Jongens worden vaker gevraagd als babysit, vooral in gezinnen met zonen waar een vader ontbreekt, of de vader vaak van huis is. Nederlandse babysitcentrales schatten dat tien procent van de gezinnen specifiek naar een mannelijke babysitter vraagt. De reden ligt voor de hand: in het onderwijs hebben de jongens steeds meer vrouwen om zich, en de moeders willen dat ze ook kunnen leren van mannen.
Vrouwen begrijpen het niet "Ik heb het idee dat vrouwen jongens niet altijd goed begrijpen. Ze vinden hen vaak te druk, terwijl zo'n man gewoon zegt: 'ga maar lekker rennen, dan gaat het wel over'", getuigt een moeder in de Nederlandse krant BN De Stem. Over haar 'manny' is ze helemaal in de wolken. "Ze gaan voetballen of spelen samen, het is fantastisch. Mijn zoon is een echte jongens-jongen, hij heeft een mannelijk rolmodel nodig."
Voorbeeldfunctie Hoogleraar pedagogiek Louis Tavecchio vindt het een positieve evolutie. "Oppassende jongens bewijzen dat ook mannen perfect zorgtaken aankunnen. Ze krijgen een voorbeeldfunctie." Lees: Hoe meer er zijn, hoe normaler dat wordt.
Volgens Tavecchio is die stijgende vraag naar manny's logisch. Vrouwen begrijpen hun drukke zoontjes niet altijd, terwijl mannen er gewoon in kunnen meegaan, legt hij uit.edp
|