Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

Na een vrij zwaar hartinfarct ben ik begonnen met lopen: van een start to run naar 10 km, naar een halve marathon en zo naar een marathon. Ik neem deel aan veel joggings en doe ook in de week de nodige kilometertjes. Natuurlijk loop ik deze niet alleen maar met verschillende andere joggers.

Foto
Foto
Foto
Foto
Het loopverhaal van Danny

12-09-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.September brengt volop zomer...
Hoe moet je dat nu verwoorden bij de ingave van het weekprogramma 'Het kunnen hitte-loopjes' zijn (bij meer dan 30 graden) maar je gebruikt ook termen zoals 'wintertourkes' en 'vergeet je lampjes niet'. Toch zullen we met beide factoren moeten rekening houden deze week

Programma's

Bareldonk

Deze week is het de laatste week dat ik de 'lead' (lees op 'weg zetten') neem op de loopavonden van de Bareldonk. Vanaf volgende week gaat de 'nieuwe werking' van start. Het programma van de loopavonden kan je vinden op http://bareldonklopers.blogspot.be/
Ook nog meegeven (en zeker om misverstanden te voorkomen) dat inschrijvingen voor wedstrijden voor Bareldonk gebeuren via mensen Bareldonk en voor de Veldmeersrunnes via mensen van de Veldmeers.

Veldmeers

Deze week staat het programma in het teken van de sportclub. Onder het thema 'breng een vriendje mee' kunnen mensen kennis maken met onze loopgroep. Op zowel dinsdag als donderdag zijn er ook initiatielessen voor 'start to run''.

Het programma dat ik meegeef is afhankelijk van de warmte (voor dinsdag wordt 30+ voorspeld  voor donderdag meer normale temperaturen). En ook meegeven voor diegene die de weg op gaan: breng jullie 'lampjes' mee.

dinsdag: Bij zeer warm weer: omlopen op Finse Piste (met per ronde een drankstop) of omlopen Prullenbos
donderdag: Omlopen Peperstraatje.

12-09-2016 om 10:18 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
11-09-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Druk maar leuk loopweekend
Flanders Fields Aflossingsmarathon

Vandaag waren we met een groep van de Veldmeersrunners ingeschreven voor de Flanders Fields Aflossingsmarathon. Er zat een ganse organisatie achter de schermen om de lopers op de juiste plaats te krijgen. Van als we vertrokken in Kalken op het zeer ochtendlijk uur (6u30) tot we in Ieper waren werden de volgende vragen constant herhaald: 'Hoe laat heb jij je bus' - 'Waar moet je zijn' -'Hoe laat bus terug'. Eens in Ieper aangekomen hoorden we bij andere ploegen dezelfde vragen. Hilarisch soms. Reeds om acht uur ging Chris als eerste de bus op.


Om 10:00 werd het startschot gegeven. Isabel en ik bevonden ons toen nog in Ieper. Net toen ik op mijn plaats afgezet werd kreeg ik de eerste telefoon van Chris met de mededeling Saskia is vertrokken en ik had 1u02 op de 12 km. Dan wachten op het volgende smsje  Saskia met de mededeling dat haar afstand 6,6 was en dat ze dat in 38'40 gedaan had en ook de mededeling dat Ruth haar voorbij gesnoerd was (die liep er de individuele marathon en moet onder de 3u50' zijn geëindigd). Ook kwamen er toen van verschillende lopers meldingen dat het warm was/werd om te lopen. Na exact 50' stond Brigitte bij mij. Na 28 km hadden we 2u30 op de klok staan. Toen kon ikzelf (de schildpad van de ploeg op pad gaan). De warmte hinderde mij toch. En had ook een zeer nare ervaring bij de wissel toen er eerst onder en dan boven een brug moest gelopen worden wilde het 'koppeken' niet echt meer. Ik was volledig gedesoriënteerd en moest een tiental seconden 'halt' houden om weer te beseffen hoe en wat. Was er echt niet goed van. Kort daarop kon ik wisselen met Isabel die haar naam van 'Speedy' alle eer aan deed en richting Ieper snelde (geen exacte tijd hier omdat uurwerk niet afgeduwd was). Kort voor de aankomst sloten de andere teamleden aan zodat we in groep naar de finish liepen die we bereikten na 3u55 '.  Iedereen tevreden over de  tocht van Nieuwpoort naar Ieper langs 'Flanders Fields'


Zaterdag; Jogging Uitbergen

Hier waren het vooral Bareldonklopers die aanwezig waren. Bij de snoepjesloop waren de kids van Tom en Eveline aanwezig. Daarna was het de beurt aan de 5 km lopers en als laatsten gingen de 10 km op pad. Op beide afstanden dezelfde 'geluiden': warm en snel.


Vrijdag: tombolarun Laarne

Op vrijdagavond werd in zomerse omstandigheden de tombolarun afgewerkt aan de Veldmeers in Laarne. Reeds voor het tweede jaar werden de rekkertjes vervangen door klevertjes. Ikzelf assisteerde wat bij de (zeer talrijke) jeugdlopertjes. Dit is ook een jogging die zeker het etiket 'recreatief' mag meekrijgen. Dit initiatief is sterk gegroeid de laatste jaren en dan ook niks dan tevreden gezichten bij de mensen van de Sportdienst. Nadien werd en nog van gedachten gewisseld met de Schepen van Sport  Gerda Van Hulle over het opzet van het project 'Veldmeersrunners' en hoe we in de toekomst ook nog een optimale samenwerking met sportdienst kunnen hebben. Ook werd een visje uitgegooid door Gerda over een 'Kasteeljogging'....

