Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

Na een vrij zwaar hartinfarct ben ik begonnen met lopen: van een start to run naar 10 km, naar een halve marathon en zo naar een marathon. Ik neem deel aan veel joggings en doe ook in de week de nodige kilometertjes. Natuurlijk loop ik deze niet alleen maar met verschillende andere joggers.

Foto
Foto
Foto
Foto
Het loopverhaal van Danny

26-09-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Loopprogramma ..vanuit het zonnige Benidorm
Zoals jullie gisteren al konden ondervinden wordt het nu wel erg vroeg donker en is bv. Prullenbos of  'Achter Kasteel' enkel nog voorbestemd voor de zondagsloopjes. Momenteel zit ik in zonnige oorden nml. het Spaanse Benidorm (foto's van de Benidorm Bastards zullen nog volgen).  Ik geef hiermee het programma mee voor de volgende twee weken. 

Door de vele werkzaamheden in Laarne zal het niet zo makkelijk zijn om veel afwisseling in het parcours te steken. Doch ga ik dat zeker proberen. Als er stukken in een loopomloop zitten die moeilijk beloopbaar zijn of te donker gelieve dan zeker feedback te geven zodat die omlopen kunnen gewijzigd worden. Ook zijn suggesties steeds welkom.

Wat ook een aanrader is, is dat er per groep enkele bij zijn met 'grote lichten' zo kunnen half duisteren wegen (bv. van Peperstraat naar Meander toch nog gelopen worden). 

Wat de omlopen naar Kasteel betreft hou rekening met volgende zaken:

- het is mij om het even of er eerst naar Kasteel of eerst langs Kerk gelopen worden maar spreek op voorhand af zodat iedereen dezelfde richting loopt.
- laat nooit iemand alleen terug keren
- elke extra omloop langs Kasteel is 1.750 meter

Nog eens herhalen 'Overgang van licht naar donker is steeds een periode met valpartijen'. Dus let extra op !!!


Programma

donderdag 27/09: Verantwoordelijke Brigitte Roels.
Kasteel a volonté. We lopen heen via Thermstraat en Warande en keren terug via de weg die we vroeger deden (op die manier vermijden we de eentonigheid)

dinsdag 02/10: Verantwoordelijke Christine De Weerd
Korte afstand: Peperstraat (vertrek en terug keren langs Kappellestraat - niet de wegel nemen achter de Finse Piste want zal reeds donker zijn).
Midden afstand: Peperstraat - Meander - Kordewagenstraat - Berlinde Kapel.
Lange afstand: Peperstraat - Meander - Zomerstraat - Brugstraat

donderdag 04/10: Verantwoordelijke David Erzeel.
Korte afstand: Boterhoek (Peiken Heer 5 km - Warande 5,8 km).
Midden afstand: Boterhoek - Peiken Heer - Old Horses - Kasteel (8 km).
Lange afstand: Meerskant wintereditie


Zondagsloopjes

zondag 30/09: Verantwoordelijke David Erzeel.
Omlopen Sport Vlaanderen

zondag 07/10:
Het zondagsloopje valt samen met de lange afstandstraining en omvat verschillende afstanden en vertrekuren.
Er wordt vertrokken van bij mij thuis (Zomerstraat 39).
9 uur: 30 en 16 km
10 uur:  5 en 10 km
10 uur 45: 14 km (de tweede lus van de 30 km)

Achteraf is er een forelhapje voorzien


26-09-2018 om 00:00 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
23-09-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Plots herfst...
De weersomstandigheden zijn drastisch veranderd. Afgelopen dinsdag op de jaarmarkt in Kalken volop zomer maar vanaf vrijdag is  de herfst in het land. Dat had ook gevolgen voor de schoolhappening van de eerste dag van de European week of sports. De activiteiten moesten worden afgelast. Zaterdag was de tweede dag met een vrij  grote inbreng van de Veldmeersrunners. Zie hierbij alvast een verslag.

In de loop van de week werden er al boodschappen gedaan voor de snoepjesloop. We hadden veel bekijks toen ik samen met Saskia het winkelkarretje vol met snoep aan het laden was in den 'Action'. Om 99 euro... meer dan voldoende dachten we...


Nadat we vrijdag al met 11 Veldmeersrunners aanwezig waren was ook onze inbreng op zaterdag heel mooi/goed. Nadine ontpopte zich eerst al eens als tester van het 'hindernissenparcours' en daarna werden de 'zakjes' geopend en alles in gereedheid gebracht voor de snoepjesloop.


Het was toch wat 'gespannen' afwachten ...Alle mandjes mooi op een rijtje en de 130 kinderen (die eerst een gymdorp hadden beleefd) konden van start gaan in groepjes van 20.


Het werd een gewemel, gegiechel, gejoel van jewelste: kinderen amuseerden zich, de ouders stonden met trots hun kinderen aan te moedigen en de 'organisatoren' hielpen de allerkleinsten. Het enthousiasme liep eraf. Voor velen was dit ook iets nieuws. Niks dan tevreden gezichtjes achteraf. Dit is de 'beleving' dat werd nagestreefd met de 'familiedag' en ik denk dat de snoepjesloop daar ruimschoots een invulling aan gaf.

 

In de namiddag waren de weergoden ons niet zo goed gezind. Het mooie hindernissenparcours (opgezet door Patrick Roels) was toch een aantrekkingspool voor de kinderen. Terwijl de begeleiders het toch wat kou hadden (bedankt voor de warme kan koffie Willy Rogiers) liepen de kinderen gedurende gans de namiddag constant over het parcours (sommigen zelfs meermaals - en die zullen dan ook heel goed geslapen hebben denk ik)

 

Als afsluiter was er de Tombolarun waar gezien de weersomstandigheden toch nog vrij veel volk op af kwam. Nadien konden er met de 'zegelkes' prijzen gewonnen worden en de Brigitte Roels had het geluk aan haar zijde met de tweede (en dacht ook 21ste prijs).



Wandelen

Heel veel vragen (zowel van leden als niet leden) worden me gesteld ivm de wandelactiviteit. Hierbij nog een korte uitleg.
Is aan te raden voor mensen die eventueel door blessure niet meer mogen lopen of voor mensen die na blessure opnieuw willen starten. Wie gewoon eens een uurtje wil stappen op dinsdag-of donderdagavond is ook steeds welkom.

- de afstand die gestapt wordt is de kortste omloop van de 'lopers' (dus zal men tss 1 uur en 1 uur 15 onderweg zijn)
- er zal steeds een stapverantwoordelijke zijn (de eerste twee weken is dit nu Myriam Collman)
- men moet lid zijn van de Veldmeersrunners
- er wordt telkens gestapt in de clubkledij (ook nog eens willen meegeven dat ook de lopers zich steeds in clubkledij moeten 'tooien') en ook voldoende verlicht. 


Programma

dinsdag:
Korte omloop: Boterhoek - Peiken Heer - Termstraat (5 km)
Midden omloop: Boterhoek - eventueel Prullenbos (indien nog niet donker) - Old Horses (8 km)
Lange Omloop: Meerskant (wintereditie)

Het programma voor donderdag en de week daarop zullen we dinsdag bespreken en verantwoordelijken aanduiden. Ikzelf zal er vanaf donderdag niet zijn voor anderhalve week daar ik en Lut de Benidorm bastards gaan uithangen. 

Ook nog meegeven om extra voorzichtig te zijn en alzo valpartijen te mijden: men loopt in schemerdonker, vallende bladeren op de weg en hier en daar wat takken die door de wind naar beneden gekomen zijn.


Nightrun Brussel

Marleen heeft Brussels by night gelopen en stuurde deze mooie foto op

 -

23-09-2018 om 00:00 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
21-09-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Miniwindhoos aan Sporthal
De wind had lelijk huis gehouden aan de Sporthal Veldmeers. Er was dan ook grote teleurstelling deze morgen toen er moest beslist worden om de schoolactiviteit af te gelasten. Peter en Corien hadden hier maanden werk in gestoken maar 'veiligheid primeert'. Ook dank aan de Veldmeersrunners die paraat waren om te helpen.

