Stijn Fincioen

Foto

Foto

Over mezelf

  • Naam: Stijn Fincioen

    Leeftijd: 28 jaar

    Woonplaats: Varsenare

    Beroep: Ambtenaar Provinciebestuur West-Vlaanderen

    Diploma: Bachelor Bouwkunde

    Vriendin: Charlotte Vandewalle

    Trainer: Raymond Van Paemel

    Trainingsgroep: Team Van Paemel (http://teamvanpaemel.skyblogs.be)

    Trainingsmakkers: Tom Vanslambrouck, Davy Stieperaere, Koen Naert, Tim Alleman, Dieter Brouckaert, Lieven Vandenbroucke, Jerry Van den Eede, Kim Barbé, Jo Grieten, Stijn Beerens, Tiemen Van steenberghe, Charlotte Vandewalle, Alana Vandeghinste, Lander Tytgat, Philip Van Lierde

    Clubs: Eendracht Aalst en Molenlopers Bekegem

    Sponsors: Argenta Poperinge, Running Center Brugge, Etixx sports nutrition, Adidas, Herzog compressiekousen



    Besttijden
    1500m 3'59"80 '05
    1mijl 4'26"70 '08
    2000m 5'36"39 '07
    3000m 8'28"10 '06
    5000m 14'35"45 '07
    10.000m 30'50"42 '07
    10 miles 50'19" '09
    1/2 marathon 1u06'56" '07
    Uurloop 18km477 '05
    30km 1u38'28" '08
    marathon 2u24'13" '09



    Sponsors

  • Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Inhoud blog
  • Website ...
  • Goede trainingsweek ...
  • Cross Ieper: 2de plaats
  • Cross Ieper

    Mijn vriendin

  • Foto

    Foto

    Foto

    Mijn trainer Raymond

  • Foto

    Foto

    Trainingsmakkers East-Side

  • Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Tom kzal je nooit vergeten + 16/06/2008

  • Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Links
  • Stijn Fincioen
  • Team Van Paemel
  • Charlotte Vandewalle (mijn vriendin)
  • Koen Naert
  • Davy Stieperaere
  • Dieter Brouckaert
  • Molenlopers Bekegem
  • Eendracht Aalst
  • Kim Barbé
  • David Stevens

    Links
  • Lander Van Droogenbroeck
  • Tim De Vilder (mijn kiné)
  • Dries Depoortere
  • Alexander Diaz Rodriguez
  • Stijn Lintermans
  • Joachim Pelicaen
  • Veerle Dejaeghere
  • Rik Ceulemans
  • Joeri Jansens
  • Kim Ruell

    Links
  • Krijn Van Koolwijk
  • Pieter Desmet
  • Gert Van Poucke
  • Katrijn Vande Riviere
  • Kurt Maenhout
  • Marathon Eindhoven
  • Pieter Rijnders
  • Team Vijverman
  • Patricia Delvael
  • Steven Broucke

    Links
  • Lies Deruddere
  • Koen Van Havermaet
  • Bart Maene
  • Barbara Maveau
  • VAL
  • LBFA
  • KNAU
  • IAAF

  • Volg op deze blog oa. mijn voorbereidingen op mijn volgende marathon!
    30-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Volg mij verder op de voet via mijn nieuwe website: http://stijnencharlotte.weebly.com


    06-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Website ...

    http://stijnencharlotte.weebly.com voor meer nieuws!


    23-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Goede trainingsweek ...

    De dag na de cross van Ieper had ik een bijzonder goed gevoel in de benen, ik deed een duurloop en hield me daarbij rustig, want de dag nadien stond immers opnieuw een intervaltraining op het programma. Op dinsdag heb ik mijn korte intervaltraining gedaan op straat samen met Tom Vanslambrouck, we hadden allebei redelijk stijve spieren, maar toch werd het een pittige en geslaagde training.

    Op woensdag dook ik het bos in tot het pikdonker werd, ik deed een lange duurloop samen met Lieven Vandenbroucke en Dieter Brouckaert. Op donderdag deed ik met Tom Vanslambrouck een aantal keer 5' tempo met beperkte recuperatie, we deden deze training opnieuw op straat. Opnieuw hadden we wat last van stijve spieren, maar dat belette ons niet om een goede training af te werken. Tom had op het laatste wel wat last van een blaar op de voet, maar die werd na de training onder handen genomen, zodat hij bij de volgende trainingen opnieuw pijnvrij kan trainen.

    Op vrijdag genoot ik van mijn wekelijkse rustdag, door deze rustdag kon ik op zaterdag opnieuw met frisse benen een goede lange duurloop afwerken op het domein d'Aertryke samen met Dieter Brouckaert, Tim Alleman en Tom Vanslambrouck. Op zondag gaan Tom en ik opnieuw naar de heuveltraining in Zottegem om er opnieuw onder het oog van trainer Raymond Van Paemel te trainen. Daar wordt ook het trainingsschema alsook het wedstrijdschema voor de komende weken besproken.

    Ik denk dat het met de conditie de goede weg uitgaat, elke keer iets beter en dat is ook de bedoeling, als alles meezit zou tegen de maand maart de topconditie er moeten zijn, laat ons hopen!

    Mijn volgende wedstrijd is pas voor zondag 31 januari, normaal wordt dit de cross van Vilvoorde, daarna trek ik voor drie dagen naar Londen met mijn vriendin.

    groeten,

    Stijn


    18-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cross Ieper: 2de plaats
    Op zondag 17 januari trok ik mijn spikes aan in het West-Vlaamse Ieper, het zonnetje zorgde voor een aangename crossnamiddag. De omloop is nog eentje uit de oude doos, een echte cross dus. Veel draaien en keren, langere hellingen en afdalingen die elkaar constant afwisselen en regelmatig een modderstrook. Het was bij momenten opletten om niet uit te glijden in de bochten. Aan de start van de lange cross iets meer dan 20 atleten en daarbij heel wat kwaliteit met oa. Kristof Mouton, Abdi Bashir, Dries Depoortere, Frederik Colpaert, Dieter Van de Walle, ... om die maar te noemen.

    Ik nam een goede start en zat meteen op kop. Na zo'n 200m kwam Abdi Bashir over mij en hij trok meteen goed door. Ik liet meteen een gaatje en zocht mijn eigen tempo, met de zon in de ogen was het opletten, want de omloop lag er zeer oneffen bij. In de 2de ronde nam Kristof Mouton van mij over in het achtervolgend groepje op Bashir. Bashir liep beetje bij beetje verder uit.

    Ook tweevoudig winnaar van de cross van Ieper, Dieter Van de Walle voelde zich in zijn sas op de zware omloop, Dieter volgde attent in ons groepje. Op korte afstand volgden de ex-West-Vlaamse crosskampioenen Frederik Colpaert en Dries Depoortere. Net toen Frederik en Dries bijna terug kwamen aansluiten kwam Dieter naar voor en hij trok het tempo de hoogte in. In de 3de ronde liep Abdi Bashir nog altijd op kop, daarachter volgde ik in een groepje met Dieter Van de Walle en Kristof Mouton.

    Kristof liet een klein gaatje op Dieter, waardoor ik even later zelf reageerde en het gaatje naar Dieter dichtliep. In het begin van de 4de ronde nam ik van Dieter over en meteen had ik een kleine voorsprong. De 5de ronde was de voorlaatste ronde en deze vatte ik aan met een voorsprong van bijna 50m op Kristof. Ik ging telkens voorzichtig door de bochten, want een valpartij kon ik wel missen. In deze ronde kon ik mijn voorsprong opnieuw wat vergroten en zo ging ik de laatste ronde in met een geruststellende voorsprong. Abdi Bashir liep bijna 150m voor mij uit, dus de eerste plaats zat er niet meer in. Ik kreeg in de laatste ronde opnieuw wat last van steken in de leverstreek, daarom besloot ik een beetje gas terug te nemen, in de hoop dat de steken zouden verdwijnen.

    Abdi Bashir (31'01") won uiteindelijk knap de wedstrijd met 34 seconden voorsprong en is opnieuw helemaal terug, voor mij is hij één van de grote favorieten voor de Oost-Vlaamse crosstitel. Zelf (31'35") liep tevreden als 2de door de finish. Kristof Mouton (32'00") volgde nog eens 25 seconden later als 3de. Dieter Van de Walle (32'21") werd 4de, Frederik Colpaert (32'38") finishte als 5de en Dries Depoortere (33'02") pakte de 6de plaats.

    Ik kijk tevreden terug op deze wedstrijd, het goede gevoel en de betere conditie lijken stilaan terug te keren. Nu loop ik normaal nog één regionale cross voor ik op 6 februari naar het Provinciaal kampioenschap in Ninove trek. Komende week opnieuw goed trainen met Tom Vanslambrouck.