11-09-2016 om 20:33 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
09-09-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Genieten van de nazomer...
Deze week konden in beide loopgroepen volop de zomeromlopen gedaan. De omlopen liggen er beter bij dan in juli en september. Aan de veldmeers werden de Kalkense Meersen aangedaan en op donderdag nog eens Prullenbos. Aan de Bareldonk was het maandag langs Muizenstraatje en de omgeving van het Donkmeer. Woensdag werden de Bloso-omlopen aangedaan. Maar... het wordt heel duidelijk ...de dagen 'kortern en de langere afstanden (zelfs van 10 km) beginnen het moeilijk te krijgen om bij 'lichten' binnen te zijn.
Dus Tip van de week: Begin maar al de 'lichtjes' te kopenn want veiligheid primeert en daar is zichtbaarheid heel duidelijk in.

Wat helaas ook opvalt is dat de maanden september en maart de maanden zijn waar het meest gevallen wordt (verandering van 'lichtintensiteit'). Deze week was het ook enkele keren zover. Dus extra opletten de volgende weken!

Zoals al enkele keren meegegeven (reden ook al aangebracht) is er voor de Velmeersrunners een tijdje geen zondagsloopje (op 9 oktober gaan deze opnieuw van start). Voor de zondagsloopjes van de Bareldonklopers verwijs ik naar de nieuwe site die voor Bareldonklopers zal gebruikt worden : http://bareldonklopers.blogspot.be/ 

Voor de Velmeersrunners zeker niet vergeten dat er volgende issues aankomen:

Vrijdag: tombolarun
Volgende week : Breng een vriendje mee en ook de initiatielessen aangaande 'star to run'

Op dinsdag werd op de Velmeers ook meer toelichitng gegven omtrent de op te richten 'Feitelijke vereniging'. Een verslag hiervan is naar alle huidige leden van de Veldmeersrunners gestuurd. Indien e deze mail niet gehad hebt gelieven mij dit dan door te geven zodt ik jullie volgende keer kan meennemen in de mailinglist. 

09-09-2016 om 13:12 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
07-09-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Flanders Fields
Zondag staat tussen Nieuwpoort en Ieper de Flanders Fields marathon geprogrammeerd. Voor de eerste maal kon deze ook in vorm van estafette gelopen worden. Vanuit de Veldmeers staan we met een team aan de start van deze toch wel unieke wedstrijd. Die nog specialer is door de herdenking van het 'slagveld' van 100 jaar geleden. Elk team krijgt dan ook een naam van een 'afstandsloper' die gesneuveld is in de omgeving langs waar er gelopen wordt. Het is dan ook mooi dat we onze gemeente kunnen vertegenwoordigen op dit evenement.

De eerste 12 km wordt afgelegd door Chris De Vuyst, daarna neemt Saskia Vermeulen over voor 6 km die de fakkel dan weer doorgeeft aan Brigitte Roels. Ikzelf doe vijf kilometer en Isabelle Van Nieuwenhuyze doet de laatste 9 km en loopt via de Meense Poort Ieper binnen.

Dit is het parcours met de aflossingspunten...


Met deze groep staan we zondag aan de start.


Vergeet niet dat er vrijdag de tombolarun is in Laarne. Iedereen wordt hier op uitgenodigd en is echt voor iedereen haalbaar. Voor de Veldmeersunners is er dan ook geen zondagsloopje. De week daarop Kalken Kermis en de week daarop zijn diegenen die het zondagsloopje meedoen vanuit groep Veldmeers (en die enkel daar aangesloten zijn) in Buggenhout aan de slag. Er is  dan ook afgesproken om het zondagsloopje pas te laten herstarten (en ook vanuit Veldmeers nieuw leven in te blazen) in oktober. Let wel dit geldt enkel voor Veldmeers.

07-09-2016 om 23:03 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
05-09-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.September heeft ook heel wat in petto
De eerste dagen van september gaven mooi nazomerweer. Dat konden we ook ondervinden op een jogging in Evergem. Bij een aangenaam loopweertje werd er 7 km afgewerkt. Ook op andere joggings in Gent en St-Niklaas waren er mensen aanwezig van onze loopgroep.


Wat hebben we zondag geleerd ...? 'Geloof nooit de buienradar'. Vanaf half tien voorspelde men droog maar de zondagslopers hebben een drietal serieuze buien over hen gekregen.



Loopprogramma's

Deze week en volgende week plaats ik nog de loopprogramma's voor beide loopgroepen vanaf de week van 19 september zullen de loopprogramma's van Bareldonk op aparte site komen (die nog zal worden gecommuniceerd). De Veldmeersrunners zullen het programma hier wel blijven terug vinden. Deze week gaan we nog genieten van een 'nazomerjte' dus de parcoursen

Bareldonklopers

Maandag: Omlopen Muizenstraatje ( 5 km (Nieuw Donk) 6,5 km (Mosselken), 10 km (Piste Overmere)
Woensdag: Bloso - omlopen

Veldmeersrunners

Dinsdag: Omlopen Peperstraat (er nog van genieten voor het 'donker' is)
Donderdag: Prullenbos (en langere afstand neemt er dan Kasteel en Zevensterrestraat bij)

Joggings in het weekend

In het weekend is er:

Vrijdag: tombolarun Veldmeers (begin 19:00) en echt voor iedereen toegankelijk. Dus allen daarheen
Zaterdag: jogging Uitbergen (16:00 5 km en 16:30 10 km)
Zondag: Team van Veldmeers doet mee aan de aflossingsmarathon van Flanders Fields (meer info hieromtrent in de loop van de week)


05-09-2016 om 13:15 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
04-09-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.gezondheid dwingt mij te reorganiseren
Hierbij wil ik een woordje uitleg geven ivm 'coachen' en 'begeleiden' van loopgroepen. De eerste helft van het jaar was zeer druk. Het accent lag hem vooral op de Bareldonk (logisch daar er in die groep een 'start to run' was en nadien de integratie van de 'nieuwelingen' moest gebeuren. Aangezien het aantal leden elk jaar spectaculair stijgt heb ik meerdere malen ondervonden dat dit voor mijn gezondheid te belastend wordt. Hier bovenop komen nog af en toe irritaties omdat niet alles ingevuld wordt zoals ik mijn visie heb (aard van het beestje).

