Creatief Schrijven opent tijdens de Boekenbeurs opnieuw hotel '1001 liefdes'. In dit hotel beleef je de liefde met de ogen dicht. Je vlijt je neer op het bed en hoort de intieme stemmen van Geertje De Ceuleneer, Albrecht Wauters en Geert Maeckelbergh in het donker. Want het cliché wil toch dat liefde blind is?
Creatief Schrijven is het steunpunt voor niet-professionele schrijvers. In november 2007 lanceerde de organisatie de actie '1001 Liefdes'. Daarmee wil ze zo veel mogelijk mensen aanzetten tot schrijven. Iedereen kan zijn liefdesbrief posten op de website 1001liefdes.be. Uiteindelijk zullen 1001 liefdesbrieven gepubliceerd worden in boekvorm. Tot nog toe verschenen al vier boeken, goed voor 364 brieven.
Het vijfde boek is in de maak en ligt tijdens de Boekenbeurs half afgewerkt te wachten op nieuwe briefschrijvers. Het schrijfproject stelt de vraag of de liefde inderdaad blind maakt. Op de website kun je de correspondentie volgen tussen Geert Maeckelbergh en Geertje De Ceuleneer. Geert is een blinde muzikant-componist, Geertje leerde in haar jongste boek 'Ontmoetingen in het donker' kijken door de ogen van blinden en slechtzienden. Op de stand van Creatief Schrijven, tijdelijk omgedoopt tot 'hotel 1001 liefdes', kun je niet alleen liefdesbrieven schrijven, je kunt er ook beluisteren. Geert en Geertje spraken samen met Albrecht Wauters een aantal liefdesbrieven in op een cd.
Creatief Schrijven beloont elke schrijver die een liefdesbrief instuurt op 1001liefdes met een gratis toegangsticket voor de Boekenbeurs op 11 november. Dan kun je Geert, Geertje en Albrecht niet alleen horen, maar ook aan het werk zien in een bijzondere liefdesvoorstelling. Wie niet uitgeschreven is met één liefdesbrief, kan tijdens de week van 3 tot 8 november deelnemen aan een van de gratis schrijfworkshops die Creatief Schrijven organiseert.
Meer informatie op www.creatiefschrijven.be
|