Fotograaf Henk van Cauwenbergh, bekend van onder meer de Showbizzkalender en onze Superbabe-wedstrijd, werd in navolging van de befaamde Helmut Newton door het Prinsdom Monaco gevraagd om het vermaarde balletgezelschap Les Ballets de Monte-Carlo te portretteren. Geheel vrij, in zijn eigen stijl. Een stijl die fel geapprecieerd wordt door het vorstenhuis. Albert van Monaco in OostendeDie beelden worden in juni tentoongesteld in Kursaal Oostende. Prins Albert II van Monaco komt op 18 juni de tentoonstelling bezoeken en een voorstelling van Les Ballets de Monte Carlo in Oostende bijwonen.
Gerenommeerd gezelschapDe expositie is een verzameling van portretten van de dansers van het ballet, waaronder momenteel vier Vlamingen. Het Monegaskisch gezelschap, samengesteld uit internationale topdansers, geniet onder het voorzittersschap van H.K. de Prinses Caroline van Hannover en het leiderschap van Jean-Christophe Mailot een gerenommeerde, mondiale reputatie. Passie voor dansHenk van Cauwenbergh, geroemd Belgisch fotograaf, ontwikkelde onder invloed van zijn tante en tevens stichtster van het Ballet van Vlaanderen, Jeanne Brabants, een ware passie voor de danskunst. Ook in deze reeks herkent en belicht hij emoties op zijn eigen karakteristieke wijze. Praktische informatie
De tentoonstelling 'La lumière sur les émotions' in Kursaal Oostende is gratis te bezoeken van vrijdag 6 juni tot en met 17 juni van maandag tot en met zaterdag van 13 tot 18 uur. (lb)
|