Zie hieronder enkele sfeerbeelden.






Alles wordt nu op morgen gezet en wij hopen iedereen massaal aanwezig te zien. Er zijn ook enkele activiteiten aangepast. Dit is het programma voor morgen:

- voormiddag: 9u30 - 10 u30 gymdorp met snoepjesloop voor kleuters
                       10u45 - 11u45 gymdorp met snoepjesloop voor kinderen lagere school

- namiddag: 13u30 - 16u30 sport- en spel 'zapnamiddag'
                                Obstakel-run (is verplaats van vrijdag naar zaterdag)
                    14:00 en 15:00 uur initiatie 'start to run'
                    17:00 uur Tombalarun

Zou iedereen die zich kan vrijmaken kunnen komen helpen ook zeker in de namiddag voor de 'bemanning' van de 'belevingsloop'

21-09-2018 om 13:35 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
19-09-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eens hoopgevend medisch nieuws...
Kermisvierend Kalken heeft het 'getroffen' met het weer dit weekend en dat was ook dinsdag het geval op de jaarmarkt waar ook heel wat volk op de been was en waar ik heel wat 'klapkes' gedaan heb over het lopen. Nochtans zat ik meer met mijn gedachten bij woensdagmorgen want dan zou ik de resultaten van nucleaire scan krijgen over het exacte percentage van mijn hartpompfunctie. En die was op zijn zachts uitgedrukt 'opvallend'. Deze zeer betrouwbare test gaf een ejectiefractie aan van 46 procent. Dat was toch een aanzienlijk verschil met de recent genomen echo die amper 25 procent aangaf. Een beetje een verwonderde blik bij de arts (was niet dezelfde hartspecialist) en de echo werd opnieuw uitgevoerd. Met die echo was opnieuw grote schade als gevolg van zwaar hartinfarct te zien (sic cardiologe) maar gaf mee dat 25 procent te negatief ingeschat was en dat we van een 35 procent mogen spreken. Maar dit is nog steeds een aanzienlijk verschil met de uiterst betrouwbare scan (heeft ze enkele keer herhaald). Kort samengevat: mijnen tikker kan nog meer of dat men op foto's en echo zou veronderstellen. Wat nu? Het inplanten van een defibrillator is voorlopig uitgesteld. Eerst gaat men (onder lichte verdoving) proberen hartritmestoornissen op te 'wekken' (elektrofysiologisch onderzoek). Als de echo (dus tss 25 en 35 procent) de juiste weergave is zou dit inderdaad kunnen opgewekt worden en moet en een defibrillator geplaatst worden. Indien het percentage van de scan klopt (en nogmaals is herhaaldelijk gezegd zeer betrouwbare test) zou er geen hartritmestoornis optreden en zou er geen 'device' moeten geplaatst worden. Dit  nieuws is alvast hoopgevend en ik hoop dat het bevestigd wordt door de nieuwe onderzoeken. Het resultaat van de nucleaire scan verklaart ook groten deels waarom ik nog 'vrij intense' inspanningen (zoals de ecotrail) aan kon. Het is in mijn gedachtegang ook het resultaat van reeds meer dan 10 jaar op een goede manier te sporten. 


European Week of Sports

Voor de mensen die helpen op vrijdag en/of zaterdag zie hierbij de taakverdeling:

Vrijdag: Briefing 8u30
- Begeleiden eerste drie van elke reeks naar het podium: Georges Meirsman: 
- Verzamelen kinderen bij de start van elke reeks: Danny Clincke - Patsy Bracke
- Hulp/observatie Obstakel-loop: Nadine Van Hoecke - Sabrina Bracke - Hans Sigin - Hilde Peleman - Marleen Verdict - Myriam Colman - Saskia Vermeulen (NM)

Zaterdag
Voormiddag (verzamelen om 9u30)
Snoepjesloop (er zijn twee snoepjeslopen voorzien in de voormiddag): Danny Cincke - Heike Clincke - Impens Lut - Saskia Vermeulen.
Indien er zich nog enkele mensen kunnen vrijmaken op zaterdagvoormiddag gelieve een seintje te geven want men verwacht tot 200 kinderen op de snoepjesloop.

Namiddag (vanaf 12u30)
- Assistentie op de 'festivalwip': Christine De Weerd - Nadine Van Hoecke - Patrick Beernaert 
- Initiatieles  'Start to Run': 14:00 en 15:00 uur Danny Clincke en Impens Lut
- Tombolarun: Impens Lut - Danny Clincke - Nadine Van Hoecke - Sabrina Bracke verzamelen om 16u30.

Gelieve het truitje en/of vestje van de Veldmeersunners te dragen want het is ook 'reclame' voor onze eigen club natuurlijk.


Tombolarun

Op zaterdag is er om17:00 uur de Tombolarun (deze vervangt ook het zondagsloopje) gelieve daar in grote getale aanwezig te zijn want het is een organisatie van de 'Sportdienst' van onze eigen gemeente.


Start To Run

De inschrijvingen van de achtste 'Start To Run'-reeks komen heel vlot binnen. Indien jullie mensen kennen die wensen deel te nemen zeg hen dan niet meer te aarzelen om in te schrijven. Diegenen die mensen kennen die eens zouden willen 'testen' op zaterdag is er een initiatie-les 'start to run' en dit zowel om 14:00 en 15:00 uur

19-09-2018 om 12:20 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
17-09-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ons Heer is van Kalken....
Bij mooi weer op kermis wordt dikwijls de uitdrukking gebruikt 'Ons Heer is van Kalken'. Deze uitdrukking was in het weekend dus meermaals te horen en ook voor de jaarmarkt staat er zomers weer op het menu.

Toch werd er het afgelopen weekend ook nog gelopen. Op het zondagsloopje waren er een zevental 'moedigen' aanwezig. En ook daar was het genieten in het herfstzonnetje en de mooie nazomer.


Peter liep op zijn 24 ste huwelijksverjaardag de marathon van Berlijn. Peter stuurde mij 'Heb hem vlot uitgelopen maar de laaste 10 km heb ik afgezien'.



Weekprogramma

dinsdag:
normaal is er op de 'jaarmarkt' geen loopavond. Doch deze keer zal er wel gelopen worden maar zal het een 'Finse Piste'-loopje worden. David zal de honneurs waarnemen.

donderdag
Korte omloop: Peperstraat
Midden omloop: Peterstraat - Meander - Berlinde Kapel (langs Ekerwegel zal het al donker zijn vrees ik)
Lange omloop: Peperstraat - Meander - Zomerstraat - Brugstraat.

zondagsloopje: het zondagsloopje wordt vervangen door de TOMBOLARUN op zaterdagavond 17:00 uur.


European Week of Sports

De Veldmeersrunners werken heel actief mee aan deze happening. Wat de taken voor vrijdag en zaterdag zijn zal ik verder in deze week meegeven. Events dat de Veldmeersrunners 'apart' voor hun rekening nemen (dus buiten hulp aan scholenveldloop en tombolarun) zijn:  snoepjesloop zaterdagvoormiddag (hiervoor zoek ik nog enkele helpende handen want men verwacht 250 kinderen) en op zaterdagnamiddag om 14:00 en 15:00 uur een initiatie 'start to run'

17-09-2018 om 11:42 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
14-09-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto Nieuwsblad
Zie hierbij de link naar de foto die eerstdaags (men kan mij nog steeds niet zeggen wanneer) in het Nieuwsblad zal verschijnen. . Klik HIER om foto te dowloaden

14-09-2018 om 08:27 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
12-09-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Prachtig nazomerweer...
Het was gisterenavond genieten aan de Veldmeers. Iedereen liep 'zijn ding' en nadien kon er nog in 'korte mouwkes' nagepraat worden. En dit voor midden september... we worden echt verwend met de mooie - lange zomer van 2018.
Het zal jullie ook opvallen dat de duisternis echter vroeger en vroeger invalt dus voorzie jullie zeker van lampjes. Gisterenavond was het nog licht tot ongeveer 20:40 maar bij 'donker weer' zal dat 20u15 zijn.


