5 september om 19u Iedereen &Jos Mosselen 3 okt. Koks Sven &Erik
24 oktober Koks Dirk & Nicolas
7 november Koks Rik & Jos
19 december Kerstmenu Koks Jef &Loe
16 januari 25 nieuwjaarsmenu Koks Kevin & Mark
13 februari 25 Koks Jef &Erik
13 maart 25 Koks Sven &Loe
3april 25
koks Mark&Kevin
8 mei 25
Koks Dirk & Nicolas
zaterdag 17 mei 25
damesavond Woensdag 21 mei 25
Koks Jos & Rik
5 juni 25 koks Steven & Bart BBQ đ 19 juni Koks Steven &Bart
Maandagavond voor de tgv avond de koks verwittigen als je niet kan komen
We beginnen om 19u te RELST
KLIK MET DE MUIS OP DE KLEINE FOTO DAN VERSCHIJNT DE FOTO OP WARE GROTE
RECEPT ZOEKEN IN BLOG EEN WOORD VAN HET RECEPT INVULLEN BIJ ZOEKEN IN BLOG
Zoeken in blog
LEDEN TGV
1. JEF PYPEN 2. LUDO MEEUS 3. STEVEN SERVRANKX 4. JOS ARTOIS 5. RIK HOMBLE 6. NICOLAS MALICHEFF 7. DIRK PELGRIMS 8. BART NACKAERTS 9. SVEN STERCKX 10. ERIK THORA 11.MARC VAN STEENBEECK 12.KEVIN SOETAERT
ERE LEDEN Van Bedts Frans 1987-2016 DEN BOLLE + DE FONZ 1987-2011 Yves poffe Luc Kiesekoms Luc Sunt Dirk Janssens de mannen van de lipsestraat eddy &francis fabian aps Andre Gille Laurent Snijers Mon Fillet Paul Troch Peter gillis enz.
Tildonks Gastronomisch Vennootschap 38 STE JAARGANG
Opgericht oktober 1987
WELKOM BIJ DE TILDONKSE GASTRONOMISCHE VENNOOTSCHAP
CULINAIRE DONDERDAGEN
VOOR 12 VRIENDEN
21-11-2019
JG32 DAG4 DIRK & NICOLAS HALFZACHT EITJE MET KARAMELSAUS
Op maandag 18 november kroonde Eddy Delpire zich tot winnaar van de receptenwedstrijd 'Het Witte Goud, Witloof'. Tijdens de spannende afsluitende kookwedstrijd in Haacht wist hij met zijn Sint-Jacobsvruchten met gebakken witloof en shiitake de jury het meest te bekoren.
De diensten toerisme van Witte Goud-gemeenten Kampenhout en Haacht lanceerden deze wedstrijd, in samenwerking met Toerisme Vlaams-Brabant, om het witloof opnieuw in de schijnwerpers te zetten. Vanaf september mochten de inwoners van Kampenhout en Haacht recepten insturen, waarin witloof de hoofdrol opeist. Een leesjury koos uit deze inzendingen vier finalisten, die in een allesbeslissende kookwedstrijd hun witloofgerecht ook daadwerkelijk mochten klaarmaken.
De grote finale vond plaats in Engelenburcht Kloosterkerk in Haacht. Een vierkoppige jury, bestaande uit radiomaker en hobbykok Sven Ornelis, televisielegende Rob Vanoudenhoven, ROB-TV-presentator Geert Verdonck en meesterkok Rik Dumon van Restaurant Dumon in Haacht, verkoos uiteindelijk het gerecht van Kampenhoutenaar Eddy Delpire tot winnaar. Hij maakte Sint-Jacobsvruchten met gebakken witloof en shiitake. Delpire haalde het van de burger met gestoofd witloof van Bjorn Pardon, het witloof met gehaktballetjes van Glenda Kempenaerts en het gebakken witloof met parelhoen en gebakken krieltjesvan Augustin Bosmans. U kan HIERenkele sfeerbeelden vinden.
Hobbykok wordt hulpkok
Eddy Delpire gaat zo met de fantastische hoofdprijs aan de haal. Hij wordt nu voor ĂŠĂŠn avond hulpkok in Restaurant Dumon en krijgt op die avond voor acht personen een gastronomisch diner met aangepaste wijnen aangeboden. Op het menu zal uiteraard het winnende recept prijken. Hij mag deze datum kiezen in overleg met Restaurant Dumon. De andere finalisten kregen een mand met streekproducten aangeboden.
