Bubbelbad verminderd spermakwaliteit.
Mannen die graag nakomelingen willen, doen er goed aan lange, hete baden en langdurige bubbelbadsessies van het programma te schrappen. Een Amerikaanse studie heeft de link tussen warmte en onvruchtbaarheid bij mannen die al langer vermoed werd, bevestigd. De resultaten werden gepubliceerd in 'The journal of the Brazilian Society of Urology'.
Voor de studie werden mannen die regelmatig baadden gevraagd te stoppen met liggen in warm water. Na drie maand bleek de kwaliteit van het sperma bijna vijf keer beter. De studie bevestigt daarmee een pilootstudie waaruit al naar voren kwam dat de helft van de mannen die minder baden namen, beter sperma kregen. De andere helft bleek te roken, waardoor de resultaten vertekend werden.
Hoewel dit een van de eerste onderzoeken is waar het verband tussen warmte en mannelijke onvruchtbaarheid wordt bevestigd, is het resultaat niet echt verrassend. Van spermacellen is geweten dat ze relatieve koelte waarderen. Dat is ook de reden waarom de teelballen zich buiten het lichaam bevinden. De lichaamstemperatuur (gemiddeld 37°) is al te warm voor de spermacellen. Om die reden wordt ook het dragen van spannende onderbroeken of broeken afgeraden.
|