Administratie

Ik hoorde gisteren ook van velen dat ze nog hun 'papieren' voor terugbetaling moesten binnen brengen. Gelieve dit aub heel snel te doen. Want vanaf midden oktober komt ook de administratie van 'start to run' erbij en die moeten we gescheiden houden want de formulieren die daar binnen komen moeten ingevuld worden door Sportdienst. En ik kan je nu al meegeven dat de inschrijvingen voor de 'start to run' heel vlot binnen komen.

Ook is de 'administratieve cel' volop bezig met het in orde brengen van het subsidie-dossier. Door onze aanwezigheid en hulp op verschillende door de gemeente ge-organiseerde 'events'  en ook door ons groot aantal leden verdeeld over  verschillende leeftijdscategoriën zullen we van de subsidies toch ons graantje kunnen meepikken.


Kermisweekend

Dit weekend viert Kalken hun jaarlijkse kermis. Het zal een minder druk weekend worden als vorig jaar toen we met een 'stand' stonden (waar ik met veel goede herinneringen aan terug denk). Dit jaar zullen er wel loopaktiviteiten georganiseerd worden:

zondag:
zondagsloopje 10:00 aan de Sporhtal Laarne

dinsdag:
de loopsessie (in tegenstelling tot andere jaren) gaat door - gewoon uur en er zal op de Finse Piste gelopen worden. David zal de 'honneurs' waar nemen.

Woord van dank van de muzikanten

Hierbij willen we het bestuur en alle aanwezige veldmeersrunners hartelijk bedanken voor de bijdrage die we mochten
ontvangen voor ons optreden te Wachtebeke. Het is voor ons telkens een leuke ervaring om voor zo’n enthousiaste 
groep sportievelingen het beste van onszelf te mogen geven. We kijken al uit naar een volgende gelegenheid.

Sofie, Dieter en Thomas


Ecotrail

Daar niet iedereen foto's op fb volgt en daar  deze blog ook een archief is van mijn persoonlijke loopbelevenissen (bestaat trouwens bijna 10 jaar) geef ik hier nog enkele impressies mee van mijn 'laatste wedstrijd'

Zo ziet 'bike and run' er uit in het Zonieënwoud. Genen bike...genen run maar met twee de vélo proberen omhoog duwen.


Mijn laatste 'wedstrijdmeters' uit mijn loopcarrière..

12-09-2018 om 10:36 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
10-09-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.September...
Dit weekend was voor mij een zeer bijzonder weekend op sportief gebied. Na het lopen van meer dan 800 joggings (waarbij 16 marathons, een honderdtal halve marathons) zowel in binnen- en buitenland stond zaterdag mijn laatste 'wedstrijd' op het programma. Met mijn gezondheidstoestand is het wijzer geen wedstrijden meer te lopen. Wel zal ik mij volledig blijven inzetten voor het begeleiden van de Veldmeersrunners en ja natuurlijk ook voor de jaarlijkse 'Start To Run'.
Maandenlang hadden Saskia en ik ons voorbereid voor deze 'bike and run' van 42 km door het Zoniënwoud. Kris en Niels zouden op een drietal punten op het parcours staan. Onze trainingen waren ook vrij intens geweest. Wat kon er ons gebeuren? Niks...Behalve dan dat we het 'begrip' 'hoogtemeters' blijkbaar wat onderschat hadden. Na 3,5 km stonden we dan ook al buiten adem en 'misselijk' van de inspanningen langs de kant te overleggen wat we zouden doen.  Van ons systeem twee minuten lopen - twee minuten fietsen bleef niks meer over want...het fietsen bleek veel lastiger te zijn dan het lopen. Maar met de gedachte 'Na een bergop komt een bergaf' zetten we door. En inderdaad langs verder licht glooiende paden kwamen we aan het 10 km punt... prachtige boswegels leidde ons tot km 20 en toen begon de miserie pas echt. Na een prachtige afdaling in de bossen kwamen we op een soort' asfaltweg dat serieus omhoog liep. Daar was iedereen (zowel loper als fietser) aan het stappen. Nadien was het opnieuw genieten van een prachtige bosomgeving. Op 3 km van het einde begon de miserie opnieuw...de fiets was niet langer een hulpmiddel maar een 'object dat door 2 personen de helling moest worden opgeduwd'. We hadden ons onderweg ons ook enkele keren vergist van afslag (en moeten terugkeren) zodat we in totaal op 45 km kwamen en dit in 5u05'. Een prachtige ervaring...maar zou sowieso maar voor eenen keer geweest zijn. Dus wie een ooit een trial wil doen...hou rekening met 'hoogtemeters'. Verder wil ik iedereen bedanken die mij begeleid of vergezeld heeft in joggings zowel in binnen- en buitenland.


Sabrina en Giovanni liepen ook de ecotrial van 10,7 km en zij kunnen jullie ook alles vertellen over de lastigheidsgraad in het Zoniënwoud


Op zondagmorgen waren er redelijk wat loperkes aanwezig. Het was opnieuw genieten van het mooie nazomer-weertje..


Zondagavond ontving ik van Brigitte nog een sms-je waar ze meegaf dat ze onverwacht de 'Flanders Field'-marathon gelopen had en dit in een tijd van 4u15'



Weekprogramma

Zoals jullie zelf merken wordt het steeds vroeger en vroeger donker. Dus de lichtjes meebrengen wordt nu wel een noodzaak. De parcoursen die ik opgeef kunnen ook in omgekeerde richting gelopen worden (zal de dag zelf beslist worden en dit in het 'kader van 'donker' zijn').
Let ook op eind september...begin oktober...kans op valpartijen is het grootst bij overgang van licht naar donker (of vice versa in het voorjaar).

dinsdag:
kort: Peperstraat (5 km)
midden: Peperstraat-Meander- Colmanstraat - Eker (8 km)
lang: Peperstraat- richting Wetteren- Laarnebaan (10 km)

donderdag:
kort: Mote (5 km)
midden: Mote- Kasteel - Old Horses (8 km)
lang: Meerskant (11 km)


Varia

Er zijn al heel wat mensen die hun hulp hebben toegezegd voor vrijdag 21 en zaterdag 22 september. Indien er nog liefhebbers zijn kunnen die dit dan HIER aangeven. 

Affiches en flyers voor 'start to run' zijn bij mij te verkrijgen. De inschrijvingen lopen alvast heel vlot.

10-09-2018 om 12:49 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
05-09-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een pak volk...
Gisteren verscheen er een 'pak volk' op onze loopavond. De aanwezige pers trok ook grote ogen. Een foto en een verslag zal eerstdaags verschijnen in het Nieuwsblad. Ik geef jullie seintje als dat gebeurd is. Eens ik de foto heb zal die met een link worden doorgestuurd.

Er waren ook heel wat nieuwigheden/weetjes te melden - zie hierbij een overzicht


Wandelen

Op aanvraag zal het vanaf nu ook mogelijk zijn om te wandelen op de loopmomenten. Er zijn heel wat mensen voor wie het lopen soms iets moeilijker wordt (vb. na blessure, twee keer lopen in de week wordt wat veel, of mensen die om één of andere reden 'loopverbod' hebben gekregen) en we willen deze mensen zeker niet uitsluiten om op een 'sociale manier' aan bewegen te doen.