Aan de horecazaken in Kampenhout en Haacht zal nu gevraagd worden om minstens ĂŠĂŠn van de vier recepten op hun menukaart te zetten. Een lijst met deelnemende zaken zal op de gemeentelijke websites gepubliceerd worden. Op die manier blijft het witloof onder de aandacht en misschien wordt ĂŠĂŠn van deze recepten zo wel een nieuwe witloofklassieker.
Schil de appels, verwijder het klokhuis en snijd ze in kleine blokjes. Doe de appelblokjes in een grote kom en meng er het kaneelpoeder, de suiker en het citroensap onder. Stoof aan in een klein klontje boter tot de appels zacht zijn.
Snijd de velletjes bladerdeeg in de vorm van kleine pompoenen (hiervoor kan je bijvoorbeeld een mal uit karton maken). Snijd vervolgens uit de helft van de velletjes ogen en een mondje zoals op de foto.
Klop het ei los. Leg een lepeltje van de appelstukjes in het midden van de bladerdeegplakjes zonder gezichtje en besmeer de rand met een laagje losgeklopt ei. Leg er telkens een plakje met een gezichtje over en druk de randjes aan met een vork. Besmeer nu ook de bovenkant van de appelflappen met losgeklopt ei.
Leg de appelflappen nu op een met bakpapier beklede bakplaat. Bestrooi ze nog met een snuifje suiker en plaats ze gedurende 15 minuten in een voorverwarmde oven van 200 graden.
Laat enkele minuten afkoelen alvorens te serveren.
JG32 DAG 3 JOS & LOE MAATJES GEVULD MET AARDAPPELSALADE
IngrediĂŤnten
appelen van de jef pypen 1
maatjesharing (diepvries)4
aardappelen3
witloof1
avocado's1
limoenen0.5
ricotta3 eetl.
dille (vers)1 potjes
peper en zout
Voorbereiding
Voorbereiding
- Laat de maatjes ontdooien en dep droog.
- Kook de aardappelen in de schil gedurende 20 min. in lichtgezouten water. Pel en snij in blokjes.
- Pers 1/2 limoen.
- Ontpit de avocado, snij het vruchtvlees in blokjes en besprenkel met de helft van het limoensap.
- Snij het witloof in fijne ringen en besprenkel met de andere helft van het limoensap.
- Snipper de dille fijn.
Bereiding (5 min.)
Meng de ricotta met de aardappelblokjes, de avocado en de witloof.en de appel. Kruid naar smaak met peper en zout.
Neem een metalen ring (of een yoghurtpotje zonder bodem). Leg een maatje tegen de rand en vul verder op met de aardappelmengeling. Bestrooi met de fijngesnipperde dille. Verwijder voorzichtig de ring.
Afwerking
Serveer de gevulde maatjes met donker brood (bv. roggebrood).
LOE VOOR DE 2DE KEER OPA GEWORDEN EN HEEFT HAPJES EN TZATZIKI GEMAAKT EN BUBBELS
500ml
Griekse yoghurt
1
komkommer
2
geperst teentje knoflook
3el
olijfolie
2
handvol verse dille
BEREIDEN:
Was en rasp de komkommer. Laat goed uitlekken in een zeef, knijp alle vocht eruit. Meng met de yoghurt, knoflook en olijfolie. Garneer eventueel met een takje verse dille. Kruid af met versgemalen zwarte peper.
Verwarm de oven op 180 graden. Snijd de plakjes bladerdeeg een keer door midden zodat je 12 plakjes hebt. Prik met een vork gaatjes in het bladerdeeg en bestrooi de bovenzijde met poedersuiker. Leg ze op en bakplaat en dek af met een stuk bakpapier. Leg er een andere bakplaat of iets zwaars bovenop zodat het bladerdeeg niet de kans krijgt om dik te worden. Bak ze 20 minuten en verwijder dan de bovenste bakplaat en het bakpapier en bak ze nog een paar minuutjes zodat ze een mooie bruine korst krijgen. Laat ze daarna afkoelen op een rooster.