Bij mijn laatste bezoek aan de neurologe was die kort maar duidelijk in haar commentaar: 'Niet goed bezig! Dringend jezelf en activiteiten reorganiseren!' Daar ben ik het 'nu' met haar ten volle mee eens.


Bareldonklopers
Bij de Bareldonklopers zou ik dus stellen dat ik besloten heb de loopbegeleiding te stoppen. Dit zal in twee fases gebeuren. Nog tot midden september zal ik de organisatie/begeleiding van de loopavonden op mij nemen. Nadien zal er een nieuwe structuur 'starten' (communicatie volgt hier nog vanuit de Bareldonklopers). Achter de schermen zal ik nog tot het einde van het jaar mijn feedback/input geven en er nadien stop ik er dan definitief.

Ik ben dan negen jaar in Berlare bezig geweest (dit heb ik met hart en ziel gedaan), en ik denk dat ik hier toch iets heb neergezet waarop men kan verder bouwen.
Begeleiden van negen 'start to runs' (met uitstekende resultaten), oprichten loopgroepen (eerst ism sportdienst en nadien als 'feitelijke vereniging') met als hoofddoel dat iedereen na een 'start to run' op een laagdrempelige manier kan instappen en waar elk 'zijn ding' kan doen en mijn hulp aan de 'bloso'-omlopen.
Dus basis is er zeker !

In de resterende maanden zal ik in de mate van het mogelijke nog aanwezig zijn op de loopavonden.
Gedurende deze periode kan ook de structuur verder 'op poten' gezet en verfijnd worden zodat iedereen op een 'sociale' manier (zoals ik beschreven heb in het boek 'Hartloper') de jogsport kan beleven.


Veldmeersrunners
In die maanden moet ik wel rekening houden dat op de Veldmeers vanaf oktober 'start to run' begint die veel van mijn aandacht zal opeisen.

Ook willen we vanaf januari opstarten met een feitelijke vereniging waar ook een structuur kan/moet worden opgezet zodat er een verdeling is van taken (zowel sportieve als administratieve).

Voor dit laatste zal er nog een toelichtingsmoment zijn van de Sportdienst en mezelf met de Veldmeersrunners (exacte datum zal nog meegedeeld worden).

Tenslotte wil ik ook nog meedelen dat vanaf oktober alle zondagsloopjes vertrekken aan Kalken Kerk.
Dit omdat er ook starters zullen zijn die hun 'oefeningen' op zondag willen doen en dit ook om de integratie van de 'starters' binnen de groep van de Veldmeers vlotter te laten verlopen. Op de Bareldonk kan men wisselen van locaties en bv. twee wekelijks wisselend een gezamenlijke loop doen. Wel duidelijke afspraken maken wie/wanneer (zeker naar verzekering toe).


Woordje van de Sportdienst Laarne
De oprichting van de feitelijke vereniging 'Veldmeersrunners' genaamd is in overleg gebeurd met de Sportdienst (en wordt ook gesteund). De Sportdienst heeft immers als doel sportverenigingen te helpen oprichten, doch zelf geen reguliere sportclubwerking in handen te nemen. Het 'start to run'-gebeuren zal na de oprichting van deze feitelijke vereniging 'onder de hoede' van de Sportdienst blijven en dit in verdere samenwerking met Danny.

04-09-2016 om 16:26 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
02-09-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mooi loopweertje...
Het einde van de zomer gunt ons echt mooie loopmomenten. De omlopen  liggen er eindelijk perfect bij (op soms nog eens een enkele modderplek na) en het wordt zelfs zanderig.  Aan de Bareldonk werd maandag Nieuw Donk aangedaan en op woensdag de Bloso-omlopen. Naast de kortere afstanden werd er ook door twee groepen (ongeveer 25 lopers) de afstand van 15 km gedaan. In één van de groepen waren er enkele 'starters van maart' die geflankeerd werden door de 'afgestudeerden van 2015' die dus ook de volle 15 liepen. Proficiat daarvoor en niet enkel voor de starters die deze afstand liepen maar ook voor diegenen die in maart begonnen aan de 'start to run'-reeks en nu nog steeds aan het lopen zijn en zich 'volwaardig jogger' mogen noemen. Het zoveelste bewijs dat vanuit een 'start to run' en nadien met regelmaat en rustige opbouw veel kan bereikt worden. En dit is het geene dat ik in de loopgroepen wil meegeven. En in oktober beginnen we opnieuw met een reeks in Laarne.

Op de Veldmeers was er dinsdag de omlopen Peperstraat en donderdag werd het unieke training (met omlopen langs Prullenbos) want...enkel vrouwen aanwezig op de training. Ja, als coach kan ik het slechter getroffen hebben...

Vergeet ook niet aanwezig te zijn op de tombola-run aan de Veldmeers op vrijdag 9/9. Indien er mensen zijn die een handje willen toesteken gelieve een seitnje te geven dan stuur ik het door naar Corien.

Het programma van jogging in Evergem en zondagsloopje vind je in het vorige artikel.







