Beste Lezers,
Bekentenis is een woord dat geprivilegieerden van deze wereld niet kennen. Het eerste waaraan ik dacht bij het lezen van het bericht dat Andrew Albert Christian Edward Mountbatten-Windsor, bijna voormalig Hertog van York, een schikking trof met de vrouw die hem van seksueel misbruik beschuldigd, waar komt dat geld vandaan? Wie betaalt het gelag?
Zijn luizig pensioentje van 20.000 pond zal niet genoeg zijn. Ook het geld dat hij jaarlijks van zijn moeder krijgt, 250.000 pond, zal wellicht niet volstaan. Dat hij bereid is om veel geld te geven, afijn zijn moeder, voor iets wat hij altijd heeft ontkent zegt toch genoeg.
Het is een schenking aan een liefdadigheidsinstelling voor slachtoffers van mensenhandel. Tja, met welk geld? Volgens aanklager Afzal is het bloedgeld!
Verschillende parlementsleden vragen nu al opheldering vanwaar dat geld eigenlijk komt. Het betreft hier duidelijk geen filantropie.
Koopt de Queen hiermee tijd zodat ze dit jaar haar 70 jarig jubileum op de troon in schoonheid kan vieren.
Want na de feestelijkheden mag mevrouw Giuffre wel een boek uitbrengen met haar versie van de feiten. Dus zo sterk stond die schone Andrew toch niet in zijn schoenen. Zelfs die zwijgplicht voor Giuffre is tijdelijk!
Maar er zijn nog problemen ten huize van de Windsors. Ook prins Charles komt weer in opspraak. De Britse politie is een onderzoek begonnen of donaties aan de stichting van prins Charles werden beloond met koninklijke onderscheidingen en het ondersteunen van de naturalisatieaanvraag van een Saudische zakenman.
Minder problemen voor onze eigen bestuurders. Oud-ministers, partij leiders, provincie bestuurders, cabinettards, politiek benoemde leden van bestuursraden, kortom de hele politieke kliek ontvangen sommen waar u en ik van duizelen. Voor dergelijke lui maakt gelijk welke crisis niks uit. En maar lullen in het halfrond.
Op Stoapel gaat op reis. De datum is voorzien voor 2 april 2022. Het is een bootreis die ons brengt tot in het Deurganckdok.
De plannen zijn gewijzigd in die zin dat de reis wel degelijk doorgaat maar met een grotere boot. Het aantal inschrijvingen liep al vlug boven het voorziene aantal van 65. Tot op heden zitten we al met 90 reizigers en it's still counting. Om niemand te moeten teleurstellen werd besloten over te schakelen naar de Verdi (die was gelukkig nog vrij). Dit schip biedt voldoende zitplaats en ruimte en heeft een prachtig groot bovendek.
Hierdoor dienen de reisplannen enigszins te worden bijgestuurd. De Verdi kan niet door de sluis in Klein Willebroek waardoor dit traject ten dele wegvalt. Maar niet getreurd, het alternatief is niet minder. Meer details zullen verschijnen in een nieuwsflash van Op Stoapel.
Je kunt dus nog gerust inschrijven voor de boottocht. (55€ voor leden van OS, 60€ voor niet leden met inbegrip van een broodjesmaaltijd, een namiddag gerechtje en drankbonnen.)
Inschrijven bij bertolopaul@gmail.com of via 0496122403.
En het interclub tornooi is nog niet geëindigd. Deze week hebben we met Onder Ons gewonnen, meer nog, elke speler heeft zijn match gewonnen. De titel behalen is nog niet helemaal vergeten.
Grtjs
Hugo Peregrinus
Ondanks Eunice is de Verdi een degelijk drijvend schip. Momenteel wordt de motor gereviseerd zodat hij op 2 april in tiptop vorm zal zijn.
Goede reis!
Nog dit: 20.000 pond = 24.000 euro en 250.000 pond komt overeen met 300.160 euro. Armoezaaier!
|