Chambres & table d'hôtes "Au cercle des chênes" ligt in zuid-west Frankrijk in de regio "Aquitaine" en in het departement "Lot & Garonne".
Sinds juli 2005 hebben wij het sombere België geruild voor deze prachtige zonnige streek. Sinds september 2009 wonen wij hier enkel nog met onze jongste zoon Kerim vermits Nils terug naar België trok om daar zijn studies verder te zetten.
We wensen jullie veel leesplezier! Rudy & Myriam
14-05-2009
Brantôme 2
Gisteren zijn we Kerim gaan bezoeken in Brantôme. We waren vroeg daar en hebben dan eerst al zijn spullen naar zijn kamer gebracht ( snoep, koekjes, drank, strips ... en ook propere kleren) zodat hij voort kan tot het einde van de maand. Onze Sirka was super blij toen hij Kerim terugzag. We hebben nog een toertje gedaan in het dorp en zijn dan een koffie gaan drinken.
Tegen 12u kwamen Chantal en Marc en Cusco en Eclips ook daar. Die laatste was al serieus varandert op die paar weken. We hebben eerst iets gegeten met zicht op de Dronne (spijtig genoeg was het restaurant waar Kerim werkt gisteren gesloten) en daarna hebben we een mooie wandeling gemaakt. Eclips heeft goed mee gewandelt maar was op het einde wel heel erg moe. Dan hebben we nog een terrasje gedaan en daarna zijn Chantal en Marc terug richting huis vertrokken met hun twee sloebers. We kijken er nu al naar uit om hen na het seizoen terug te zien! We zijn dan met Kerim nog een slaatje gaan eten en tegen 20u30 zijn we vertrokken, en deze keer zijn we zonder verkeerd te rijden goed thuis geraakt. Eclips geniet van het uitzicht. Van l. naar r.: Eclips, Cusco en Sirka en natuurlijk ook Chantal, Marc en Kerim.
De technieker is vandaag eindelijk onze toestellen komen repareren. De deur van mijn oven sluit weer normaal en de wasmachine is ook terug in orde. Juist de industriële vaatwasser is nog niet helemaal gerepareerd. Nu zou er nog iets mis zijn met de pomp waardoor er een klein lek is.
Gisteren heb ik nog met Kerim gebelt. Het werken bevalt hem wel maar op zijn vrije dagen (2 per week) verveelt hij zich. Het zijn wel lange werkdagen van soms meer dan 11 uur! Normaal gezien willen we hem woensdag gaan bezoeken. We gaan hem dan voorzien van nieuwe strips om te lezen als hij vrij heeft en we moeten ook dvd's meenemen. Hij mag de laptop van een meisje gebruiken als zij moet werken en hij niet.
Zaterdag kregen we een geboortekaartje in de bus van Isabelle en Stefaan. De eerste (voor zover we weten) "Au cercle des chênes"- baby is geboren. Het is een meisje en ze noemt Free. Kaatje zal dus een zusje bij hebben als ze in augustus terug naar hier komen. Langs deze weg nog eens een dikke proficiat aan de ouders!
Onze gasten zijn deze morgen vertrokken. Ze hebben een ganse week mooi weer gehad maar sinds gisteren was het kouder met af en toe een drupje regen. Het was ook voor ons een fijne week met toffe mensen. Joris en Sadette hadden voor mij een pakje kervelzaad meegebracht, zodat ik binnenkort mijn eigen kervel kan oogsten! Onze Sirka zal weer een paar dagen moeten afkicken van al de extra aandacht en knuffels van Joris en van Nicole. Om dan nog te zwijgen van het verwennen door Nicole en Chris, eerst had ze een piepegel gekregen maar die had ze direkt helemaal kapot gebeten. Daarna heeft ze nog eens een mooi been gekregen en daar zal ze wel nog lang plezier van hebben. En natuurlijk mocht ze ook mee gaan wandelen met iedereen!
Gisteren zijn we naar de markt in Libos geweest en Joris en Sadette waren daar ook. We hadden afgesproken om iets te drinken op het terrasje van de "Maki" en zaten daar te genieten van het prachtige zomerweer tot er ineens een korte maar hevige regenbui paseerde. We zijn dan maar vlug onder één van de weinige parasols gaan schuilen tot het weer opklaarde.
Vandaag was het rommelmarkt in Auradou zoals ieder jaar op 8 mei (officiële feestdag in Frankrijk) . Ze hadden het terrein waar de rommelmarkt plaatsvind uitgebreid en er was voor de gelegenheid zelfs een volksdansgroep van de partij.
We zijn bezweken voor de charme's van een mini zinken emmer en een zinken schaal om onze viooltjes in te planten. We vonden toevallig ook een setje mini tasjes en bordjes van dezelfde reeks als ons eigen servies en die hebben we dan ook maar gekocht.
Omdat het al een paar dagen echt mooi weer is hadden de gasten gevraagd om buiten te ontbijten. Dus bij deze, het eerste ontbijt van het seizoen dat buiten genuttigd werd.
