Als er maar 1 training op mijn programma staat, geraak ik maar moeilijk vroeg uit huis: dit keer was het over op de middag dat ik mijn trage duurloop afwerkte. Deze ochtend voelde ik de spierpijn in mijn bovenbenen nog wat, maar tijdens het lopen had ik er gelukkig geen last van! De training ging dan ook zeer behoorlijk: het tempo heb ik redelijk egaal op 6:00/km kunnen houden. Maar wat mij zeer gelukkig maakt: mijn hartslag ligt tijdens de duurtraining al een stukje lager dan enkele weken geleden. De trainingen van coach Mario hebben dus op deze korte periode al hun effect
Ook met het toegenomen loopvolume heb ik voorlopig weinig problemen: voordien trainde ik maximaal 30 km/week met bijna uitsluitend duurtrainingen. De voorbije 2 weken had ik respectievelijk 42.6 en 44.8 km, dus toch een stijging met meer dan 40%... Zolang de blessures achterwege blijven is het perfect zo!
Oorspronkelijk was ik van plan om enkel de (zeer pijnlijke) spieren wat los te rijden, maar op de fiets voelde ik er eigenlijk niets van. Aangezien het (alweer) aan het regenen was, besloot ik om toch een duurtrainingske af te werken, maar dan (ook alweer) op de rollen. Op die manier heb ik toch mijn kilometers én kan ik het vermogen steeds aanpassen om in de lage hartslagen te blijven...
CD'ke in t machien gestoken en weg waren we... 1u38 lang. En op die manier kom ik voor vandaag toch nog op exact 3u trainen uit (hoewel ik me van dat soort 'statistieken' al een tijdje zo weinig mogelijk probeer aantrekken - dit leidt toch enkel maar tot frustraties).
11u - Lopen: Lange versnellingen (13.93 km in 1u21'32")
De menu voor vandaag oogde indrukwekkend: lange versnellingen... Na 2 km rustig inlopen deed ik wat rekoefeningen om dan aan deel 2 van de warming-up te beginnen: 10 versnellingen van 20 seconden, telkens gevolgd door 40 seconden rust (wandelen). Maar... bij de eerste versnelling: aaaaahhhhh... bij elke stap voelde ik in beide bovenbenen precies een zweepslag... K dacht spontaan aan een spierscheurtje, maar de kans dat dat bij beide benen tegelijkertijd én op dezelfde plaats is, is volgens mij redelijk klein. Ik hoop dus dat het 'trainingspijnen' zijn, omdat ik voordien nooit intensief trainde voor het lopen. Misschien zit ook het steil bergop/bergaf lopen van donderdag er voor iets tussen?
Enfin, de training heb ik gewoon verdergezet: na de 10 versnellingen volgden 3 reeksen, met telkens 500m - 1000m en nog eens 500m aan 4:00, met na elke afstand 2' wandelen. Reeks 1 (nog altijd met die zeer pijnlijke bovenbenen) verliep vlot: streeftijd steeds gehaald en ook het herstel verliep prima. Na de eerste reeks begon ik aan mijn 500m wandelen... tot ik op het einde zag dat dit eigenlijk al de eerste 500m van de tweede reeks was (volg je nog?)... K was de wandelpauze vergeten programmeren in mijn Garmin Dus heb ik eigenlijk alle 3 de reeksen direct na elkaar gedaan (met enkel de 2' wandelen na elke stap).
Met zulke bovenbenen vrees ik dat er geen lange fietstraining meer inzit deze middag (nu het eens NIET regent...). Een hotpack op de pijnlijke plekken, een uurtje losrijden op de rollen en een goe warm bad... hopelijk is dat voldoende om tegen morgen terug tiptop te zijn!