    Groetjes Stijn





























    16-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cross Ieper
    Op zondag 17 januari trek ik de spikes aan in het West-Vlaamse Ieper, het zal alvast een pittige cross worden, maar ik kijk er toch naar uit. Het wordt mijn 4de cross van deze winter, normaal volgen er nog zo'n 3 a 4 crossen.


    14-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.En we bouwen verder aan de conditie ...
    Na de corrida van Lombardsijde had ik enkele dagen te maken met stijve kuiten, maar dit hinderde me niet om goed te trainen. Op zondag deed ik een duurloop in Domein d'Aertryke in Torhout samen met Tim Alleman en Dries Maertens. Op maandag volgde opnieuw een duurloop, deze keer kwam ik Ghirmay Woldu tegen in het centrum van Brugge en zo had ik op maandag toch een trainingsmakker. We werkten de duurloop op een vlot tempo af. Op dinsdag was Tom Vanslambrouck opnieuw op de afspraak voor onze tempotraining. De wegen lagen er hier goed bij en dus verliep onze training zonder problemen. Tom en ik namen om beurten het tempo in handen en zo vloog te training voorbij. We konden terugkijken op een geslaagde training. Op woensdag deed ik samen met Tom een goede duurloop in en rond Brugge, het sneeuwde en dat was wat vervelend voor de ogen, maar toch opnieuw een goede training. Op donderdag staat de korte interval op het programma, ook deze gaan we op straat afwerken. Op zaterdag doe ik nog een duurloopje en op zondag ga ik opnieuw de spikes aantrekken voor mijn eerste cross van 2010.

    Waar ik ga crossen is nog niet zeker, ik twijfel nog tussen de cross in Ieper en die van Hamme. Het zijn twee verschillende omlopen, in Ieper krijg je een echte crossomloop voor de voeten geschoven met langere hellingen, draaien en keren en enkele modderstroken. In Hamme ook wat draaien en keren, maar vooral snelle vlakke rechte stukken, deze wedstrijd wist ik vorig jaar wel te winnen, toen op een sneeuwtapijt. We beslissen wel op zaterdag. Momenteel gaat mijn voorkeur uit naar Ieper.

    En zo bouwen we verder aan de conditie ...

    groetjes,

    Stijn


    09-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Corrida Lombardsijde: 1ste plaats in helse omstandigheden!

    Op zaterdag 9 januari trok ik voor mijn eerste wedstrijd van het nieuw jaar naar Lombardsijde aan zee voor de prachtige corrida. In 2007 wist ik deze wedstrijd al eens te winnen, in 2008 en 2009 kon ik er helaas niet bij zijn. De omloop van zo'n 10,3km is uniek, met zijn +/- 7km strand- en duinenwegen. Vooral de duinenpaden met veel draaien en keren en af en toe eens een hellingske op dat is wel mijn ding, net onze trainingsomloop in De Haan.

    Dit jaar vond de wedstrijd plaats in enorm helse omstandigheden, windstoten tot bijna 80km/u, zorgden op het strand voor een ware zandstorm, waartegen we ongeveer 3km mochten inbeuken. Dit jaar wat langer op het strand, omdat de wegen in Westende niet ijsvrij konden gemaakt worden.

    Op de 10,3km toch zo'n 200 lopers, echte Flandriens of gewoon allemaal zotten : ). Ik zat snel op kop samen met Bart Verkaemer, na 1km wedstrijd had ik plots een kleine kloof geslagen op een groepje met zo'n 6 atleten. Ik besloot gewoon mijn tempo te blijven lopen tot ik na 2km het strand opdraaide. Ik kwam zowaar tegen een muur terecht, moesten we daartegen zo'n 3km beuken? Het was een ware zandstorm, dan nog eens telkens de golfbrekers over, het was afzien geblazen en je stond gewoon bijna stil. Ik had zo'n 80m voorsprong op het achtervolgd groepje, zij wisselden geregeld van koppositie en dat rendeerde beter dan mijn eenzaam gevecht tegen de wind en het zand. Ik zag dat het achtervolgd groepje naderde en toen ze op zo'n 50m kwamen, besloot ik op hen te wachten, we moesten toch nog iets meer dan een kilometer tegen de wind in en toen ik me kon wegsteken in het groepje ging het alvast heel wat beter. Nadat ik enkele beurten had overgeslaan op kop deed ik even later dan ook wel mijn deel van het kopwerk.

    Na zo'n 5km zagen we eindelijk het keerpunt, ik dacht dat we dit punt nooit meer gingen tegenkomen. Bart Verkaemer liet zich met de enorme wind in de rug meteen gaan aan een snelheid die hoger lag dan 20km/u. Deze strook was echt genieten, zo snel had ik wellicht nog nooit gelopen. Het was wel telkens gevaarlijk toen we over de golfbrekers moesten. Ik kon in deze strook een mooie voorsprong uitbouwen op Bart Verkamer, Cedric De Caluwe, ... . Na zo'n 7km gingen we dan het strand af en begonnen we aan de paden in de duinen, wat draaien en keren, wat op en af, precies een cross. Voor we opnieuw het asfalt opdraaiden kregen we nog een strook in de duinen tegen de wind in, dat was nog even doorbijten, daarna was het nog een kleine 2km op het asfalt en zo won ik uiteindelijk deze enorm zware strand- en duinenloop. Bart Verkamer werd op 1'17" mooi 2de, Cedric De Caluwe volgde nog eens 6 seconden later als 3de.

    Ik wil de organisatie feliciteren met de alweer knappe organisatie alsook alle deelnemers die het aandurfden om in deze weersomstandigheden van start te gaan.

    Ik had een goed gevoel in Lombardsijde en hoop bij de volgende wedstrijden opnieuw voor de podiumplaatsen te kunnen meestrijden.

    Op de 5km was mijn trainingsmakker Davy Stieperaere de sterkste, hij haalde het voor een andere trainingsmakker, nl. Lieven Vandenbroucke.

    Foto's volgen nog!

    Groetjes,

    Stijn


    07-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Trainen op de loopband
    De afgelopen dagen is het opnieuw ijzig en enorm koud, niet ideaal om optimaal te trainen. Ik ben in zo'n periode blij dat ik nog terecht kan op mijn loopband. Op maandag en op woensdag deed ik op mijn loopband een duurloop, ik moet zelfs mijn ramen wat openzetten, want anders is het veel te warm! Op dinsdag trotseerde ik dan toch eens de koude, samen met trainingsmakker Tom Vanslambrouck. We deden enkele keren 3' tempo met heel weinig recup. We waren heel voorzichting in de bochten, want die lagen er toch op sommige plaatsen glad bij. Geen supergevoel, mede door de koude, maar toch een goede training. Op donderdag nam ik mijn rustdag, want ik heb reeds op zaterdag mijn wedstrijd en zo doe ik op vrijdag en op zondag een duurloop.

    Voorlopig lieten de organisatoren van de Corrida van Lombardsijde weten dat de wedstrijd kan doorgaan, maar voor alle zekerheid moest ik zaterdagvoormiddag contact opnemen met de sporthal van Lombardsijde. Ze voorspellen voor zaterdag windstoten tot 80km/u en sneeuwbuien en daarbij komt een gevoelstemperatuur van -10° tot -15°.  Nog even geduldig afwachten dus!

    Groetjes en tot binnenkort,

    Stijn


    04-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zaterdag: Corrida Lombardsijde
    Eerst en vooral wil ik iedereen een heel Gelukkig Nieuwjaar wensen met vooral een goede gezondheid, veel geluk en voor de atleten weinig blessures en een jaar vol topprestaties.

    De laatste week van mijn verlof heb ik opnieuw goed kunnen trainen. Er stond enkel op woensdag 30 december een tempotraining op het programma, deze werkte ik af in Torhout samen met mijn trainingsmakker Tom Vanslambrouck. We hielden telkens een mooi tempo aan op de vettige ondergrond. Onze laatste intervaltraining van 2009 was een feit!

    Op de overige dagen deed ik langere duurlopen samen met Tim Alleman en Dries Maertens als loopmakkers. Op vrijdag 1 januari nam ik mijn wekelijkse rustdag. Ook op zaterdag deed ik nog een langere duurloop met Tim. De nacht van zaterdag op zondag niet goed kunnen slapen door enorme maagkrampen, op zondagmorgen toch nog 4-tal km losgelopen, maar het bleek geen goed idee om in de namiddag deel te nemen aan de cross van Zottegem. Ik keek echt uit naar deze cross, want het is een omloop die me enorm ligt. Ik bleef dan maar de hele namiddag en avond in mijn bed, ik kreeg ook amper iets van eten naar binnen.

    Op maandag voelde ik me toch al beter. Ik deelde mijn duurloop op in twee kortere delen, 's morgens een deel op de loopband en ook 's avonds liep ik op de loopband. Op dinsdag volgt dan mijn enige intervaltraining van de week, en hiermee begin ik met mijn 3de trainingsblok van deze winter, dat wil zeggen: dezelfde tempo's als tijdens de vorige blokken, maar nu nog minder recup : ). In de 4de trainingsblok worden de tempo's dan langer en dan werken we naar de topconditie tegen begin maart!

