5 september om 19u Iedereen &Jos Mosselen 3 okt. Koks Sven &Erik
24 oktober Koks Dirk & Nicolas
7 november Koks Rik & Jos
19 december Kerstmenu Koks Jef &Loe
16 januari 25 nieuwjaarsmenu Koks Kevin & Mark
13 februari 25 Koks Jef &Erik
13 maart 25 Koks Sven &Loe
3april 25
koks Mark&Kevin
8 mei 25
Koks Dirk & Nicolas
zaterdag 17 mei 25
damesavond Woensdag 21 mei 25
Koks Jos & Rik
5 juni 25 koks Steven & Bart BBQ đ 19 juni Koks Steven &Bart
Maandagavond voor de tgv avond de koks verwittigen als je niet kan komen
We beginnen om 19u te RELST
KLIK MET DE MUIS OP DE KLEINE FOTO DAN VERSCHIJNT DE FOTO OP WARE GROTE
RECEPT ZOEKEN IN BLOG EEN WOORD VAN HET RECEPT INVULLEN BIJ ZOEKEN IN BLOG
Zoeken in blog
LEDEN TGV
1. JEF PYPEN 2. LUDO MEEUS 3. STEVEN SERVRANKX 4. JOS ARTOIS 5. RIK HOMBLE 6. NICOLAS MALICHEFF 7. DIRK PELGRIMS 8. BART NACKAERTS 9. SVEN STERCKX 10. ERIK THORA 11.MARC VAN STEENBEECK 12.KEVIN SOETAERT
ERE LEDEN Van Bedts Frans 1987-2016 DEN BOLLE + DE FONZ 1987-2011 Yves poffe Luc Kiesekoms Luc Sunt Dirk Janssens de mannen van de lipsestraat eddy &francis fabian aps Andre Gille Laurent Snijers Mon Fillet Paul Troch Peter gillis enz.
Tildonks Gastronomisch Vennootschap 38 STE JAARGANG
Opgericht oktober 1987
WELKOM BIJ DE TILDONKSE GASTRONOMISCHE VENNOOTSCHAP
CULINAIRE DONDERDAGEN
VOOR 12 VRIENDEN
11-05-2023
BRUCHETTA
 Bruchetta
Licht geroosterd sneetjes chiabata (1,5 cm) . pesto van daslook, pijnboompitten, olijfolie, 2 eetlepels citroensap, peper en zout mengen;
Tomaten: zaadjes verwijderen, in kleine stukjes snijden en mengen met peper, zout, olijfolie. Basilicum zeer fijn snijden en onder de tomaten mengen.
Asperges: in stukjes snijden van 1,5cm, beetgaar koken.
Broodjes ermee beleggen : eerst pesto, dan tomaatjes en dan asperges
Prosecco-sorbet (maak dit minstens 1 dag van te voren!)
Doe het suikerwater samen met het citroensap, de Prosecco en de eiwitten in een kom en klop los met een garde. Schenk het mengsel in een diepvriezerbestendig bakje en laat in de vriezer opstijven. Roer af en toe de ijskristallen los met een garde.Wij hebben het ijs machine gebruikt.
De citroenen
Snijd aan de zijkant (in de lengte) een plak van de citroenen, zodat ze blijven liggen met kop en kont aan weerszijden. Kook de citroenen van 3 minuten in kokend water en spoel ze met koud water af. Herhaal dit proces vijf keer. Verwijder met een lepeltje het vruchtvlees van de citroenen.
Verwarm het suikerwater op een laag vuurtje, tot het net niet kookt. Konfijt daarin de uitgeholde citroenen tot ze boterzacht zijn. Trek hier een uurtje voor uit, maar voel tussendoor met een scherp mesje of de citroenen al zacht genoeg zijn. Laat de citroenen afkoelen in het vocht en daarna goed uitlekken.
Vul de uitgelekte citroenen met sorbet. Serveer omgekeerd op een bordje en werk af met poedersuiker en een blaadje munt.
Zet een grote stoofpot op het vuur en verhit er een klontje boter in op een matig vuur.
