Geef je e-mail adres op en klik op onderstaande knop om je in te schrijven voor de mailinglist.
GROENE GUIDO
EKEREN BOUWT AAN DE TOEKOMST : GROEN! WAAKT
17-10-2013
DI 15 OKT - OPTIEKZAAK PEARL AAN HET KRISTUS-KONINGPLEIN IN EKEREN OVERVALLEN - POLITIE PAKT ÃÃN VERDACHTE OP. - 13:47
Bron : 112 Antwerpen
Maandagmiddag rond 12.20 uur pleegden twee jongemannen, gewapend met een mes, een overval in optiekzaak Pearl aan het Kristus-Koningplein. Een 29-jarige verkoopster werd in een achterliggend lokaal gedwongen. De overvallers gingen ervandoor met een geldsom en een iPhone. Ze vluchhten weg richting domein Oude Landen. De politie startte ondmiddelijk een grote zoekactie. De twee verdachten werden gezien op de treinsporen ter hoogte van station Noorderdokken. Eén van de twee verdachten werd daar rond 13.15 uur door een politiepatrouille geklist.
Hij probeerde via het struikgewas te ontkomen. Het gaat om een 17-jarige. Hij wordt vandaag voorgeleid voor de jeugdrechter. De verkoopster was danig overstuur en werd opgevangen door de dienst slachtofferzorg van de politie. De tweede verdachte blijft op de sporen. Dat meldt de Antwerpse lokale politie.
15/10 STANDPUNT ANTWERPEN De Vlaamse regering heeft het licht op groen gezet voor de tweede fase van de heraanleg van de Leien en de aanleg van het Operaplein. Dat was al eens gebeurd, maar blijkbaar was het dossier politiek vastgeklikt aan een tramlijn in Limburg. Pas nu er eensgezindheid bestaat over beide dossiers, kan de zaak in gang worden gezet. Voor gewone mensen zoals u en ik is dat moeilijk te begrijpen, maar zo werkt het nu eenmaal in de politiek.
Het project van de Leien en het Operaplein is van groot belang voor Antwerpen. Over het aspect van de stadsvernieuwing is iedereen het eens. Door het verkeer in het hartje van de stad ondergronds te geleiden onder de Leien, kan met het Operaplein een centrale oase ontstaan die het Centraal Station en de De Keyserlei verbindt met de as van de Meir en de Groenplaats. Die operatie kan alleen maar pure winst opleveren voor het aanzicht van de binnenstad.
Maar op het gebied van de mobiliteit is er meer discussie. Het vorige stadsbestuur zag de heraanleg vooral in het teken van de vertramming van de stad: met de bus of de auto tot aan een parking aan de rand, en dan overstappen op de tram. Zo zou ook het aantal bussen op de Rooseveltplaats kunnen worden verminderd.
Het nieuwe stadsbestuur denkt er anders over. De stad moet ook bereikbaar blijven voor autos. In die visie zou de tunnel onder het Operaplein beter twee rijstroken in elke richting tellen dan één. Maar dan moeten de plannen weer allemaal worden herzien, met jaren vertraging als gevolg. En dat wil schepen van Mobiliteit Koen Kennis (N-VA) niet op zijn geweten hebben.
Het verschil in visie leidt tot halfslachtige projecten. Er komt nu een tramverlenging richting Ekeren, maar die stopt op de Luchtbal, omdat het district Ekeren die tram niet in de kern van zijn district wil, in navolging van het gemeentebestuur van Brasschaat. De residentiële districten en gemeenten vrezen dat de komst van de tram een import van stedelijke problemen veroorzaakt, vandaar.
Ik begrijp dat een politieke aardschok nieuwe keuzes met zich meebrengt. Maar op het gebied van de mobiliteit zie ik op dit moment de globale visie niet meer. Wil Antwerpen, in navolging van vele andere Europese steden, consequent inzetten op het openbaar vervoer, met alle gevolgen van dien? Of blijven we hinken op twee gedachten?
(15/10/2013) Het Antwerps stadsbestuur lijkt meer en meer de adviesbevoegdheid van de districten te negeren. Gemeenteraadslid Joris Giebens (Groen): Op enkele dagen tijd kwamen er maar liefst 3 dossiers naar boven waar de bevoegde districten niet betrokken werden. Vreemd voor een stadsbestuur dat nog geen jaar geleden in haar bestuursakkoord de adviesbevoegdheid van de districten ging uitbreiden en de decentralisatie wou versterken.
