Chambres & table d'hôtes "Au cercle des chênes" ligt in zuid-west Frankrijk in de regio "Aquitaine" en in het departement "Lot & Garonne".
Sinds juli 2005 hebben wij het sombere België geruild voor deze prachtige zonnige streek. Sinds september 2009 wonen wij hier enkel nog met onze jongste zoon Kerim vermits Nils terug naar België trok om daar zijn studies verder te zetten.
We wensen jullie veel leesplezier! Rudy & Myriam
15-07-2011
De eerste foto's van Lenn en Nore.
Gisterenavond kregen we de eerste foto's van Lenn en Nore in onze mailbox. We laten jullie mee genieten! Dat het een onechte tweeling is wisten we natuurlijk al vermits het een meisje en een jongen is, maar ze lijken ook compleet niet op elkaar! Alles gaat goed met de mama en de baby's al zullen ze wel nog even in het ziekenhuis moeten blijven.
Gisteren was het 14 juli en dus Franse nationale feestdag. 's Morgens gingen de meeste gasten naar de markt en zoals meestal kwamen we samen in de "Maki".
Voor de gelegenheid hadden we onze vrije dag verschoven naar donderdag zodat degene die het wilden naar het vuurwerk konden gaan kijken in Villeneuve-sur-Lot. Zelf vertrokken we ook rond 21u en we stonden echt goed om alles te kunnen zien, en zoals ieder jaar was het weer de moeite waard.
Ondanks de dreigende wolken was de opkomst voor de ochtendwandeling woensdag groot! Om 8u stonden bijna alle gasten paraat om te vertrekken en de wandelaars werden weer beloond want ze zagen onderweg een reebok.
De rest van de dag bleef het somber en in de voormiddag regende het zelfs zodat het ontbijt hoogst uitzonderlijk binnen geserveerd werd. Tegen de avond klaarde het weer op en kwam de zon er af en toe door zodat we tijdens de table d'hôtes toch weer buiten zaten. Het is de eerste keer in 6 jaar dat de maand juli hier zo wisselvallig is. Anders is het gewwon altijd zonnig en warm tot zeer warm, met af en toe een onweer, maar nu weten we nooit lang op voorhand wat het zal worden. De voorspellingen van Meteo France veranderen om de haverklap. Gelukkig voor de gasten blijft het meestal droog, maar de zon laat het regelmatig afweten.
Rudy had hout besteld bij één van onze verdere buren, Claude. De eerste lading werd gebracht met de tractor maar de rest leverde zijn copain met het camionetje. Claude kon niet meer met de tractor rijden want hij had in zijn been gezaagd! De man heeft de laatste tijd al wat tegenslag gehad Zijn jonge Madagaskische vrouw van 28 heeft hem laten zitten na 6 jaar huwelijk en hij staat er dus op zijn 62ste terug alleen voor. Op de koop toe zou ze hem "gepluimd" hebben
Juist voor Kerim naar België vertrok heeft hij samen met Nils nog de hele voorraad naar de schuur gebracht. Rudy zorgde ervoor dat alles netjes werd gestapeld.
Gisterenavond zijn Siem en Sara de trotse ouders geworden van een koningswens, Lenn en Nore. Ze zijn geboren na 35 weken zwangerschap, Lenn weegt 2,655kg en Nore 2,355kg, een mooi gewicht voor een tweeling! Van ons allemaal hier een dikke proficiat aan mama Sara en papa Siem!
Wij zullen spijtig genoeg nog wat geduld moeten hebben om onze kleinzoon en kleindochter eens te knuffelen, met 14 gasten in huis kunnen we er hier natuurlijk niet zomaar even tussenuit. Maar zo gauw als we kunnen reizen we richting België!
Zondag was het hier algemene wissel dag, dat wil zeggen, 14 nieuwe mensen en 1 hond, en dus ook 15 nieuwe namen om te onthouden We zijn vandaag dinsdag en het begint stilaan te lukken al moeten Rudy en ik soms nog eens "spieken" op ons "bord".
Herman, Gina en hun 2 zonen Dries en Maarten hebben ook hun Golden retriever Raika mee gebracht.
Ralph, het zoontje van Frederik en Nancy moet nog wat wennen en is nog heel verlegen.
Folie wou persé mee op de foto met Koen en Kathleen en hun kids Bram, Pieter en Lien.
Lutgarde poseert niet graag maar Rudy heeft haar samen met Francis toch kunnen strikken op de groepsfoto
Gisteren bezochten we het kasteel van Gavaudun (http://www.chateaudegavaudun.com/). Tot nu toe waren we daar nog nooit naartoe geweest en eigenlijk ligt het maar even ver van bij ons als het kasteel van Bonaguil. Het ligt ter hoogte van Monflanquin op zo'n 30 km van hier.
Het enige wat er nog overblijft van het oorspronkelijke kasteel is de Donjon en een paar trappen en muren. Het is dus echt een ruïne. Je mag wel geen claustrofobie hebben als je het wil bezoeken want de trapjes zijn soms zéér smal en laag!
Onderweg zagen we weer velden en nog eens velden vol met zonnebloemen dus dat was ook weer genieten!
Kerim heeft vorige zondag een citroentaart met meringue gemaakt, een recept dat hij had van op zijn stageplaats in Engeland. De taart viel heel erg in de smaak (ik heb maar een klein hapje geproefd en ze was echt heerlijk! ) en Kerim zal ze dus zeker nog een paar keer mogen bakken Het recept blijft nog even geheim, maar na het seizoen zet ik het zeker ook op onze kookblog!