02-09-2016 om 15:34 geschreven door danny  


>> Reageer (1)
29-08-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De schoovakantie loopt op zijn einde...
We naderen met rasse schreden 1september. En de zomer die midden augustus begonnen is neemt een dagje vrijaf maar zou volop terug keren. We beginnen ook te merken dat het 's avonds vlugger donker wordt...dus nog zoveel mogelijk profiteren van de zomer omlopen (waar 's winters geen verlichting is).

Eerst een terugblik op het weekend waar heel veel joggings waren (zelfs een overaanbod).

Vrijdag was er een loop op Zele-Heikant. De temperaturen vielen al bij al nog heel goed mee. Anja en haar zoon en ikzelf deden de korte afstand. Carlo deed de 10 km. Anja en zoon waren ook aanwezig in Erwetegem (ze liepen trouwens ook nog in Wetteren op zondag) Nic was daar ook aanwezig. Men kreeg daar een pittig parcours voorgeschoteld.



In Destelbergen waren de Veldmeersrunners dan actief op zondag. Dank aan sponser lekdetect.be voor de tussenkomst bij de nummers...en ook proficiat met zijn flinke tijd op de 5 km...


Ook Veerle was aanwezig in Destelbergen net als collega Claudine (die 'Hartloper' gebruikte als motivator voor het lopen)




Ook in Wetteren waren er lopers van beide groepen aanwezig..


Programma deze week:

Bareldonklopers:

maandag: regenval en wat nat dus omlopen naar Nieuw Donk (eerste hekken 4,8 km - tweede hekken 6 km en per omloop Nieuw Donk 2,5 km extra).
woensdag: Bloso-omlopen en eventueel omloop van 14 km (zal één van de laatste keren zijn dat men die kan doen - dus diegenen die graag lange afstand doen het is het moment (bij veel lopers over deze afstand best in twee groepen opdelen).

Veldmeersrunners:

Dinsdag: Omlopen Peperstraat
Donderdag: omlopen Prullenbos (6 km) + gedeelte van op de Hort (10 km)

Weekend:

Zaterdag 3 september: jogging en halve marathon Evergem ( http://users.telenet.be/runnersevergem/halve-marathon.htm)
Zondagsloopje: Hekken Nieuw Donk (10:00 uur).

Enkele mededelingen van activiteiten aan de Veldmeers:

vrijdag 09/09: tombolaloop (of beter gekend als 'rekkerkesloop'). Dit is echt voor iedereen toegankelijk en er wordt gelopen volgens men wil (in tourkes van 1 km rond de 'Finse Piste'). Als er nog mensen zijn die de Sportdienst op deze organisatie een handje willen toesteken geef dan seintje

Aflossingsmarathons:

11/09: Flanders Fields (1 team ingeschreven Veldmeers)
25/09: Buggenhout bos (1 team Veldmeers en al enkele namen team Bareldonk)
09/10: Rozelintjesloop (hier zou ik gezien het karkater van de loop echt veel ploegen aan de start willen hebben !!!) http://blogimages.bloggen.be/runningdanny/attach/304344.pdf

Voor deze aflossingswedstrijden zal ik vanaf deze week telkens formulieren bij mij hebben waarbij men zich kan opgeven voor deelname aan één van deze wedstrijden.

29-08-2016 om 12:15 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
26-08-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.En het werd zomer...
Eind augustus en eindelijk zomer. De zomer won in de loop van de week steeds meer terrein en dat was goed zichtbaar gedurende de week ook. Maandag voelde het warm aan maar was het 'te doen' om langs Nieuw Donk te lopen. Dinsdag op Veldmeers werden de omlopen Prullenbos gedaan. Elke groep nam er zijn drankpauze. Maar de warmte is een moeilijk in te schatten fenomeen want na een drietal kilometer wisselde men het lopen af met stappen - niks negatiefs mee (zelfs aan te raden). Maar wil maar meegeven hoe zwaar omstandigheden zijn eens boven de 25 graden.






Op woensdag was het al dertig graden. En dus 'hitte'-loop. Net als vorig jaar een plekje gezocht om te vissen en de  joggers vertrokken vanaf dat punt (infopunt Nelepad) er werden er omlopen gelopen van 1 km (alléé ongeveer) en per ronde werd er waterstop gehouden. Er ware er die er een stuk of zeven deden anderen hielden het ook hier bij wandelen en stappen. En zoals Bea zei 'We hebben het toch gedaan en is beter dan in de luie zetel zitten'. En inderdaad als men het op een verstandige manier aanpakt kan men verantwoord sporten en heb je ook een zomers sfeertje waarbij wat langer kan nagepraat worden.




Donderdag was het nog warmer en waren er op de Veldmeers toch nog wat lopers. Tourke Finse Piste - nen keer drinken -klapken doen en nog een tourken. Nadien was er een mooie discussie over het 'visdieet': de pro's de conta's en de ongelovigen...Het hoofdstuk van het visdieet wordt aandachtig gelezen in 'Hartloper' had ik de indruk.

Weekend

Er zijn enkele joggins in het weekend. Vrijdagavond is het op den Heikant en zondag staan er twee op het programma 'Destelbergen loopt' en Wetteren. Voor diegenen die zondag lopen zou ik Destelbergen aanraden (lekdetect.be is daar ook sponser (die ons ook de vrije deelname in Havenloop bezorgd heeft). Voor diegenen dat het te vroeg is, is Wetteren alternatief. Door de vele joggings in de buurt in het weekend en dit gecombineerd met de warme weersvoorspellingen is er zondag uitzonderlijk GEEN zondagsloopje.

