik moesten beiden op een ander adres zijn dus wij eerst naar de "Haras" waar ik moest zijn. Daar hing een papier dat je voor de inenting naar het gymnase moest, dus het adres waar Rudy moest zijn . Wij dus naar de andere kant van Villeneuve. Daar weer een papier aan de deur, vanaf 18 januari alleen nog inentingen op woensdag, vrijdag en zaterdag. Dus we konden vertrekken zonder inenting.
Dan wilden we verf gaan kopen in de zaak waar we al meer als 4 jaar vaste (zeer tevreden) klant zijn. We komen daar aan, winkel leeg en te huur... verhuisd naar Agen . Dus dat wordt in't vervolg 30km rijden voor onze verf of, een andere winkel in Villeneuve zoeken met kwaliteitsverf!
Dan nog vlug bij "Schmidt" langs geweest voor een kruidenrek voor in één van de keukenkasten. Daarna bij de Toyota garage eens naar de auto's gaan kijken, ons camionet is 14 jaar dus het wordt stilaan tijd om aan vervanging te denken.
's Middags waren we uitgenodigd om te komen eten bij Christel en Anthony van Cinq sols in Courbiac. (http://www.cinqsols.eu/site/index.php?getlang=nl) We hebben er lekker gegeten en het was een super gezellige namiddag met lekker veel bijkletsen! Alleen onze Sirka kon het niet goed vinden met Shouby, die viel haar constant lastig en ze vond het echt niet leuk! We hebben haar dan maar in de auto gezet. Foto's zijn er deze keer niet bij, ik was me'n fototoestel thuis vergeten
Er is een 2de konijntje dood! Rudy was samen met Kerim Oliver naar huis gaan brengen en op weg naar de watertoren kwamen ze terug die 2 honden tegen. Toen ze thuis kwamen was het konijnenhok helemaal omvergeduwd en het konijntje was weg. Blijkbaar zijn het dus 2 jachthonden die verloren gelopen zijn. Rudy heeft nu het hok met het laatste konijntje in de schuur gezet, daar kunnen ze niet binnen geraken! Morgen gaat Rudy naar het gemeentehuis om het aan te geven. We mogen er niet aan denken dat ze één van de dagen bij de kippen, eenden en ganzen geraken als die op de wei zitten.
Ons wit konijntje is dood. Rudy zag daarnet 2 jachthonden rond het konijnenhok draaien en toen hij ze wegjoeg zag hij dat ze het hok opengeduwd hadden en ons wit leeuwenkopje lag dood. Wij beginnen echt meer en meer een afkeer te krijgen van de jacht, het is iedere keer iets anders met die jagers Maar ja, wat doe je eraan. We wonen hier in een streek waar héél veel gejaagd word en hun honden zwerven dikwijls rond.
Dit is een foto die mijn schoonzus Myriam een paar maand geleden nog van haar nam. Ze ziet er hier heel groot uit maar dat is enkel maar haar, het was een dwergkonijntje. Op de andere foto staat ze met haar laatste nestje kleintjes. Dat worden dus in de toekomst geen kleine konijntjes meer, we hebben nu alleen nog twee mannetjes.