Vanmorgen om 8u vertrok Rudy weer voor de ochtendwandeling. De "jeugd" gaf verstek, ze raakten niet uit hun bed en dus ging Rudy op pad met Luc, Katy en Quinten.
De wandeling werd aangepast aan het tempo van Quiten en hij was ook heel fier dat hij met Sirka mocht wandelen. Op het einde van de wandeling, juist voor ons domein zagen ze alsnog een ree in de weide over ons huis. Rudy maakte deze keer een paar foto's.
Na de wandeling werd er zoals iedere woensdag weer een fles "bubbels" gekraakt tijdens het ontbijt!
Maandagavond vierden we maar liefst 2 verjaardagen. Katy was maandag jarig en Jerina verjaarde vandaag maar vermits we de dinsdag niet koken zorgde ik maandag voor 2 verjaardagstaarten! Katy was echt verrast toen Rudy met de taart met kaarsjes aankwam en ze vond het super dat ze haar verjaardag weer op reis mocht vieren.
Jerina is 15 geworden en probeerde de kaarsjes (waar wij een paar "fop"kaarsjes hadden tussen gezet ) samen met Quinten uit te blazen! Er moest immers serieus geblazen worden om de kaarsjes die steeds vanzelf terug aangingen uit te krijgen
Ondertussen had kleine Odin, die 1 jaar is, de taart in de gaten gekregen en als hij eten ziet... dan wil hij ook proeven!
Ieder jaar opnieuw kijken we er naar uit! De bloeiende zonnebloemen! Af en toe neem ik de tijd om ernaar te kijken en gewoon te genieten, ik blijf het prachtig vinden en deze periode zijn ze echt op hun mooist!
Volgens mij zijn Belgische tuinaannemers iets beter uitgerust als de Franse Laatst zagen we 2 tuinmannen bezig met het aanleggen en snoeien van aanplantingen rond een terras. We hadden al een paar keer moeten lachen met hun manier van werken, maar toen ze een iets hogere struik moesten snoeien kon Rudy het niet laten om een foto te nemen
Ladder vergeten??? Of zouden ze er geen gehad hebben???
Zeer vroeg deze morgen vertrokken Peggy en Corina huiswaarts. Ze waren een dagje langer gebleven dan voorzien en genoten zo nog van een prachtige zonnige dag. Ook Jean-Paul en Lilianne vertrokken, maar Dirk en Nadine blijven nog een ganse week hier.
Vermits de grote vakantie begonnen is zijn het nu gezinnen met kinderen die aangekomen zijn. Eric en Daniel en hun kinderen Yerina, Wesley en Odin waren deze middag al hier. In de namiddag volgden dan Luc en Katy met hun kinderen Natacha, Shalina, Dennis en Quinten. Ik vrees dat het een paar dagen zal duren voordat we weten wie wie is De ouders dat lukt al en de 2 kleinsten ook, maar nu nog al de tieners!
Ook Nils en Kerim zijn thuis, met de nodige vertragingen (die Franse spoorwegen toch ) waren ze uiteindelijk om 18u in Agen. Het werd dus haasten om op tijd thuis te zijn voor de table d'hôtes. We hebben vandaag uitzonderlijk gekookt zodat de 2 families al niet op hun eerste avond op zoek moesten naar een restaurant en dus hebben wij morgen een vrije dag met onze 2 zonen.
Rond deze tijd van het jaar zit de "hop" hier in de streek weer te broeden. Binnen een aantal weken als de jongen groot genoeg zijn trekken ze nog meer naar het zuiden. Regelmatig zien we een koppeltje vliegen en meestal gaan ze vrij uitdagend op de weg zitten en vliegen pas op het laatste moment weg.
Op de laatste foto (niet van mij!) zie je hoe hij de kam op zijn hoofd openzet.
Gisteren was het onze kookvrije dag en we waren uitgenodigd om te gaan eten bij Jean-Jacques en Ginette. Het was Ginette die in de keuken stond en ze zorgde voor een voortreffelijke maaltijd. Het is toch wel genieten als je eens niet zelf achter het fornuis moet staan!
Gisteren en eergisteren was het hier puffen geblazen! De temperaturen liepen op tot 37° en buiten mijn half uurtje zwemmen ben ik zo goed als niet buiten geweest. Binnen was het koeler, zelfs in de keuken!
De gasten beleefden die temperaturen elk op hun eigen manier. Peggy en Corina maakten een wandeling en genoten daarna van de rust aan het zwembad.
Lilianne en Jean-Paul brachten o.a. een bezoek aan het kasteel van Bonaguil. In de namiddag zaten ze met een boekje in de schaduw op het terrasje aan hun kamer.
Nadine en Dirk luierden in de voormiddag aan het zwembad, maar na de middag vond Dirk blijkbaar dat het hoog tijd was om zijn auto te fatsoeneren! Hij trok met een gieter water naar de parking en begon de ruiten van zijn Porche te kuisen.
Iedereen samen tijdens de table d'hôtes: Nadine & Dirk, Peggy & Corina, Lilianne & Jean-Paul.
In de zomermaanden is er iedere zondagvoormiddag een klein toeristisch marktje in Pujols. Er staan plaatselijk fruit-groente- en wijboeren, maar je vindt er ook snuisterijen.
Pujols is zowieso een dorpje dat iedereen die bij ons logeert zou moeten bezoeken! Het is prachtig gerestaureerd en is mooi gelegen op een heuvel waardoor je er prachtige uitzichtspunten hebt. Er zijn ook een paar restaurantjes en cafés waar het aardig verpozen is.