Beste Lezers,
Zoals beloofd nu iets meer info over de vereniging onder wiens auspiciën ik mijn bedevaart naar Rome ga doen. Waarom onder begeleiding?
Als officieel lid krijg je een geloofsbrief, een stempelboekje, een tweetal stickers, een overzicht van alle plaatsen waar je kan overnachten (met telefoonnummers en mail adressen enz.) en een kenteken dat je op je rugzak kan bevestigen of rond je nek hangen. Je kan ook nog een aantal route beschrijvingen kopen, hardware of apps voor gsm of computer.
Zoals jullie wellicht al weten, kies ik voor de klassieke manier, kaart en kompas en een goede wegbeschrijving. Wel heb ik een boekje aangeschaft om van Pontarlier naar de Grand-Saint-Bernard te gaan. Hierin staan de verschillende sectie's beschreven met aangepaste kaarten. Dit gedeelte loopt doorheen Zwitserland en daar wil ik toch niet te veel riscico's nemen. In Frankrijk voorzie ik geen problemen (tenzij het gebrek aan winkels) en vanaf Italië is de VF uitgepijlt.
De geloofsbrief noemt in 'Titaljaans' Credenziali en is in tegenstelling tot de brief van de Compostela Genootschap nu in bankkaart vorm. Dit pasje geeft toegang tot de voor pelgrims voorziene overnachtingsplaatsen én aan pelgrims prijzen. Ik heb ook al iets gelezen van Menu Pellegrino, dat belooft al iets. Omdat ik vanaf België vertrek voorziet de AIVF twee stempelboekjes, ik zal dus werk hebben om die vol te krijgen. (er kunnen 48 stempels per boekje).
Het kenteken is in een ronde vorm en draagt een gouden en een zilveren sleutel. Zie foto's in bijlage.
En de werken ter hoogte van de Philemon Haumanstraat zitten al op riooldiepte. Zie foto's.
Grtjs
Hugo Pellegrino



|