12u30 - Lopen: tempoduurloop 8 km in 38:33 (4:48/km)
Het opgelegde tempo was 5:00/km, maar door de wel zeer stevige opwarming (van aan ons werk tot aan het Park van Brussel is het immers meer dan 1 km stevig bergop) zat ik al direct in het goeie ritme. Het viel trouwens heel goed mee, zo een loopje in dat park: hoewel het maar miezerig weer was, liepen er toch een pak lopers! En ruimte zat daar, dus je hebt er geen hinder van de 'massa'
Wat hebben we geleerd vandaag: - Dat er serieuze beklimmingen zijn in ons hoofdstadje. Als ze bij de VAL ooit es op zoek zijn voor een spectaculaire locatie voor het BK berglopen: een criterium op de Kunstberg zou niet misstaan - Dat er heel wat gelopen wordt op zo een doordeweekse, druilerige middag: dun, dik, groot, klein, ... iedereen heeft zijn plaatsje in het park. Zo moet dat zijn! - Dat ik enkel in een heel goeie dag mijn pa kan verslaan tijdens een spelletje 'darts'... 5-2 verloren
Net als vorig jaar ben ik in deze 3de week van t nieuw jaar met de intervaltraining op de fiets begonnen. 't is te zeggen: de erste keer op de weg, want op de rollen heb ik er al een paar sessies opzitten. De aandachtige lezer zal ook opmerken dat ik bij deze training in feite minder trainde dan in de laatste rollentraining. Volledig juist: op de weg is het gevoel bij zo een intervaltraining altijd heel anders dan op de rollen. Vandaar dat deze eerste keer steeds een 'testtraining' is: hoe lang, hoe hard, hoeveel, ... De test is in elk geval supergoed verlopen. Steeds een stukje onder het omslagpunt, maar nadien altijd een supersnel herstel. De volgende keer mag het wat meer zijn...
Morgen gaan we voor het eerst sinds lang nog eens over de middag lopen. En ook voor de allereerste keer in het Park van Brussel (de voortuin van onzen Albert eigenlijk). Eens kijken wat het gaat geven... 8 km aan 5:00/km.
18u - Lopen: Versnellingen - 3 reeksen van 5x200m in 48"
Eerst een bekentenis: hoewel het verboden is, heb ik gisteren toch efkes op de rollen gereden... Mn benen waren (ondanks een massageke) zò stijf, dat ik het echt niet zag zitten om vandaag met zulke poten een looptraining te doen. Dus 20' heel rustig losgereden en... bye bye slechte benen!!! Super hé
Dan de feiten... Vandaag weeral een 'eerste keer': 3 reekskes versnellingen van 5 stuks aan 4:00/km... En dat ging heel goed hoor! Geen probleem met de snelheid (t waren dan ook telkens maar korte stukjes), hartslag daalde in 1 minuut altijd tot onder de 115 sl/min, t gevoel was goed, kortom: zeer tevreden!
Tenslotte nog een klein ergerniske waar ik weer mee af te rekenen kreeg: waarom moeten de mensen altijd de weg vragen aan toevallig passerende lopers? En dan nog liefst als ze aan een intensief blokje bezig zijn natuurlijk... Voornamelijk in de zomer zijn ze er massaal: de verloren gereden fietsers. Maar nu dus ook enen in putteke winter: "de weg naar t voetbalveld van Berlare alstublieft". "Altijd rechtdoor" hijgde ik terug (t was maar een halve waarheid, maar daarmee was k er dan toch vanaf én zat hij al in de goeie richting).
Als oplossing zou ik misschien een vlagje van een ander land op mijn loopshirt kunnen naaien... Dan denken ze misschien dat ik hier "op stage" ben en dus de weg niet ken. Landen die eventueel in aanmerking zouden komen: - Holland (want k loop sowieso in oranje kledij)? Gaat omwille van dezelfde taal niet veel indruk maken als 'afschrikmiddel'... - Kenia (want k ben toch een loper)? Zal wat ongeloofwaardig zijn vrees ik: huidskleur komt niet 100% overeen, maar vooral: mijn snelheid is niet deze die bij een volbloed Keniaan past... - dan eerder Rusland, Polen, Roemenië of een ander Oostblokland. Maar wat zou die hier in het godvergeten Berlare moeten komen doen???
Neen, we zullen maar hoffelijk blijven en de mensen in de mate van het mogelijke op de goeie weg helpen zeker!?