    Op zaterdag neem ik normaal deel aan de Corrida van Lombardsijde, ik neem er de zware 10,8km voor mijn rekening, daar zijn 6km van op strand- en duinenpaden. Enkele jaren terug wist ik deze corrida nog te winnen, ik verwacht een sterke bezetting met oa. Gino Van Geyte, Frederic Colpaert, Francis Van Steenbrugge en Davy Stieperaere. Ik hoop op een podiumplaats in dit gezelschap, maar als er meer in zit, dan ga ik dat niet laten liggen natuurlijk! De corrida van Aalst werd spijtig genoeg afgelast, door het aanhoudende vriesweer. Op 17 januari trek ik normaal de spikes aan in Hamme of Ieper.

    Groeten en tot binnenkort,

    Stijn


    30-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jaaroverzicht 2009
    Het jaar 2009 loopt op z'n einde, het jaar 2010 staat te popelen om te beginnen, maar voor we het nieuwe jaar induiken nog een overzicht van mijn sportieve prestaties van afgelopen jaar.

    Januari 2009

    Ik kon het jaar 2009 niet beter beginnen, ik won meteen mijn eerste wedstrijd van het jaar, met name de cross van Zottegem voor Gert Van Poucke en Stijn De Vulder. Twee weken later vocht ik een spannende strijd uit tijdens de ijzige cross van Hamme, het bleef super spannend tot op het einde, maar toch wist ik de wedstrijd te winnen voor Jonas Roels en een atleet van AT84. Op het einde van de maand koos ik voor de prachtige cross van Vilvoorde, het werd een tweestrijd met Aman Gemeda voor de overwinning. Dankzij een snedige versnelling tijdens de laatste honderden meters wist ik opnieuw een cross te winnen. De maand januari kon dus niet meer stuk!

    Februari 2009

    Het PK cross liet ik net als mijn trainingsmakkers Koen Naert en Tom Vanslambrouck links liggen om een wedstrijd over 10km te lopen in het Noord-Hollandse Schoorl. De beste Nederlandse atleten stonden er aan de start alsook heel wat sterke atleten uit België. Het werd een heel zware en snelle wedstrijd, heel de wedstrijd enorm afgezien in het spoor van Tom. In de spurt snelde ik naar de 18de plaats en klokte een tijd van 30'49", Tom werd twee seconden later mooi 20ste. Koen Naert liet die dag nog maar een zijn talent zien, hij werd 11de in een tijd van 30'08". Tijdens de week na Schoorl viel ik ziek, ik moest bijna een maand antibiotica innemen en enkel rustige duurlopen waren toegelaten, zo kwam een vervroegd einde aan mijn schitterend crossseizoen (4 x 1ste en 2 x 2de).

    Maart 2009

    Maart stond in het teken van de duurlopen, wel pikte ik op het einde van maart de Zandvoort Circuit Run mee in Nederland. Met een groep atleten van Running Center Brugge-Hulste liepen we de 12km lange bedrijvenrun, we gingen enkele minuten na de wedstrijdlopers van start, dus we konden heel de wedstrijd atleten inhalen en dat was ook eens leuk. Ik wou daar vooral eens kijken welke conditie ik op dat moment had, ik finishte samen met teammakker Dimitri Caby als 1ste van de bedrijvenrun, met ons Team wonnen we ook het Teamklassement en zo werd het een mooie en leuke dag.

    April 2009

    De eerste drie weken van april trok ik samen met topatleet Pieter Desmet, zijn vriendin Ann-Sophie en trainingsmakkers Tiemen Van steenberghe en Tom Vanslambrouck op hoogtestage naar het Amerikaanse Flagstaff in de staat Arizona. Daar stonden vooral volumetrainingen op het programma, alsook de eerste intervaltrainingen. Het werd een prachtige en enorm leuke stage, één om nooit meer te vergeten. We bezochten ook Phoenix, Las Vegas en zijn casino's, de Grand Canyon, Hooverdam, ... , gingen kijken naar een NBA wedstrijd van de Phoenix Suns, ... . We konden terugkijken op een zware, maar deugddoende stage. Na de stage hadden we wat tijd nodig om de jetlag te verteren, maar dat belette ons niet om enkele dagen laten aan de start te verschijnen van de Antwerp Ten Miles. In de beginfase had ik enorm last met het hoge tempo, naarmate de wedstrijd vorderde kwam ik meer en meer in de wedstrijd. Ik kon zodoende tot km 9 standhouden in de kopgroep met oa. Koen Wilssens, Alexander Diaz Rodriguez, Koen Neven, Hans Janssens, Stefan Van den Broek, Kristof Mouton, ... . Ik finishte uiteindelijk als 6de in een tijd van 50'19" en daar was ik enorm tevreden mee. De sfeer tijdens deze wedstrijd was ook super!

    Mei 2009

    Op 1 mei trokken we naar de tweede wedstrijd van de Partena Run Classics, nl. de 10K van Knokke. Opnieuw stond de Belgische top van het stratenlopen aan de start. Na zo'n 3km moest ik uit de kopgroep lossen en vanaf halfweg stond ik er alleen voor, toch wist ik er als 10de te finishen. Alles zat enorm dicht bij elkaar, enkel Hans Janssens en Lander Van Droogenbroeck staken er toen bovenuit. Een week na Knokke stonden we alweer aan de start van de jaarlijkse klassieker Dwars door Brugge. Vanaf de start ging het enorm snel, opnieuw tot zo'n 3km kon ik in de kopgroep standhouden, vanaf dan liep ik een vrij eenzame wedstrijd. Geen superbenen, maar toch een mooie 8ste plaats in een sterk deelnemersveld. Trainingsmakker Tom Vanslambrouck liep een enorm sterke wedstrijd, hij werd 6de, Dieter Brouckaert werd 9de en Lieven Vandenbroucke 18de.

    De week na Dwars door Brugge trok ik voor het eerst maal de pistespikes aan, dit voor de 5000m tijdens de interclub in de Ere-afdeling van de VAL te Aalst. Ondanks een minder goed gevoel en slechte weersomstandigheden, kon ik toch een mooi egaal tempo lopen. Ik liep bijna heel de wedstrijd alleen met Aman Gemeda als richtpunt net voor mij. Dankzij een goed laatste kilometer wist ik Aman nog voorbij te gaan en zo als 4de te finishen op enkele seconden van Matthijs Casteele, Lander Van Droogenbroeck en Bram Coppens. Ik klokte 14'50", ofwel maar 15" boven mijn besttijd. Na de interclub besloot ik om mij voor te bereiden op de marathon van de Nacht van West-Vlaanderen in Torhout, ik had daarvoor nog zo'n maand de tijd.

    Drie dagen na de interclub nam ik deel aan de 12km lange Permekeloop in eigen Jabbeke. Mijn clubmakker Davy Stieperaere was de man in vorm en ik was blij dat we eens tegen elkaar konden lopen, zo kon ik zien waar ik stond. Davy trok vanaf het begin alle registers open, ik volgde in zijn spoor en na zo'n 2km viel het tempo wat stil, op dat moment nam ik het tempo zelf in handen. Ik kon vrij snel een kloofje slaan en die kloof werd elke ronde groter en groter. Ik won de wedstrijd zonder problemen met zo'n minuut voorsprong op Davy. Davy had zelf een mooie voorsprong op Jochen Tourlousse, die derde werd. De dag na de wedstrijd in Jabbeke moest ik naar de Stadsloop in Gent om mijn klassement te verdedigen in de Partena Run Classics. Ik koos deze keer voor een rustigere start en ondank dat ik de wedstrijd in Jabbeke in de benen had ging het niet onaardig. Ik finishte uiteindelijk als 9de op deze 10km lange stratenloop met zijn vele kasseistroken.

    Na de zware wedstrijdperiode nam ik de volgende weken de tijd om mij te concentreren op de marathonvoorbereiding. Wel loodste ik mijn vriendin Charlotte op een woensdagavondmeeting in Ninove nog naar een nieuwe besttijd op de 5000m, nl. 17'48".

    Juni 2009

    Zo'n 12 dagen voor mijn marathon in Torhout trok ik met trainingsmakkers Tom Vanslambrouck en Dieter Brouckaert naar de zware Zwitserloot Dakrun in het Nederlandse Groesbeek, een heuvelachtige stratenloop over 10km. De Afrikaanse toplopers stonden aan de start, ook de Nederlandse en Belgische top was aanwezig, dus het beloofde een zware wedstrijd te worden. Ik startte redelijk goed, in het spoor van de eerste Afrikaanse dames. Halfweg wedstrijd kon ik de eerste dame van me afschudden en ik kwam meer en meer in de wedstrijd, want de heuveltjes lagen me wel. Ik begon atleten in te halen tot ik last begon te krijgen van enorme steken. Gelukkig kon ik standhouden als 26ste met een tijd van 30'57". Maar liefst 19 atleten klokten een tijd onder de 30', zo'n wedstrijd liep ik nog nooit. Groesbeek bevestigde de goede conditie, ik was klaar voor Torhout.

