Driemaal hoera voor alle linkshandigen.
Vandaag is het de dag van de linkshandigen, een internationale feestdag om aandacht te vragen voor de ongemakjes van linkshandigen in deze door rechtshandigen gedomineerde wereld.
Wist je dat ... 10 tot 15% van de mensen linkshandig is? Vroeger mocht je van de juf of meester niet links schrijven. Dat is gelukkig niet meer zo.
13 augustus is de internationale linkshandigendag. In 1975 richtte de Amerikaan Dean R.Campbell in de V.S. de eerste linkshandigen belangenvereniging op. Opzettelijk kozen ze in 1976 vrijdag de 13de augustus uit als een soort van zelfspot.
In tegenstelling tot de meeste diersoorten, die geen voorkeur lijken te hebben voor het gebruik van de linker- of rechterledematen, is de mens meestal rechtshandig. Heel wat mensen doen de ene taak met links, de andere met rechts.
In vele culturen moeten bepaalde taken, zoals schrijven en eten, met rechts. De linkse hand wordt er gebruikt voor "onreine" klusjes, op het toilet bijvoorbeeld. Ook wij schudden de hand nog steeds met ons rechterhand.
|