26-08-2016 om 21:55 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
22-08-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatste week augustus...
Op zaterdag stond de smouterie-jogging op het programma. We waren met een 20-tal joggers. Een drietal startten op de 3 km. Ik liep er ook nog eens omdat dit normaal de afstand is van de echte recreanten ....dacht ik want als je op drie kilometer 16'10" afklokt en er nog weinig na u komen dan weet je voldoende.
Ook op de langere afstanden krijgen we hetzelfde fenomeen...snelheid snelheid. En het was ook vrij zwaar: de kasseitjes - de tegenwind en dan de warmte eens je de wind in de rug kreeg. Maar iedereen deed het op zijn manier: de traagskes, de rappe, de korte en de lange afstand. En nadien wat napraten in het zonovergoten Overmere. En opnieuw kwam het 'issue' snelheid op joggings naar boven. Een tip naar alle organisatoren toe: maak het ook interessant voor tragere lopers want het wordt echt moeilijk om deze (grote) groep van mensen te blijven overtuigen om deel te nemen aan joggings. Reacties als 'Dat doe ik niet meer hoor' - 'Ik loop daar gans alleen van achter' ,...zijn het meest gehoord. Nochtans zou de recreant koning moeten zijn op een 'jogging'

Het zondagsloopje was er echt eentje in de regen. De 21 km werd door David en Evelyne gelopen. Ik deed de fietsbegeleiding en ondertussen werd mijn kennis over de natuurelementen bijgeschaafd. Iets over halfweg gingen echter de hemelsluizen open en werd het een kleddernatte bedoening. Ook de korte afstand die het op tourkes Nieuw Donk hielden kregen met de overvloedige regen te maken.

In het programma van deze week moeten we rekening houden met de weergoden: begin nat, dan warm en later zeer warm...

Bareldonk

maandag: tourkes richting Nieuw Donk: eerste hekken (5 km) - tweede hekken (6km) en elk extra tourken 2,5 km.
woensdag: men voorspelt 31 graden dus doen we korte tourkes (ong 1 km/ronde) langs het Nelepad en kan er steeds even gestopt en 'gedronken' worden na iedere ronde.

Veldmeers

dinsdag: De temperatuur zou 27 graden zijn. Dus idaal voor omlopen langs Prullenbos (5 km) en Kasteel er bij nemen (10 km). Ik fiets mee en kan 'flesjes' meenemen.
donderdag: Temperaturen tot boven de 30 graden. We doen omlopen op de Finse Piste kan er ook tijdig pauze ingelast worden.

joggings in het weekend

vrijdag: vlaschaardjogging http://www.vlaschaard.com/info5.html
zondag: Destelbergen loopt. http://www.destelbergenloopt.be/
Voor deze laatste loop zal http://www.lekdetect.be/ 3 euro per inschrijving sponseren. Praktisch betekent dit dat jullie naam/adres en mailadres sturen naar info@lekdetect.be en mezelf (danny.clincke@telenet.be) in copy. Frank gaat nummers afhalen en de deelnemers kunnen die dan aan het tentje van lekdetect afhalen en het resterende bedrag afrekenen.






22-08-2016 om 13:24 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
18-08-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Goed weer voor 'op de hort'
Gisteren werd op de Scheldedijk het 'op de hort'-seizoen afgesloten. Net als vorig jaar zaten de weersomstandigheden mee en werd het een mooie avond. De parcoursen van 5 - 7 en 12 km waren uitgetekend langs de boorden van de Schelde. Sommige pijltjes waren op grond gevallen en dat zorgde soms voor verwarring.

Er waren heel wat deelnemers aan deze 'afsluiter' van op de hort...


Ook de catering was opnieuw in orde en stond beetje in het teken van desserts en hapjes die passen bij Sangria: Isabel zorgde voor Tiramisu. Chris voor kaastaart. Jeroen voor pannenkoeken. Carlo voor de vlaaien en Saskia voor de koude pasta. De Sangria werd gebrouwen door Lut.


En bij valavond werden de 'lichtjes aan de Schelde' aangestoken.


Met in totaal iets van 420 deelnemers op de '4 op de horts' werd dit opnieuw een succes. Niet alles was deze zomer rozengeur en mannenschijn en sinds begin juni werd duidelijk dat mijn invulling van 'sociaal lopen' (het lopen zo laagdrempelig mogelijk houden en voor iedereen toegankelijk maken) niet altijd overeenstemt met hoe anderen dat willen invullen. Daar mijn gezondheidstoestand het niet toelaat om telkens 'een strijd' aan te gaan tov andersdenkenden moet ik dringend snoeien in mijn activiteiten. Daarom dat ik naar de Bareldonklopers toe bepaalde knopen moet doorhakken. Ik communiceer hier één van de volgende verder over.

 Op korte termijn handel ik wel nog beloofde zaken af.

 Zaterdag: smouteriejogging http://www.bloggen.be/jogging/

Zondag: zondagsloopje: 9:00 u halve marathon en 10:00 u voor de kortere afstanden

18-08-2016 om 19:11 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
16-08-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op de hort..uitbergen
In mei begonnen we te praten over 'op de hort' ... een ganse zomer lag voor ons. De 'apotheose' in Uitbergen was nog veraf...maar ook hier is het spreekwoord ' De tijd gaat snel..gebruik hem wel' geldig. 

Eerst nog meegeven dat de dinsdagtraining op de Veldmeers open staat voor beide loopgroepen.

De afspraak woensdag is om 19u30 aan de Scheldedijk (aan beenhouwer 'de brug' inslaan en rijden tot aan 'den dijk'. Er zullen drie parcoursen zijn van resp 5 - 7 en 12 km en per afstand hoef je enkel de pijltjes te volgen.