    De marathon van Torhout tijdens de Nacht van West-Vlaanderen is zeker één van de hoogtepunten van 2009. Ik keek al jaren uit naar deze marathon, ooit wou ik als 1ste op de markt van Torhout aankomen. De zware omloop belette een snelle chrono, daarom besloot ik enkel voor een goede rangschikking te lopen. Ik was enorm zenuwachtig, er was enorm veel volk langs de omloop en de sfeer zat er zoals gewoonlijk goed in, in en rond de binnenstad. Dit jaar was er ook het EK en WK 100km, die samen met de marathon van start ging. Ik startte meteen op kop en liep al snel enkele meters voorsprong bijeen, toch besloot ik na 2km om mij te laten inlopen door een achtervolgend groepje met oa. Filip Vanhaecke, Cedric De Caluwe en Nico Serroen. Er stond een krachtige wind en ik nam het tempo bijna de hele tijd in handen. Tot 16km bleven we mooi samen, toen kwam er een Oekraïner uit de achtergrond terug, hij ging meteen op kop lopen en versnelde zelfs. Ik twijfelde niet en ging met hem mee, na 17km versnelde ik zelf om de Oekraïner te testen, hij moest lossen en ik besloot nu mijn tempo verder te lopen en zo begon ik aan een lange solotocht. Na zo'n 23km kwam ik alleen over de markt van Torhout, de sfeer was echt super, maar om ook alleen aan te komen op de markt was het nog 19km doorbijten. Nico Serroen was intussen alleen 2de en hij bleef de hele tijd op ongeveer 1 minuut van mij lopen. Ik probeerde mijn voorsprong te behouden en dat lukte ook. Na 37km kreeg ik even een moeilijk moment, ik vreesde een inzinking, want bij een marathon weet je maar nooit. Gelukkig was daar snel het 40km punt en daar putte in vertrouwen uit, nog 2km en dan kon ik genieten van mijn prestatie. Ik kwam de binnenstad in, draaide de markt op, versnelde zelfs nog en dan was het alleen maar genieten, een droom die werkelijkheid werd, de marathon van Torhout winnen en alleen aankomen op de markt! Ik klokte uiteindelijk nog een tijd van 2u28'50". Nico Serroen liep ook een sterke marathon, hij werd knap 2de en bleef nog net onder de 2u30'. Jochen Tourlousse finishte enkele minuten later ook mooi als 3de. In 2010 hoop ik er met een beter voorbereiding opnieuw bij te zijn!

    Na de marathon van Torhout nam ik met mijn vriendin het vliegtuig naar Mallorca voor een 7-daagse vakantie. Het was er genieten van elkaar en van het zonnetje!

    Juli 2009

    Ik had mijn lichaam twee weken laten uitrusten van de marathon, maar langer kon niet, want begin juli moest ik nog deelnemen aan de 10km van Tessenderlo van het Partena Run Classics criterium. Twee dagen daarvoor besloot ik Simon Mestdagh nog te hazen op de 3000m van de Flanders Cup meeting te Oordegem. Ik haasde onverwacht tot 2400m en zetten de volledige reeks af voor een eindtijd van 8'48". Bijna iedereen in deze reeks liep zijn record, alsook Simon en zo kon ik als haas tevreden zijn. De 10km van Tessenderlo was afzien, want mijn basistempo lag niet zo hoog meer als voor de marathon, toch liep ik een goede wedstrijd. Ik finishte als 8ste en zo zat het Partena Run Classics criterium er voor mij op, in het eindklassement werd ik 9de.

    Enkele dagen na Tessenderlo wou ik wel eens een 1500m lopen op de Flanders Cup meeting van Kortrijk. Echt diep kon ik nog niet gaan, toch kon ik in de laatste ronde nog versnellen om uiteindelijk af te klokken na 4'10"40, een goede snelheidsprikkel was het. Een week later trok ik naar de Nacht van de Atletiek in Heusden-Zolder voor een 5000m. Nu stond ik er met een bang hartje aan de start, want wat zou ik nog kunnen op de 5000m een maand na mijn marathon en zonder specifieke trainingen in de benen. In de beginfase kon ik goed mee in mijn reeks, ik nam zelfs even de koppositie in handen, daarna was het vooral zolang mogelijk proberen aan te pikken aan een groepje. Ik klokte op alle kilometerpunten de tussentijden die ik ook haalde toen ik mijn record van 14'35" liep, toen liep ik nog een laatste kilometer in 2'47", maar dat zat er in Heusden-Zolder niet meer in. Met een laatste kilometer in 2'53" liep ik naar 14'42"53 en daar was ik zeer tevreden mee!

    Drie dagen na de 5000m in Heusden-Zolder ging ik naar de Flanders Cup meeting van Gent voor een 3000m. Ik koos voor de C-reeks in het naprogramma, ook al mocht ik in de snellere B-reeks van start gaan. Ik moest veel kopwerk verichten in mijn reeks, we gingen de laatste ronde in met een omvangrijke kopgroep en dan trok ik vol door, enkele atleten volgden nog en met nog 200m te gaan versnelde ik nog een beetje, ik moest echt alles geven wat ik nog in huis had om de reeks te winnen. Ik won uiteindelijk de wedstrijd in een tijd van 8'35"64 en had dit te danken aan een laatste ronde van +/- 62". Anthony Delme werd tweede op amper 46 honderdsten, zo spannend was het!

    Augustus 2009

    Door deze mooie prestaties op de piste kreeg ik hoop om nog beter te doen de volgende wedstrijden, ik begon dan ook specifieker te trainen voor de 5000m. Op training ging het echt super, dus het vertrouwen was er toen ik begin augustus aan de start stond van het BK 5000m in Oordegem. Na enkele ronden voelde ik al dat het niets ging worden, het draaide voor geen meter en daarom besloot ik ook de wedstrijd te staken, wat een verschil met Gent.

    Een week later was er de 5000m A-reeks tijdens de Flanders Cup meeting van Ninove. Ik startte heel goed, maar gaandeweg kreeg ik weer een loom gevoel in de benen, ik kon blijven lopen, maar de benen wilden niet meer. Ik klokte nog af in 14'55", maar er klopte iets niet. Ik maakte na deze wedstrijd dan ook een streep onder mijn heel kort pisteseizoen. Tocht kijk ik tevreden terug op mijn pistewedstrijden.

    Halfweg augustus dan maar weer de weg op, ik ging van start bij de 10 miles van Middelkerke, een manche van het Flanders Wegcircuit. In 2008 wist ik deze wedstrijd te winnen, dus ik hoopte dit een jaar later opnieuw over te doen. Ik nam een snelle start en maakte de wedstrijd meteen hard, al snel bleef ik met Francis Van Steenbrugge vooraan over. Na zo'n 5km kon ik wat voorsprong nemen op Francis, maar enkele kilometers later sloeg het weer in mijn benen, ik raakte amper nog vooruit en Francis liep na zo'n 10km van mij weg. Het ging langs geen kanten meer en doorlopen had geen zin meer, ik stapte na 11km dan ook ontgoocheld uit de wedstrijd. Na overleg met de trainer, volgde een rustperiode van twee weken om dan opnieuw met de marathonvoorbereiding te beginnen.

    September 2009

    Nadat ik mijn bloed liet onderzoeken, nam ik ook een lactaattest af op de piste van Oordegem. Ik wilde weten of alles in orde was voor ik aan mijn marathonvoorbereiding begon. Tot mijn verbazing was de lactaattest heel goed en ook mijn bloedresultaten waren in orde, een hele opluchting dus in het vooruitzicht van mijn marathon. We hadden nog 6 weken tot de marathon van Eindhoven, niet veel dus, maar ik was al heel blij dat ik aan de voorbereiding kon beginnen.

    Toen ik twee weken bezig was met de marathonvoorbereiding wilde ik de conditie eens testen tijdens de halve marathon van Nieuwpoort, ook mijn trainingsmakkers Tom Vanslambrouck, Dieter Brouckaert en Lieven Vandenbroucke gingen er van start. Er stond enorm veel wind, dus een snelle tijd zat er niet in, maar de voornaamste doelstelling was om de wedstrijd iets sneller te lopen dan mijn marathontempo. Er vormde zich snel een kopgroepje met naast Tom, Dieter en mezelf ook Stijn Vandevelde. Net voor halfweg wedstrijd spatte de kopgroep uiteen na een versnelling van Dieter. Ik nam toen snel over van Dieter en trok het tempo nog wat de hoogte in en plots waren we met drie weg, want ook Tom haakte aan. Enkele kilometers verder kreeg Dieter het plots moeilijk en zo bleven Tom en ik vooraan over. Ik nam Tom op sleeptouw bij zijn eerste halve marathon, het was wel zwaar tegen de wind in, maar we hielden het tempo hoog, want een tijd onder de 1u10' zat er nog in en dat was een doel voor Tom. Ik kwam uiteindelijk als eerste over de streep met Tom in mijn spoor, we liepen +/- 1u09'45" en daar waren Tom en ik best tevreden mee bij deze zware weersomstandigheden. Dieter kende spijtig genoeg een mindere dag, maar werd toch 3de. Ik was vooral blij dat ik weer een goed gevoel in de benen had en zo kwam het vertrouwen terug.