Eerste voorbeeld: De tramlijn tot Ekeren komt er niet. Dit op vraag van het district Ekeren, maar aan het feit dat die tram grotendeels door het district Antwerpen zou rijden, wordt totaal voorbijgegaan. Zo krijgt de woonwijk Rozemaai nu ook geen tramverbinding, de tram zou stoppen aan de Havanasite. En het district Antwerpen is hierover gewoon niét geconsulteerd. Men is daar terecht bijzonder verontwaardigd over. Ik zou graag van de Stad horen waarom men dit district niet heeft betrokken.
Marij Preneel, districtsburgemeester van Borgerhout, haalt een tweede frappant voorbeeld aan: Al jaren hameren wij op de schrijnende achterstand in het wegwerken van zwarte punten op gewestwegen. Ik was dan ook blij toen Schepen Kennis ons in de zomer in de pers bijtrad en Minister Crevits vroeg waarop ze eigenlijk nog wachtte. Enkele maanden later blijkt dat de Vlaamse administratie toch in gang is geschoten en dat het nu de stad is die alles vertraagt! Het stadsbestuur wil om onbegrijpelijke redenen alles eerst zelf opnieuw screenen en bijsturen vooraleer het Agentschap Wegen en Verkeer mag starten. Maar de districten zijn daar blijkbaar niet bij nodig. We hebben de bevoegdheden wijkoverleg en publiek domein, dus we mogen het wel gaan uitleggen aan de inwoners van onze stad. Waarom worden we dan niet meer betrokken?
Zelfde verhaal op Linkeroever. Op de middenberm aan het F. Van Eedenplein worden 44 extra parkeerplaatsen voorzien. Ondanks het overduidelijk negatief advies van de commissie openbaar domein. Maar vooral: Hoewel dit overduidelijk een ingreep in de verkeerssituatie van de Beatrijlaan betreft, vroeg het college geen advies aan het district Antwerpen. Dit is nochtans verplicht, aldus Joris Giebens.
Is dit hoe het stadsbestuur de komende jaren de beslissingen wil nemen in Antwerpen?", vragen Joris Giebens en Marij Preneel zich af. Door de districten waar mogelijk te negeren of niet in te lichten, en hen enkel de kastanjes uit het vuur te laten halen wanneer burgers via bewonersvergaderingen op districtsniveau komen klagen? Vragen die Joris Giebens morgen alvast tijdens de raadscommissie aan de bevoegde schepen zal voorleggen.
Een projectontwikkelaar gaat een binnengebied aan de Veltwijcklaan, met een ingang aan restaurant Het District, verkavelen. Dit binnengebied staat bekend als De Rozentuin.
Hoewel het districtsbestuur hierbij niet rechtstreeks betrokken is, is het toch belangrijk dat u goed geïnformeerd wordt over de plannen.
Het district nodigt u daarom uit op een hoorzitting, die zal plaatsvinden in de raadszaal van het districtshuis, Veltwijcklaan 27, op woensdag 16 oktober, om 20 uur. De projectontwikkelaar zal in het bijzijn van het districtsbestuur u dan de nodige informatie geven en uw vragen beantwoorden.
Tram komt niet door Ekeren, ook niet tot aan 'mierenpleintje'
Bron : Nieuwsblad
EKEREN - De Vlaamse Regering heeft vrijdag twee dossiers goed gekeurd, goed voor 40 km nieuwe tramverbindingen in Limburg en Antwerpen. Daarbij werd ook een knoop rond de tramverbinding naar Ekeren doorgehakt. 'We zijn zeer tevreden met de beslissing van de Vlaamse regering. De tram zal tot aan de kazerne op de Luchtbal rijden en niet door Ekeren komen, ook niet tot aan het pleintje met de mieren', stelt districtsvoorzitter Koen Palinckx (N-VA).
Nu de dossiers goedgekeurd zijn kunnen de kandidaat-bouwconsortia hun offerte indienen. De aanleg van de tramverbindingen gaat zowel in Limburg als in Antwerpen gepaard met een herinrichting van de omgeving.