Maak als volgt het banketbakkersroom; breng de melk, suiker en vanillesuiker aan de kook. Roer de custard poeder met een paar eetl melk in een kommetje zodat er geen klonters ontstaan. Voeg het custardpapje toe aan de melk en roer met een garde goed door. Laat een paar minuten zachtjes koken. Meng in een kom de slagroom, maĂŻzena en de eieren met een mixer. Giet het warme custardmengsel er bij en roer tot een gele massa. Doe alles in een grote ketel en breng zachtjes aan de kook. Giet de gesmolten boter er bij en roer goed door. Laat het mengsel indikken naar gewenste dikte en laat daarna afkoelen. Maak een stapel met 3 dunne plakjes bladerdeeg met daartussen de banketbakkersroom en verse aardbeien . Dit is een vrij heftig recept om als toetje na een maaltijd te eten dus je kunt ook de plakjes bladerdeeg in vieren snijden en 8 kleine vierkante stapeltjes maken.
Aankoop:10 man 2,5 wildpoulet (haas,wildzwijn en hert) 200gr rookspek 1,5 l rode wijn 4 uien 4 tenen knoflook 4 wortelen 2 stukjes prei 1/2 knolselderij 6 laurierblaadjes 4 kruidnagels 200gr zilveruitjes 500gr champignons 1,6 kg aardappelen 6 eieren 1l room 250ml culinaire room parmezaanse kaas tijm 1 kg spruitjes 4 pandjeshazelnoten p/z boter schepje suiker
Bereiding:
Snipper de ui en snij de teentjes knoflook fijn.Zet een pan met olie op het vuur en bak hierin de spekjes aa en fruit de ui en de knoflook.Voeg de wild poulet toe en zet dit aan.
Schenk de rode wijn bij de wildstoof en voeg de laurierblaadjes toe,net als de kruidnagel en wat peper. Laat dit 2 uur stoven.
Leg de aardappelschijfjes in een ovenschaal.Klop de eieren los met een snuf zout,en voeg de room en culinaire room toe .Doe de tijm bij het roommengsel,dat je vervolgens goed meng en over de aardappelschijfjes giet.Rasp eiparmezaan overheen zodat je straks een lekker korstje krijgt.Dit kan 30 min in een verwarmde oven op 150°.
Maak de spruitjes schoon en verdeel in vier.Bak ze aan in een knotje boter.Hak de hazelnoten klein en doe dit bij de spruiten als die even hebben gebakken.
Snij de wortel en prei in kleine blokjes,net als de knolselder.Als de stoof anderhalf uur op heeft gestaan,roer je de groenten en de zilveruitjes door de wildstoof en laat 30 min. garen. Snij de champignons in tweeĂŤn en bak dit in wat olie.
Het traditionele mosselseizoen loopt van juli tot februari, en daar profiteren we als Belgen ten volle van. In dit recept vertelt Jeroen hoe je een klassieke pot mosselen met witte wijn klaarmaakt. Wie een stapje verder wil gaan, kan zoÂn portie mosselen omtoveren in een smakelijk voorgerecht: Jeroens mosselzooi met curry.
Mosselen in w!n op klassieke w!ze
1 4 kg mosselen Spoel de mosselen onder koud water. Mosselen met een
kapotte schelp gooi je best weg.
2 4 uien, 1 selder, 2 teentjes look Snij de uien in halve ringen en de selder in grove stukken.
mosselen uien selder look boter laurierblaadjes t!m peper van de molen witte w!n bleekselder wortel courgette sjalot ol!folie currypoeder room
Versnipper de look.
? KOOKVRAAG3 klontjes boter
Hoe kan je het best uien snijden?
Verwarm een grote kookpot en stoof de groenten kort aan in een klontje boter.
4 2 laurierblaadjes, 2 takjes t!m, peper van de molen
Giet de gespoelde mosselen in de pot, voeg de laurier en 2 takjes tijm toe en kruid met voldoende peper van de molen. Extra water of zout is overbodig.
5 4 deciliters witte w!n
Kook de mosselen op een hoog vuur. Schud de mosselen regelmatig even op. Voeg na enkele minuten de witte wijn toe en laat de mosselen kort verder garen, terwijl de alcohol kan verdampen.