Er moet wel aan enkele voorwaarden voldaan worden (meesten komen overeen met dat van de lopers)

- lid zijn van Veldmeersrunners
- er wordt telkens één afstand gestapt en dat in één groep. Deze  afstand zal steeds 'de korte afstand' van de lopers zijn en ongeveer 5 à 6 km bedragen. Op deze manier zijn ook de stappers 'binnen' als de lange afstand van de lopers binnen komt (ongeveer 1u 15")
- de kledij is ook de uitrusting van de Veldmeersrunners (en natuurlijk ook goed verlicht)


Persoonlijk medisch nieuws

Zoals reeds gebracht in een vorige artikel is mijn gezondheidstoestand wat achteruit gegaan. Daar men eerst een onderzoek zou afwachten van 10 september om al dan niet een debifrilator te plaatsen kreeg ik gisteren al telefoon dat men niet op de 'uitslag onderzoek' zou wachten maar dat men de 'ingreep' al gepland heeft voor maandag 8 oktober. Op zich is er in mijn situatie niks veranderd buiten vorige week ...met een verschil dat ik het 'nu weet' dat er maar 25 procent hartpompfunctie meer is en dat is mentaal toch even slikken.


Organisatie najaar

In het najaar gaat het heel druk worden. We hebben heel wat leden en er zal ook nog een vrij omvangrijke groep starters opdagen. Om dit telkenmale vlot te laten verlopen zou ik per loopavond/per afstand een verantwoordelijke aanduiden. Die brieft dan ook 'zijn' groep. Dat mag elke week iemand anders zijn. Dus wie interesse heeft geef maar seintje dan kunnen we dat inplannen


Administratie

Mensen die nog hun papieren voor de gedeeltelijke teruggaven van het lidgeld (via de mutualiteit) moeten binnen brengen - gelieve dit zo vlug mogelijk te doen (liefst voor de 'start to run' reeks begint).


Zondagsloopje

Het zondagsloopje start om 10:00 uur aan het hinkelend meisje.


05-09-2018 om 09:56 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
03-09-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pers op bezoek...
De schoolvakantie zit erop maar in het laatste weekend van augustus hebben we nog eens geprofiteerd van de prachtige weersomstandigheden met heel wat loopactiviteiten. 


Klaverjte Vier Loopomlopen Sport Vlaanderen

Zondag stond aan het Donkmeer de laatste van een reeks van vier lopen op het programma. Het werd opnieuw een succes met ongeveer 90 joggers op de afspraak. Dit initiatief dat ik voorgedragen had aan Sport Vlaanderen en waarbij ze gretig op de kar gesprongen zijn met de verschillende Sportdiensten (Laarne, Wetteren, Destelbergen, Berlare) mag zeker een succes genoemd worden. De recreatieve sporter kwam hier zeker aan zijn trekken en dit op vier omlopen die zeker de moeite waren 'om te lopen'. Er kwamen in totaal iets meer dan 300 'recreanten' op af.


Na het lopen nog genoten van de zonnestraaltjes aan de 'Beize' en ook de modderfokkers wisten waar het goed toeven was.



Evergem

Eerste zaterdag van september staat traditioneel de halve marathon van Evergem op het programma. Heike, Katrien en Andy liepen er de halve  marathon ter voorbereiding van de marathon van Gent. Terwijl Giovanni, Saskia en ikzelf het op 6 km hielden. 



Loopprogramma

Dinsdag komt er een journalist/fotograaf naar de loopsessie van de Veldmeersrunners en dit naar aanleiding van de 150 leden die onze loopgroep momenteel telt. Gelieve dus in grote getale aanwezig te zijn.

dinsdag
kort: Peperstraat
midden: Peperstraat-Meander-Eker
lang: Peperstraat-Meander-Zomerstraat-Brugstraat

donderdag
kort: Prullenbos (zal één van de laatste keren zijn)
midden: Prullenbos-Old Horses-Kasteel
lang: Meerskant-Achterkant Kasteel-Old Horses 


Allerlei

September is de maand van de Sportclub en de Veldmeersrunners doen daar zoals steeds aan mee met de actie 'Breng een vriendje mee...' Dit kan gedurende gans de maand september. Ook mensen die een initiatie 'start to run' willen volgen zijn gans de maand van harte welkom.

De doodle om mee te helpen op de European week of Sports was blijkbaar niet zo duidelijk zichtbaar dus klik HIER om naar die doodle te gaan

De evenementenblog wordt regelmatig bijgewerkt dus vergeet niet om regelmatig eens een kijkje te nemen.


Vakantiekiekjes

Dat noemen ze hoogtemeters overwinnen

03-09-2018 om 12:14 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
31-08-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Persoonlijk (minder goed) medisch nieuws
Naar gewoonte stond eind augustus een controleonderzoek van mijn hart op het programma. Deze keer kreeg ik echter niet zo goed nieuws. De voorbereidende bloedonderzoeken gaven nochtans zeer goede resultaten. De 'slechte cholesterol' LDL stond op 33 (dus geen bijkomende afzetting op de aders) en de HbA1c (suikerindicatie) stond op 7,1 (volgens de ene arts veel te hoog maar cardioloog zei dat hij met die waarden heel tevreden was).

Toen hij begon met de echografie had ik direct in het snotje dat er iets niet klopte - arts stelde herhaaldelijk dezelfde handelingen en vroeg of ik bepaalde onderzoeken al gehad had. Niet direct een antwoord maar dat kwam later. De harpompfunctie was met 10 procent gedaald naar 25. Ook de fietsproef die volgde gaf tegenvallende restulaten: maximum hartslag dat gehaald werd was 112 (vorige keer 129) en de wattage was 120 watt (gestart vanop 30 watt oplopend met 10 watt per minuut en afgebroken na 9'03"). Vorige keer werd die normaal beëindigd op 12 minuten met een wattage tss 150 en 175.

Dat de hartpompfunctie in die mate gedaald is vergroot dit het risico op hartritmestoornissen met fatale gevolgen heel erg (had dit nadien dan ook op gezocht op 'mister google wat enorm dom was want een geruststelling geeft dat niet). Daar er minder bloed wordt naar de spieren en organen gestuwd is het ook logisch dat de resultaten van de fietsproef tegenvielen.

De reden is dat ik minder intensief sport. De vorige 10 jaar had ik de hartpompfunctie kunnen stabiliseren op de 35 procent die restte na het herseninfarct nu sport ik minder intensief wat ook gevolgen heeft. 

Eerst zal er nu op 10 september een 'Isotopen Ejectiefractie' gebeuren waarbij een radioactieve vloeistof wordt ingespoten en men nadien de samentrekking van het hart (hartpompfunctie) zal nagaan. Nadien volgt er meer dan waarschijnlijk een inplanting van ICD (Implanteerbare Cardioverter Defibrilator). Deze zal er voor zorgen voor moest het 'misgaan' er impulsen kunnen naar het hart gestuurd worden.

De dualiteit zit er hem in dat ik moet verder sporten maar ja dat je dan toch met een risico zit die ICD moet dit dan opvangen. 

Wat houdt dit in voor mezelf en de loopgroep?

Ik zal blijven sporten (maar in vorm van bike and run) maar intensieve zaken zoals joggings zal ik niet meer aan deelnemen. Wal is er in samenspraak met de cardioloog beslist dat ik de Eco-trail (bike and run) in Brussel wel zal doen. Deze is samen met Saskia heel zorgvuldig voorbereid (zie ingesloten file). Dit wordt wel mijn laatste 'wedstrijd'. In totaal zullen er dan een 800 wedstrijden geweest zijn (16 marathons, een honderdtal halve marathons, en vele loopjes in binnen- en buitenland).

Ik blijf mij verder inzetten voor de Veldmeersrunners zoals ik deed maar ga het enkel houden op activiteiten van de loopgroep zelf en steun of actief meewerken aan projecten van binnen de gemeente. (vb. start to run).

Het nieuws kwam in elk geval hard aan alhoewel ik de laatste tijd wel voelde dat sommige inspanningen moeilijker worden.

