de culturele centrale - aangesloten bij linx+ - van acod Kortrijk Achturencultuur is de culturele centrale van ACOD Kortrijk - aangesloten bij Linx+.
16-03-2009
30.03.2009: provocatie van VB in vreedzame Kortrijkse wijk! Standpunt Achturencultuur.
VB krijgt de toestemming om op 30 maart 09 een betoging te houden tegen de erkenning van de moskee in Kortrijk. Dat is een provocatie om boel en onrust te stoken in een wijk waar er geen enkel probleem is met genoemde moskee. Dat eredienstgebouw bestaat daar al twintig jaar. Toch is betogen hun democratisch recht. Laat ze het doen in lege straten!
De aanleiding van hun betoging is de aangevraagde erkenning van de moskee. Superstom om daartegen te betogen, ook vanuit hun zogezegde visie. Die erkenning betekent bepaalde subsidies van de overheid. Precies met die subsidies zou de moslimgemeenschap in Kortrijk op zoek kunnen gaan naar een meer geschikt en beter gelegen gebouw. Meteen zouden de verkeers- en parkeerproblemen in de Stasegemsestraat en omliggende van de baan zijn. VB betoogt dus eigenlijk tegen de Stasegemsestraat en omliggende.
Het stadsbestuur geeft toestemming voor de betoging. Weigeren zou ingaan tegen de grondwettelijke vrijheden. Maar het stadsbestuur stelt bovendien een stadszaal, het Poortgebouw van de Vetex, ter beschikking van de provocateurs. Dat poortgebouw is juist ingericht om het samenleven in de gemengde wijken rond de vaart aangenamer te maken. Die terbeschikkingstelling is een grote stap te ver. Het behoort niet tot de grondwettelijke vrijheden dat men het recht heeft op het gebruik van een stadsgebouw. Bovendien moeten geplande buurtsportactiviteiten hiervoor de plaats ruimen.
Deze groep is bedoeld als oproep aan het stadsbestuur om alsnog de terbeschikkingstelling van het Vetex-poortgebouw te weigeren aan de organisatoren van de anti-moskeebetoging op 30 maart.xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
marc lemaitre, Sp.a gemeenteraadslid Kortrijk
Ook Achturencultuur ondertekent dit standpunt van Marc! De Vetex moet er zijn voor alle buurtgebruikers en niet voor provocateurs!
Frank Mulleman,
Reacties op bericht (2)
24-03-2009
de moskee in Kortrijk
Het doet echt deugd om de reactie van mevrouw Gijswijt te lezen. Ik ben 100 procent akkoord.
24-03-2009 om 19:05
geschreven door Hilde Lamon
De Moskee in Kortrijk
Ik woon in de Stasegemsestraat, schuin tegenover de Moskee. Nog nooit in de 15 jaren dat ik hier woon, heb ik ooit onenigheid of last gehad van mijn allochtone buren of van de Moskee. Natuurlijk, tijdens de vrijdagdienst of de Ramadan is hier meer verkeer dan anders, maar dan zet ik mijn eigen auto gewoon een beetje verderop, bij de Sint-Janskerk bv, waar op zondag dan weer geen parkeerplaats is. Niet erg toch?
Men heeft mij al meer dan eens de vraag gesteld of ik het niet eng vind om in deze buurt te leven. Die vraag wordt enkel gesteld door "buitenstaanders", want wie hier woont kan volgens mij enkel beamen: dit is een gewone straat met gewone mensen. Ik ben op voet van groeten en een weerpraatje met velen en voel mij hier absoluut niet onveilig. Ik zou het van de daken willen schreeuwen: haal die oogkleppen weg en besef dat "anders" niet gelijk is aan "eng". Of dat "anders" veel gewoner wordt als je de moeite neemt iemand wat beter te leren kennen.
24-03-2009 om 18:25
geschreven door Louise Gijswijt