'De tram naar Ekeren zal dus stoppen aan de kazerne van de Luchtbal. In de buurt van het containerpark daar zal een park & ride worden ingericht. Beslissingen waar we zeer tevreden mee zijn. Ze brengen niet alleen een besparing met zich mee, maar ook minder kans op files op de Ekersesteenweg. Een versmalling van deze weg zou tot een verkeersinfarct leiden en met wat voor nut? Die extra kilometer tramlijn zou niet veel zoden aan de dijk brengen', stelt districtsvoorzitter Koen Palinckx (N-VA) nog.
In het verkiezingsprogramma van N-VA Ekeren vinden we terug dat de partij samen met De Lijn en het district Antwerpen werk wilde maken van een mooie en veilige tramterminus met een keerlus ter hoogte van het 'mierenpleintje'.
'De Vlaamse Regering is teruggekomen op de beslissing om de tram te laten keren aan het mierenpleintje en dat vinden we goed. We kantten ons immers toen reeds tegen een versmalling van de Ekersesteenweg', aldus nog Koen Palinckx.
DO 10 OKT - INBRAAK BIJ DROOGKUISBEDRIJF AAN DE LEUGENBERG IN EKEREN - 15:27
Bron; 112 Antwerpen
Ingezonden door: Louis van Looy
Vannacht, om 2.28 uur, kwam de melding binnen dat er was ingebroken bij Gomoli, een droogkuisbedrijf aan de Leugenberg 140. Toen de politie ter plaatse kwam waren de daders al vertrokken. Er was wel degelijk ingebroken, een nooddeur en een schuifraam stonden open. Enkele burelen waren doorzocht. In een lokaal op de 1ste verdieping werd een geldkoffer opengebroken, een tweede koffer werd beschadigd. Een exacte inventaris van wat er werd gestolen zal later aan de politie worden bezorgd. De daders blijven op te zoeken.
12/10 EKEREN (2180) Na vier jaar renovatiewerken is vandaag het nieuwe Ekerse jeugdcentrum officieel geopend.
In 2009 werd de achterbouw al aangepakt en in een tweede fase werd het hoofdgebouw gerenoveerd en het binnenplein heraangelegd. In het vernieuwde jeugdcentrum is er plaats gemaakt voor allerlei activiteiten : er werden repetitielokalen gebouwd, er is een studieruimte, een speelzolder, een hang-out voor jongeren en nog veel meer.
Districtsschepen voor jeugd, Marc Elseviers, benadrukte tijdens het officiële gedeelte al deze mogelijkheden nogmaals en hoopte dat het echt een jeugdcentrum van, voor en door jongeren zou worden. Antwerps schepen voor jeugd Nabilla Ait Daoud zei dat ze nog vele gelijkaardige centra zou willen openen "zodat alle kinderen en jeugd voldoende ruimte hebben om jong en verantwoord onbezonnen te zijn."
Het jeugdcentrum kreeg tevens een nieuwe naam : 't Velt. Ekerse jongeren mochten zelf een naam bedenken voor hun centrum. Uit alle voorstellen selecteerde een jury er vijf, waarna iedereen via Facebook op hun favoriet kon stemmen. 't Velt kwam eruit als meest gegeerde naam. Die naam werd voorgesteld door Kirsten Van Uffelen, die hiervoor ook even in de bloemetjes werd gezet.
Foto: Schepen Nabilla Ait Daoud, districtsschepen Marc Elseviers en naambedenker Kirsten Van Uffelen.
Hieronder vindt u omleidingsberichten over uw lijn(en).
Lijn 730: Brasschaat - Ekeren - Antwerpen
wegens
wegen- of andere werken langs het traject.
Vanaf 10/10/2013 tot
14/10/2013
Plaats en reden voor de omleiding: Ekeren: werken in de Jos
Craeybeckxlaan Van 10 oktober 2013 tot en met 14 oktober
2013 Niet-bediende haltes: Ekeren - Geestenspoor en Station (richting
Antwerpen) Alternatieven: tijdelijke halte in Geestenspoor en de halte
'Ekeren - Station' (richting Brasschaat).
Lijn 720: Putte - Kapellen - Hoevenen -
Antwerpen
markt, festival, braderie, koers, ....