Ik geef dit nieuws mee via blog zodat iedereen ervan op de hoogte is en de juiste informatie heeft. Jullie mogen mij hier altijd over aan spreken (maw je moet geen schrik hebben om dit onderwerp aan te snijden)

Bijlagen:
training marathon b&r.xlsx (18.6 KB)   

31-08-2018 om 09:18 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
29-08-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Drukke septembermaand...
September belooft een vrij drukke maand te worden. Er is niet alleen ons initiatief 'breng een vriendje mee' maar er zijn ook tal van andere activiteiten. Hieronder een overzicht.


Start To Run

In 'Laarne Informeert' (dat jullie één dezer dagen in de brievenbus zullen krijgen) staat in de promotie voor 'Start To Run' een verwijzing naar deze blog. Vanaf nu tot de start van de achtste reeks zal de info daaromtrent dan ook steeds bovenaan blog blijven staan. Dus een artikel naar beneden scrollen om de recentste info te vinden. En voor de rest maak maar reclame...


European Week of Sports

In het kader van dit project waarin Sport Vlaanderen Laarne/Kalken uitgekozen heeft om dit initiatief te organiseren staat er op 21 en 22 september heel wat te gebeuren op de sportterreinen aan de Veldmeers. Er zijn heel wat mensen daarvoor nodig (lees helpende handen) hierbij een overzicht van de 'events' en waar er helpende handen nodig zijn. Er is ook een doodle aangemaakt waar jullie kunnen aanduiden wanneer jullie kunnen helpen.

vrijdag 21 september: Een 750 schoolkinderen uit Laarne/Kalken verzamelen voor een scholencross en een 'belevingsrun' (ander woord voor Vikingrunners voor kinderen) en daarnaast zijn er ook tal van sportieve attracties waar de 'jeugd' zich kan op uitleven. Dus wie kan op vrijdagvoor- of namiddag helpen vul dan zeker doodle in. 

zaterdag 22 september: in de voormiddag zijn het de turngroepen uit Laarne/Kalken die een prachtige omloop in de sporthal uitstipelden en waar wij als Veldmeerstunners een snoepjesloop voor kinderen organiseren. Hier is voldoende hulp maar met kind of kleinkind langs komen mag steeds! 
In de namiddag tss 13:00 en 17:00 zijn er opnieuw tal van attracties waar we hulp kunnen gebruiken. En tenslotte is er ook de tombolarun waarbij we niet enkel deelnemers vragen maar ook enkele mensen voor het helpen met 'plakken zegeltjes' en de prijsuitreiking.

Dus jullie zien .... een ganse organisatie ........ als je op één of ander moment kan meehelpen druk dan hier om de doodle in te vullen.


Weekend

In het weekend zijn er twee loopactiviteiten. Voor diegenen die in Evergem lopen (korte afstand of halve marathon) is het verzamelen zaterdag om 13:30 bij mij thuis (of we zien elkaar ter plaatse).
Zondag verwacht ik jullie in grote getale voor de afsluiter van het 'Klavertje Vier Loopomlopen Sport Vlaanderen'. Er wordt verzameld aan het Donkmeer (Festivaria) en er is de mogelijkheid van drie afstanden in een werkelijk prachtige omgeving.

29-08-2018 om 10:58 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
28-08-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Start To Run 2018
Midden oktober nadert...reeds enkele jaren staat dit ook een beetje synoniem met 'start to run' in Laarne op de Finse Piste aan de Veldmeers. Dit jaar is het al voor  de achtste maal dat dit wordt georganiseerd en net als vorige jaren wordt er opnieuw een meer dan behoorlijke opkomst verwacht. Voor 30 euro krijg je gedurende tien weken begeleiding (inclusief verzekering) en dit telkens op dinsdag- en donderdagavond om 19u30. We beginnen er aan op 9 oktober!

Eerst even iets over mezelf. Ik ben begonnen met lopen in 2006 als revalidatie van een vrij zwaar hartinfarct. Het lopen werd een passie en van de revalidatiecentra's (die hun opstartfase hadden zo rond 2005) kreeg ik een voorbeeldfunctie toegemeten. Ik toonde aan dat je ook na een hartinfarct (met een slechts resterende hartpompfunctie van dertig procent) nog kon sporten als je het op een verantwoorde manier deed. Zo kwamen er nog 16 marathons op mijn 'boekje' te staan en een 150 halve marathons. Dit is echter niet mijn hoofddoel wat ik wilde/wil bereiken in het sporten. Mijn doel is zoveel mogelijk mensen aan het lopen te krijgen en ook houden. En dit op een 'sociale' manier: iedereen zijn ding op zijn tempo en met evenveel respect voor iemand die 8/u loopt als voor iemand die een marathon loopt. Tot nog toe heb ik al heel wat 'start to runs' begeleid (en in Laarne/Kalken) gebeurt dat is sinds 2011) en mag zonder vorm van overdrijven stellen dat ik al zo een 1000-tal joggers begeleid heb bij hun 'eerste loopkilometers'. Tevens ga ik er prat op dat een hoog percentage steeds de beoogde vijf kilometer haalde. Ook begeleid ik in Laarne reeds zes jaar de Veldmeersrunners. Mensen die meer willen lezen over mijn visie over het lopen kunnen dat steeds op www.bloggen.be/hartloper (daar staan verschillende artikels die verschenen zijn over mijn loopvisie en ook over het boek 'Hartloper' dat verschenen is).

En nogmaals ik ben zeker dat iedereen onder jullie dit aankan. Geloof in jezelf en 'overdoe' jezelf niet en je zal zien dat het allemaal veel makkelijker lijkt dan je denkt. Het laat je ook toe een volledig nieuwe groep mensen te leren kennen. Ook de weersomstandigheden kunnen raar uit de hoek komen in de maanden oktober-november-december maar daar 'slaan we ons met zijn allen doorheen'. Zelfs over de regen van 2013 wordt nu nog gepraat als 'Weet ge nog..het regende elke keer' maar de versie van 2014 blijft dan onthouden als 'het heeft genen drup geregend.'


Zie hierbij enkele vragen die mij gesteld worden en mijn antwoord daarop:

'Ga ik dat wel kunnen?' Antwoord: 'Iedereen kan dat en ik zorg ervoor dat je het op een verstandige manier aanpakt en ook in jezelf gelooft':
'Wat moet ik kunnen om 5 kilometer te lopen?' Antwoord: '35 minuten kunnen babbelen/uitleggen'
'Wat bij slecht weer?' Antwoord: 'Slecht weer bestaat niet - slechte kleren wel (tips over kledij zullen dus gegeven worden)'
'En als het veel regent?': Antwoord 'Regen is geen reden om niet te lopen'

Dus iedereen op post op 9 oktober en vergeet jullie niet in te schijven rechtstreeks via link https://webshoplaarne.recreatex.be. Jullie zetten de eerste stap door jullie in te schrijven..ik zorg ervoor dat er vele stappen zullen volgen!!!

28-08-2018 om 00:00 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
27-08-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Heel wat weetjes...
Op de hort is beëindigd ... schoolvakantie loopt op zijn laatste beentjes...We zijn dus stilletjes aan afscheid aan het nemen van de 'topzomer 2018'. Maar we gaan proberen genieten van de laatste weken 'lopen bij lichten' (voor langere afstand zal dat al wat krapper worden).


Weekendaktiviteiten

Ook bij het zondagsloopje merk je dat de verlofperiode op zijn einde loopt want de opkomst wordt weer groter. We verzamelde aan den Aard van waaruit er routes uitgestippeld waren via de wandelknooppunten. Het principe van de wandelknooppunten (wel verschillende startplaatsen) kunnen we mss de volgende maanden verder uitwerken voor het zondagsloopje (vb. 1 keer in de maand)


Frank Van Wesemael liep vrijdagavond een jogging op Zele-Heikant en Nathalie van Laere zondag in Lokeren (waar ze tweede werd bij de dames op 5 km). Beiden hielden ze een fles cava over aan het loopje.