Ook deze keer zijn er meer dan honderd joggers dus hou zeker ook rekening met de regls van de veiligheid (op de dijk kunnen er ook heel wat fietsers zijn dus extra uitkijken). Een gedeelte gaat ook langs het bos dus 'inwrijven' tegen de beestjes is toch een aanrader (bij het uit pijlen deze morgen kon Lai Yee ervan meespreken).


Ook nog meegeven dat er zaterdag de smouteriejogging is waar we ook andere jaren met heel veel lopers aanwezig waren. Verschillende afstanden van 3 - 6 en 12 km. Ik breng woensdag de flyers mee

16-08-2016 om 14:43 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
12-08-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Midden augustus...
Naast 'op de hort' waren er nog twee loopdagen deze week in de loopgroepen. Terwijl we overdag telkens veel regen hadden kon er 's avonds 'droog' gelopen worden. Aan de Bareldonk werden de Bloso-omlopen gedaan met zelfs een extra lusken bij naar de 14 km. Aan de Veldmeers waren het de omlopen langs de Peperstraat (waar een rat aan 's Gravenbriel voor enig gegil zorgde). Wat ook opviel dat rond negenen we al kunnen spreken van een 'ondergaande zon', het komt er dus op aan van de volgende weken te genieten van de omlopen die we in de zomer doen.

Volgende week is een heel speciale week: feestdag en op de hort 

Programma:

zondag 14/08: zondagsloopje aan Uitbergen Kerk (we gaan omlopen uittesten voor 'op de hort': lange afstand 'Paardenweide' en korte afstand langs Saskia-Vandersyp-bos resp 10 en 6 km)
maandag 15/08: GEEN Training (feestdag)
dinsdag 16/08: Training Veldmeers (omlopen Prullenbos) - training staat ook open voor Bareldonklopers.
woensdag 17/08: op de hort Uitbergen (geef begin volgende week hierover meer uitleg)
donderdag 18/08: Geen training (regeling 'op de hort'-week)


De looptruitjes werden ook gespot langs de Toscaanse wijnranken of de Franse Zonnebloemen




12-08-2016 om 00:00 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
10-08-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mooie 'op de hort' aan het 'hinkelend meisje'
Het was bang afwachten de laatste dagen maar de weergoden waren ons goed gezind en er kon verzamelen geblazen worden aan het 'Hinkelend meisje'. Ongeveer met honderd joggers waren we die present tekenden.


Ons catering team was al twee dagen in de weer om alle lekkers voor te bereiden. En terwijl de lopers onder weg waren toverden ze de omgeving van het 'hinkelend meisje' om naar een fantasich buffet met heel wat lekkers...




En  de joggers zettten het onderussen op een lopen. Er waren er van 10 km en er waren er ook van 6 km. Een groepje deed vijf maar ze vonden het Prullenbos zo mooi...dat ze er verschillende tourkes in liepen en zo aan 7 km kwamen.


Ja en bij aankomst was het moeilijk kiezen...


Daar aan het hinkelend meisje hab je een mooi decor om bij te praten met 'hapje en drankje'


Herman had voor wat achtergrondmuziek gezorgd met wat kleinkunstliedjes uit 'onzen tijd'. Of we hem 'live' gaan meemaken op de laatste 'op de hort' hangt af van zijn verplichtingen bij de nationale ploeg


Volgende woensdag staat reeds de volgende 'op de hort' op het programma - wie zijn aanwezigheid nog niet heeft opgegeven gelieve deze dan ook zo vlug mogelijk te doen

10-08-2016 om 16:31 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
09-08-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hinkelend meisje..
De zon schijnt en er is geen regen... (wel beetje wind). Ook in de vroege avond wordt niet direct regen voorspeld. Dus plaats van afspraak is deze avond 'het hinkelend meisje'. Moest het weer nog drastisch omslaan kunnen we ons vanaf daar nog altijd verplaatsen. Tot deze avond!!!

Zie hiervast al enkele foto's van de voorbereiding:

Carine was gisteren al aan het bakken geslagen...


Nadine kijkt of er nog geld genoeg is...


An is het beleg aan het prepareren...


Brigitte pakt de Turkse broden onder handen..


Niet in de vingers snijden dames...

09-08-2016 om 16:33 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
08-08-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hinkelend meisje
We zijn augustus en we gaan dan ook beginnen aan het tweede luik van 'op de hort'. Van echt zomerweer hebben we de afgelopen weken niet kunnen genieten en ook deze week zier er niet echt schitterend uit (vandaar ook dat er een plan B zal zijn). Zoals tijdens andere 'op de hort'-weken is er ook een aangepast weekprogramma.

maandag: GEEN  training aan Bareldonk
dinsdag: 'op de hort' aan het Hinkelend meisje (Laarne Kasteel)
woensdag: BLOSO-omlopen Bareldonk
doderdag: Omlopen Peperstraat aan Veldmeers

Dus de 'op de hort' zal doorgaan aan het 'Hinkelend meisje' aan Laarne Kasteel. Er zullen drie omlopen uitgetekend worden ( 5, 6 en 10 km). Deze omlopen zullen deels uitgepijld zijn en op de 'kritieke plaatsen' zullen er 'fietsers' staan om de richting aan te wijzen. Het is de bedoeling dat de 'groentjes' (die de weg kennen) zich verspreiden onder de verschillende groepjes.

Ondertussen heb ik van de catering al gehoord dat het opnieuw 'dik in orde' zal zijn en dat men al volop met de voorbereiding bezig is.

Met zo een groep de weg op wil ook zeggen dat veiligheid primeert natuurlijk!!!!