    Nog in september nam ik voor het eerst deel aan de Damloop in Nederland, een massaloop over 10 miles van Amsterdam naar Zaandam. Aan de start heel wat Internationale toplopers, alsook de Belgische- en Nederlandse top. De benen waren niet zo fris door de zwaardere marathontrainingen, maar ik maakte er het beste van. Ik liet de snelle starters meteen lopen, na enkele kilometers nestelde ik mij in een groepje met de marathonlopers van Team Distance Runners. Deze mannen liepen een hoog tempo, één voor één moesten er atleten uit onze groep lossen. Na 10km staken we zelfs de 8-voudige Europese crosskampioen Sergey Lebid voorbij en dat doe je natuurlijk niet elke dag. Ik finishte uiteindelijk als 24ste en klokte een eindtijd van 51'25" en daar was ik zeker tevreden mee in dit Internationale topveld.

    Tijdens het laatste weekend van september trok ik net als in 2008 naar de 30km van Almere. Toen wist ik de wedstrijd te winnen na een 30km lange solo, ik klokte toen af na 1u38'28". Ik hoopte opnieuw in de buurt te komen van deze tijd, de concurrentie was deze keer zwaarder met oa. marathontopper Luc Krotwaar, Fransua Woldemariam en Saïd Kanfanoui. Het tempo lag vanaf de start hoog, om beurten namen we het tempo in handen. Na de eerste ronde van 15km kwam ik samen met Luc Krotwaar door in 48'43", Fransua Woldemariam liep enkele seconden voor ons uit. Luc liep snel het gaatje naar Fransua dicht, maar ik moest passen. Ik besloot mijn eigen tempo te lopen en dat loonde, want enkele kilometers verder vond ik opnieuw de aansluiting met de twee leiders. Na 21km klokten we 1u08'40", ongeveer even snel als vorig jaar, vanaf dan werd er wat naar elkaar gekeken en viel het tempo wat stil, waardoor we kostbare seconden verloren met het oog op een eindtijd onder de 1u38'. Tot km 25 losten we elkaar goed af, maar dan plaatste Luc Krotwaar een serieuze versnelling, Fransua volgde, maar voor mij ging het te snel. Ik bleef mijn tempo gewoon aanhouden en zo finishte ik uiteindelijk als 3de in een eindtijd van 1u38'49" en daar was ik zeker tevreden mee. Na Almere wist ik dat de conditie goed zat voor de marathon van Eindhoven.

    Oktober 2009

    De maand van de waarheid, de marathon van Eindhoven was mijn enige wedstrijd in deze maand, maar wel zowat de belangrijkste wedstrijd van het jaar. Ik trok al op zaterdag naar Eindhoven samen met mijn vriendin Charlotte en mijn trainingsmakkers Dieter Brouckaert en Tom Vanslambrouck. Op zaterdag liepen we nog wat los en 's avonds was er nog een briefing en een maaltijd samen met de atleten top- en subtoparrangement. Op de wedstrijddag werd ik wakker met heel veel zenuwen, het weer zat wat tegen, want het was regenachtig en er stond een enorm krachtige wind. Tom Vanslambrouck was mijn haas, hij zou proberen tot 30km te hazen, halfweg wilden we doorkomen in 1u11', Frederic Colpaert ging ook in ons groepje van start. Dieter Brouckaert koos voor de groep die van start ging voor een eindtijd van 2u25'.

    In de beginfase had ik reeds een slecht gevoel, " dat komt niet goed", dacht ik. Halfweg wedstrijd (doorkomst in 1u11'30") bleef ik samen met Tom alleen over van ons groepje. Ik dacht dat ik de wedstrijd nooit ging kunnen uitlopen. Tom kreeg na 22km plots maagkrampen en zo zat zijn haaswerk er reeds vervroegd op, hij haakte nog aan in mijn spoor tot +/- 24km, maar stapte na 25km uit de wedstrijd. Zo stond ik er heel vroeg helemaal alleen voor, een zware opdracht bij de zware weersomstandigheden. Ik focuste mij op een atleet die wat voor mij uitliep, ik zag enorm af, maar op karakter ging ik door. Nog voor het 30km punt haalde ik deze atleet bij, even verder moest hij lossen, maar intussen had ik reeds een andere atleet in het vizier en dat gaf toch wel vertrouwen. Ook deze atleet ging ik voorbij, toen zat ik reeds aan het 35km punt, dus het zwaarste deel van de marathon begon pas. Ik hoorde dat er nog twee atleten niet zover voor me liepen, maar ik wilde me zeker niet forceren met nog 7km te gaan. Ik ging op mijn tempo door en kwam zo elke kilometer dichter en dichter. Aan het 40km punt voelde ik mij nog altijd goed en op dat moment haalde ik deze twee atleten bij, met name Koen Neven en Francis Van Steenbrugge. Koen ging in de centrumstraten van Eindhoven nog mee in mijn spoor, ik probeerde het tempo hoog te houden. Met nog minder dan een kilometer te gaan moest Koen dan toch een gaatje laten en zo pakte ik onverwacht de 4de plaats in het Benelux kampioenschap marathon. Ik kon nog goed versnellingen tijdens de laatste rechte lijn en finishte zo in een nieuwe besttijd van 2u24'13", ofwel zo'n 2' beter dan bij mijn eerste marathon een jaar terug. Ik werd in de totaaluitslag 25ste en 5de Europeaan. Ik was zeer tevreden over het resultaat en weet dat ik nog heel wat progressie heb op de marathon, de weersomstandigheden waren in 2009 ver van ideaal, ook liep ik bijna de helft van de wedstrijd alleen, wat ook niet ideaal was met het oog op een snelle eindtijd. Met mijn 2u24'13" eindig ik op de 6de plaats in de Belgische jaarranking.

    Ook in 2010 hoop ik opnieuw in Eindhoven mijn record te breken, ik hoop dan op een eindtijd in de buurt van 2u22', opnieuw een stapje dichter dus bij de grens van 2u20'.

    Nadat ik mijn grootste doel van het jaar tot een goed einde had gebracht nam ik een maandje rust, wat dat kon mijn lichaam wel gebruiken na de zware voorbereiding en natuurlijk de marathon zelf.

    November 2009

    Iets voor halfweg november begon ik opnieuw met de intervaltraining, we kiezen deze winter bewust voor een rustige opbouwperiode, want de zomer ik opnieuw het belangrijkste voor mij, met opnieuw twee marathons op het programma. Tijdens het laatste weekend van november trok ik al eens de crossspikes aan in Stekene om de conditie eens te testen. De omloop had een enorm zwaar deel, waar ploeteren en draaien, keren centraal stonden en een licht deel, waar je opnieuw op tempo kon komen en kon recupereren. Ik zag enorm af, maar wist toch de 3de plaats in de wacht te slepen op zo'n 20 seconden van winnaar Stijn Lintermans en op een handvol seconden van Kristof Mouton, die tweede werd. In feite was ik hier 4de, maar Stefan Van den Broek werd uit de uitslag geschrapt door de jury omdat hij ook al bij de masters van start was gegaan.

    December 2009

    Een week na Stekene ging ik crossen in Oudenaarde, door de regenval was het opnieuw vettig op en rond de voetbalpleinen van Oudenaarde.
    Ik nam een zeer snelle start en liep meteen op kop van de wedstrijd, al snel nam favoriet en man in vorm Abdi Bashir van me over en dat tempo lag toch te hoog voor mij. Ook David Stevens en Gino Van Geyte gingen mij in de eerste ronde voorbij, enkel David moest ik laten gaan. Samen met Gino liep ik enkele kilometers samen, in de tweede wedstrijdhelft kon ik dan een gaatje slaan en zo liep ik op de 3de plaats op beperkte afstand van David Stevens, die tweede liep. Ik dacht in de laatste ronde nog dichter te kunnen komen op David, maar enorme leversteken strooiden roet in het eten, maar toch was ik tevreden met mijn 3de plaats. Abdi Bashir was outstanding en won dan ook de wedstrijd.