Gisteren hebben we Kerim naar zijn stageplaats in Brantôme gebracht. Brantôme ligt in de Dordonge, in de Périgord Vert, op zo'n 150km van hier. Uiteindelijk hebben we er 2u10 over gereden, dus dat viel goed mee (we hadden gerekent op 3u) Toen we het stadje binnenreden zagen we al direkt het eerste restaurant "Au fil du temps" en nadat we de auto geparkeerd hadden zagen we aan de overkant van de rivier het andere restaurant liggen, "Au fil de l'eau" dat een terras heeft "au bord de la rivière", met een prachtig uitzicht op het water en een oud klooster.
Na wat over en weer geloop tussen de 2 zaken (beiden van dezelfde eigenares en Kerim zal in de 2 keukens werken) konden we hem gaan instaleren in zijn kamertje. Hij slaapt samen met Anthony (die zit ook in zijn klas) in een piepklein kamertje met een stapelbed, 2 stoelen, een kast en een lavabo. Er is één klein nachtlampje en de douche en wc zijn op de gang.
Brantôme is een toeristisch stadje en het was juist ook kermis dus liep er vrij veel volk rond. We hebben nog iets gedronken op het terras van "Au fil de l'eau" en 's avonds zijn we gaan eten in "Au fil du temps".
Het was al 21u30 toen we naar huis vertrokken en onderweg in de buurt van Périgueux zijn we dan blijkbaar ook nog verkeerd gereden want ineens reden we richting Bordeaux! Met een omwegje zijn we toch tegen 24u thuis geraakt. Zo gauw we weten wanneer Kerim eens 2 vrije dagen heeft kunnen we plannen maken om hem te gaan bezoeken.
Het seizoen is nu dus echt begonnen en de eerste gasten die aankwamen waren "oude bekenden". Joris en Sadette hebben we zo'n 15 jaar geleden leren kennen in Oostenrijk tijdens onze allereerste wintervakantie. Kerim en Nils waren toen nog echt kleine kindjes en Joris en Sadette hebben toen een paar keer op hen gepast terwijl Rudy en ik skiles namen. Al die jaren bleven we trouw een nieuwjaarskaartje naar elkaar sturen en nu zijn ze hier op vakantie en zagen we elkaar dus voor het eerst terug.
Het tweede koppel die ook voor een week hier zijn is Nicole en Chris. Sinds gisteren is het eindelijk terug zonnig en warm en we konden het aperitief zelfs nog buiten nemen!
Kerim zorgde vandaag voor het dessert. Hij maakte een bladerdeegtaart met aardbeien en ze viel in de smaak! De feulletée was echt super lekker. Hij had er dan ook echt zijn werk van gemaakt! Spijtig dat hij morgen voor een maand vertrekt, ik zal het nu zonder zijn hulp moeten doen.
Vandaag was het naar jaarlijkse gewoonte bloemenmarkt in Tournon d'Agenais. We zijn er in de namiddag naartoe geweest want er was zonnig weer voorspelt vanaf 's middags. Om in het dorp binnen te mogen moet iedereen 2 euro inkom betalen. Je kan dan wel je auto beneden op een parking laten staan en met een busje naar boven rijden en terug.
Ik heb basilicum gekocht en ook kervel, iets wat je hier bijna nergens vindt. Surfinia's hadden we ook nog nodig voor op het terras en we hebben een nieuwe bougainvilia gekocht want ik vrees dat onze 2, die we nog van België mee verhuist hebben, hun geest gegeven hebben. Op de koop toe hebben we een lavendelplant gewonnen. Met je inkomstticket doe je mee aan een tombola en ja, we waren bij de winnaars!
We zijn helemaal klaar om aan het nieuwe seizoen te beginnen. De kamers zijn van boven tot onder gekuisd, de ligstoelen staan klaar, de nieuwe wijnkaart is afgeprint, de ijskast voor de gasten is gevult, enz. enz... Nu is het juist nog wachten op de zon (die is bestelt tegen het weekend) en op de gasten die zaterdag aankomen!
Gisteren zijn we voor het eerst op bezoek geweest bij Régine en Jean-Pierre in Albas. Zij hadden vroeger een chambres d'hôtes in de Provence en wonen nu sinds een paar jaar in de Lot. Ze zijn eigenlijk gevlucht in de Provence voor de drukte en vooral ook voor de Mistral. Blijkbaar is die wind daar toch een serieuze spelbreker voor veel mensen. Zelf waren wij ook eens op vakantie in de buurt van de Mont Ventoux en toen hebben we daar ook bijna een ganse week last gehad van de Mistral. Het was wel zonnig maar door die wind koelde het serieus af. Hier hebben we daar gelukkig helemaal geen last van, het waait hier meestal enkel serieus juist voordat het gaat regenen. De mensen van hier zeggen dan ook: "Le vent annonce la pluie".
Het weer is sinds gisteren niet veel zaaks, regen en ja nog meer regen. De boeren zijn daar natuurlijk weer super blij mee want zo wordt de watervoorraad voor de komende maanden weer aangevuld. Maar voor ons (die in België al genoeg regen gehad hebben) is het minder leuk. We hopen dat als de aprilse grillen voorbij zijn we vanaf mei weer kunnen genieten van de stralende zuiderse zon!