Neem er de stukken Mechelse koekoek bij en kruid ze met een snuifje zout en wat peper van de molen.
Bak de stukken Mechelse koekoek in de schuimende boter zodat ze goudbruin kleuren. Draai de stukjes vlees regelmatig even om. Later garen we het vlees verder.
Snij het zwoerd van de lappen spek en snij het vlees in reepjes.
Haal de stukken koekoek (of kip) uit de pot en zet deze opzij. Doe de reepjes spek in dezelfde pot en bak ze goudbruin. Voeg indien nodig een klein klontje boter toe. Roer de spekjes regelmatig even om.
Pel de uien en snipper ze grof. Snij de witte paddenstoelen in kwartjes.
Zodra de spekstukjes goudbruin gekleurd zijn, voeg je de ui toe. Laat alles een paar minuten stoven. Roer regelmatig even in de pot.
Voeg er vervolgens de stukjes paddenstoel aan toe. Laat de champignons ook enkele minuten meestoven.
Gooi het kruidentuiltje in de pot en strooi de bloem over de inhoud. Roer alles om en laat de bloem kort meebakken.
Doe de stukken Mechelse koekoek (of kip) en het braadsap terug in de pot en schenk de wijn erbij.
Schep er ten slotte de bessenconfituur en de mosterd onder, zet het deksel op de pot en laat de stoofschotel ongeveer anderhalf uur sudderen op een zacht vuur.
Om erbij te serveren
een klontje boter
een scheutje olijfolie
peper
zout
Gebakken aardappelen smaken heerlijk bij dit stoofpotje. Kook hiervoor de aardappelen beetgaar en snij ze in schijfjes
Bak de schijfjes aardappel goudbruin in een mengeling van wat boter en olijfolie en P/z
Verwarm de grill voor op 180° Snij de tomaten in kwarten,de schil mag er aan blijven .Verwijder het vocht en de pitjes en snijd het vruchtvlees in blokjes.Meng de tomatenblokjes met drie eetl.olijfolie en kruid met P/z .
Hak het basilicum fijn en meng met de tomatenblokjes.Smeer de binnen-en buitenkant van de portobelloÂs in met de olie.De olie trekt er meteen in .Kruid met P/z .Snij de mozzarella in blokjes .
Vul de portobelloÂs eerst met het tomatenmengsel,helemaal tot bovenaan.Leg daarop in het midden de mozzarella en bestrooi met paprikapoeder.
Benodigheden: 10 merguezworstjes 10 vierkante vellen bladerdeeg 1 ei sesaamzaadjes
Voor de dipsaus Harrissa naar smaak 100ml yoghurt p/z 1 limoen 3 el mayonaise verse munt verse tijm BEREIDING: Snij de worstjes op maat van de bladerdeeg.Leg een worstjes op elk vel en rol dicht ,snij ze in stukjes van 3 cm. Leg alle mini broodjes in een krans in een bakvorm (ongeveer 20cm diameter)zorg voor een opening voor de dipsaus. Roer een eitje los,borstel de broodjes in met het ei ,strooi er de sesamzaadjes over en bakt ze 20min. In een warme oven van 180° Dipsaus: Hak de munt en tijm fijn .Meng de yoghurt met Mayonaise,limoensap,de fijngehakte kruiden en P/z .Zorg voor pit met harissa . serveer met de worstenbroodjes met de dipsaus.
JG36 DAG 10 LEPELTJE MET EEND EN MANGO koks Marc & Kevin
gerookte eendenborstfilets (versmarkt)60 g
mango0.67 grote
uienkonfijt146.67 g
vers bieslook0.17 plantje
zwarte peper
Bereiding
Voedingswaarden
Voorbereiding:
Schil de mango en verwijder de pit. Snij het vruchtvlees in dunne stukken van 2 op 3 cm, zodat u 18 stukjes bekomt.
Snij het bieslook in stukjes van 2 cm.
