Laatste bericht: Professor Bart De Decker van het departement Computerwetenschappen van de K.U.Leuven ontkent de bewering dat de chip in de elektronische identiteitskaart makkelijk kan gekraakt worden.
De Morgen baseerde zich op een studie waaraan De Decker meewerkte. "Over het kraken van de chip hebben we in het rapport echter niets geschreven", zegt de hoogleraar.
Onzin De chip is op vlak van elektronische beveiliging net wel betrouwbaar, zegt De Decker. Hij is uitvoerig getest door het Centrum voor Computerbeveiliging en Cryptografie (COSIC) van de K.U.Leuven. "Dat de chip gekraakt zou kunnen worden aan de hand van een filmpje op YouTube is onzin", aldus De Decker.
Problemen Beveiligingsproblemen situeren zich elders. "Veel thuiscomputers zijn niet genoeg beveiligd tegen gevaarlijke software, zoals spyware die ongezien persoonlijke informatie kan doorsluizen naar derden. De overheid werkte nog geen strikte regeling uit voor het gebruik van de kaart. In principe kan iedere instelling of bedrijf een toepassing ontwikkelen die het gebruik van de kaart vereist." De Decker pleit ervoor dat een commissie alle toepassingen beoordeelt op veiligheid en privacy. (belga/sam)
|