Beste Lezers,
Het is al een tijdje beslist maar nu is het officieel.
Voor mijn volgende tocht kan je me ondersteunen door het Belgisch Centrum voor Geleidehonden te sponsoren.
Ik heb in het verleden al eens de spotlichten gericht op deze instelling.
Drop je Dopje was toen de aanleiding.
De vrijwilligers van het Belgisch Centrum voor Geleidehonden te Tongeren, hebben een actie opgestart om de vereniging op een milieuvriendelijke manier te helpen.
Dit initiatief bestaat uit de verkoop van ingezamelde plastic dopjes aan een recyclagebedrijf dat er duurzame paletten van maakt.
Iedereen kan hieraan meewerken.
U verzamelt thuis dopjes en brengt deze naar een ophaalpunt in uw buurt.
Belgisch Centrum voor Geleidehonden vzw
Sint-Truidersteenweg 309
3700 Tongeren
BCG in strijd voor mobiliteit
De belangrijkste doelstellingen zijn:
- Het kweken en opleiden van honden tot blindengeleidehonden.
- Visueel gehandicapte personen leren omgaan met hun geleidehond.
- Blijvende nazorg verlenen aan de hond en de geleidehondgebruiker.
Het Belgisch Centrum voor Geleidehonden te Tongeren is een bescheiden doch professioneel opleidingscentrum voor blindengeleidehonden.
Hoofddoel is: de mobiliteit van personen met een visuele handicap vergroten zodat zij in onze 'ziende' maatschappij weer een actieve functie kunnen innemen. Vb. zelfstandig winkelen, werken, deelnemen aan socio-culturele activiteiten.
Ik heb ook al geschreven over Miranda, wiens geleide hond, Cai, vorig jaar schielijk is overleden. Het is voor Miranda een groot verlies, niet alleen als hulp, ze is ook een goede vriend verloren.
Daarom dat ik nu het BCG wil ondersteunen, de vereniging en hun vrijwilligers verdienen ons respect.
De professionele opleiding van blindengeleidehonden kost geld. De vraag van kandidaat geleidehondgebruikers is zeer groot. In sommige gevallen kan een visueel gehandicapte persoon een beroep doen op een overheidstoelage om zijn hond gedeeltelijk terug te betalen. Deze toelage is echter verre van toereikend.
Er is ten huize Miranda en Pieter goed nieuws toegekomen. Vanaf 13 februari e.k. mag Miranda naar het opleidingscentrum om samen met haar nieuwe vriend te trainen. De opleiding duurt twee weken, enkel in het weekend komt Miranda naar huis.
Ik heb de kans om het de laatste dag van de opleiding mee te maken ter plaatste. Ik kijk er naar uit. Miranda nog meer denk ik.
De modaliteiten hoe de sponsoring zal verlopen, kan ik dan ter plaatste bespreken.
Ik hou jullie op de hoogte. (stond al vermeld onder de titel van de blog, zie aanpassing)
Grjts
Hugo
Fotos: Miranda en Cai op 28 augustus 2015.




|