Weekprogramma

dinsdag:
kort: mote/kolk (4,7 km)
midden mote/Kasteel/old Horses (7,5 km)
Lang Meerskant (achterkant Kasteel) (12 km)

donderdag:
kort Prullenbos
midden: Thermstraat blauw
lang: Thermstraat rood

zondag: Laatste loop in het kader van 'Klavertje vier Loopomlopen Sport Vlaanderen'. Dus allen aanwezig aan het Donkmeer (Festivaria)

Op zaterdag is er een halve marathon in Evergem. Mss best afspreken om samen te rijden.


Maand van de sportclub

In september wordt opnieuw de 'maand van de sportclub' georganiseerd. Zoals al gezegd nemen de Veldmeersrunners deel met het project 'breng een vriendje mee'. Op 21 september (scholenveldloop) en 22 september (Tombolarun) wordt van Sportdienst uit 'hulp' gevraagd. Er zijn er reeds enkelen  die 'toegezegd' hebben. Indien er nog mensen zijn die op één van beide dagen kunnen helpen (vooral op vrijdag) gelieve een seintje te geven.


27-08-2018 om 10:23 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
22-08-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Super 'op de hort'
' De weergoden zijn Veldmeersrunners' zou je geneigd zijn van te zeggen. Ze trakteerden ons alvast in 2018 met drie prachtige zomeravonden tijdens de 'op de hort'. En gisteren was het in Wachtebeke wel echt 'de kers op de taart'. Een avond om in te kaderen hoorde ik gisteren zeggen!

Met iets meer dan 80 Veldmeersrunners dook men op gisteren aan het provinciaal domein Puyenbroeck in Wachtebeke. Het loopparcours, dat door het domein liep, was prachtig (en een aanrader voor iedereen om eens 'te lopen'). Veel afwisseling: prachtige natuur, dierenpark, zeer goed beloopbare wegen.


En ons catering-team deed het fantastisch. Als nieuwkes kregen ze 'de opdracht' om de 'laatste op de hort' voor hun rekening te nemen. En ja ze waren zenuwachtig en op de vorige 'op de horts' hadden ze alles goed bekeken hoe het in zijn werk ging, waar ze moesten op letten. Reeds een maand geleden hadden ze hun thema klaar 'stokjes'. Met hun vijf werden er meer dan 400 hapjes klaargemaakt...deden ze de verhuis naar Wachtebeke en zorgden ze dat ook 'drank' aanwezig was. Ik mag gerust stellen dat de 'nieuwkes' met glans geslaagd zij in hun ingangangsexamen. Nen dikke proficiat en 'een welgemeende dank' van elke Veldmeersrunner is hier dan ook meer dan op zijn plaats.


De muzikale omlijsting werd gebracht door de kinderen van Nic & Marion en zij gaven deze prachtige zomeravond meer dan kleur. De Veldmeersrunners genoten dan ook enorm van dit muzikale optreden. En hun contract voor de 'nieuwjaarsreceptie' ligt al klaar. Ter nagedachtenis van Chris De Vuyst brachten ze ook 'You Never Walk Alone' (wat ze ook gebracht hadden tijdens de passage in Kalken van LoLa4Life'. Klink hier om deze versie te horen/zien)


Sommige Veldmeersrunners misten hun 'entréé' niet gisteren. En in de stijl van het A-team kwamen ze de parking opgedraaid in Wachtebeke.. Of moeten we zingen 'busje komt  zo'



Woordje voorzitter/coach

De zomer van 2018 bracht ons opnieuw een schitterend 'op de hort'-seizoen. Kalken Kerk, Hinkelend meisje, Puyenbroeck. Telkens waren het mooie parcoursen en zorgde keer op keer het catering-team dat er heel wat 'op de plank' kwam. En het is niet enkel de loopavonden zelf maar ook de voorbereidingen die elk team doet: de boodschappen, de vergaderingskes wat ze gaan klaar maken, het 'koken' zelf, de organisatie van de avond. Dikwijls bracht ik een bezoekje tijdens de voorbereidingen en zag hoe enthousiast iedereen bezig was. Het is dankzij dit teamwork dat men er ook  in slaagt om voor amper 10 euro/pp heel wat te verwezenlijken. Je moet maar eens denken wat iedereen voor deze 10 euro gekregen heeft. Deze 'op de horts' (als sinds 2012 organiseren we die) is een prachtig stukje teambuilding waar ook dit jaar met volle teugen van genoten is. Ook naar integratie van nieuwe leden is dit zeker een pluspunt. Bedankt aan iedereen die hier aan meegeholpen heeft. Fier om voorzitter/coach te zijn van de Veldmeersrunners!!!


Oproep Sport Dienst

Op vrijdag 21 september en zaterdag 22 september organiseert de sportdienst verschillende activiteiten. Zie ingesloten ook een oproep van Sportdienst of we vanuit de Veldmeersrunners enkele 'helpende handen' kunnen 'leveren'


Teamstore

Voor diegenen die nog kledij willen bestellen meegeven dat de teamstore opnieuw geopend is, wel pas tot volgende zondag omdat we ook met een levertijd zitten van ongeveer zes weken.


Zondagsloopje

Het zondagsloopje start aan den 'Aard' en zal via de wandelknooppunten gaan.

korte afstand:  De te volgen nummers zijn: 2 -94- 93 -96 -98 - 95 -97 - 23 - 22 - 2 (4,8 km)

midden afstand: De te volgen nummers zijn: 2 -94 -87 - 89 - 99 - 93 - 96 - 98 - 95 - 97 - 23 - 22 - 2 (7 km)

lange afstand: De te volgen nummers zijn: 2 - 4 -96 -98 - 92 - 99 - 93 - 94 - 87 - 86 - 85 - 4 - 91 - 95 - 97 - 23 - 22 - 2  (11,8 km)

Bijlagen:
sportdienst.docx (13.1 KB)   

22-08-2018 om 10:43 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
20-08-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatste 'op de hort'....
Als ik eind 'april' met mijn 'op de hort'-verhaal begin en verwijs dat tegen de 'laatste op de hort' de zomer al een eind gevorderd is en het al vroeger donker is...denkt iedereen 'nog zo veraf'. Maar we zijn nu midden augustus en de 'topzomer' loopt op zijn eind maar we gaan zeker nog genieten van de laatste zes weken 'bij lichten'


Weekend

In Overmere stond zaterdag een 'jogging' op het programma. We waren met een achttal aanwezig (Giovanni ontbrak nog op de foto...was nog onderweg vanuit de Moezelstreek). Ieder liep naar behoren maar moest vaststellen 'Dit zijn geen joggings meer...' maar 'pure wegwedstrijden'. Op die manier houdt men de echte joggers weg en wordt het ook moeilijker en moeilijker om binnen de loopgroep mensen te motiveren om 'nen keer nen jogging te lopen'. Let op niks naar de organisatie zelf toe want die was 'tip top' in orde. Het is gewoon een trend dat zich de laatste jaren meer en meer doorzet en waardoor 'Jan met de pet' (den echte recreant dus) steeds meer en meer wegblijven van de joggings.



Tussen de vele activiteiten in het weekend was er ook nog het zondagsloopje. Die verzamelden aan de prachtige bloementoren aan het Kasteel. Ook meegeven dat de volgende twee zondagsloopjes speciaal zijn: volgende zondag vertrekken we aan den Aard (om de wandelknooppunten-routes nog eens te doen (dit op aanvraag) en de week nadien worden jullie massaal verwacht aan het Donkmeer voor de apotheose van 'Klavertje Vier omlopen Sport Vlaanderen'


's namiddags was er in Middelkerke een loop van 8 of 16 km. Ook daar opnieuw een delegatie van de Veldmeersrunners. De zon priemde door de wolken langs de kustlijn en het was genieten...tot we achter een hoekje plots een trappenpartij zagen opduiken. Al bij al een zeer gevarieerd parcours waar ieder zijn gading kon vinden.