Vanaf
12/10/2013 tot 20/10/2013
Plaats en reden voor de omleiding: Kapellen:
Putsekermis Van 12 oktober 2013 tot en met 20 oktober 2013 Niet-bediende
haltes: Kapellen - Stabroeksteenweg, Lepelstraat en Stabroek -
Moretuslei Alternatieven: tijdelijke haltes in de Plantinlaan ter hoogte van
Hoogeind, in de Veldstraat ter hoogte van Driehoek en in de
Kasteeldreef.
Plaats en reden voor de
omleiding: Kapellen: wielerwedstrijd 'Nationale sluitingsprijs' Op 15
oktober 2013 tussen 12 uur en 17 uur Niet-bediende haltes richting Zandvliet:
Stabroek - Rode Hoevelaan, Molenber, Sigarenstraat, Dorp, Van De Poel,
Mispelaarlaan, Fabriek, Oud Broek, Berendrecht - Opstal, Viswater, Solftplaats,
Prelaatstraat, Steenweg op Stabroek, Zandweg en Kapelstraat Alternatieven:
tijdelijke haltes in de Steenhovenstraat ter hoogte van de rotonde en de haltes
gelegen op het omleidingstraject op aanvraag.
Met de nieuwe campagne Je snelheid vergeten ze niet snel wil het BIVV overdreven snelheid minder sociaal aanvaard maken.
Het Belgisch Instituut voor de Verkeersveiligheid (BIVV) heeft zijn nieuwe Go For Zero-campagne gelanceerd om autobestuurders die te snel rijden persoonlijk aan te spreken. De affiche met het beeld van een doodskruisje langs de weg, wijst de bestuurders erop dat bij ongevallen door overdreven of onaangepaste snelheid ook onrechtstreekse slachtoffers achterblijven, zoals familieleden en vrienden.
In 2012 waren er 44.193 letselongevallen in België, meldt het BIVV. Onderzoek toont aan dat overdreven of onaangepaste snelheid een rol speelt in één op de drie letselongevallen. Dit betekent dat er jaarlijks meer dan 14.500 ongevallen worden veroorzaakt door een bestuurder met haast.
Daarnaast blijkt uit metingen door het instituut in 2003, 2006, 2009 en 2012 dat de Belg te snel rijden niet veroordeelt. Voor de stelling snel rijden is voor mij sociaal onaanvaardbaar geldt dat we in 2012 op het laagste punt staan sinds de metingen: slechts 56 procent van de bestuurders gaat akkoord met de stelling.
Bij de metingen valt op dat naarmate de bestuurder ouder wordt, hij of zij meer instemt met de stellingen over overdreven of onaangepaste snelheid. Zo gaan 18-29-jarigen (35 procent) significant minder vaak akkoord met de stelling dat snel rijden sociaal onaanvaardbaar is, dan bestuurders ouder dan 63 jaar (71 procent).
De affichecampagne langs de autosnelwegen loopt van 30 september tot 27 oktober.
06:56 ANTWERPEN STAD Tot drie keer toe heeft Vlaams minister-president Kris Peeters het herhaald deze zomer: "In september zit ik samen met de bevoegde Europese commissaris. Dan zal er meer duidelijkheid zijn over Oosterweel." Een belofte die hij niet kon waarmaken.
De maand september zit er vandaag op. En gisteren kreeg uw krant de bevestiging van Europees commissaris voor de Interne Markt Michel Barnier dat er "nog geen ontmoeting is geweest. Een datum voor een gesprek kunnen we ook nog niet meedelen op dit moment."
Vreemd, want op 1 augustus leek Kris Peeters (foto) nog heel zeker: "Er zijn al een aantal technische vergaderingen met experts geweest en in september zijn er nog een aantal vergaderingen. Dan zit ik ook zelf samen met de commissaris." Begin en half september heeft hij nog eens hetzelfde herhaald.
De ontmoeting tussen Barnier en Peeters moet er komen omdat er wellicht een aanpassing van de aanbesteding voor het Oosterweel-project nodig is. Waarom? Bouwconsortium Noriant mag normaal de bouw uitvoeren. Maar zij kwamen wel als beste uit de bus voor de bouw van een viaduct, terwijl het - na het referendum in 2009 - om een tunnel gaat. De originele bouwopdracht is dus gewijzigd. En wie een viaduct moet bouwen, is niet per se de beste kandidaat om een tunnel te graven.
