Hopelijk verandert alleen het weer op zaterdag en niet de partij die in het witte huis mag wonen. Voor zaterdag wordt er hier noordenwind voorspeld en is het waarschijnlijk uit met zwemmen in de oceaan.
De meeste Amerikanen zijn ook wel blij dat ze eindelijk kunnen gaan stemmen. De aanloop tot de verkiezingen duurt hier eindeloos. Het nieuws volgen we hier niet op TV, we kijken wel eens een film op een station zonder reclame. Vanavond zou ik naakt door de straat kunnen lopen want er is een belangrijke basebalmatch en zo goed als iedereen zit dan aan zijn toestel gekluisterd.
In onze eigen straat staan er gelukkig geen bordjes met "Trump-Pence" maar enkele straten verder zijn er toch wel wat bewoners die hun voorkeur duidelijk maken door bordjes in hun voortuin te zetten. Ze zijn toch in de minderheid. Bordjes voor Hillary zijn onbestaande. Misschien is het uiteindelijk wel een goed idee om zo de mensen niet tegen elkaar op te laten bieden.
Zonet bekeek ik een plaatselijk gratis krantje. De belangrijkste republikein van deze county heeft één grote reclamepagina maar er zijn 3 volledige pagina's van de tegenpartij om hem onderuit te halen. Het zijn wel geen slinkse beschuldigingen maar feiten over zijn vorig bestuur die vermeld worden. Hier worden de verkiezingen toch wel harder uitgevochten dan bij ons.
Tot hiertoe heb ik nog wel niemand kunnen vragen waarom ze nu geloven dat Trump het beter zal doen, alle mensen die we hier kennen zijn gelukkig voor Hillary.
Vandaag was de zee behoorlijk wild, ik ben niet voorbij de hoge golflijn geraakt maar voor de eerste zandbank gebleven en heb gespeeld als een klein kind. Oostwaarts zwemmen of zelfs stappen lukte amper. De temperatuur van het ondiepe water was nog prima.
Eergisteren was het heel wat rustiger en konden we een school vissen observeren die net onder de golf bleef hangen. Af en toe sprong er eentje de lucht in. Er waren gelukkig geen pelikanen of meeuwen in zicht anders hadden ze een toontje lager moeten springen en zwemmen.
|