Zelfs bij de meest bourgondische maaltijden mag water niet ontbreken. Water helpt scherpe smaken te neutraliseren, copieuze gerechten te verteren, en is bovendien ook heel decoratief.
Vier toffe tafeltips met water in een feestelijke hoofdrol...
Koele karaf Tijdens een feestmenu worden de wijnen doorgaans met veel omhaal gepresenteerd, maar ook het water bij de maaltijd verdient de nodige aandacht. Spendeer geen klein fortuin aan speciale flessenwaters met ronkende namen: het lekkerste water stroomt gewoon uit de keukenkraan.
Plaats een mooie karaf of een sierlijke fles met gekoeld drinkwater op tafel, en voeg muntblaadjes, schijfjes citroen en ijsblokjes toe voor een feestelijke toets. Zorg dat elke disgenoot naast de juiste wijnglazen ook een waterglas naast zijn of haar bord heeft staan, en schenk geregeld bij: je gasten zullen je dankbaar zijn dat je hun kater binnen de perken hebt gehouden.
Drijvend boeket Een klassieke bloementuil in een vaas neemt veel plaats in op tafel. Een typisch bloemstuk in kerstsfeer komt vaak wat gekunsteld over. Maar met drijvende bloemen in een waterbad oogst je vast de bewonderende blikken van je tafelgenoten. Kies bij voorkeur dikke, volle bloemen.
Vul een glazen bokaal met water en laat de bloemen op het water drijven. Je drijvend boeket wordt nog romantischer als je er ook een handvol decoratieve glazen parels aan toevoegt, verkrijgbaar in de bloemenwinkel. Met een paar druppeltjes kleurvloeistof geef je zelfs het water in de bokaal een feestelijk tintje.
Ijzige drankjes Schenk het aperitief of het digestief in verrassende ijsglaasjes. Ze kosten niets, ogen bijzonder aantrekkelijk en besparen je achteraf een hoop afwas. Ijsglaasjes maak je met behulp van een kunststof vorm, die je vindt in gespecialiseerde horecazaken, maar het kan ook met behulp van twee plastic bekertjes van verschillende grootte.
Vul beide bekers tot de rand met water en plaats ze in elkaar. Kleef een stukje plakband op de bovenrand, zodat de bekers mooi op hun plaats blijven. Na vier uur in de diepvries zijn je ijsglazen klaar voor gebruik. Voeg een paar druppels kleurstof toe aan het water voor een bijzonder effect.
Vuile vingers Van rauwe vis of schaal- en schelpdieren gaan je handen ruiken, en die geur krijg je met een servet moeilijk weg. Plaats vingerkommetjes met lauwwarm water en kruidenblaadjes of een schijfje citroen op tafel, zodat je gasten hun handen kunnen verfrissen.
Volgens de regels van de etiquette worden vingerkommetjes na het hoofdgerecht en voor het dessert aangeboden, links van de gasten, maar niets belet je om de kommetjes ook tijdens de maaltijd op tafel te zetten. Net als in de Aziatische restaurants kan je je gasten na de maaltijd ook een vochtige, hete handdoek geven. Maak de handdoeken nat en leg ze even in de microgolfoven .
|