Op donderdag 3 oktober 2013 worden in Antwerpen en omgeving tussen 11.45 en 13.15 uur de elektronische alarmsirenes, opgesteld in risicozones rond nucleaire en Seveso-bedrijven, getest. De elektronische sirenes die door Binnenlandse Zaken worden opgesteld in welbepaalde risicozones rond nucleaire centra en Seveso-bedrijven worden dagelijks op hun gebruiksklaarheid getest. Dat gebeurt door middel van stille testen. Ze zijn niet hoorbaar voor de bevolking. Elke eerste donderdag van de eerste maand van ieder trimester worden er ook luide testen uitgevoerd, die meer vertellen over de hoorbaarheid van de signalen. In 2013 zijn er nog luide testen voorzien op 3 oktober.
Op het ogenblik van de test zal de sirene een NBC alarmsignaal (nucleair, biologisch, chemisch) geven. Dit is een gemoduleerde huiltoon die na een korte onderbreking herhaald wordt. Na dit signaal melden de luidsprekers van de sirene de gesproken boodschap 'Proefsignaal'. Bewoners hoeven dus niet ongerust te zijn als ze donderdag 3 oktober 2013 deze alarmsignalen horen. Wie vragen over de testen heeft, kan van 30 september tot en met 4 oktober 2013, tussen 9 en 16 uur, terecht op het gratis nummer 0800 94 113. Eventuele vragen of reacties naar aanleiding van de sireneproeven kunnen ook bezorgd worden aan alerte@ibz.fgov.be. Doven en slechthorenden kunnen zich inschrijven om een sms te ontvangen via www.telecontact.be. Bijkomende informatie over het alarmeringsnet van Binnenlandse Zaken kan u vinden op de site http://crisiscentrum.be.
De districtsraad van
30 september is in een zeer positieve
sfeer verlopen. Er stonden enkele voorname punten op de agenda.
Adviesraden en inspraak - Vernieuwd werkkader
inspraak en adviesraden cultuur, sport, jeugd en senioren. Advies Goedkeuring
Er diende advies te
worden uitgebracht omtrent de nieuwe werking van de adviesraden. Alle partijen, zowel oppositie als meerderheid, alsook de diverse
adviesraden hadden tot de ochtend van 30 september de mogelijkheid om hun
adviezen binnen te brengen. Hieruit werd
door het college, met de begeleiding van onze districtssecretaris, een synthese
gemaakt, waaruit een voorstel tot advies werd opgesteld. Dit voorstel werd gisterenavond voorgelegd.
Het advies was vooral
gericht op de nieuwe overkoepelende structuur op stedelijk niveau. De opmerkingen van de verschillende partners
die betrekking hadden op de aanpassingen voor de lokale adviesraden werden niet
in detail opgenomen. Het advies stelde
voor om deze op plaatselijk niveau, binnen de organisatie en statuten van de
lokale adviesraden op te nemen.
Het enige voorbehoud
dat Groen had, was dat sommige van de (gedetailleerde) voorstellen wel degelijk
betrekking hadden op het stedelijk niveau en dus niet als zodanig zijn
meegenomen.
bvb. de leeftijdsnorm
van de seniorenraad die recentelijk werd omgevormd naar de 55+ raad is op
stedelijk niveau 60 jaar. Wij hadden dit
graag aangepast gezien naar 55 jaar.
Toch werd het
voorliggende advies, gezien de positieve benadering vanuit de meerderheid tot
de behandeling van dit punt, door ons
goedgekeurd.
Interpellatie van
raadslid Ilse De Schutter: Verkeersveiligheid
Er werd door Groen een
analyse gemaakt omtrent de verkeersveiligheid in ons district en de rol van het
district bij de opmaak van de verkeersveiligheidsplannen en de analyse er
van. Vooral de interactie tussen de
verkeerspolitie en het districtsbestuur werd bevraagd.
We ontvingen een
omstandig antwoord ook al is deze materie hoofdzakelijk de bevoegdheid van de
Burgemeester op stedelijk niveau. Gezien
de notulen van de districtsraad niet langer de inhoud van de vragen en
antwoorden weergeeft, vroegen wij het gegeven antwoord op papier te kunnen
krijgen waar de districtsvoorzitter positief op antwoordde.