Toen ik deze ochtend de trap afliep begreep ik waarom de coach er zo op aandringt om mijn fietstrainingen te beperken tot woensdag en vrijdag OF zaterdag Gisteren na de fartlek en fietstraining voelde ik er niks van, maar wellicht door 's avonds nog een ganse tijd rond te lopen (fiets kuisen, met ons kleine spelen enzo)... zere poten dat ik had!!!
K denk dat ik zijn raad maar best ga opvolgen, want k ben sowieso al redelijk gevoellig voor overtraining... Is het fietsen tijdens de eerste wedstrijd dan iets minder, het zij zo... zolang het lopen maar vooruit gaat
Gelukkig stond er vandaag enkel een trage duurloop op het programma: 12 km aan 6:00/km. T is me nog nooit gelukt om consequent trager dan 5:45/km te lopen, maar deze keer MOEST het. En zie het resultaat: 2 uitschieters (eens 5:50 en 6:04/km) niet te na gesproken heb ik toch wel mijn best gedaan hé
Voor de rest van de dag staat er niet te veel meer op het programma: wat met de kleine spelen. Die heeft trouwens gisteren eens kennis gemaakt met ons vuur: 2 joekels van blaren op haar vingerkes. En morgen moeten we juist op consultatie bij Kind & Gezin. Die zullen ook denken "Wat steken die uit met hun kleine". We hebben het haar nochtans al duizend keer gezegd dat het warm is, maar ervaring is nog altijd de beste leerschool... En verder op TV naar de veldrit in Roubaix kijken en een massage (jawel, mijn vrouw heeft cursus sportverzorger gevolgd, dus af en toe ben ik bij de gelukkigen .
Na een stevig middagmaal en een uurtje rust begon ik mijn fiets klaar te maken voor de middagtraining. Als gans de week kijk ik ernaar uit om nog eens een duurtraining in de buitenlucht af te werken. De voorbije weken was ik door de sneeuw gedwongen om op de rollen te rijden. Ook eens plezant, maar als je al een paar keer gedurende een ganse training naar de muur van een koud houten tuinhuisje hebt zitten kijken, verlang je wel eens naar wat buitenlucht
Enfin: k trok mijn kledij aan... ging naar buiten... en zag de bui al hangen: dikke druppels op het terras. Optimistisch als ik toch nog was "O, dat zullen een paar verdwaalde druppeltjes zijn, geen erg...". Een looptraining in de regen vind k nie zo erg, maar er in fietsen... nooit graag gedaan. Eens ik vertrokken was werd het erger en erger... gecombineerd met de lage temperaturen was het dus eigenlijk gewoon ijswater dat op mijn handen, voeten en vooral benen spatte. 20 km heb ik het uitgehouden en dan heb ik me noodgedwongen omgedraaid Vooral mijn handen en bovenbenen waren verkleumd. Dit had echt geen zin: qua trainingseffect stelt dit niks voor. Het enige dat je er kan aan overhouden is een stevige verkoudheid. Thuis een warm douchke genomen, maar als je in zo'n weer gaat fietsen ben je eigenlijk 2x gezien: eerst een training die totaal niet plezant is, maar nadien is het ook zaak om zo snel mogelijk je fiets grondig af te wassen. Het zout dat nog op de weg ligt begint na een tijdje anders in te vreten in frame en onderdelen. En als dat het geval is, gaat je karretje niet lang meegaan. Ikke dus weer in de regen, gewapend met emmer en spons...
Bericht @ Frank en Sabine: zouden jullie er aub kunnen voor zorgen dat er weer temperaturen met 2 cijfertjes in jullie weerbericht staan aub Bericht @ Liesbeth: dit mag u er nie van weerhouden om ne fiets te kopen hé. Wees gewoon wat slimmer dan mij en blijf thuis als t zo n weer is :-p
Voor het eerst sinds het begin van mijn looptrainingen trok ik met een afwachtend gevoel de deur achter mij dicht! Op mijn schema stond immers een fartlek-training. Eigenlijk een combinatie van heuvel- en snelheidstraining: - 2 km inlopen - 10x100m bergop 'sprinten', telkens gevolgd door 2' rust - 1 km loslopen - 4x500m aan 4:05/km, telkens gevolgd door 500m loslopen - 2 km uitlopen.
