Erwtjes schieten was op 12 juli (de wistjedatjes van zaterdag en zondag gewoon van dagje wisselen)
Wist je dat? ...
je zelfs met erwtjes kan sporten? Vandaag houden ze in Witcham in Groot-Brittannië een wereldkampioenschap erwtenschieten. De erwt is er een populair product. Het wordt geserveerd bij onder andere fish and chips. Deze typisch Britse afhaalmaaltijd bestaat uit in beslag gedoopte en gefrituurde vis in combinatie met dikke aardappelslierten die lijken op onze frietjes. Typisch voor Engeland zijn ook de pies, een soort taart. Een meat pie is een vleesgerecht met erwten en aardappels, in een deeg gerold. Engelse kost is niet erg populair bij toeristen.
Het ontbijt in Groot-Brittannië is de meest uitgebreide maaltijd van de dag. Het begint met een glas fruitsap. Daarna een kommetje cornflakes of 'porridge', gekookte havervlokken met hete melk. Dan volgt het hoofdgerecht: eieren, spek en ham met eventueel nog gegrilde tomaten, paddestoelen, braadworstjes... Na de derde gang volgt nog een vlees- of visgerecht. Het Engels ontbijt wordt afgesloten met geroosterd brood met marmelade (een soort confituur) en een grote pot koffie of thee, altijd met melk.
Zo doen wij dat! Gezond ontbijt: Start jij vandaag ook met een stevig ontbijt? Misschien iets gezonder dan bij onze buren over de Noordzee?
Verras je gezin met vers brood, melk, een kommetje cornflakes vol gedroogd fruit en een toast met spiegelei. Hmmmm. Pers vers sinaalappelsap of mix je eigen smoothie.
Neem 1 glas jus dorange en doe dat in de blender. Voeg hier een hand aardbeien, 1 banaan en ijsblokjes aan toe. Zet de blender aan en in no-time heb je een gezonde smoothie.
Maak zelf een krachtige erwtenschieter. Blazen op een PVC pijp is het eenvoudigst.
Pak een leeg rolletje plakband. Knip het bovenste stukje van een ballon af (daar waar het breder wordt) en doe die om het rolletje. Stukje plakband erover en knallen maar!
|