Bellum ita suscipiatur, ut nihil aliud nisi pax quaesita videatur - De oorlog moet zo opgenomen worden, dat niets anders tenzij de vrede schijnt gezocht te worden. Hugo Peregrinus
20-05-2023
Hout
Beste Lezers,
Dankzij een aangepaste medicatie voel ik met terug heel wat beter. Voorheen was het niet slecht te noemen wel was er de vlugge vermoeidheid die me parten speelde.
Sinds enkele weken voel ik de kracht en uithouding terug komen.
Of is het door de zon die eindelijk wat meer warmte geeft.
In ieder geval, als ik naar Sint-Niklaas fiets kan ik terug gezwind het viaduct over zonder als een oud paard te beginnen zuchten en vertragen. Idem dito met het stappen. In januari kon ik met moeite een tochtje van 20 km afwerken, nu wordt ik bijna niet meer moe. (40 km is niet slecht)
Ook bij het verwerken van brandhout gaat het heel wat vlotter. Deze winter moest ik regelmatig stoppen en een rustpauze nemen bij het zagen en kappen. Nu werk ik terug dagen na elkaar zonder noemenswaardige gevolgen.
Pillen zijn er om te nemen, als het nodig is. Nu is het nodig om, onder andere, die bloedbanen open te houden en voldoende zuurstof rond te voeren bij een normale bloeddruk. Voilà, de motor sputtert niet meer. Ik voel me terug zoals het hoort, geen 85 en geen 25. (hout afkloppen zie foto)
En de zon doet ook haar duit in het zakje. Het doet deugd om te kunnen stappen in T-shirt. Morgen vroeg zal het wellicht nog fris zijn om in shirt te starten. Maar die lekkere frisheid is ook zalig. Tegen dat de zon op sterkte komt ben ik al in Kruibeke, het wekelijks rendez-vous met de kaart vrienden.
De biljart kampioenschappen zijn achter de rug, eind juni is er nog een algemene vergadering en een feestje om het seizoen af te sluiten. BC The Pocket kan drie kampioenen vieren. Een eerste is uiteraard de handicap kampioen binnen de club. De twee andere zijn de drieband kampioenen in de hoge reeks en de ere-klasse.
De uitnodiging vliegt de . Euh . het net op.
Op Stoapel blijft in de running. Het kraan dossier is volop in beweging maar dat bewegen gebeurd op een ander niveau. Het ontbreekt nog steeds aan een beetje geld. Hierover later meer.
Grtjs
Hugo
- https://janswandelblog.blogspot.com/ Tochtje vorige week met de stapmaten.
- Biljart: Maandag een partijtje drieband tegen de Jan Vis: in 15 beurten, hij 9 en ik 13! Niet te geloven. (maar waar!)
Die hebben we met biljartclub The Pocket behaald in het laatste interclub tornooi van Temse. Het is niet dat ik daar rouwig om ben. Het is eigenlijk een overwinning want de deelname was dit jaar maar op het nippertje. Het bestaan van de club hing, na het overlijden van voorzitter doetal Eddy Acke, aan een zijden draadje. Nog meer positief nieuws: de club heeft twee kampioenen in het driebanden. Joris in de hoge reeks, tot 24 caramboles en Yari in de ere-klasse reeks, meer dan 24 caramboles.
Ikzelf heb meegedaan tot de halve finales waar ben gewipt met de shoot-outs. Als beide spelers hun aantal hebben bereikt uiteraard in dezelfde beurt volgt een shoot-out. Er wordt opnieuw van aquit op gegaan. Diegene die het meest punten kan scoren is gewonnen. Na de derde opgang miste ik op een haartje. Wat had het kunnen worden voor de club.
Het voornaamste is dat ik geen covid heb.
Vorige zaterdag heb ik deelgenomen aan de voet bedevaart naar Scherpenheuvel, die voor de 69e keer werd georganiseerd door Bedevaardkomiteit Temse. Een foto van de deelnemers verschijnt wellicht in de krant.
Ikzelf heb mee gestapt tot Mechelen. In de namiddag heb ik het afscheid van Matt Verbeke bijgewoond op Heimolen. Matt zijn slogan is en zal blijven: door wilskracht sterk.
DONT MISS ME, REMEMBER ME staat op zijn rouwkaartje. Zal steeds in mijn gedachten blijven.
De Trein is steeds een verrassing. Toen ik op vrijdag de treinuren bekeek bleek dat er op zaterdag 13 en zondag 14 mei werken werden uitgevoerd tussen Mechelen en Willebroek. De reizigers zouden met een (nmbs) bus de verplaatsing moeten maken tussen M en W. Hoe ze het geflikt krijgen weet ik niet maar het is hemeltergend.
De voorziene bus staat zo een kwartiertje te wachten alvorens te vertrekken iets voor 10u41. Dat is het vertrek uur van de trein. Nu is het zo dat het spoor iets sneller is dan de weg, tistezeggen en schrijven, de trein doet de rit op 12 minuten en de bus doet er ietske meer over. Dat maakt dat de bus aankomt in Willebroek om 10u58 terwijl de aansluitende trein daar al weg is, volgens het boekje, om 10u53.
Dus moet je daar een dikke driekwart uur wachten alvorens je op de volgende, ook lang stilstaande trein kan stappen. Er is natuurlijk de aansluiting in Puurs met de trein naar Antwerpen. Maar met die bus zou je toch wat kunnen spelen.
Gelukkig was het redelijk weer om buiten op een bank te zitten want binnen zitten is er in veel stations niet meer bij.
Zoals aangehaald, er zijn ergere dingen. Wel jammer voor Remco.
Tempus Fugit is er weer. Hier ook weer is geduld een schone deugd. Het heeft ongeveer 10 dagen geduurd alvorens de website het manquement recht zette.
Ondertussen gaat het leven verder, zolang Doe Maar maar geen gelijk krijgt. Want in de Russische Federatie zijn er een paar verlichte geesten opgestaan die de Rode Knop in het vizier hebben gekregen. En dan valt het licht uit.
Niet te veel doemdenken, het leven gaat verder.
Dat kon ik gisteren vaststellen toen ik passeerde aan het hoogspanningsstation ter hoogte van de Bramersdam. Het was al van september vorig jaar geleden dat ik de Weg-om nog eens heb gelopen.
Zoals ik toen al eens opmerkte is het verdomd moeilijk om daar een foto te maken zonder een hoogspanningsmast in het vizier te hebben.
Toen al waren al vele maanden voorbereidende werken bezig aan het hoogspanningsstation Mercator. Dat is ondertussen in oppervlakte verdubbeld.
In april startte Elia met de versterking van de hoogspanningslijn (380kV) tussen Kruibeke en Dilbeek. De hoogspanningslijn vormt een belangrijk onderdeel van de ruggengraat van het Belgische hoogspanningsnet en is nodig voor het transport van elektriciteit doorheen het hele land. De hoogspanningslijn wordt voorzien van een nieuw type elektriciteitsdraden dat meer stroom kan transporteren (6GW). Hiervoor worden de funderingen en het ijzerwerk van 64 masten versterkt en worden 6 masten vervangen. De werken zijn nodig om de energietransitie te realiseren.
De Weg-om zelf verliep op het gemakje aan een rustig tempooke, dit een beetje ter voorbereiding van mijn tweede voet bedevaart naar Scherpenheuvel. Of ik mee stap is nog niet zeker, maar ben wel al ingeschreven. Het hangt ervan af of ik de finale moet spelen van het drieband tornooi van het Biljart Verbond van Temse.
Tenzij .
Carrière maken voordat de bom valt
Werken aan mijn toekomst voordat de bom valt
Ik ren om mijn agenda voordat de bom valt
Veilig in het ziekenfonds voordat de bom valt
En als de bom valt
Dan lig ik in mijn nette pak, diploma's en mijn cheques op zak
Mijn polis en mijn woordenschat aaoei
Onder de flatgebouwen van de stad naast jou
Laat maar vallen dan, het komt er toch wel van
Het geeft niet of je rent
'k Heb jou nooit gekend, 'k wil weten wie je bent
'k Wil weten wie je bent.
In het nummer is het engagement tegen DE BOM duidelijk te horen. De bom kan dan ook betiteld worden als een protestlied tegen kernwapens.
Wat moeten we nog allemaal doen voordat een kernwapen de wereld vernietigt?
Er voor zorgen dat het niet gebeurd, tiens!
Bouw maar verder aan die masten!
Grtjs
Hugo
Nota: Dat Orvalleke was heel wat jaartjes oud en nog best te smaken.
Verschillende lezers hadden al hun bezorgheid geuit over het uitvallen van de blog. Bedankt voor de attente opmerkzaamheid.
Dit is enkele jaren geleden nog al eens gebeurd. En daar kan ik niks aan doen. Ikzelf beheer enkel wat ik op mijn blog plaats. Wat en hoe en waar dit allemaal wordt verwerkt, daar heb ik geen zicht op.
Toeval wil dat ik pas heb geprobeerd een andere blog op te starten. Omdat ik toch nog eens wou controleren had ik via google mijn titel ingetikt en kwam onmiddelijk op Tempus Fugit terecht. Aha, terug leven in de brouwerij.