De 100m bergop moest ik in 25sec (of 4:10/km) afleggen. Die streeftijd haalde ik eigenlijk vrij vlot: alle sprintjes gingen in 19 tot max. 24 seconden. Mijn hartslag steeg daarbij tot rond de 170 sl/min. Daarna telkens rustig naar beneden wandelen om 2' later terug naar boven te sprinten.
Nu moet ik zeggen dat mijn benen tijdens het opwarmen niet zo super goed aanvoelden, maar eens ik enkele sprintjes gedaan had, was dit al een heel stuk beter! Volgens mij is dit ideaal om als warming-up voor een wedstrijd te gebruiken (maar dan geen 10 stuks uiteraard
De snelheidstraining ging ook redelijk vlotjes: 4:00/km, 4:00/km, 4:05/km en 3:57/km. Meestal net enkele secondjes sneller dan opgelegd dus...
Uiteindelijk was het een heel plezante en afwisselende training! Seffes nog een duurtraining op de fiets en dan vannacht goe slapen denk ik
Voila, we zijn er aan begonnen: de eerste training van coach Mario zit er op! Op het programma stond een wisselloop. Het principe is simpel: 500m loslopen gevolgd door 500m tempo lopen (5:00/km in mijn geval), weer 500m loslopen enz. tot je de opgegeven afstand hebt.
Gedurende de ganse training zat het gevoel goed: het loslopen voelde ontspannen aan en bij de tempostukken moest ik totaal niet diep gaan. De tempo's staan overigens in de tabel hiernaast.
Zaterdag staat echter een andere kanjer op het menu... afwachten of de beentjes na de training dan ook nog zo goed zullen zijn
T is vandaag overigens een beetje een 'speciale' dag voor mij: exact 10 jaar geleden (jaja, in 2000 - t lijkt alweer een eeuwigheid geleden) behaalde ik in het mountainbiken mijn eerste en enige Belgische driekleur uit mijn sportcarrière. Niet dat het veel voorstelt, maar k ben wel tevreden dat ik ooit eens een jaartje in dat truitje mocht rijden
18u: Fietsen - intervaltraining (6x5' aan 210 watt met telkens 2' herstel)
Aangezien er vandaag een vers pak(ske) sneeuw gevallen is, moest deze training noodgedwongen op de ergometer afgewerkt worden. Ook deze keer deed ik terug 1 blokje meer dan bij de vorige intervaltraining, maar om de training niet té intensief te maken werkte ik ze wel af aan 210 watt ipv 220 watt. Het eerste blokje zat het gevoel nog niet helemaal goed, maar vanaf de 2de inspanning ging het voortreffelijk. Trapfrequentie (102-103 rpm) en hartslag zaten perfect waar ze moesten zitten
Hopelijk wordt de dooi snel ingezet, want dit weekend zou ik toch graag de duurtrainingen op de fiets terug oppikken. En ook de intervaltraining zou ik liever op de dijk langs de Dender dan op mijn rollen afwerken... Nog efkes geduld zeker!?
Vandaag heb ik van Coach Mario mijn trainingsschema voor het lopen gekregen! En dat ziet er toch wel een stukje indrukwekkender uit dan de eenvoudige trainingskes die ik voordien deed hoor! Zowat 1x per week staat een trage duurtraining op het programma, maar verder zijn het vooral trainingen met wisselend tempo, fartlek, snelheid enz... K zie het (trainingsverslaafd als ik ben) volledig zitten. Aan motivatie zeker geen gebrek, k zal juist moeten opletten voor blessures ten gevolge van overbelasting, want in sommige weken staan er meer dan 50 km op de agenda!
In elk geval al een hele dikke merci aan Mario voor de tijd die hij hierin geïnvesteerd heeft! De resultaten zullen ongetwijfeld volgen!!! Ook nog vermelden dat hij zich heel erg inzet voor het goede doel! alle info hierover kan je vinden op de volgende sites:
Vandaag moest ik nog een dagje verlof opnemen dat ik overhad van vorig jaar (anders was ik die kwijt), dus maakte ik van de gelegenheid maar gebruik om mijn duurloop overdag uit te voeren. En om de een of andere reden vind ik het (achteraf gezien) toch niet zo plezant als 's avonds...