Op de hort

Morgen verzamelen we in Wachtebeke (parking voor de zwemkom). Deze keer zijn het de 'nieuwkes' die ons zullen 'verwennen' en laten zien dat ze op enkele maanden al goed geïntegreerd zijn. Ik merk wel wat zenuwachtigheid bij hen...maar zie hierbij alvast een foto van een 'voorproefje' van de 'stokskes'-avond. Alvast bedankt voor jullie inzet dames. Er zal ook een muzikaal optreden zijn door de kids van Nic & Marion (breng dus ook een centje mee om in den 'hoed' te gooien'). En zoals steeds zullen we ook de weergoden aan onze zijde hebben.


Het is mss ook het moment om even stil te staan bij de persoon die ons naar Wachtebeke gelokt heeft (deze foto's zijn van 2013) en die ons ook kennis liet maken met de overheerlijke gevulde Turkse Broden. Je zal er zeker bij zijn in onze gedachten Chris.





Varia

Breng een vriendje mee

Gedurende gans de maand september is er de mogelijkheid 'om een vriendje' mee te brengen dat mag een gevorderd loper zijn maar mogen ook mensen zijn die interesse hebben in "start to run" en eens willen kennis maken

Start to Run

Blijkbaar is er verwarring met hoe en wat bij 'Start To Run'. Ik geef het daarom nogmaals mee. 'Start To Run' wordt ingericht door Sportdienst Laarne en ik doe daarbij de begeleiding. Dus Veldmeersrunners (die om één of andere manier gestopt waren tijdens het jaar) die wensen deel te nemen aan 'start to run' dienen zicht effectief in te schrijven via de gemeente. Wel moeten ze volgend jaar (2019) als ze lid blijven van de Veldmeersrunners maar 15 euro ipv 40 euro lidgeld daar ze ook in 2018 al lid waren.


Vakantiekiekjes

Giovanni verbleef aan de Moezel...maar was al paraat in Overmere zaterdag..


Melissa doet haar marathonvoorbereiding in Spanje...


Terwijl Katrien als voorbereiding voor haar marathon luidkeels zingt ' We are going to Ibiza...'

20-08-2018 om 11:16 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
16-08-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Veldmeersrunners ...in cijfertjes
Jaarlijks of telkens we een mijlpaal bereikt hebben in het aantal leden worden er eens statistieken gemaakt en wat commentaar bij gegeven. Met 150 leden was dit opnieuw een goed moment om dit eens te doen.

Bij de leeftijd is er een 'lichte' verjonging.  Toch is nog 47 procent 50+. Dit bewijst ook dat je nooit te oud bent om te sporten of te beginnen lopen. Met een aankomende 'start to run' zal er ook een verdere verjonging zijn denk ik. Maar de 'oudjes' (en daar reken ik mezelf ook zeker bij) houden zich bij het motto 'een loopken en een klapken'. We mogen terecht fier zijn dat in onze loopgroep alle leeftijden aan bod komen.


Op Man/Vrouw-verhouding hoef ik weinig commentaar te geven het is vrij duidelijk 'De vrouwen zwaaien de plak'



De meeste lopers komen uit Laarne/Kalken maar je ziet duidelijk dat ook 'buurgemeenten' duidelijk de weg naar de Veldmeers gevonden hebben.


Sponsoring Eurospar

Naast het sponsoren van truitjes/vestjes krijgen we ook van Eurospar een percentage van hetgeen door Veldmeersrunners daar aangekocht wordt in de winkel. En het bijhouden van de 'bonnekes' loont zeker want voor 2018 zitten we al aan 700 euro. Deze hebben we besteed aan de nieuwjaarsreceptie van januari en als aanvulling van 'op de hort'. Dus zeker bonnekes blijven 'binnen brengen'


Op de hort

De volgende 'op de hort' gaat door op dinsdag 21/08 en is in Wachtebeke. Volgende maandag hier alvast meer over. Jullie kunnen mss wel al afspreken om te 'carpoolen' naar daar.


Zondagsloopje

Het zondagsloopje gaat door aan het 'Hinkelend Meisje'. Op zaterdag is er ook jogging in Overmere en zondag de Sireneloop in Middelkerke.


16-08-2018 om 10:54 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
13-08-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Veldmeersrunners...ze zijn met 150!!!
Het zomerweer heeft ons precies een beetje verlaten dat maakt de temperaturen wel wat aangenamer om te lopen. Dus vanaf dinsdag terug allen op post om er de 'vakantie'-kilootjes af te lopen.


Bornem

Vorige vrijdag/zaterdag stond de dodentocht in Bornem op het programma. En daar hebben ze de eerste uren van de tocht alles behalve geluk gehad met het 'weer'. Met Niels en Thomas afgereisd naar Bornem waar het al een flink eindje stappen as tot hun 'startbox'. Nadien wat door Bornem 'gekuierd' en vele klapjes kunnen doen. Een onfortuinlijke Dirk Hanselaer maakte zelfs al een knieval (maar dat zou hem niet weerhouden om een fantastische prestatie op de wegen rond Bornem neer te zetten). Met Jeroen ging het al voor de start niet goed. Bijna geen stem en wat bleekjes maar toch volle moed om er tegen aan te gaan: een keel- en oorontsteking noopten hem echter om de strijd te staken (wat geen onverstandige beslissing was).

Ondertussen was Heike rond Bornem geariveerd zodat we de lopers konden beginnen volgen. Reeds na 17 km moest er voor de eerste keer wat natte kleren gewisseld worden. Bij het tussenpunt aan 35 km (Den Duvel) was het een hel: enorme regenbuien volgden elkaar op - organisatie had last om de tijdsregistratie aan te brengen. En de lopers stonden er verkrampt bij. Niels kwam hier nog door met eerste groep...maar totaal doorweekt. In een buskotje alle kleren gewisseld maar spieren begonnen toen al te verkrampen. Niels is nog verder gelopen tot km 54 maar zei toen dat het nog weinig nut had om verder aan te dringen daar het toch bijna onmogelijk zou zijn om volledig uit te 'lopen'. Jammer maar de weersomstandigheden waren voor een loper zeker niet gunstig en 54 km lopen aan 10,4/u met kleerwissels inbegrepen. Thomas had naast de weerstomstandigheden ook nog last van zijn heup en stopte ermee na 48 km.

Christelle De Letter postte deze foto op de sociale media met het bericht 'ze zijn er klaar voor'... Prachtige foto van vader en dochter. Sinne had na een twintigtal kilometer last van de knie en besliste om er op km 25 mee op te houden (ook hier een verstandige beslissing want het risico op een blijvende blessure was te groot). Dirk...ja die leverde een straffe prestatie af...Gedurende de zaterdag kreeg ik regelmatig berichtjes van 'Ge moet nen keer kijken wat Dirk aan het doen is'...'Die gaat 22 uur stappen'... 'Dat is nen....zeker'. Ik ga hem hier persoonlijk zijn relaas laten geven van een prachtige prestatie.

