Beste Lezers,
Gisteren naar de Roxy geweest en genoten van een voortreffelijk optreden.
De Try Out is heel goed geslaagd zodat vanaf februari 2018 MANdolinMAN, Jan De Smet, Herr Seele en Liliane Saint Pierre samen gerust op tournee kunnen door Vlaanderen met hun voorstelling "Bazaar Bizar". Daarin brengen ze nummers als Ca plane pour moi, Inch'Allah, Gedachten zonder woorden en natuurlijk Soldiers of love.
In de persmap staat te lezen: "Jan De Smet draagt MANdolinMAN reeds van bij hun start een warm hart toe en is altijd te vinden voor vreemde muziekjes. Herr Seele is ook niet te beroerd om een mandoline vast te pakken. Tegenover zoveel mannelijk testosteron kan enkel een vrouw met een stem die reikt tot in Parijs standhouden
. Liliane Saint-Pierre".
De première heeft zaterdag eerst komend plaats in zaal De Grote Post te Oostende.
MANdolinMAN (Andries Boone, Peter-Jan Daems, Maarten Decombel en Dirk Naessens aangevuld met dwarsfluitist Stefan Bracaval,) spelen dus op de Mandoline. Herr Seele (Cowboy Henk) geeft een korte verklaring over ontstaan van het instrument, tis te zeggen, hij geeft zijn versie want de oorsprong is niet zo duidelijk. Van beroep pianostemmer is hij ook een goede mandoline bouwer. Hij toont enkele exemplaren die hij al in zijn jeugd heeft gemaakt, voorzien van mooie tekeningen/schilderijen. Ook doet hij een duet met Liliane, Jackson, van F en N Sinatra.
De show begint met Sweet Dreams van Eurythmics, mooi om dit te horen met mandolines en de prachtige stem van Liliane. En er volgen nog meerdere mooie songs en instrumentals. Jan De Smet speelt een mooie aanvullende rol in het geheel. Er is een goede mix tussen de verschillende actoren op het podium.
Voor één van hen, een vrijwillger uit de zaal, zal het wel een onvergetelijke avond zijn geworden. Herr Seele had een liefdesliedje gespeeld, genre R&J, onder het balkon. In het raam mocht de gast dan plaatsnemen terwijl Herr Seele zijn schildersezel plaatse en zijn penselen en verf te voorschijn haalde. In de tijd van een viertal liedjes toverde de kunstenaar een mooie gelijkenis van het model op het doek. Na de reeks van dertig voorstellingen zullen al deze portretten tentoongesteld worden.
Liliane Saint-Pierre herinner in me nog levendig van haar optreden in de Paterskerk in Sint-Niklaas. Van 1970 tot 1973 zong Liliane met "Glory Hallelujah", een vermenging van fragmenten uit het Oude en het Nieuwe Testament op muziek van Jan Leopold, in tal van Vlaamse kerken.
Wij met de scouts mochten als achtergrond koor meedoen. Ik werd, samen met mijn collega leider, evenwel uit het koor geplukt. Niet om vooraan te komen zingen, wel om iets anders te gaan doen. Ik weet nog steeds niet wat.
Onze stemmen kwamen er op een ietwat valse noot bovenuit. Tot daar mijn korte deelname aan de showbizz.
Straks ga ik iets eten uit de oude tijd: tong in madeira saus. Ben benieuwd hoe dat smaakt, het is bijna een eeuwigheid geleden dat dit op mijn bord is beland.
Grt en goed weekend.
Hugo
Fotos: Tong; MANdolinMAN met Herr Seele, Jan De Smet en Liliane Saint-Pierre; Liliane met enkele wereldsterren tijdens optredens in Duitsland.





|