Bereiding:
Verdeel de stukjes mango en reepjes eendenfilet over de lepeltjes. Werk af met 0,5 koffiel. uienkonfijt en enkele sprietjes bieslook. Kruid met enkele draaien van de pepermolen.
1. Verwarm de oven voor op 180° C. Maak de groenten en kruiden schoon. Snij de wortelen in plakjes, de prei in ringen.
2. Fruit de wortelen en prei in bruisende boter. Kruid met peper en zout. Blus met de wijn en roer er de room door, en het verkruimelde bouillonblokje. Laat sudderen tot de wortelen beetgaar zijn. Eventueel kun je wat sausbinder toevoegen.
3. Beboter 4 individuele ovenschaaltjes of 1 grotere ovenschaal. Verdeel er de vis, de garnalen en de groenten over. Bestrooi met peterselie . Werk af met de kaas en zet 20 Ă 25 minuten in de oven.
Een bot asperges (kan ook diepvries), Vetstof en bloem (eetlepel),kippenbouillonblokjes, een ei en 200 ml room.
Zo maak je het:
De asperges schillen en in stukken van 1 centimeter snijden. Schillen en 'voet' apart 20 minuten koken in water. Zeven en kookvocht bewaren. De stukjes asperge laten gaarkoken in een weinig licht gezouten water.(aan de kook brengen en daarnazondervuur afgedekt 20 min laten garen in het kookvocht)).
Zeven en kookvocht opvangen. Een goeie lepel boter laten smelten, evenveel bloem toevoegen en onderroeren; laten 'droog' bakken. Al roerend aanlengen met kokend aspergewater, kippenbouillonblokjes toevoegen (1 blokje per œ liter). De aspergestukjes toevoegen en nog een even laten doorkoken. Op smaak brengen met peper. De eierdooier loskloppen in een soep terrine mengen met de room en overgieten met wat soep. Dit mengsel daarna onder de soep roeren. NIET MEER LATENKOKEN. Versieren met fijngehakte peterselie. Tip: deze soep wordt nog feestelijker wanneer gaargekookte punten van groene asperges worden toegevoegd.
Spek ontzwoerden en in fijne blokjes (lardons) snijden, de champignons borstelen en in fijne stukjes hakken, de look eveneens fijn hakken. We stoven onder deksel het spek en voegen de champignons en de look bij. Dit laten we onder deksel aanstoven.
De escargots laten uitlekken (vocht bewaren) en bij de bereiding voegen. Indien te droog, wat vocht bijvoegen.
De warme escargots verwijderen en warm houden onder aluminiumfolie op voorverwarmde schotel of tussen twee warme borden.
Een beetje (!) roquefort brokkelen en in de bereiding smelten, daarna de room bijvoegen en wat laten inkoken tot op sausdikte. Eventueel bijkruiden met wat zout en peper. Opdienen als lepelhapje.
Tartare van verse zalm met notenolie, frambozenazijnÂ
nodig:
verse zalmfilet, zwarte peper, wat grof zout, notenolie, frambozenazijn.
werkwijze:
Hak de zalm tot tartaar, kruid met zwarte peper, grof zout, en aromatiseer met notenolie en frambozenazijn. Meng en laat afgedekt met folie een uur in de koelkast. Serveer als hapje, eventueel versierd met wat peterselie of dille.
Week de blaadjes gelatine in koud water totdat ze zacht zijn. Dit duurt een paar minuutjes. Vaak staat op de verpakking hoelang je de gelatine moet laten weken. Verwarm ondertussen de slagroom en de suiker in een pannetje totdat de suiker is opgelost (net tegen de kook aan). Knijp de gelatineblaadjes goed uit en voeg deze toe aan de warme room.
Roer totdat je een gladde egale massa hebt. Zeef dit zodat je een super egaal mengsel hebt. Voeg dan het lychee sap toe en roer goed. Giet het mengsel in 6 kleine of 4 grotere dessertglaasjes en laat tenminste 4 uur in de koelkast opstijven. Als je denkt dat ze te vloeibaar blijven: geen paniek, dit komt goed ? Garneer de panna cotta's eventueel met verse munt en verse lychees.