6 Zodra de schelpen open gaan zijn ze bijna gaar. (Mosselen hebben een korte gaartijd, weliswaar afhankelijk van de hoeveelheid in de pot. Vermijd dat ze veranderen in smakeloze stukjes rubber. De perfect gekookte mossel moet Âsmelten in de mond.)
Mosselzooi met curry
7 Haal de gare mosselen uit hun schelp. Giet met kookvocht door een fijne zeef en zet dit even opzij.
8 2 stengels bleekselder, 1 wortel, 1 courgette, 1 sjalot Snij de selder, de wortel de courgette en de sjalot in hele fijne
blokjes.
! TIP Verwijder de hardste nerven uit de
bleekselder door eerst het kopje en dan de onderkant van de selder af te breken en de vezels overlangs uit de stengels te trekken.
9 ol!folie, 1 takje t!m
Verwarm een pan met een scheutje olijfolie op matig vuur. Stoof de fijne groentjes hierin aan, samen met een takje verse tijm.
10 Voeg een kwart van het gezeefde kookvocht toe aan de pan en laat de groentjes hierin enkele minuutjes smoren op een zacht vuur.
11 1 ko"elepel currypoeder, 2 deciliters room
Van de rest van het kookvocht maken we een currysoepje. Verwarm dit kookvocht in een aparte kookpot. Voeg er het currypoeder en de room aan toe, roer alles goed om en laat dit even sudderen op een matig vuur. Kruid het soepje naar smaak met wat peper van de molen en een snuifje zout.
12 Verwarm de mosselen kort in het currysoepje. (Niet koken!)
13 Serveer in een diep bord een schep van de fijne groenten. Vis de warme mosselen uit het soepje en leg telkens een mooie portie weekdiertjes op de groentenmengeling.
14 klontjes boter
Voeg een klontje (koude) boter toe aan het currysoepje en zet er de mixer in. Schuim de currysoep even op en schep ze vervolgens in de borden, rondom de groenten en de mosseltjes.
Laat de grof gesneden ui 5 minuten stoven in wat olijfolie en een scheutje water. Voeg mosselen, witte wijn en peper toe. Laat gedurende 8 minuten garen onder deksel op zeer hoog vuur.
Bak de gewassen spinazieblaadjes 5 minuten al roerend in wat olijfolie. Leg de spinazie op de bodem van een ingeoliede gratineerschotel. Haal de mosselen uit de schelpen en leg ze op de spinazie.
Zeef het mosselsap en laat tot de helft inkoken. Voeg de room toe en laat 1/3 verdampen. Giet de saus over de mosselen.
Bestrooi met kaas en wat paneermeel. Laat gratineren onder de grill tot een bruin korstje is ontstaan en serveer.
1. Schil de asperges en snijd het onderste stukje (1-3 cm) er af. Kook ze tot ze gaar zijn (ca. 15 minuten, afhankelijk van de dikte). Haal ze uit het water en laat ze goed uitlekken.
2. Was de krielaardappeltjes. Zet ze op in koud water, breng ze aan de kook en laat ze gedurende 5 minuten koken. Giet ze af en dep ze af met keukenpapier.
3. Verhit de margarine in een grote pan en bak de krielaardappeltjes hierin gedurende 10 minuten op een matig vuur; schep geregeld om. Voeg het Knorr Bouillonketeltje Groenten toe, laat het smelten en schep de aardappeltjes om.
4. Maak de aspergesaus volgens de aanwijzingen op de verpakking. Roer de !jngehakte dille erdoor.
5. Verdeel de rosbief over 4 warme borden en bestrooi de rosbief met wat peper. Schep de krielaardappeltjes erbij, leg de asperges ernaast, schep de saus erover en leg er een takje dille op of pluk het groen los en strooi het erover.
1 Pel en snipper de sjalotjes heel fijn. Hak de peterselie. Pel de scampi, dep ze goed droog. Verwijder het zwarte darmkanaaltje. Roer de tomatenpuree los in de room.
2 Fruit de sjalotsnippers glazig in de hete olie. Doe er het pepertje en de wijn bij. Laat tot ongeveer de helft inkoken. Voeg er de scampi aan toe. Laat op een hevig vuur staan, tot de scampi kleur krijgen.
3 Blus met de tomatenroom. Roer om. Laat 1 minuut stevig doorkoken. Neem het pepertje eruit. Kruid naar smaak met cayennepeper en zout. Werk af met gehakte peterselie.