"Vrijdagnamiddag vertrokken we vol spanning en met een wagen vol eten,
drinken, kledij en schoenen richting Bornem. Wat zouden wij nu beleven?
Een groot vraagteken maar die spanning en onzekerheid ebde vlug weg
toen wij in het centrum van Bornem aankwamen. Daar heerste een
gezellige drukte en sfeer. Wij konden er nog eventjes van genieten
vooraleer wij naar de start gingen. Rond 19.00 uur gingen wij onze
startplaats gaan opzoeken en niet veel later begon het te regenen dus
waren wij eigenlijk al nat toen wij onze tocht moesten aanvatten.
Met veel moed konden wij om 21.15 uur het startterrein verlaten. De
eerste controlepost bereikten wij maar de nacht viel en wij werden
steeds natter. Door de regen voelde wel alles kouder aan. Ninke en
Glenn volgden ons de ganse nacht en bevoorraadden ons. Rond de 25
kilometers kreeg Sinne pijn aan haar knie en voet maar na een rustpauze
ging ze door. Ze kreeg het steeds moeilijker door de regen en de pijn en
besliste op 30 kilometers om te stoppen, dus ging ik alleen verder. De nacht
door, steeds gesteund door Ninke en Glenn. Die werden bij de aanvang
van de dag afgelost door mijn vrouw, schoonbroer en schoonzus. Rond de
vijftig kilometer kreeg ik het ook eventjes lastig. Ik veranderde van
schoenen en nam een korte rustpauze. Het duurde een tijdje vooraleer ik
mijn schoenen gewoon was en dat zorgde voor een dipje in mijn snelheid
maar later ging het terug beter. Zo stapte ik verder van controlepost
naar controlepost en de kilometers tikten aan. Op een bepaald moment
begin je erin te geloven dat je het kan en krijg je steeds meer adrenaline.
Je wil eigenlijk niet meer stoppen. Door de motivatie van de volgers en
door Sinne en Michaël (die terug gekomen waren) behaalde ik de
eindmeet. Mijn eerste woorden waren: “Nooit meer!” (heb ik ooit nog
gezegd) maar toch was ik een beetje trots op mijzelf."


Ook Frank Van Wesemael stapte de volledig 100 km. Had al heel wat getraind op voorhand en dat loonde op deze toch wel heel zware editie van de dodentocht.


Zondagsloopje

De vakantieperiode loopt op zijn einde en opnieuw meer volk voor het zondagsloopje. 


Het programma voor de volgende weken voor het zondagsloopje

19 augustus: Hinkelend meisje - die dag is er ook de '10 miles van Middelkerke' en op zaterdag jogging in Overmere
26 augustus: Den Aard - op aanvraag gaan we ook op zondag eens lopen met de 'knooppunten'
02 september: Dan nodig ik iedereen uit als Peter van de omlopen in Berlare op de 'slotloop' van het 'Klavertje Vier omlopen Sport Vlaanderen'


Lendenaantal 150

Het is een feit: de Veldmeersrunners zijn met 150!! Ik zou een artikel hieromtrent in de pers laten verschijnen maar daar hoort natuurlijk ook een groepsfoto bij . Ik zou iedereen willen vragen om op dinsdag 04 september aanwezig te zijn zodat die groepsfoto kan genomen worden. Ook meegeven dat gedurende gans de maand september de actie loopt 'Breng een vriendje mee...'. Wat ook opvallend is, is dat van bij de start van de inschrijvingen van 'start to run' al direct verschillende inschrijvingen zijn binnen gekomen...dus het ziet er naar uit dat het opnieuw een succes zal worden. 


Weekprogramma

Dinsdag
kort: Prullenbos
midden: Prullenbos-Old Horses+Kasteel
Lang: Meerskant

Donderdag
kort: Peperstraat
Midden: Peperstraal-Meander-Colmanstraat
Lang: Peperstraat-Zomerstraat-Brugstraat

13-08-2018 om 00:00 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
09-08-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dodentocht Bornem
Verschillende van de Vedlmeersrunners stappen/lopen mee in de dodentocht in Bornem (100 km). Deze start op vrijdagavond om 21:00 uur. Wie de 'avonturen' van de Veldmeersrunners wil volgen kan dat op volgende link : https://tracking.dodentocht.be/ . Ik geef hieronder alvast hun nummers.

Bocklandt Jeroen                :  1865
Clincke Niels                      :  5186
Dirk Hanselaer                   : 12088
Sinne Hanselaer                  :  4421 
Thomas Van Moorleghem  :  8589
Frank Van Wesemael           :   821

Iedereen alvast een succesrijke tocht toegewenst!!!

09-08-2018 om 00:00 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
08-08-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hinkelend meisje...
Gisteren stond de tweede 'op de hort' van 2018 op het programma. Het vraagteken 'van de dag' was... gaat het onweren of niet deze avond. Er werden al voorbereidingen genomen zodat we ook veilig zouden geweest zijn bij hevig onweer. Maar het werd opnieuw een prachtige, warme avond zoals er al vele geweest zijn in de 'grote zomer van 2018'

De jeugd nam de catering voor zijn rekening. In de voormiddag deden ze hun boodschappen (en de bonnekes van de Spar waren daarbij opnieuw een zeer welkom 'hulpmiddel'). Sinne, Ninke en Heike bereidden in de namiddag dan enkele lekkere quiches en ook nog heel wat andere hapjes. Moeder Christelle was een welkome hulp.


In totaal verzamelden er 77 Veldmeersrunners (al dan niet op tijd voor de foto). Er was onweersdreiging in de verte en het was drukkend warm. Er werd deels gelopen en deels gewandeld. Hoe droog het is konden we onderweg ook merken aan de 'zandwegels'


Na het sporten was het smikkelen en smullen van het vele lekkers dat het 'catering'-team had klaar gemaakt. Het waren ook ideale omstandigheden voor een lange babbel en er moest heel wat bijgepraat worden daar het ook een terugzien was van velen na de vakantie.


Kort samengevat: 'De Veldmeersrunners hadden opnieuw een top avond en de weergoden stonden volledig aan onze kant'. De 'jeugd' heeft ook met bravoure in  hun ingangsexamen van het 'horten' geslaagd, nen dikke bedankt aan hen van alle Veldmeersrunners.

HIER KLIKKEN om enkele foto's van gisterenavond te bekijken.

De volgende afspraak is Wachtebeke (zwembad Puyenbroeck) op 21 augustus. Mss best afspreken om te carpoolen naar ginder. Ook zal er daar een muzikale omlijsting zijn. 

Wie nog 'bonnekes' van Eurospar heeft mag mij die altijd bezorgen zodat we die ook kunnen gebruiken bij de laatste 'op de hort'.


Weekprogramma

Donderdag:
korte afstand Peperstraat ( 5 km)
Middenafstand Peperstraat-Meander-Colmanstraat (8 km)
Lange Afstand Peperstraat-Meander-Zomerstraat-Brugstraat (11 km).

De weersomstandigheden zullen alvast iets 'koeler' zijn.

Zondag:
start om 10:00 uur aan het Hinkelend Meisje


Dodentocht

Heel wat Veldmeersrunners nemen deel aan de dodentocht. Ik zal vrijdag de starnummers en site op blog zetten waar men de stappers/lopen kan volgen.

08-08-2018 om 15:44 geschreven door danny  


>> Reageer (0)


Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Aantal leden Veldmeers:   141


Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Gastenboek

Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


Foto

Blog als favoriet !


E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


Archief per maand
  • 04-2025
  • 02-2025
  • 01-2025
  • 12-2024
  • 11-2024
  • 09-2024
  • 08-2024
  • 07-2024
  • 03-2024
  • 02-2024
  • 01-2024
  • 12-2023
  • 11-2023
  • 10-2023
  • 09-2023
  • 08-2023
  • 07-2023
  • 06-2023
  • 05-2023
  • 04-2023
  • 03-2023
  • 02-2023
  • 01-2023
  • 12-2022
  • 11-2022
  • 10-2022
  • 09-2022
  • 08-2022
  • 07-2022
  • 06-2022
  • 05-2022
  • 04-2022
  • 03-2022
  • 02-2022
  • 01-2022
  • 12-2021
  • 11-2021
  • 10-2021
  • 09-2021
  • 08-2021
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019
  • 10-2019
  • 09-2019
  • 08-2019
  • 07-2019
  • 06-2019
  • 05-2019
  • 04-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 01-2019
  • 12-2018
  • 11-2018
  • 10-2018
  • 09-2018
  • 08-2018
  • 07-2018
  • 06-2018
  • 05-2018
  • 04-2018
  • 03-2018
  • 02-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 05-2017
  • 04-2017
  • 03-2017
  • 02-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 11-2016
  • 10-2016
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 07-2016
  • 06-2016
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 03-2016
  • 02-2016
  • 01-2016
  • 12-2015
  • 11-2015
  • 10-2015
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 05-1979
  • 05-1976


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs