Beste Lezers,
Hoewel ik enkel maar groenten diende te snijden was het al prijs alvorens de eerste snede was gemaakt. Het is te zeggen, die eerste snee was wel degelijk in mijn vinger. En dat enkel maar door het mes vast te nemen. Gelukkig verliepen de verdere activiteiten zonder bloed vergieten en was de klus vrij vlug geklaard. Vele handen maken het werk lichter was ook zo na de middag. Het opstellen van de tent en aanslepen van allerlei attributen verliep gezwind.
De WOK avond kon vlot verlopen. 150 eters op een avond is volgens mij niet slecht.
Er was ook een gin proeverij voorzien, standje bemant door JP Tastings. Tot daar de korte reclame boodschap.
Ik ben gisteren avond naar het jaaroverzicht van Ivan De Vadder gaan kijken. De titel van dit overzicht is BANG. Maar de hoofd teneur, gebracht naar het einde van de avond is echter BOOSheid. En daar kon ik me zeker in terug vinden.
Bang zijn lost niks op, de boosheid verbinden en er samen iets proberen aan te doen, dat is het moeilijke. Diegenen die het voor het zeggen hebben treuzelen, of ze wel al dan niet langer zouden werken, zoals alle Belgen.
Treuzelen over een klimaat akkoord, dat nota bene in België met minstens zes excellenties moet overlegd worden.
Treuzelen over van alles en nog wat maar NOOIT over de benefietjes die ze hun eigen toebedelen. Hoelang kan je als sos, blauwen of tjeef hierover nog geloofwaardig zijn en de kritiek van zakken vullerij weerleggen.
Waarom verdient een manager van de overheid zoveel meer? Omdat men anders geen geschikte kandidaten vindt? Wie gelooft dat nu. De benoemingen zijn pure politiek. Competentie is, zoals al vele decennia het geval is, ondergeschikt.
En de problemen zijn steeds voor de toekomst, de jeugd van tegenwoordig. Dat die al eens kwaad zijn op de ouderen is best te begrijpen hé.
Mijnheer De Vadder las ook een stukje voor dat 400 jaar geleden is geschreven.
Sonnet 66
Tired with all these, for restful death I cry:
As, to behold desert a beggar born,
And needy nothing trimm'd in jollity,
And purest faith unhappily forsworn,
And gilded honour shamefully misplaced,
And maiden virtue rudely strumpeted,
And right perfection wrongfully disgraced,
And strength by limping sway disablèd,
And art made tongue-tied by authority,
And folly, doctor-like, controlling skill,
And simple truth miscalled simplicity,
And captive good attending captain ill.
Tired with all these, from these would I be gone,
Save that to die I leave my love alone.
Zo uitgeput ben ik van dit alles dat ik naar de dood verlang,
Van een mens van waarde te zien als bedelaar geboren,
En nietsnutten die zich vrolijk uitdossen,
En zuivere trouw kwaadaardig bedrogen,
En het overladen met eer van hen die het niet verdienen,
En een onschuldig meisje tot hoer gedwongen,
En rechtvaardige volmaaktheid met slechtheid behandeld,
En kracht door corruptie ondermijnd,
En kunst monddood gemaakt door zij die heersen,
En dwaasheid die zich als een dokter vermomt,
En simpele waarheid voor te simpel gehouden,
En het goede dat naar het pijpen van het kwade moet dansen,
Ik wil voorgoed ontsnappen aan dit alles,
Echter, sterven betekent ook: jou alleen te moeten laten.
Geschreven door de one and only William Shakespeare. Beangstigend dat dit nog steeds geldig is. Er veranderd dus niet veel in de wereld. Berusting is het enige dat er nog rest.
De voorstelling was goed met een weeral fantastische Jan De Smet op accordeon, gitaar en
zijn stem.
Het geheel werd opgehangen aan de sublieme tekeningen (aquarellen ofte waterverfkes) van Karl Meersman, geniale kunstenaar.
En nu terug aan de arbeid, kaartjes schrijven tot de kramp erop volgt.
Grtjs
Hugo
Fotos: Kerk Bornem; Nieuwe kliniek; Van Oud naar Nieuw; Bouw van Orlay; Mooi receptie gebouw; Temse en Scheepvaart, voor eeuwig verbonden; Opkuis peilers, wel wordt alles in t water gekieperd; Deze staan pal; Blijft de A27 (M22) nog overeind?








|