Eigenlijk was ik van plan om eens een duurtraining aan een heel egaal tempo te lopen: Forerunner ingesteld op 5:40/km (aan die snelheid loop ik steevast binnen mijn hartslaglimieten voor uithoudingstraining). Maar van bij de eerste kilometer lukte het al niet: als ik dat tempo moest aanhouden kreeg ik het gevoel dat ik bijna wandelde, terwijl het anders wél comfortabel aanvoelt... Kilomter 2: idem. K heb dan maar gewoon in een comfortabel tempo van 5:25 à 5:30/km blijven lopen. Mijn hartslag lag dan wel enkele slagen hoger dan anders, maar ach... t is nog altijd het belangrijkste om plezier én een goed gevoel tijdens de training te hebben. Ik weet trouwens niet of de 'limieten' die ik me oplegde (tempo en/of HF) wel enige waarde hebben...
Bij kilometer 9 ben ik dan begonnen aan 2 kilometers aan een iets steviger tempo (4:40/km) en de laatste kilometer liep ik gewoon kalm uit.
11u30 - Lopen: intensieve duurloop: 8 km in 37:59 (4:43/km)
T is uit noodzaak dan maar een vervroegde recuperatieweek geworden, maar k wou vandaag toch graag nog eens een tempoloopje gaan houden. Een echt richt-tempo had ik me vooraf niet opgelegd, k zou me gewoon laten leiden door mijn gevoel. De eerste kilometer was redelijk lastig, maar nadien begon het vlotter en vlotter (en ook steeds sneller ) te gaan: de kilometers gingen in resp. 4:37, 4:37, 4:32, 4:24 en 4:20. Vervolgens een kilometertje rustiger aan (5:16), om dan nog eens een kilometer te lopen aan 4:11. Nadien nog een kilometer uitlopen en n warm douchke pakken!
Tijdens mijn training passeerde ik langs het Donkmeer, dat er dezer dagen uiteraard bevroren bijligt. Er was redelijk veel volk op het ijs en langs de kant... 2 ambulances die passagiers aan het inladen waren... Opletten dus! K hoop er trouwens ook op dat de Elfstedentocht dit jaar eindelijk nog eens zou doorgaan. Een dagske voor de buis zitten om naar die mannen/vrouwen hun exploten te kijken zie 'k wel zitten
En tenslotte: als Sven Nys seffes nu ook nog es Belgisch Kapioen zou willen worden, dan is mijn dag helemaal goed!
Vandaag stond de tweede intervaltraining van deze voorbereidingsperiode op het programma. De blokjes (5 stuks van 5 minuten) werkte ik af aan 220 watt en met een trapfrequentie van 100 à 105 tpm. Tussen elk blokje reed ik 2 minuten los op 100 watt. Tijdens de blokjes bleek echter dat mijn hartslag voornamelijk op en lichtjes boven mijn overslagpols lag. Eens het trainingsprogramma loopt kan de Tacx echter niet meer aangepast worden, dus moesten alle blokjes maar aan een iets te hoge intensiteit afgewerkt worden. Maar de voldoening achteraf was dan ook wat groter
Deze morgen heb ik overigens een record gebroken: mijn ochtendpols kwam uit op 36 sl/min. Dat is ook al een tijdje geleden dat ik deze waarde nog eens kon noteren... Tijdens mijn "wieler-periode" haalde ik ooit eens 34 sl/min, maar toen had ik de dagen daarvoor enkele uit de kluiten gewassen LSD (Long Slow Distance, voor zij die argwaan kregen) trainingen afgewerkt. Bij wijze van test droeg ik toen ook mijn Polar eens gedurende een ganse nacht: de gemiddelde HF kwam toen uit op 29!
Ai, dit voelt slecht: weer niet kunnen trainen vandaag! Deze week zit vol valkuilen: receptie op dinsdag, treinvertragingen op donderdag, babysitten op vrijdag... Normaal lukt het me bijna altijd om alles goed te plannen, maar deze week lukt dat blijkbaar van geen kanten. Deze week wordt dan maar de rustweek die ik normaal volgende week voorzien had... Morgen en zondag zal er echter wel normaal getraind worden (de fietstrainingen zullen dan wel op de rollen gebeuren gezien de staat van de wegen).
Het goede nieuws: deze middag heb ik al surfend de webblog van Coach Mario ontdekt. Deze man bezorgt een aantal webloglopers hun trainingschema en ik had hem eens om raad gevraagd. Blijkbaar varieer ik mijn looptrainingen niet genoeg, waardoor ik eigenlijk niet efficiënt train. Als ik de resultaten van zijn pupillen zie, zal wellicht ook mijn ultiem doel (10 km in 40') hopelijk ook ooit werkelijkheid worden!
Het slechte nieuws (nu ja, slecht is niet echt het woord): k heb bij Planet X geïnformeerd of er een frame van hun Stealth-tijdritfiets in mijn maat (Large) beschikbaar is. Niet dus... ze zijn terug in stock op het einde van januari. Op de korting die ze deze week toekennen heb ik dus geen recht (want die heeft enkel betrekking op de modellen die ze momenteel wél in voorraad hebben). Ik moet dus niet meer twijfelen over wel of niet kopen (zie eerdere post) Later op het jaar zal de goesting in zo'n frame wel terug opwellen en zullen we er dan nog eens over nadenken...
Na 2 trainingsloze dagen trok ik deze avond op pad voor een duurtraining in de sneeuw. Zaterdag deed ik probleemloos 14 km, maar ik denk dat ik me toch nog een weekje of 2 aan duurloopjes van 12km zal houden om blessures te vermijden. Als ik er in februari dan telkens 14 km kan van maken en in maart zelfs 16 km, dan zit ik qua afstanden zeker safe voor de duatlon van Geluwe. De training van vandaag verliep redelijk goed. De eerste km in 5:30, maar om binnen mijn hartslaglimieten te blijven heb ik het tempo toch wat laten zakken. Ook waren sommige stroken nog niet sneeuwvrij, waardoor ik ook daar wat tijd 'verloor'. Ondanks de -4°C heb ik geen seconde kou gehad
Nieuw tijdritframe?
Bij het surfen langs enkele sites kwam ik daarnet op de site van Panet X terecht. K was al langer van plan om mij 'ergens in de loop van het jaar' misschien eens een Stealth-tijdritframe te kopen (nu is mijn 'tijdritfiets' eigenlijk mijn omgebouwde oude koersfiets), maar deze week houden ze nog eens 'Sales': tot 20% korting op bestellingen tem volgende maandag... Zouden we het er op wagen...!?
Pro: - t gaat om een degelijk frame aan een relatief lage prijs (510£-15% = 433.5£ of +/- 481.5 EUR). Weinig tijdritframes te vinden voor die prijs...
Contra: - k ben niet echt een voorstander van online-kopen (hoewel de bestelling en afhandeling wel via een Belgische dealer gaat) - op de site van Planet X zijn er toch wat commentaren te horen over late leveringen, afspraken die niet nagekomen worden... Op andere fora zijn er dan weer overwegend lovende commentaren te lezen...
Besluit: k ben er nog niet uit... We hebben nog enkele dagen om te beslissen
17u30 - Fietsen: 4x 5' interval met 2' recuperatie (25 km in 0u46')
Vandaag had ik een duurtraining voorzien, maar door de sneeuwval waren de wegen eigenlijk niet te berijden met een koersfiets. Dan maar op de rollen... 60 km vond ik nu net iets te veel van het goede (hoewel ik er in mijn juniorestijd ooit eens 108 km afmaalde - een mens wordt dan toch wat slimmer met de jaren) daarom werkte ik mijn eerste intervaltraining af. 4 blokjes (niet te veel om niet van de eerste keer gedégouteerd te raken ) van 5 minuten aan een hartfrequentie die een 5 à 10-tal slagen onder mijn overslagpols ligt. De trapfrequentie hou ik gedurende deze blokken steeds op een 105 trp.