En zoals al gezegd de weersomstandigheden hebben we niet in de hand dus bij slechte weersomstandigheden zal de plaats van 'samenkomst  verschuiven naar de sporthal aan de Veldmeers in Laarne (Leeweg 1). Hou dus dinsdag blog in de gaten (moest 'plaats' wijzigen dan zet ik dit rond 17:00 u op blog)

08-08-2016 om 16:33 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
07-08-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sportief weekend in woord en beeld...
Dit weekend waren de lopers actief op verschillende events...

Op zaterdagmorgen was er een team aanwezig op de trio-triatlon rond het Donkmeer. Ons opzet was de Olympische gedachte 'Deelnemen is belangrijker dan winnen' maar toch wisten we ons vrij makkelijk bij de eerste 50 teams plaatsen.


Dieter Claus dook het water in en moest ondervinden dat 'den donk om en weer' nog vrij lastig is. Maar hij deed het schitterend!


Timothy raasde nadien tegen 32/u langs de Scheldedijk..


Met 10,7/u liep ik nog vrij snel over de 3,5 km (alléé toch volgens mijn normen). 


Saskia (die als haas fungeerde) en 'mijn ogen' was om de oneffenheden te vermijden in de Eendekooi...


Vrijdag was al een deleagatie aanwezig op de pittige omloop in Erondegem!


Sommigen namen op zaterdag zelfs deel aan het BK 10 km in Lokeren 


En ook op de 5 km waren we in Lokeren aanwezig met de loopgroepen!


En het weekend werd afgesloten met het zondagsloopje in de Kalkense Meersen..

07-08-2016 om 14:09 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
05-08-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wordt het nog zomer...
Dat is de vraag die ik (en nog vele anderen) zich beginnen te stellen. Maandag viel het nog mee en konden de Bloso-omlopen in de bossen gelopen worden. Maar dinsdag was het op Veldmeers al de winter-routes langs Kasteel en diegenen die toch op verkenning gingen voor het 'op de hort'-parcours ondervonden dat het vrij drassig was. En het beterde niet want woensdag werd op de Bareldonk zelfs overgeschakeld naar wintertourkes--> het positieve eraan was wel dat het een goede gelegendheid was om in groep te leren lopen (en het lukte met vier groepen op pad (dit zou het ideale scenario zijn voor elke training)). Donderdag was er op de Veldmeers beterschap want plassen waren verdwenen en 'Prullenbos' kon worden aangedaan.

Ikzelf ben ook nog eens begonnen aan het visdieet (ook goed omschreven in het boek 'Hartloper') om er op aanraden van de hartspecialist een vijftal kg af te krijgen. Dus de volgende zes weken zal er menig visje gegeten worden.

Voor het weekend is er op vrijdagavond een jogging in Erondegem. Zaterdag worden vele supporters verwacht op de tri-triatlon aan het Donkmeer en het zondagsloopje gaat door aan Kalken Kerk.

De aflossingsmarahtons zijn in en er worden er dan ook nkele georganiseerd. Ik geef hier een lijstje waar er ploegen van de loopgroepn gaan meedoen. Indien je een groep wil vormen o faansluten bij een nog onvolledige groep geef een seintje.

Flanders Field: 1 groep Veldmeers (5 lopers ) al ingeschreven ( http://marathons.be/nl/blog/1ste-flanders-fields-aflossingsmarathon)
Buggenhout Bos (25 september) (regelmenten al eens meegeven op blog). Veldmeers team van 6 lopers ingeschreven. Bareldonk nog op zoek naar 4 lopers .
Lokeren: Rozenlintjesloop (9 oktober) (zie toegevoegd bestand). Mensen die geïntresserd zijn gelieve een seintje te geven dan stellen we ploegen samen

Bijlagen:
Rozelintjesloop Flyer (1).pdf (279.9 KB)   

05-08-2016 om 20:17 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
01-08-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.En we zijn al in augustus aanbeland...
De schoolvakantie is over half weg, de dagen zie je 's avonds al korten...het wordt dus hoog tijd om optimaal gebruik te maken van de zomeromlopen. want voor we het zullen beseffen zal het niet meer mogelijk zijn. 

Maar eerst eens terugblikken op een weekend waarbij er heel wat van onze joggers actief waren.

Vrijdag was er in Melle op de wijk Elsdries een jogging. Je kan kon kiezen van afstanden tss de 3 en 12 km. Het was wel een vrij pittig parcours en dat zou je niet direct verwachten in Melle. Maar op het einde van de 'race' was iedereen tevreden en trok content naar huis met en fles Delirium.


Zaterdag op Zele Heikant een gelijkaardige formule (keuze tss het aantal ronden en variërend tussen 3 en 11 km). Dit is de ideale formule voor een jogging en kan je ook de breedste waaier van lopers bereiken. En hier was het een fles CAVA dat mee naar huis genomen werd (naast tal van mooie prijzen...is het niet Johan...)



En om het weekend af te sluiten werd er nog een zondagsloopje gedaan langs de prachtige omgeving van de bossen van Groot Berlare. Dus joggen kan men in het weekend bijna elke dag en dit op verschillende plaatsen, afstanden maar waar het recreatieve centraal staat.


