Bibliotheek Driehoek en Mariaburg zijn dicht op 25 en 26 december 2008 en 1
januari 2009.
Tijdens de kerstvakantie is er ook geen avondsessie tot 20 uur. Geen
enkele vestiging is dan langer open dan 16.30 uur.
Elk uur dat bij ons verdwijnt, wordt gestoken in de prachtige
grote Bib van Permeke op het Koningsplein in Antwerpen.
Die gaat binnenkort zelfs 's zondags open blijven.
Men wil graag dat iedereen daar naar toe gaat. De bib gaat niet toe, enkel
op de uren dat de meeste mensen thuis zijn.
In de districtsraad vind men dat de Vlaams Progressieven overdrijven met
hun inzet voor het behoud van de lokale bibs.
Een advies vanuit Ekeren aan de stad Antwerpen om de openingsuren te
herverdelen zodat een zaterdagvoormiddag opening kan behouden blijven voor de
wijkbib van Mariaburg (en één avondopening), wordt niet gesteund.
Een opmerking die ons werd gemaakt: "Daar komt toch niet meer volk als in
het seniorenlokaal" (over de wijkbib van Mariaburg)
En we weten allemaal wat daar van geworden is....
Ik zeg U maar.
Een studie van 40.000 Euro over de mogelijkheid van defusie.
Ekeren apart.
Maar als het er op aan komt om op te komen voor Ekeren...
Het dagelijks bestuur en een ruime meerderheid van de mandatarissen van VlaamProgressieven in Antwerpen blijft geloven in een levensvatbare links-liberale partij.Hiermee sluiten ze zich aan bij de beslissing van de partijraad van vorige week dinsdag. Concreet gaat het om volgende mandatarissen :
Ondertussen is gebleken dat gemeenteraadslid Fauzaya Talhaoui van oordeel is dat verder gaan met VlaamsProgressieven als onafhankelijke partij niet langer een optie is en dat zij wenst op te gaan in een groter geheel.Zij verlaat dan ook de partij.
De mandatarissen die in VlaamsProgressieven blijven geloven,blijven ook hun engagement ten aanzien van de bestuursakkoordentrouw, en zullen in de toekomst dan ook, net zoals in het verleden, hun mandaat op een kritische maar constructieve manier invulling geven in raad of college.
Deze groep van mandatarissen blijft van oordeel dat een breed progressief front een antwoord kan bieden op de verrechtsing in onze samenleving.De groep wil daar dan ook vol enthousiasme samen voor gaan. We geloven dat een goed uitgebouwde links-liberale partij hiertoe een aangewezen middel kan zijn.
De beide partners, VlaamsProgressieven en SP-a,hebben zich naar aanleiding van de gemeenteraadsverkiezingen aan de kiezer in kartel aangeboden, in sommige districten ook samen met Groen!.Het komt dan ook de partners in het kartel samen toe, om, in overleg, de werking van het kartel tijdens de afgelopen twee jaar te evalueren, en daaruit gezamenlijk conclusies voor de toekomst te trekken.
Je kan ze nu nog moeilijk verdenken van postjespakkerij, de arme vlaams-progressieven. Vroeger kregen ze vaak genoeg het verwijt dat ze gratis mandaten hadden gekregen van suikernonkel sp.a. De Vlaams-progressieven hebben nu gezegd : oprecht bedankt nonkel, maar volledige adoptie dat gaat ons toch een beetje te ver. Weg suikernonkel. En de meteen de levensgrote vraag of de vlaams-progressieven dan wel een reden van bestaan hebben. En waarom wil progressief Vlaanderen maar niet van de grond komen ?
Geen verhaal
Progressief Vlaanderen komt niet van de grond omdat het geen verhaal heeft. Dat lijkt vreemd om zeggen want het kapitalisme ligt blèrend ter aarde en nog maar luttele jaren geleden sprong de sp.a in haar eentje over de CD&V. En trouwens, hebben niet alle partijen moeite om hun oude ideologische verhaal modern en relevant te houden ? Dat is zeker zo, maar bij wie kiest voor de oppositie is de nood altijd meer acuut.
Groen heeft absoluut een ecologisch verhaal maar het wordt door iedereen beleden. Dat de groenen er veel consequenter zijn, schrikt helaas ook veel mensen af. Iedereen wil de opwarming bestrijden, maar velen het liefst wel per auto. Mainstream bestuurspartij sp.a heeft het ook niet onder de markt. Ofwel moet je overtuigen dat je gewoon veel beter gaat besturen, het is Caroline, Freya en Peter nog niet echt gelukt. Ofwel moet je overtuigen met concrete voorstellen of zelfs nog maar met een begeesterende maatschappelijke analyse. Je kan alleen maar vaststellen dat voorlopig geen van beiden er zijn.
Links Liberalisme
In principe zou dat zelfs wat ruimte moeten maken voor de nieuwbakken onafhankelijke pros. De gemiddelde Zottegemmenaar heeft in de Wetstraat veel ruzie en ellende gezien het laatste jaar. Elk nieuw geluid kan een streepje voor hebben. Alleen, ook hier mangelt het verhaal. Vlaams-progressieven was tot nu toe nóg intellectualistischer, nog olijker, nog linkser, nog meer welwillende hoofddoek en nog meer loft dan de sp.a die zelf al moeite heeft om de traditionele (laaggeschoolde) achterban bij te houden.
En wat is in godsnaam links-liberalisme ? Er zal vast een degelijke uitleg voor bestaan, maar wat betekent het voor de gemiddelde Zottegemmenaar ? Voor een klein partijtje ligt er een hele grote uitdaging om dat uit te leggen.
Niet afschrijven
En toch wil ik ze niet afschrijven. In principe kunnen ze zich beroepen op twee onderscheidende dingen. Ze zijn Vlaamsgezind en ze zeulen niet de last mee van een oude zuil, wat hen in principe beweeglijker kan maken. Het zal aan de linkse kabouters zelf zijn om dat concreet te maken, in voorstellen die begeesteren, maar het is niet per definitie onmogelijk.
Enthousiasme
En er is nog een derde troef en een niet onbelangrijke : hun eigen enthousiasme. Ik heb mensen aan de lijn gehad die een zetel hadden kunnen krijgen bij de sp.a als ze de vl.pro maar wilden laten vallen, en die toch hun partijtje trouw zijn gebleven. Mensen die absoluut niet de makkelijkste keuze hebben gemaakt en die ervoor willen gaan. Eigenlijk dwingt het eerbied af. Meewarig doen is ook gemakkelijk.
Mislukking
2008 is het jaar van de mislukking. Staatshervorming mislukt, BHV splitsen mislukt, Onze grootste bank Belgisch houden mislukt, goed bestuur uitstralen mislukt, begroting mislukt. En zowat elke partij maakt intern de analyse dat de regering Leterme eigenlijk niet echt goed is voor de partij, maar dat er geen alternatief is. De Belgische politiek heeft nood aan boodschap die overtuigend kan zeggen yes we can.
Na de vele grootste beloftes uit het recente verleden, de nadruk op wat er wél mogelijk is, ook al zijn er geen garanties op succes. Als de vlaams-progressieven dat accent al kunnen leggen in de politiek hebben ze tenminste dàt al bereikt.
De aanvang van de studie werd gestart op 24 september 2007.
Op de raadscommissie van 10 maart 2008 stelde het studiebureau Tritel het eindrapport voor; hierbij werden de knelpunten, de concepten en de scenario’s toegelicht en besproken.
Argumentatie
De kennisname en de aanvaarding van het eindrapport van het studiebureau Tritel rondt de studie voor het wijkcirculatieplan Ekeren-Centrum af. In een later stadium zal de raad de voorstellen, geformuleerd in het rapport, in zijn geheel in een beleidsplan opnemen, dan wel elk voorstel op zich omzetten in raadsbeslissingen
Ik hoop ten stelligste dit beleidsplan nog voor einde 2008 te kunnen zien. 't Heeft genoeg gekost dus het mag maar beter worden gebruikt ook!
Hieronder een klein overzicht van de aanvragen voor een bouwvergunning te Ekeren, de goedgekeurde bouwvergunningen, de verkavelingen, stedenbouwkundige attesten enz. Verbouwingen en vergrotingen, zonnepannelen enz heb ik niet opgenomen.
Bron = Notulus
35 Bouwen - district Ekeren - Bist 92-94. Stedenbouwkundige vergunning voor bouwen 12 appartementen met ondergrondse parking en drie ééngezinswoningen na afbraak 2 woningen met uitsluitsel van tuinberging tegen rechter perceelsgrens. Goedkeuring (Jaarnummer1134)
31 Bouwen - district Ekeren - Weerstandersstraat 67-69. Afsluiten openbaar onderzoek voor het bouwen van 5 appartementen - Voorwaardelijkgunstig advies. Goedkeuring (Jaarnummer 882)
30 Bouwen - district Ekeren - Bredestraat 35A. Stedenbouwkundige vergunning voor het bouwen van een woning met uitsluitsel van septische put voor hondenkennel. Goedkeuring (Jaarnummer 881)
District Ekeren:
1 EK/2007/B/0560/20074145 (ref. AROA-RO 413.393(4)), Waterstraat 16, regulariseren van tijdelijke noodklassen (voor een periode van 3 jaar), Katholiek Onderwijs Regio Ekeren vzw, Noorderlaan 108, Antwerpen, 03.10.2007;
District Ekeren
:
1 EK/2007/S/0019/200729, Willy Staeslei 66, afdeling 35, Ekeren afdeling 4/Sectie F 158D4, 158A4-deel, bouwen van een woning, Luc Lambrechts, Porta Fortuna, Kustlaan 121 Bus 41, 8300 Knokke, 03.12.2007.
82 Verkavelen - district Ekeren - Leugenberg. Verkavelen in twee loten voor gegroepeerde bebouwing - Afsluiten openbaar onderzoek -Voorwaardelijk gunstig advies. Goedkeuring (Jaarnummer 1999)
2 EK/2007/B/0716/20075507, Stadhouderslaan 38, oprichten rijwoning, Dela Building, Frans Lenaertsstraat 13, Ekeren-Antwerpen, 18.12.2007;
4 EK/2007/B/0757/20075707, Steenstraat 86, regularisatie omvorming eengezinswoning naar tweegezinswoning
1NEK/2008/S/0004/20084, Schoutlaan tussen 12 en 16, 34e afdeling, sectie E, 53/02t, Luc Simon, Topo bvba, Sint Damiaanstraat 140, 2160 Wommelgem 03.01.2008.
District Ekeren:
1 EK/2007/B/0660/20074872, Leugenberg 122, omvormen handelspand naar woning,
2 EK/2007/B/0743/20075611, Ferdinand Pauwelsstraat 56, bouwen eengezinswoning
65 Bouwen. District Ekeren. Wilgehoevestraat 125 tot 133. Oprichten van vijf woningen - Afleveren van stedenbouwkundige vergunning. Goedkeuring (Jaarnummer 3145)
55 Bouwen. District Ekeren. Ferdinand Pauwelsstraat 26-28. Gedeeltelijke afbraak-herinrichting-bouwen doorrit en heraanleggen parking bij handelsruimte. Afleveren van stedenbouwkundige vergunning. Goedkeuring (Jaarnummer 3131)
84 Stedenbouwkundig attest. District Ekeren. Boerendijk 55. Bouwen van een woning. Afleveren positief stedenbouwkundig attest. Goedkeuring (Jaarnummer 2763)
MER GRUP Afbakening grootstedelijk gebied Antwerpen
De naam is wat misleidend.
In dit GRUP worden talrijke projecten (aansnijding onbebouwde terreinen, voetbalstadion, postsorteercentrum Antwerpen X, petroleum Zuid enz. mee besproken.
DIT IS EEN ZEER BELANGRIJK GRUP! REAGEREN VOOR 4/12/2008!!!! (zie artikel Hoekakker)
GRUP Afbakening grootstedelijk gebied Antwerpen Dossiercode PL0066 Initiatiefnemer RWO - Afdeling Ruimtelijke Planning Studiebureau Grontmij meer info
Spoorvertakking en uitbreiding van de spoorbundel Luchtbal in de zone van de
Aanleg spoorvertakking en uitbreiding van de spoorbundel Luchtbal in de zone van de "Oude Landen" te Ekeren
In het project lees je :
"Het voorgenomen project omvat de aanleg van een ongelijkvloers vertakkingscomplex op de
L27A waardoor de capaciteit van deze spoorlijn verhoogd wordt. Het project omvat tevens de
uitbreiding van de spoorbundel Luchtbal waardoor voldoende uitwijkmogelijkheden voor
rollend materieel gecreëerd worden. Infrabel nv treedt op als initiatiefnemer van dit MER."
De bedoeling was, buiten een parkeerplaats voor treinen, een "ongelijkvloerse" (of in 't schoon Antwerps : in ne put) wasstraat voor treinen te bouwen.
Hier zijn we natuurlijk (persoonlijk en vanuit Spirit) in onze pen gekropen en hebben we een aantal opmerkingen en adviezen geformuleerd.
Buiten ons hebben nog 2 mensen vanuit Ekeren een briefke gestuurd om te reageren op dit project.
Zie de laatste bladzijde :
Lijst van inspraakreacties vanwege burgers
- 0 vanuit Antwerpen
- 3 bij de Dienst Mer
Als je dan ziet over wat voor projecten het hier gaat, is dit toch onbegrijpelijk.
Aanleg spoorvertakking en uitbreiding van de spoorbundel Luchtbal in de zone van de "Oude Landen" te Ekeren
MER reeds goedgekeurd : ontbossing en creatie van 31.8 ha in de haven (Schouwkensstraat) op 1km van ons centrum
S
ITUERING VAN HET PROJECT
Het mer-plichtige project betreft de ontbossing en industriële inrichting van een perceel van 31, 8 ha in de haven van Antwerpen op een deel van het terrein van de firma Case New Holland (CNH). Het Gemeentelijk Havenbedrijf kocht dit gedeelte, het projectgebied, aan in 2004 en is de initiatiefnemer . Het projectgebied ligt op 1 km van het centrum van Ekeren, tussen de Noorderlaan in het zuiden, een spoorlijn in het westen, de Schouwkensstraat in het noorden en de Schomhoeveweg in het oosten.
Hieronder de linken
Ontbossing en industriële ontwikkeling van de site CNH in de Antwerpse haven
Hier een kleine oplijsting van alle MER's die betrekking hebben op Ekeren of haar directe omgeving.
Er zullen ook MER's bijzitten die al zijn goedgekeurd of waar geen reactie meer mogelijk is.
Een MER is maar en advies: voor al deze zaken kunnen nog de vergunningsaanvragen volgen zodat er nog steeds bezwaar kan worden uitgebracht. Deze oplijsting geeft U een zicht over wat er nog kan komen!
We beginnen met een knappe, nml. de Oosterweelverbinding, het Albertkanaal en de tramlijn naar Ekeren
Het Masterplan Antwerpen omvat een 15-tal grote projecten die de verkeersproblematiek (wegen, waterwegen, openbaar vervoer, fietsers en voetgangers) in en rond Antwerpen aanpakken. Dit plan kan pas worden uitgevoerd als de effecten op het milieu zijn bestudeerd en geë¶¡lueerd. Daarvoor wordt deze plan-MER opgesteld. Het kennisgevingsdossier vormde de eerste procedurele stap in de opmaak van de plan-MER. Op basis van deze kennisgeving kregen belangrijke actoren en het brede publiek de mogelijkheid om opmerkingen te maken over de toegepaste methoden en de te onderzoeken effecten, de alternatieven en de maatregelen met betrekking tot het milieu. Het kennisgevingsdossier lag ter inzage tot 26/06/2003 bij de cel Mer, in de diverse gemeenten binnen het plangebied en de relevante provincies. Op basis van de ontvangen opmerkingen werden er door de cel Mer bijzondere richtlijnen geformuleerd. Deze werden door de cel Mer beslist op 1/08/2003 en conform het decreet betekent op 13/08/2003.
Op 2 september 2003 werd door de afdeling Wegenbeleid en Beheer van AWV een verzoek tot heroverweging conform art. 4.6.4 van het decreet ingediend. Een adviescommissie werd door AMINAL samengesteld. De adviescommissie heeft op 12 november 2003 haar unaniem advies aan de administratie betekend. De voorstellen van deze commissie zijn in een aangepaste versie van de richtlijnen, daterend van 21 november 2003 aangepast. Hier vind je deze aangepaste versie van de richtlijnen ( .pdf, 4mB).
De eindversie van het rapport is bezorgd op 19 november 2004 bij de Cel Mer. De goed- of afkeuring van het rapport wordt binnen de 50 dagen beslist en 10 dagen later betekend.
Het betreft hier een reeds goedgekeurd MER. Maar het blijft interessant om te lezen.
Deze informatie komt rechtstreeks van de Vlaamse Overheid.
De afbakening Grootstedelijk gebied is wel van belang.
In det openbaar onderzoek komen twee belangrijke zaken aan bod:
1. Voor Ekeren binnen de spoorweg zou de toegelaten woondichtheid komen naar 25 woningen per hectare
2. Hoekakker wordt vanaf 2015 bebouwd.
(alléé, der wordt gepland dat er dan mogelijks misschien zou gebouwd kunnen worden... ge moet er niet van wakker liggen zeggen die vergeten waren van dat hieronder door te geven....)
