Jonge meisjes kampen al met een seksuele burn-out en tienjarigen maken zich zorgen over hun figuur en imago. Veel kinderen, vooral meisjes dan, groeien veel te snel op. Hoe kun je je kinderen beschermen tegen deze seksualisering van de maatschappij?
Slechte rolmodellen Het is niet goed voor kinderen geobsedeerd te zijn door hun imago en het effect daarvan op het andere geslacht. Het tast onder meer hun zelfvertrouwen aan. Steeds meer meisjes nemen een voorbeeld aan vrouwen als Victoria Beckham en Paris Hilton. Beiden zijn niet bekend geworden door iets te verwezenlijken, maar door zichzelf uit te hongeren, mooi te zijn en voor camera's te poseren.
Het resultaat is dat dit kleine meisjes overtuigt dat ze om succes te boeken, mager moeten zijn. En de ideale manier om dit te bereiken is jezelf uithongeren, niet te sporten of gezond te leven.
Ook moeders schuldig "Maar ook moeders zijn verantwoordelijk voor een negatief zelfbeeld van hun kinderen", zegt journaliste van de Daily Mail Ulrika Jonsson. "Veel moeders zijn voortdurend bezig met diëten en afvallen. Daarmee sturen ze een slechte boodschap uit naar hun dochters.
Ik probeer er alles aan te doen om mijn dochter het goede voorbeeld te geven. Thuis draag ik nooit make-up en trek ik altijd makkelijke kledij aan.
Ik wil mijn dochters opvoeden met het idee dat ze de wereld aankunnen zonder eyeliner of lipstick op. Ze moeten beseffen dat er nog andere dingen zijn, veel belangrijkere dingen. Daarom wil steeds met het hele gezin samen te dineren en moedig ik ze ook aan gezond te eten. Maar ik gebruikt nooit het woord 'dieet' of 'vet'. Ik denk zelfs dat mijn kinderen later mager met ongelukkig zullen associëren, omdat ik tijdens een depressie enkele jaren geleden veel ben afgevallen."
Meer druk "Het is een harde strijd, niet alleen tegen de vriendinnen van mijn dochter, maar ook tegen tv, magazines en reclame. Ik probeer mijn dochter een gevoel van zelfstandigheid en zelfzekerheid mee te geven. Dat zal me in de toekomst nog heel onpopulair maken bij haar, dat besef ik maar al te goed. Maar is zal er dan wel alles aan gedaan hebben om haar te sterken en haar zo te beschermen tegen negatieve invloeden. Toch merk ik dat de druk steeds groter wordt en vrees ik dat het slechts een kwestie van tijd zal zijn voor ook zij ten prooi aan de seksualisering valt", besluit Jonsson. (ep)
|