K moet zeggen: t was een plezante training! De benen voelden goed aan, dus de blokjes gingen er vlotjes door... Kijk al uit naar de volgende sessie ;-)
In de vrieskou trok ik deze ochtend op pad voor mijn langste duurloop sinds het begin van de voorbereidingen op het nieuwe seizoen. Ik had echter mijn voorzorgen genomen tegen de koude: een laagje Vaseline moest mijn knieën beschermen. De 14 kilometers langs de verlaten Scheldedijk vlogen voorbij. Wellicht door de koude lag mijn hartslag net een tikkeltje hoger dan normaal (exact 140 sl/min als gemiddelde is net de bovengrens van mijn extensieve duurzone). De benen voelden echter heel goed aan tot km 12. Van dan af liep het een tikkeltje stroever, maar het is dan ook pas de 2de keer ooit dat ik meer dan 12 km loop...
Eerst aan iedereen de beste wensen overbrengen. Veel (sportief) succes...
10u30 - Fietsen: 60 km in 2u08
Gisteren lagen we kort na middernacht in bed, dus deze ochtend was ik fris en monter om te trainen. Eventjes was er twijfel of de wegen niet te glad zouden zijn, maar van enige gladheid was niks te bespeuren
Ik trok dan maar (traditioneel) richting Nederland: eerst 30 km tegenwind, uiteraard gevolgd door 30 km rugwind... Heel erg veel wind stond er (zichtbaar) niet, dus begon ik te twijfelen aan de staat van mijn benen. Ik reed nl. amper 25-26 km/u om enigzins binnen mijn limieten voor een duurtraining te blijven... Toen ik het keerpunt nam voelde ik me echter al veel geruster: zonder moeite haalde ik 30 km/u... De wind was dus effectief de "boosdoener"
Omdat het dan toch Nieuwjaar is, haalden we na de training dan maar een pak friet... Morgen lopen we dat er wel weer af!
Vorig jaar beviel deze wedstrijd mij heel erg: beide loopproeven gingen goed en ook het fietsen ging (mede dankzij het bevroren en daardoor supersnelle parcours) voortreffelijk. Mijn looptijden waren toen 16:16 (of 4:17/km) en 7:10 (4:47/km).
Dit jaar blijft het doel: steeds wat beter doen dan vorig jaar. Voor de loopproeven hoopte ik vooraf op resp. 15:46 (4:09/km) en 7:00 (4:40/km). Voor het fietsen heeft het niet echt veel zin om streeftijden te geven, want daar speelt de ondergrond een te bepalende rol (vorig jaar bevroren, dit jaar meer modder en dus trager)
De wedstrijd zelf dan: 'k had mij voorgenomen om de eerste looproef heel 'vlak' te lopen, maar van bij de start ging het er ongewoon snel aan toe (de gemengde start met de duo's wellicht...). Ik vertrok op reserve, maar zat na 1 km al aan 3:51! De rest van de eerste run verliep iets trager, maar heel gelijkmatig zodat ik na 15:16 wisselde.
Het fietsen verliep 'normaal', dwz: niet super, maar ook niet slecht. Gezien het beperkte fiets-trainingsvolume een goeie rit. Ik kon een paar atleten inhalen en wisselde ongeveer als 30ste. Grootste tegenstander tijdens het fietsen was echter de kou in combinatie met de regen: een verschrikking voor handen en voeten. Gelukkig kon ik na de eerste (van 2) fietsronden droge handschoentjes aannemen (in officiële wedstrijden mag dat niet, maar dit was geen VTDL-organisatie), waardoor het toch wat 'comfortabeler' werd.
De wissel was een hel: door de bevroren voeten had ik heel wat last om mijn schoenen aan te trekken. Ook de eerste meters op 'ijsblokjes' liepen niet echt vlot. Daardoor vertrok ik wel met de handrem op en kon ik steeds versnellen en (jawel!) nog wat atleten inhalen... De laatste run verliep in 6'55 (4:24/km). Finish in 1u16'35".
Dit zijn echter tijden die ik uit mijn Garmin gehaald heb. De officiële uitslag heb ik nog niet. Daardoor weet ik ook nog niet hoeveelste ik geëindigd ben (al doet dat er voor mij eigenlijk nooit toe - als ik mijn tijdsdoelen heb gehaald ben ik altijd zeer tevreden, ongeacht de plaats).