    Tijdens het laatste weekend van december en tussen Kerst- en Nieuwjaar in trok ik naar de sterk bezette cross in Ertvelde, de Memorial Tom Compernolle. Het was een echte crossomloop, met heel wat vettige stroken, enorm pittige hellingen en ook enkele snelle stroken, ook moesten we veel draaien en keren. Ik doseerde mijn krachten goed en kon zo bijna elke ronde atleten inhalen om uiteindelijk als 10de te finishen en zo sloot ik het jaar 2009 met een goed gevoel af. De conditie is nog niet top, maar het winterseizoen is nog lang, dus komt die topconditie er wel aan op het juiste moment!

    Het was een heel mooi jaar, ik haalde enkele mooie overwinningen, mooie ere-plaatsen en ook op de marathon zette ik opnieuw een stap voorwaarts. Ik hoop ook in 2010 blessurevrij te blijven en opnieuw enkele mooie overwinningen en ere-plaatsen mee te pikken, op de marathon hoop ik dan weer een stapje dichter bij de 2u20' te komen. Ik wens al mijn collega atleten eveneens een blessurvrij jaar toe, alsook heel wat topprestaties!

    Groetjes,

    Stijn


    28-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cross Ertvelde: 10de plaats in sterk deelnemersveld
    Op zondag 27 december trok ik naar Ertvelde voor de Memorial Tom Compernolle, een topcross op een prachtige, maar zeer zware omloop. Ik had niet afgebouwd naar deze wedstrijd, dus het was afwachten hoe fris de benen zouden zijn. Aan de start niets dan sterke atleten, een top-10 plaats zou heel mooi zijn dacht ik.

    Ik startte redelijk, zowat in 15de positie, alles trok meteen op een lint. Ik moest helaas meteen een gaatje laten. Door de zware omloop wist ik dat goed doseren de boodschap was en dat deed ik dan ook. Ik liep een progressieve wedstrijd en vanaf halfweg verloor ik dan ook niets meer ten op zichte van het groepje dat voor de plaatsen 4 tem 8 knokten, ik was in de voorlaatste ronde reeds opgerukt naar de 10de plaats. Zo'n 100m voor mij liepen trainingsmakker Koen Naert, Stijn Lintermans, Jonas Roels, Stefan Van den Broek en een verbluffende Yeray Luxem. Zo'n 50m voor mij liep een sterke Tom Meire.

    Atelaw Bekele won uiteindelijk de wedstrijd met 3 seconden voorsprong op Hans Janssens. Alexander Diaz Rodriguez was opnieuw heel sterk en pakte zo'n halve minuut later de derde plaats. Voor de 4de plaats werd het spannender, want met 5 atleten streden ze tijdens de laatste kilometer voor de plaatsen 4 tem 8. Trainingsmakker Koen Naert bleek uiteindelijk de snelste van het groepje en werd zo mooi 4de op zo'n minuut van de winnaar. Yeray Luxem finishte na een heel knappe wedstrijd drie seconden na Koen als 5de, net na Yeray finishte master Stefan Van den Broek. Jonas Roels werd enkele seconden later 7de, Stijn Lintermans pakte de 8ste plaats. Zo'n 10 seconden later kwam Tom Meire als 9de over de meet, ook hij liep een heel knappe wedstrijd. Nog eens 10 seconden later pakte ik de 10de plaats. David Stevens volgde als 11de, Kristof Mouton werd 12de, Jonas Sergooris 13de en Joachim Pelicaen finishte als 14de.
     
    Trainingsmakker Lander Tytgat leek lange tijd op weg naar de 4de plaats, maar stapte uiteindelijk uit voorzorg uit de wedstrijd, want de hellingen bleken te zwaar voor zijn gevoelige achillespezen, waardoor Lander verder geen risico wilde nemen. Ook topmaster Gino Van Geyte stapte uit de wedstrijd.

    Ik had geen superbenen, maar ben toch tevreden met het resultaat. Het gaat de goede richting uit en ik hoop dat de topconditie er binnen enkele weken is. Ik was na de wedstrijd snel gerecupereerd en dat is ook een goed teken, de test was dus geslaagd. Mijn volgende wedstrijd is normaal komende zondag de cross in Zottegem of de cross in Grimbergen.

    Ik wens iedereen alvast een prettig eindejaar!

    groetjes,

    Stijn


    24-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Indoortrainingen
    Doordat het de afgelopen week te gevaarlijk was om interval te trainen besloten we met de trainingsgroep om op dinsdag en donderdag naar de topsporthal in Gent te trekken. Op dinsdag waren we met zo'n 7 atleten van de groep, we deden een pittige, maar goede tempotraining. Op donderdag deden we de korte intervaltraining, deze keer waren met 4 atleten van de groep. De training vloog opnieuw voorbij en zo hebben we deze week toch goede intervaltrainingen kunnen afwerken.

    Hopelijk kunnen East- en West-Side vaker samenkomen, want het is toch beter om met een grote groep de trainingen te kunnen afwerken.

    Ik wens iedereen alvast prettige kerstdagen toe!

    Groetjes,

    Stijn


    20-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geen cross door hevige sneeuwval ...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Normaal trok ik vandaag de spikes aan in Gierle voor mijn 3de veldloop van het seizoen. Ik keek er alvast naar uit om deze wedstrijd te lopen op het prachtige domein de Lillse Bergen. Door de hevige sneeuwval van afgelopen nacht en morgen werd besloten om niet te starten in Gierle. Het was dan ook in normale omstandigheden toch zeker 1u20' rijden en met die sneeuw was het toch te gevaarlijk om de weg op te gaan. Ik deed dan maar een pittige heuveltraining op mijn loopband en zo sloot ik de trainingsweek toch nog goed af.

    Op maandag deed ik op mijn eentje een zeer vlotte duurloop in Tillegem bos. Op dinsdag deed ik dan mijn tempotraining met trainingsmakker Tom Vanslambrouck     in Torhout, het was bijzonder koud en daardoor hadden we het gevoel dat het niet zo soepel draaide, toch werkten we een heel goede training af. Op woensdag deed ik samen met Lieven Vandenbroucke een duurloopje deels in het bos en deels op straat. Op donderdag lag het overal in België mooi wit door de hevige sneeuwval. Ik besloot mijn korte intervaltraining af te werken op de indoorpiste in Gent. Het werd een zware training, maar ik was vooral tevreden dat ik mijn training toch heb kunnen uitvoeren, want buiten was het echt niet te doen. Op zaterdag waagde ik me toch aan een duurloopje in het besneeuwde bos met Tim Alleman, Lieven Vandenbroucke en Dieter Brouckaert, het was niet mogelijk een vlot tempo te lopen. Op zondagmorgen werkte ik dus een heuveltraining af op mijn loopband.

    Wat mijn volgende wedstrijd wordt is nog niet duidelijk. De volgende twee weken ben ik in verlof en zal daardoor mijn trainingen 's morgens kunnen afwerken. Als de sneeuw blijft liggen kies ik voor mijn intervaltrainingen wellicht voor de indoorpiste in Gent en voor mijn loopband.

    Groeten en tot binnenkort,

    Stijn


    13-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het werd een weekendje trainen ...
    Voor mij afgelopen weekend geen cross in Booischot of de leuke corrida in Langemark, neen voor mij was het afgelopen weekend nog eens ideaal om goed te trainen, we zijn immers nog volop aan het opbouwen en dan is het niet aangeraden om elke week een wedstrijd te lopen. De grote afspraken komen er immers aan na de kerst- en nieuwjaarsperiode.

    Afgelopen week deed ik op maandagavond eens duurloopje met Jeremy Van Ophem in en rond Brugge, op dinsdag was ik met Koen Naert en Tom Vanslambrouck van de partij in Torhout voor een tempotraining. Koen deed langere tempo's, want hij zit momenteel in zijn piekperiode. Tom en ik deden een aantal keer 3' tempo, om beurten deden we één op kop en zo vloog de training opnieuw voorbij. Op woensdag werkte ik een duurloopje af met Dieter Brouckaert en Tom Vanslambrouck. Op donderdag waren het opnieuw Tom en ik die samen de korte intervaltraining afwerkten, we vlogen er telkens goed in. We sloten de training met een goed gevoel af. Vrijdag namen we onze wekelijkse rustdag, tijd om me eens los te maken door kiné Tim de Vilder en het bleek toch wel nodig.

    Zaterdagmorgen spraken we af aan de Zwarte Kiezel in De Haan voor een pittige heuveltraining. Van de partij waren Jeremy Van Ophem, Lieven Vandenbroucke, Tom Vanslambrouck, Tim Alleman, Alana Vandeghinste en mijn vriendin Charlotte Vandewalle. Tim trok met de dames op pad voor een goede duurloop. Samen met Jeremy, Tom en Lieven deed ik op de zware omloop een aantal keer 8' met heel weinig recup, Lieven deed een aantal keer 5' met wat meer recup en ook Jeremy koos voor iets kortere tempo's met zo wat meer recup. We gingen telkens samen van start en dat was wel heel leuk met zo'n bende, iedereen kon zich aan elkaar optrekken en zo verlegde iedereen zijn grezen. We waren alle vier tevreden dat de zware training erop zat en dat die goed was verlopen. Hopelijk kunnen we nog vaak met zo'n bende de zware trainingen afwerken.

    Op zondagmorgen was ongeveer dezelfde bende, op Alana na, aanwezig in het Beisbroekbos voor een lange rustige duurloop. Het werd opnieuw een aangename training. Op maandag doe ik wellicht op mijn eentje een vlotte duurloop en op dinsdag verwacht ik opnieuw enkele trainingsmakkers voor de langere tempotraining van de week. Het is trouwens ook mijn laatste werkweek van het jaar, dan twee weekjes verlof.

    Komende week verwachten we de eerste winterprik, het wordt weer afzien bij die vriestemperaturen, brrrr!

    Groetjes en tot binnenkort!

    Stijn


    08-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto's cross Oudenaarde met dank aan de ouders van Tom Vanslambrouck!























    07-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Veldloop Oudenaarde: 3de plaats
    Op Sinterklaasdag trok ik naar de veldloop van Oudenaarde met als doel een podiumplaats proberen te bemachtigen. De omloop ligt me wel, want de afgelopen jaren stond ik er bijna elke keer op het podium, winnen zat er echter nog nooit in. Door de regenval lag het opnieuw vettig in Oudenaarde, het was daardoor uitkijken in de vele scherpe bochten. We moesten 5 grote ronden afleggen.

    Mijn start was opnieuw zeer goed, met enkele meters voorsprong begon ik na 200m aan de twee klimmetjes die we voor de voeten kregen geschoven. Al snel sloot de langgerekte groep weer aan. Halfweg de eerste ronde nam RCG atleet Abdi Bashir dan het tempo in handen, hij versnelde, maar ik liet hem begaan. David Stevens was de enige die het tempo van Abdi probeerde te volgen, maar ook hij moest snel zijn meerdere erkennen in de kersverse belg. Ik zat intussen in het spoor van Gino Van Geyte, Dieter Van de Walle volgde dan weer in mijn spoor.

    In de twee ronde moest Dieter de rol in ons groepje lossen en zo streed ik verder met Gino voor de 3de plaats. Bij het ingaan van de 3de ronde nam ik van Gino over en versnelde daarbij ook wat. Ik kon zo rond halfweg wedstrijd een gaatje slaan op Gino. In de voorlaatste ronde kon ik mijn voorsprong op Gino vergroten, daarbij was ik ook dichter gekomen op David, die nog altijd eenzaam op de 2de plaats liep. Ik hoopte in de laatste ronde nog wat dichter te komen op David, maar leverkrampen beslisten daar anders over. Ik kon niet meer diep gaan en moest daardoor mijn tempo laten zakken. De laatste 500m was de pijn bijna niet meer te doen, gelukkig was de finish dichtbij en was mijn voorsprong groot genoeg, zodat ik zonder problemen als 3de over de streep kwam.

    Een opnieuw sterke Abdi Bashir won de wedstrijd, David Stevens werd mooi 2de. Gino Van Geyte had in de laatste ronde nog het gezelschap gekregen van mijn clubmakker Stijn Daelman, in de spurt voor de 4de plaats moest Stijn wel zijn meerdere erkennen in de sterke master van AS Rieme. Stijn bevestigde zijn knappe 3de plaats van vorige week in Vilvoorde met een even knappe 5de plaats in Oudenaarde en daar was hij natuurlijk enorm tevreden mee. Dieter Van de Walle is ook aan een sterke winter bezig en ook hij bevestigde dit met een 6de plaats. Koen Van Havermaet pakte de 7de stek en begint het effect van de marathonvoorbeiding te voelen. Mijn trainingsmakker Tom Vanslambrouck had een offday en finishte uiteindelijk als 8ste, toch knap dat hij niet opgaf en de wedstrijd als een goede training opvatte.

    Ik ben tevreden over mijn tweede cross van het seizoen, voor de tweede keer op het podium dus ik mag zeker niet klagen. Ik had een goed gevoel, kon mijn tempo goed aanhouden in de vettige stroken en ook op de bergjes ging ik goed naar boven. Spijtig dat ik in de laatste ronde zo'n last had van leverkrampen en zo niet meer kon doorgaan, want ik had het gevoel dat ik het tempo dat ik liep nog wel een tijdje kon aanhouden. Ik kijk alvast uit naar de volgende wedstrijden, maar eerst komende week weer goed trainen.

    Mijn trainingsmakker Kim Barbé won op een knappe manier de korte cross in Oudenaarde, Lieven Vandenbroucke kende een mindere dag en finishte als 12de. Tijdens de corrida van Waregem stak onze youngster Koen Naert er met kop en schouders bovenuit, hij is duidelijk klaar voor het EK cross in Dublin van komende zondag. Dieter Brouckaert werd in deze bijzonder sterk bezette wedstrijd mooi 6de.

    Trainer Raymond Van Paemel was met zijn vrouwtje Leen in Oudenaarde om zijn troepen aan te moedigen en was nadien zeer tevreden over de resultaten.

    Ik wil hierbij nogmaals alle supporters bedanken voor de vele aanmoedigingen.

    Groetjes en tot binnenkort,

    Stijn

    Foto's volgen nog!

    DSCF1903

    DSCF1923





    04-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste trainingsblok
    Afgelopen week stond er enkel op woensdag een intervaltraining op het programma, samen met Tom Vanslambrouck en Dieter Brouckaert deed ik een aantal keer 5' tempo op straat. Het werd voor ons allen een zeer goede training, we stuwen elkaar zo toch naar een hoger niveau.

    De overige dagen deed ik een duurloop, op donderdag was dit met DCLA atleet Jeremy Van Ophem, het werd opnieuw een aangename training in de regen. Op vrijdag volgt mijn wekelijkse rustdag en op zaterdag doe ik nog een duurloop, ik bouw voorlopig niet af voor mijn wedstrijden.

    Het eerste trainingsblok van de winter wordt hiermee afgesloten, vanaf maandag begint het tweede blok. Tussen de tempo's volgt nu onder andere minder recuperatie en zo bouwen we verder aan de topconditie.

    groetjes,

    Stijn


    01-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Veldloop Stekene: 3de plaats

    Voor mijn eerste cross van het seizoen trok ik afgelopen zondag naar het Oost-Vlaamse Stekene, ook mijn training- en clubmakkers Tom Vanslambrouck, Dieter Brouckaert en Lieven Vandenbroucke maakten deze verre verplaatsing. Lieven koos er voor de korte cross en ondanks de beperkte voorbereiding deed hij het toch weer niet onaardig, met een zeer sterke laatste rechte lijn dook hij nog net de top-10 binnen. De wedstrijd werd gewonnen door de Ethiopiër Nagassi voor Brian Van den Bossche en Koen Wilssens.

    De omloop kende twee delen, een enorm zwaar deel met zware modderstroken, scherpe bochtjes, heel wat waterplassen, veel oneffenheden en een redelijk goed beloopbaar deel. De start was tegen de wind in, maar toch kende ik een goede start. Ik draaide bij de eerste 3 de Finse piste op. We moesten één kleine ronde en 5 grote ronden afleggen.

    Stijn Lintermans plaatste bij het ingaan van de grote ronden een versnelling, Kristof Mouton ging meteen mee, ik probeerde, maar moest toch een gaatje laten. Kristof en Stijn namen al snel een mooie voorsprong, bij het ingaan van de tweede grote ronde kwam Stefan Van den Broek over mij, ik moest ook hem meteen laten gaan. Het duurde niet lang of hij had de aansluiting gemaakt met de twee leiders van AS Rieme. Ik liep intussen in het gezelschap van Johan Wils van ACHL, zo’n 30m achter ons liep mijn trainingsmakker Tom Vanslambrouck en nog wat verder liep Dieter Brouckaert.

    In de tweede wedstrijdhelft kreeg Kristof het vooraan lastig en moest de rol lossen, Stefan had intussen het heft in handen genomen en Stijn kreeg het bij momenten lastig om in het spoor te blijven. Met nog twee ronden te gaan liep ik alleen op plaats 4, Tom liep intussen op plaats 5 op zo’n 20-30m. Ik naderde op Kristof Mouton en ook wat op het leidersduo.

    Dankzij een goede laatste ronde met daarbij nog een goede laatste rechte lijn strandde ik als 4de op enkele meters van Kristof. Tom finishte even later knap als 5de, Johan Wils werd 6de en Dieter maakte de top-7 compleet. De overwinning was voor master Stefan Van den Broek, Stijn Lintermans werd tweede.