Hij stond hier al van vorig jaar in oktober ingepakt klaar (meegebracht uit België) en nu hebben we hem dus eindelijk uitgepakt en geplaatst onder het afdak bij de schuur, de nieuwe frigo voor de gasten. Hij is al gevult tegen dat op 2 mei de volgende gasten aankomen en de bedoeling is dat de mensen zelf hun drank kunnen nemen en gewoon opschrijven wat ze consumeren. Alleen voor een pastis of een glaasje wijn zullen ze ons nog nodig hebben. In de kasten staan borden, glazen en bestek voor wie 's middags wil picknicken op één van de terassen of in de tuin.
We zijn gisteren voor een dagje naar Chantal en Marc in de Corrèze geweest. (site: http://www.lafermedecharel.com/ & blog: http://blog.lafermedecharel.com/#home) Voor mij was het een jaar geleden dat ik Chantal nog gezien had en het was heel tof om hun terug te ontmoeten. We hebben het afgelopen jaar wel veel gemaild en af en toe gebelt maar nu hebben we dus eens echt kunnen bijpraten. Hun huis is ook heel mooi en rustig gelegen, er is een mooi zwembad en hun kamers zijn ook tip-top in orde!
We hadden onze Sirka mee genomen en zij herkende het daar natuurlijk van toen ze er in januari gelogeerd heeft. Dat er daar nu een nieuw klein speels hondje rondliep beviel haar niet. Eclips wou met haar spelen maar Sirka was natuulijk weer bang en hielt hem met een duidelijk gegrom op afstand! Cusco was er natuurlijk ook nog maar dat is de rust zelve en daar kan ze het best mee vinden.
In de voormiddag hebben we een rondleiding gekregen in het huis en de gite, 's middags hebben we iets gegeten en in de namiddag hebben we een wandeling gemaakt langs de Dordogne in Argentat. Het is daar ook een heel mooie streek, en de huizen en tuinen zijn er meer verzorgt dan hier in "le sud ouest". 's Avonds hebben we dan nog lekker gegeten in een restaurant in Argentat.
Het was een dag die zeker voor herhaling vatbaar is maar we gaan in de toekomst proberen om een paar dagen bij elkaar te logeren. Twee en een half uur rijden heen en terug is toch wat veel voor één dag ( we lagen pas om 2u30 in ons bed!)
Deze namiddag zijn we op bezoek geweest bij Anthony en Christel in Courbiac ( http://www.bloggen.be/cinqsols/ ) Ze zijn volop aan het werken om hun 2 gites mooi in orde te krijgen tegen dat hun eerste gasten aankomen eind juni. Hun huis ligt in een gehuchtje van 5 huizen en ze hebben er een prachtig uitzicht op de omliggende heuvels.
We weten eindelijk waar Kerim zijn stage moet doen. Op maandag 4 mei vertrekt hij voor een maand naar een restaurant in de Dordonge meerbepaald in Brantôme. We zullen hem dus een ganse maand niet zien en ik weet nu al dat we (ik!!!) hem heel erg gaan missen . Het restaurant noemt "Au fil du temps" en dit is het siteadres: http://www.fildutemps.com/fildutemps2.htm We moeten hem zelf naar daar brengen en het is zo'n 150km van hier maar je rijd er wel meer dan 2u45 over omdat het allemaal langs gewone baantjes is. We gaan wel proberen om hem een keer te bezoeken en natuurlijk gaan we dan ook eens eten in het restaurant.
Het is vandaag een sombere en druilerige dag. Eigenlijk is het nu al meer dan 2 weken vrij wisselvallig weer met af en toe een mooie dag ertussen maar ook regelmatig van die "Belgische" dagen. Alhoewel, ik hoorde deze morgen op de radio dat het in België momenteel prachtig weer is, zonnig en warm zelfs. We zijn dus nu stiekem een beetje jaloers op het Belgische weer. We zijn vandaag dan maar binnen bezig geweest, eerst heb ik een enorme strijk gedaan en ondertussen heeft Rudy het slaapverdiep gekuist. In de namiddag was Huguette hier en die heeft de living en de keuken onder handen genomen en Rudy en ik hebben dan de grote kuis gedaan in de kelder. Dat was hoog nodig want alles lag daar nog onder het stof van de verbouwingen in de keuken. Maar allez, alles blinkt weer en als nu morgen het zonnetje weer schijnt kunnen we weer wat in de tuin verder werken.
We hebben vandaag weer een wilde orchidee gezien die we nog niet kenden. We waren richting St. Maurin aan het rijden toen ik er in de berm zag staan. Vlug gestopt om ze eens van dichtbij te bekijken en een paar foto's te nemen. Ze waren echt prachtig! Ik heb eens opgezocht welke soort het is en in het Latijn is het de "Orchis purpurea" ofwel dus de "Purperen orchidee".
Nu we onze wijnvoorraad weer hebben aangevuld heeft Rudy in de kelder wat extra plaats moeten voorzien om alles te kunnen stockeren. Alles ligt nu mooi geordend en en er is zelfs nog plaats over.