Hier wordt ook beschreven waar nieuwe bedrijventerreinen komen, de luchthaven van Deurne, Petroleum Zuid met Seveso bedrijven, Postsorteercentrum X, het nieuw voetbalstadion, golfvelden... Hiermee wordt zowat alles waar de laatste tijd veel in het nieuws is gekomen geregulariseerd. Als er niemand heeft gereclameerd voor 4 december is 't allemaal in orde.
aankondiging openbare onderzoeken
Om u tijdig te informeren bieden wij u hier ook plannen aan nog voor het openbaar onderzoek van start is gegaan. Denk eraan dat uw reacties pas tijdens het openbaar onderzoek ontvankelijk zijn.
Kennisgeving plan-MERs voor gewestelijke RUPs waarvan het Departement RWO initiatiefnemer is.
Iedereen kan adviezen, opmerkingen en bezwaren indienen. Let wel: ze kunnen alleen betrekking hebben op de gebieden die in het ruimtelijk uitvoeringsplan zijn opgenomen.
Wanneer en waar?
Het plan ligt tijdens de hele periode van het openbaar onderzoek ter inzage
- op de gemeentehuizen van de betrokken gemeenten. - bij afdeling ruimtelijke planning van het departement Ruimtelijke Ordening, Woonbeleid en Onroerend Erfgoed van de Vlaamse Overheid. (Koning Albert II-laan 19, 1210 Brussel).
Hoe reageren?
Als u bij het plan adviezen, opmerkingen of bezwaren wilt formuleren, dan moet u dat schriftelijk doen, tegen ontvangstbewijs bij één van de hierboven genoemde gemeentebesturen. U kunt ook een brief met adviezen, opmerkingen of bezwaren aangetekend versturen naar de Vlaamse Commissie voor de Ruimtelijke Ordening(VLACORO), Koning Albert II-laan 19, bus 13, 1210 Brussel.
Wat gebeurt er na het openbaar onderzoek?
De Vlacoro verwerkt de resultaten van het openbaar onderzoek en bezorgt de Vlaamse Regering een gemotiveerd advies. Op basis daarvan kan de Vlaamse Regering het RUP definitief vaststellen. Zowel het advies van Vlacoro als de beslissing van de Vlaamse regering zijn aan wettelijk bepaalde termijnen gebonden. De definitieve goedkeuring van het RUP is te verwachten ten laatste 180 dagen na het openbaar onderzoek. Maar als tijdens de procedure verlenging wordt gevraagd, dan kan het nemen van een beslissing uiterlijk nog 120 dagen langer duren.
VlaamsProgressieven-Antwerpen wil concrete initiatieven voor de wijkbib!
Afgelopen weken hebben VlaamsProgressieven in Hoboken, Wilrijk, Bogerhout, Deurne, Ekeren en Antwerpen de bevoegde districtsschepen gevraagd nieuwe culturele initiatieven in de wijkbib mogelijk te maken. Deze maand gaan in al deze districten immers de vzw's lokaal cultuurbeleid van start. Deze beschikken over de nodige instrumenten om drempelverlagende cultuurprojecten in de wijkbibs te organiseren.
Volgens de VlaamsProgressieven houdt een goed spreidingsplan in dat wordt uitgezocht hoe leemtes in het aanbod worden opgevangen. Dit houdt in dat sommige verouderde filialen gesloten moeten worden. Maar het aanbod moet minstens op peil blijven door nieuwe filialen te openen. Ook het literaire en cultureel aanbod in de wijken kan je vergroten door bibliotheken in te schakelen bij laagdrempelige buurtinitiatieven. De bibliothecarissen van de wijkbibs moeten ook gemotiveerd worden zich in dit beleid in te schrijven.Door een meer multifunctioneel gebruik kunnen de gebouwen ook voor een meer rendabel aanbod worden ingeschakeld. De bibliotheek kan je immers niet los zien van een brede cultuurbeleving. En de bib is nu net een opstap tot brede cultuurbeleving.
Daarom vindt VlaamsProgressieven dat de vernieuwde cultuuradviesraad (die de taken van de vroegere raad van bestuur voor bibliotheken zal overnemen) ook voldoende schrijvers en dichters onder de leden moet tellen. Leden van wie verwacht mag worden dat zij zich inzitten om in alle negen districten een degelijk en levendig wijkaanbod te garanderen.
Luc Van Berlo, districtsraadslid Ekeren, luc.vanberlo@spirit.be, 0484/61.78.19 Peter Annys, voorzitter VlaamsProgressieven Antwerpen, peter.annys@spirit.be, 0477/20.12.58 Fauzaya Talhaoui, gemeenteraadslid VlaamsProgressieven, fauzaya.talhaoui@spirit.be, 0496/28.77.11