Programma volgende week:

Bareldonklopers

Na de maandag training zal ik eens per groepje dat toekomt bekijken/bespreken wat de doelstellingen zijn, hoever men voor de nieuwe staat na de 'star to run' (opbouw, resultaten, je zelf niet voorbij lopen, moeten groepen anders ingedeeld worden, is mijn basis voldoende).
Wel zou ik naar veiligheid toe al willen meegeven om steeds de routes te volgen zoals aangegeven, deze kunnen wel uitgebreid worden met halve/volledige 'wintertourkes' maar 'passeer' eerst kapel zodat we steeds weten wie nog onderweg is.
In het weekend werd de vraag gesteld 'Loop ik wel genoeg want ik ben steeds achteraan op een jogging'. Het antwoord is heel simpel: Als je begin maart 0 meter liep en nu twee dagen na elkaar een jogging doet dan ben je altijd een 'winnaar'!

maandag: De Bloso-omlopen liggen er ideaal bij dus groen (6) - blauw (7) of rood (9) staan op het programma. Voor diegenen die en langere afstand willen is er den 'bosomloop' Gratiebossen/Uitbergen (goede afspraken maken hier in hoeveel groepen zodat niemand de weg verliest)
woensdag: de zomertourkes (die bestaan ook nog...): 4 - 8 - 12 of 16 km (ideaal om eens te testen naar snelheid en afstand toe).

Veldmeersrunners

dinsdag: Prullenbos (kortere afstand) - Testen parcours 'Op de hort..' (langere afstand)
donderag: Holeinde/Brugstraat of Zomerstraat (11 km) of Berlinde Kapel à volonté

Joggings

zaterdag: allen op post zaterdagvoormiddag voor het supporteren voor ons trio-triathlonteam!!!



01-08-2016 om 10:21 geschreven door danny  


>> Reageer (1)
29-07-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het gepaste loopweer...
Net enkele dagen Blankenberge achter de rug en eens een show gaan bekijken in het 'Witte paard'.  Alhoewel ik dacht dat het mijn ding niet zou zijn viel dit goed mee.
Op het thuisfront werd er ondanks de vakantie-perioden vrij veel gelopen. Op de Bloso-omlopen is het wat de weg zoeken tussen hoge gras en distels/netels (het is doorgegeven en men zal zo vlug mogelijk maaien). Op woensdag werden de grenzen door sommigen verlegd naar een 12-tal kilometers (andere hebben maandag de 10 km-grens overschreden). Dus wat ik zei na 'de start to run' werd bewaarheid nml. als men regelmaat inbouwt gaat de afstand vlug omhoog. Wel opletten dat je niet elke week verder wilt (de basis leggen met regelmatig 7 of 10 km en om de twee weken eens een stapje verder). Want die basis (ook wel eens 'conditie' genoemd) is het belangrijkste van alles. Op het einde van augustus kunnen we mss eens een 15-km loop voor iedereen organiseren (verschillende zullen dat aankunnen ---> maar opnieuw dezelfde bemerking 'niet alle weken'). Trouwens evenveel respect voor diegenen die elke week hun 5 km lopen hoor!!!
Aan de Veldmeers waren het de Prullenbos en Peperstraat en werd er tijdens het lopen  een klapken gedaan over de vakantieavonturen van sommigen voor wie de 'reis' er al opzat.

Joggings/wedstrijden

Weekend

vrijdag: jogging Melle (verzamelen Zomerstraat (bij mij dus) om 18u30
zaterdag: Zele-Heikant: verzamelen ter plaatse rond half drie
zondagsloopje: Nieuw Donk (eerste hekken) om 10;00 uur

Trio-thriatlon Donkmeer

We doen met een ploegje mee van de Bareldonklopers aan deze wedstrijd (supporters allen welkom)

zwemmer: Dieter Claus (de Marc Spitz onder de lopers)
fietser: Timothy Buyst (de Froome van de Bareldonklopers - zou alvast vlugger de Ventoux oplopen dan Froomie)
loper: Danny Clincke (het kunnen niet allemaal toppers zijn ...)

Aflossingsmarathon Buggenhoutbos

Op 25/09 staat en in Buggenhout naast een halve en een volledige marathon ook een aflossingsmarathon op het programma. Ik heb de reglementen hierbij ingesloten. Het ideale zou een team zijn van 6 lopers. Voor de Veldmeers is er reeds een team samengesteld (Brigitte, Nele (of Lut), Saskia, Danny, Els, Chris). Voor de Bareldonkopers zou ik dit ook willen doen - dus geïnteresseerden geef maar een seintje.



Bijlagen:
bosmarathn.docx (14 KB)   

29-07-2016 om 11:14 geschreven door danny  


>> Reageer (0)


Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Aantal leden Veldmeers:   141


Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Gastenboek

Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


Foto

Blog als favoriet !


E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


Archief per maand
  • 04-2025
  • 02-2025
  • 01-2025
  • 12-2024
  • 11-2024
  • 09-2024
  • 08-2024
  • 07-2024
  • 03-2024
  • 02-2024
  • 01-2024
  • 12-2023
  • 11-2023
  • 10-2023
  • 09-2023
  • 08-2023
  • 07-2023
  • 06-2023
  • 05-2023
  • 04-2023
  • 03-2023
  • 02-2023
  • 01-2023
  • 12-2022
  • 11-2022
  • 10-2022
  • 09-2022
  • 08-2022
  • 07-2022
  • 06-2022
  • 05-2022
  • 04-2022
  • 03-2022
  • 02-2022
  • 01-2022
  • 12-2021
  • 11-2021
  • 10-2021
  • 09-2021
  • 08-2021
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019
  • 10-2019
  • 09-2019
  • 08-2019
  • 07-2019
  • 06-2019
  • 05-2019
  • 04-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 01-2019
  • 12-2018
  • 11-2018
  • 10-2018
  • 09-2018
  • 08-2018
  • 07-2018
  • 06-2018
  • 05-2018
  • 04-2018
  • 03-2018
  • 02-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 05-2017
  • 04-2017
  • 03-2017
  • 02-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 11-2016
  • 10-2016
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 07-2016
  • 06-2016
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 03-2016
  • 02-2016
  • 01-2016
  • 12-2015
  • 11-2015
  • 10-2015
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 05-1979
  • 05-1976


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs