Beste lezers,
Het was vandaag eigenlijk de eerste dag dat het heel goed 'marcheerde'. Niet dat ik nu niet meer moe wordt of hier of daar een pijntje krijg, maar het ging goed.
Vanmorgen, voor dag en dauw, was ik al wakker en op pad. Het windjackje ging de eerste twee uren niet uit. De kop koffie heb ik pas het tweede dorp kunnen nuttigen, het werden er twee.
Op de dijk van het kanaal ontmoette ik een vroege wandelaar. ' jij moet nog wel een eind verder, denk ik? Doe jij het Pieterpad?.
En van het een kwam het ander en ging het over de reden van deze tocht.
En zo vertelde hij me dat zijn broer op sterven lag en hij daarom een ommetje maakte. Hij kon zich schikken bij deze triestige zaak want leven en dood horen bij elkaar. Daarna toonde ik hem de foto's die ik meedraagt, hij knikte begrijpend.
Mijn tent en aanverwante heb ik gedroogd aan het sas van De Haardrik, voor Coevorden.
Aan de volgende brug waren enkele onderhoudswerkers bezig. Na mijn vraag of de brug vast dat door de warmte en dat ze dan op de brandweer konden rekenen, was het antwoord negatief. Wel ging het natuurlijk over de brandweer en over het feit dat ik daar ervaring in had. De ene man begon dan over de Schelde, Terneuzen en Gent èn over een heilige. Het hand gebaar van mij alsof ik iets dronk bevestigde hij met: straf spul, daar moet je mee opletten. Ik weet niet welk bier er van Terremonde afkomstig is, daar doelde hij op.
De brug ging toe en ik kon verder.
Goed middagmaal genoten in de garnizoen stad Coevorden.
Genoteerd op van de menukaart:
'Hoereren, vrijen, gokken en zuipen, klop en steekpartijen, dat is voorbij. In vesting Coevorden zijn permanent soldaten gevestigd.' 1492
En dat heb ik kunnen zien.
En blijkbaar loop ik inderdaad een heel stuk van het Pieterpad rond Coevorden.
Ajuus
Hugo Peregrinus
Bij de foto's zie je de nieuwe zonnegod en een scheepswerf.
|