    Na de wedstrijd kwam de jury echter naar Stefan Van den Broek met de melding dat hij gediskwalificeerd zou worden omdat hij bij twee wedstrijden van start was gegaan. Stefan was eerder bij de masters van start gegaan, toen hij na 2km reeds ruim aan kop liep sloeg hij plots zijn voet om en kon hij niet meer verder, na wat loslopen ging het opnieuw veel beter en vroeg Stefan aan iemand van het bestuur van Volharding of hij nog bij de seniors mocht starten, voor hen was er geen probleem en zo ging Stefan van start bij de seniors. De jury nam Stefan ook niet na de eerste ronde uit de wedstrijd, dus dacht Stefan dat er geen vuiltje aan de lucht was, maar dat was dus niet het geval. De organisatie had de vraag van Stefan beter eerst voorgelegd aan de jury, want er stond wel degelijk in het reglement dat een atleet slechts aan één wedstrijd mag deelnemen. De jury kon niet anders dan het reglement toepassen, wel een spijtige afloop natuurlijk van de wedstrijd en voor alle atleten, met in bijzonder Stefan. Stefan kreeg van de organisatie uiteindelijk toch een vergoeding voor zijn prestatie in Stekene en dat is toch wel mooi van hen. Voor het overige was de organisatie weer dik in orde.


    Zo won Stijn Lintermans deze cross voor Kristof Mouton, ik mocht als 3de mee op het podium.


    Over mijn eerste cross van het seizoen kan ik tevreden zijn. Mijn uithouding is zeker en vast goed, enkel de basissnelheid moet nog de hoogte in. Pas drie weken terug ben ik begonnen met de eerste intervaltrainingen, dan kan je nu nog geen wonderen verwachten natuurlijk. Ik ben tevreden dat ik opnieuw een wedstrijd in de benen heb en bouw nu gewoon verder. Na Nieuwjaar hoop ik opnieuw op het niveau te staan van vorig seizoen, beter dan toen mag natuurlijk ook.

    Volgende zondag loop ik de cross van Oudenaarde of die van Wespelaar.


    Bedankt aan de ouders van Tom Vanslambrouck voor de foto's, bedankt aan alle supporters en bedankt aan Lieven en Marc dat ik met hen mee kon rijden.

    Groetjes,


    Stijn






















    27-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag eerste cross van het seizoen!
    Afgelopen week was het niet de aangenaamste week om te trainen wegens de vele regenbuien en enorme windstoten, maar toch blik ik tevreden terug op de afgelopen trainingsdagen. Op maandag deed ik een rustige duurloop in Brugge samen met Jeremy Van Ophem en Tom Vanslambrouck. Op dinsdag besloten we onze intervaltraining op straat af te werken wegens de regenval, Tom en ik deden een aantal keer 4' tempo, de krachtige wind maakte de training nog wat zwaarder, maar het ging toch wel goed. Op donderdag was de regen opnieuw van de partij, alsook de wind. Deze keer deden Tom en ik de korte intervaltraining, het werd een goede training.

    Op vrijdag volgt de wekelijkse rustdag en die zal toch wel deugd doen.

    Zondag loop ik mijn eerste cross van het seizoen, na drie intervalweken eens een ideale conditietest. Het zal alvast een zware wedstrijd worden, want het wordt zeker en vast ploeteren in Stekene en ook de concurrentie zal sterk zijn, maar de motivatie en de zin zijn aanwezig om er volledig voor te gaan. De week nadien trek ik dan naar de cross van Oudenaarde, daarna ga ik opnieuw een weekend de heuvels opzoeken van Zottegem of de Haan.

    groetjes,

    Stijn

    Herschaalde kopie van DSC07641


    23-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verder opbouwen ...
    De tweede intervalweek zit er op en het begint steeds beter en beter te gaan. Op dinsdag deed ik een aantal keer 3' tempo in Torhout, dit samen met Tom Vanslambrouck. We konden terugkijken op een goede training. Op donderdag deden Tom en ik onze korte intervaltraining in Jabbeke, er stond enorm veel wind, maar we konden toch telkens een hoog tempo lopen. Op maandag en woensdag werkte ik goede duurlopen af van +/- 1u.

    Zaterdagmorgen trokken Tom, Dieter Brouckaert, Tim Alleman, Charlotte en ik naar de Zwarte Kiezel in De Haan voor onze heuveltraining. Het was prachtig weer aan de zee en dat mocht wel, want er stond een pittige training op het programma. We overwonnen opnieuw de vele heuvels, kortweg het werd opnieuw een goede training. Op zondag volgde dan een rustige langere duurloop.

    We beginnen dus aan de 3de intervalweek van het winterseizoen, deze zullen we op zondag afsluiten met de veldloop in Stekene. Ook mijn trainingsgenoten Tom Vanslambrouck en Dieter Brouckaert kiezen er voor de lange cross. Lieven Vandenbroucke kiest voor de korte cross en mijn vriendin Charlotte gaat bij de dames op zoek naar wedstrijdritme. Veel verwacht ik nog niet van deze cross, ik zie mijn eerste crossen als oefencrossen, ik hoop na Nieuwjaar naar mijn beste conditie toe te groeien.

    De week na Stekene trekken we met de West-Side normaal naar Oudenaarde of naar Wespelaar. In Oudenaarde wordt de te kloppen man onze trainingsmakker Lander Tijtgat. Lander stond vorig seizoen aan de kant met een zware blessure en koos nadien voor een rustige opbouw en die begint nu al te renderen. Afgelopen weekend in Zele kwam hij enorm sterk voor de dag. Lander werd er 2de op 1 seconde van winnaar Alexander Diaz Rodriguez. Hou die Lander Tijtgat maar in de gaten, dit is nog maar zijn basisconditie, 14 maart (BK cross) dat is zijn doel!Opnieuw een prestatie waar de overige atleten van de trainingsgroep zich aan kunnen optrekken!

    Het ziet er naar uit dat het een natte en winderige trainingsweek zal worden, de flandriens komen opnieuw aan hun trekken.

    groeten en tot binnenkort,

    Stijn



    Tot de marathon van Torhout!

    Foto

    Foto

    Wedstrijdplanning (ov)
  • 31/01 Cross Vilvoorde
  • 06/02 PK Cross Ninove
  • 14/02 10km Schoorl (NL)
  • 07/03 Cross Opwijk of Cross de Bousval
  • 14/03 BK cross Stene
  • 21/03 Halve marathon Venlo (NL)

    Foto

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Mijn clubs

  • Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Mijn kinesist Tim

  • Foto

    Trainingsmakkers West-Side

  • Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    {TITEL_VRIJE_ZONE}

    E-mail

    Druk op onderstaande knop om mij te mailen.


    Archief per week
  • 24/05-30/05 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 18/01-24/01 2010
  • 11/01-17/01 2010
  • 04/01-10/01 2010
  • 28/12-03/01 2010
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 07/12-13/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 23/11-29/11 2009
  • 16/11-22/11 2009
  • 02/11-08/11 2009
  • 26/10-01/11 2009
  • 19/10-25/10 2009
  • 12/10-18/10 2009
  • 05/10-11/10 2009
  • 28/09-04/10 2009
  • 21/09-27/09 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 31/08-06/09 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 17/08-23/08 2009
  • 10/08-16/08 2009
  • 03/08-09/08 2009
  • 27/07-02/08 2009
  • 20/07-26/07 2009
  • 13/07-19/07 2009
  • 06/07-12/07 2009
  • 29/06-05/07 2009
  • 22/06-28/06 2009
  • 15/06-21/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 01/06-07/06 2009
  • 25/05-31/05 2009
  • 18/05-24/05 2009
  • 11/05-17/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 20/04-26/04 2009
  • 13/04-19/04 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
  • 23/03-29/03 2009
  • 16/03-22/03 2009
  • 09/03-15/03 2009
  • 02/03-08/03 2009
  • 23/02-01/03 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 09/02-15/02 2009
  • 02/02-08/02 2009
  • 19/01-25/01 2009
  • 12/01-18/01 2009
  • 05/01-11/01 2009
  • 29/12-04/01 2009
  • 22/12-28/12 2008
  • 15/12-21/12 2008
  • 08/12-14/12 2008
  • 01/12-07/12 2008
  • 24/11-30/11 2008
  • 17/11-23/11 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 03/11-09/11 2008
  • 27/10-02/11 2008
  • 20/10-26/10 2008
  • 13/10-19/10 2008
  • 06/10-12/10 2008
  • 29/09-05/10 2008
  • 22/09-28/09 2008
  • 15/09-21/09 2008
  • 08/09-14/09 2008
  • 01/09-07/09 2008
  • 25/08-31/08 2008
  • 18/08-24/08 2008
  • 11/08-17/08 2008
  • 04/08-10/08 2008
  • 28/07-03/08 2008
  • 21/07-27/07 2008
  • 14/07-20/07 2008
  • 07/07-13/07 2008
  • 30/06-06/07 2008
  • 26/09-02/10 2005

    Blog als favoriet !

    Marathons die ik zeker nog wil lopen:

    New York
    Londen
    Boston
    Chicago
    Berlijn
    Amsterdam
    Rotterdam
    Parijs
    ...


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs