Beste Lezers,
Waar de vorige titel al naar verwees is vandaag helemaal uit gekomen. Niks Plettenberg duidde erop dat de voorbereide route is verlaten, niet helemaal, wel altijd in de buurt. Als je naar het Oosten blijft lopen kan er niet zoveel verschil op zitten. Voor een voetganger zoals ik betekend het verschil wel heel wat natuurlijk. Ik zit nu op ongeveer 15 km van Lüdenscheid, en dat wil ik niet persé opheffen. Brugge ligt trouwens ook in de buurt.
De plaats waar ik op hotel zit is Meinerzhagen, de stad van Otto Fuchs, specialist in hoogwaardige metalen. Dit bedrijfje telt wel 8700 werknemers, heeft 8 dochterbedrijven en een omzet van 2,4 miljard Euro () per jaar. Niks mis mee.
Maar daar gaat het eigenlijk niet over.
Wel dat ik in contact ben gekomen met een pelgrim, Karl-Heinz. Het contact kwam tot stand als volgt, een heel verhaal.
Bij mijn aankomst in Meinerzhagen besluit ik om toch nog eens naar de kerk te gaan. Gisteren en vandaag had ik soms een Jacobsschelp gezien. Misschien is er in die kerk wel iets dat me kan helpen. En ook al is het een gereformeerde Gemeinte, voor Jacob doet men alles.
Ik zie enkele mensen van de parochie die aan het werk waren. Toen ik buiten wilde gaan valt mijn oog op een schap met daarop een inktdoos en een stempel. Bleek het wel degelijk om een Jacobszegel te gaan. Dus ik vraag of er een pilgrimsweg ist. De ene kon me niet helpen, de tweede wist me te vertellen dat er inderdaad een pelgrimsweg doorheen de streek loopt. Buiten is er een koperen plaat waarop de nodige uitleg staat.
Buiten wil ik een foto maken. Erop staat, buiten tekst, een route getekend met enkele plaatsen vermeld waarlangs de route loopt. Terwijl ik dit doe komt een man langs (met zijn kleinkind) en spreekt me aan. Een dame, die iets verderop boodschappen in haar wagen legt, komt ook naderbij.
Het gaat over de route en ook over mij.
Ik vermeld dat ik wil overnachten in de jeugdherberg, iets verder. Blijkt dat deze al geruime tijd is gesloten en er zijn
geen campings in de buurt.
Maar in het restaurant, bij José, hierover kan je zeker wel overnachten? Ja, hij heeft ook een hotel, goedkoop voor travellers, in een andere wijk. Ik zal even met je meelopen.
Deuren gesloten, zowel achteraan als vooraan. De dame kent de weg en roept een naam. Iets later gaat de keukendeur open en verschijnen twee personen, onder wie José.
Er is nog een kamer voor een Pelgrim, ik breng je erheen. De vriendelijke dame overlegt nog even en ik begrijp dat ze er nog een andere persoon bij betrekt, een pelgrim Karl-Heinz, die alles weet over de routes in Duitsland.
José is een Portugees, is een rustig man en is goed bevriend met die andere, de reeds vermelde Karl-Heinz. Ik krijg een kamer toegewezen en morgen regelen we de boel wel.
Het hotel is pas een jaar terug open na een grondige renovatie, en het oogt mooi, sober maar in orde.
Ik rust even uit als er op de deur wordt geklopt, een persoon wil me zien en uitleg geven over de Jacobswegen.
Bleek die K-H een tweetal boeken bij te hebben met kaarten, uitleg over bezienswaardigheden onderweg, hotels en restaurants zijn er in vermeld. Hijzelf droeg een albasten schelp van Jacob, een unicum, gemaakt door een vriend. Ik mag de boeken even houden en er fotos uit maken, hij zou ze wel ophalen als het past want hij was nog aan het werk.
K-H heeft al heel wat ervaring en is blij die met een oude rot te kunnen delen. Santiago, Rome en de Duitse wegen had hij al gedaan. Graag zou hij nog de Zilverroute eens doen, maar dat zou iets voor later worden. Over enkele weken wordt hem een nieuwe heup gestoken zodat het dit jaar te vroeg komt. Vorig jaar is zijn andere heup reeds vervangen, na twee maanden liep hij al terug over de wandelwegen.
En zodoende heb ik een ander tracé voor de boeg. Het loopt over Meirenzhagen, Attendorn, Elspe, Winterberg, Korbach, Kassel, Heiligenstadt, Nordhausen, Sangershausen, Halle en Leipzig.
Vele genoemde steden of dorpen voor Kassel en Kassel zelf komen voor in mijn voorbereiding. Erfurt, Weimar en Gera vallen er tussen uit. Dresden blijft in ieder geval op de planning, temeer daar er waarschijnlijk ook een pad loopt tussen Leipzig, Dresden en Görlitz.
Ik ben wel tevreden dat ik deze weg heb gevonden.
Volgens Karl-Heinz mag ik ook gerust aankloppen bj de parochies. Vanaf de buurt van Korbach is het terug Katholisch en niet meer reformiert.
De camping gisteren was niet slecht, een vlak plaatsje voor mijn tent was niet voorhanden. En dat werd ik gewaar deze morgen. Geen probleem met de rug wel had ik slecht geslapen. Ondanks dat ik doodmoe was kon ik moeilijk de slaap vatten en deze morgen was ik al aan het inpakken om zes uur. Voordeel was dan wel de zeer warme douche ruimte, mijn tentzeil en al de rest was droog tegen halfzeven. Wel vertrokken met hoofdpijn, maar die verdween met de mist.
Al met al toch nog een vruchtbare dag geworden. Wel zal ik niet meer van de oude spoorweg bedding gebruik kunnen maken.
Grtjs
Hugo Peregrinus
Fotos : De reuze camping op de helling; Volle maan; Prachtige zonsopgang; Direct omhoog, direct warm; Neye Talsperre; Een van de twee boeken van Karl-Heinz; Voorbeeld van een kaart, nu nog proberen lezen en lopen in omgekeerde volgorde.







|