Voorstel tot advies van raadslid Ilse De
Schutter: Masterplan publiek domein Rozemaai Principe opmaak
Wij brachten de vraag
naar voor om het negatief advies van het districtscollege betreffende het
masterplan Rozemaai, terug voor te leggen op de districtsraad en om te vormen
tot een positief advies. Groen vond dat
het masterplan voor de wijk ook positief zou zijn voor de bevolking van Ekeren,
vooral op het gebied van mobiliteit en wateroverlast. Alhoewel dit niet direct
tot de bevoegdheden van de districtsraad behoort, werd ons voorstel positief
benaderd. De door Groen voorgelegde
tekst werd aangepast met een aantal bezorgdheden van de meerderheid. Het eerder uitgebrachte negatief advies
omtrent het masterplan Rozemaai werd een gunstig advies met enkele voorwaarden waarin
de bezorgdheden van de meerderheid tot uitdrukking brengen.
Mondelinge vraag Verkaveling Rozentuin
Deze vraag door onze
fractie werd omgezet in een schriftelijke vraag gezien de hoogdringenheid
volgens het college niet kon ingeroepen worden.
Besluit
Waar in mei 2013
kleine amendementen bvb. betreffende de busverbindingen niet werden opgenomen
en lachend werden afgedaan als onbelangrijk, werd deze districtsraad duidelijk
positiever omgegaan met de voorstellen en adviezen van Groen. Wij hopen dat
deze werkwijze en aandacht voor de
inhoud i.p.v. de partij dewelke het voorstel indient, verder kan uitgebouwd
worden zodat een positieve benadering
tussen meerderheid en oppositie de Ekerse bevolking enkel ten goede kan
komen.
EKEREN - Het Vlaams Gewest start vandaag met de heraanleg van de stoep op de hoek van de Dorpstraat en het Groot Hagelkruis. Het voetpad ligt er momenteel niet goed bij voor minder mobiele voetgangers. De werken zullen vermoedelijk zes dagen in beslag nemen.
De A102 en een heringerichte R11 vormen samen een nieuwe verbinding tussen het knooppunt E19/A12 in Ekeren en de E19 in Wilrijk.
De nieuw aan te leggen A102 tussen Ekeren en het rondpunt in Wommelgem zal de Antwerpse haven verbinden met de E313/E34 en met de R11, die volledig wordt heringericht. De herinrichting betekent een uitdaging, want ze moet de twee doelstellingen van de R11 in het Masterplan 2020 op een ruimtelijk verantwoorde manier combineren: sluipverkeer aanpakkenen de Antwerpse ring ontlasten.
In de milieueffectenrapportage voor de R11bis zullen een aantal alternatieven onderzocht worden. Van de formele inspraakronde bij de terinzaggelegging van het dossier zal afhangen over welke en hoeveel alternatieven het gaat.
In het kader van de plannen voor de A102 en de R11bis onderzoekt het Agentschap Wegen en Verkeer ook of een verbinding tussen de R11 en de N10 (Boechout) wenselijk is.
Waarom?
De A102 en de vernieuwde R11 pakken het sluipverkeer in de Antwerpse zuidoostrand aan en lossen een aantal structurele files op. Ze ontlasten de E313/E34 tussen Wommelgem en Antwerpen, het knooppunt Antwerpen-Oost en de Antwerpse ring.
Wanneer?
Sinds augustus 2013 loopt de plan-MER-procedure. In september 2013 stelde het Agentschap Wegen en Verkeer de plannen voor de A102 en de R11bis aan het grote publiek voor op een reizende infomarkt in Mortsel, Merksem en Wijnegem. In het najaar van 2013 zal de kennisgevingsnota van het dossier gedurende een maand ter inzage liggen in alle betrokken steden en gemeenten. Alle geïnteresseerde burgers kunnen ze dan inkijken, aangeven wat er volgens hen extra onderzocht moet worden én op welke manier. Ze kunnen ook suggesties doen voor nog te onderzoeken alternatieven. In 2014 zal het eigenlijke milieueffectenonderzoek opstarten dat zal leiden tot het plan-MER-rapport.
Plannen voorgesteld op infomarkt
Ruim 2300 mensen bezochten in september 2013 de reizende infomarkt over de mogelijke aanleg van de A102 en de R11bis. Die was te zien in Mortsel, Merksem en Wijnegem en kaderde in de plan-MER-studie (milieueffectenrapportage) voor die twee nieuwe gewestwegen.
In het najaar van 2013 kan de bevolking haar mening laten horen over de plannen. Dan wordt in alle betrokken steden en gemeenten de kennisgevingsnota voor de A102 en de R11bis ter inzage gelegd. Gedurende één maand kunnen alle geïnteresseerde burgers ze inkijken, aangeven wat er volgens hen extra onderzocht moet worden én op welke manier. Ze kunnen ook suggesties doen voor nog te onderzoeken alternatieven.
De kennisgevingsnota zal ook beschikbaar zijn op deze website en op www.mervlaanderen.be.
Op basis van de resultaten van de kennisgevingsnota en de terinzagelegging zal de dienst MER van de Vlaamse overheid richtlijnen opstellen voor de plan-MER-studie. Daarna kan het eigenlijke milieueffectenonderzoek opstarten, wat zal leiden tot het plan-MER-rapport.
11:56 EKEREN (2180) Bij een brand in de Bosstraat in Ekeren heeft een woning maandagmorgen heel wat schade opgelopen. Niemand raakte gewond.
Bij dakwerken aan een huis ontstond er brand. De bewoonster probeerde het vuur te blussen met emmers water en verwittigde de brandweer. Ze kon echter niet voorkomen dat de brand oversloeg op het dak van een aanpalende woning. Het plat dak raakte vernield.
De zestigjarige bewoonster, een hartpatiënte, werd preventief naar het ziekenhuis overgebracht.
EKEREN - Een 22-jarige jongeman uit Ekeren reed zaterdagochtend met zijn wagen tegen een geparkeerde Jaguar. Het ongeval deed zich voor aan het marktplein. De man werd lichtgewond en moest naar het ziekenhuis.
Ekeren - Een 22-jarige automobilist uit Ekeren reed zaterdag 21 september omstreeks 6.05 uur met zijn Ford Fiesta tegen een geparkeerde Jaguar. Het ongeval deed zich voor aan de Markt. De bestuurder kwam van de Kloosterstraat en wilde richting Steenstraat rijden. Het slachtoffer raakte lichtgewond. Hij werd voor verzorging overgebracht naar het Jan Palfijnziekenhuis. Dat meldt de Antwerpse lokale politie.
Het definitieve ontwerp van het kruispunt Driehoekstraat - Geestenspoor
De heraanleg van het kruispunt Geestenspoor Driehoekstraat zal de verkeerssituatie overzichtelijker maken. Door de ingreep worden ook extra parkeerplaatsen gecreëerd.
Laatste nieuws (28 augustus 2013)
Het definitieve plan werd in het voorjaar van 2013 goedgekeurd door het districtscollege. Nu is het nog wachten op het afleveren van de bouwvergunning.
Wanneer starten de werken?
Momenteel is het wachten op de bouwvergunning. De werken zullen vermoedelijk in het voorjaar van 2014 starten.
Hoe zal de straat eruit zien?
Op het kruispunt Geestenspoor - Driehoekstraat stonden vroeger op de rijweg twee rijstroken afgetekend. Daardoor dachten bestuurders dat in het Geestenspoor tweerichtingsverkeer geldt, wat niet het geval is.
Om dit te verduidelijken werd een tijdelijke ingreep ingevoerd, in afwachting van een definitieve heraanleg. Hierbij werd de strook naast het middeneiland afgesloten. Enkel de smalle strook naast het eilandje blijft toegankelijk. De toegang tot de parking blijft makkelijk bereikbaar. Het verkeer dat de parking verlaat, moet verplicht linksaf slaan.
Doordat het eerste deel van het Geestenspoor na de heraanleg een eenrichtingsstraat wordt, ontstaat er ruimte voor drie extra parkeerplaatsen in het Geestenspoor en één in de Driehoekstraat. Door in het Geestenspoor de stoep en groenzone te verleggen, komen ook hier vijf parkeerplaatsen bij, wat het totaal op negen extra parkeerplaatsen brengt.
Meer info
Heeft u nog vragen? Onderaan deze pagina kan u het ontwerpplan en het collegebesluit downloaden.