Beste Lezers,
Bij het inpakken van de rugzak mag ik niet vergeten mijn bril uit de tent te nemen. Met deze zin begon ik vorige blog. Ook na het middagdutje mag ik niet vergeten dat de bril onderaan de rugzak ligt. Vandaag half slapend op mijn vergrootglazen getrapt. Nu stond er geen oor op halfzeven, alles stond in alle richtingen. Gelukkig niks gebroken en met de voorzichtigheid van een smid alles ongeveer in de plooi gebracht. Mijn zicht is niet slecht, ook het uitzicht valt nog best mee.
Vanmorgen dus eerst nog mijn verslagje geplaatst waarom ik al in Laon was aangekomen. Om tienen naar de kathedraal getrokken. Best wel indrukwekkend hoe men honderden jaren geleden dit allemaal in elkaar kreeg en wel zodanig dat het nu nog steeds overeind blijft. Nog even een stempel opgehaald op toeristische dienst en weg. Via kleine straatjes/steegjes en een steil pad de oude stad uit. Via een redelijk drukke baan eindelijk op de rustige D 903. Rustige en mooie dorpjes zijn het wel, zelfs te rustig want geen winkeltjes. Geen nood er volgen er nog genoeg en normaliter kan ik tot morgen vroeg verder. Maar ik vind helemaal niks, zelfs geen bar voor een koffie.
Wel heb ik LAbbeye de Vauclair bezocht, met errond een boomgaard (arboretum) waar ze verschillende rassen fruit cultiveren (of de oude bewaren). De moederabdij is deze van Clairvaux en dus van de Cisterziënzers.
Ook kom je voorbij de Caverne du dragon, een museum over Le Chemin des Dames. Wat verder zie je dan het indrukwekkende memoriaal voor de Baskische oorlogsvrijwilligers van 14-18. In de streek zijn trouwens ook veel begraafplaatsen van CWGC en Franse, Duitse,
. Triestig om er zo veel te zien, al zijn het soms maar enkele graven.
Rond zessen in Craonelle aangekomen. Hier was enkel een kasteel waar ze geen kamers verhuurden, wel kreeg ik nog een vulling van mijn waterflesje. Ook al was ik redelijk vermoeid, de frisse drank bracht me erboven op zodat de 7,5 km naar Pontavert er zeker nog bij konden. Dus laatste zin van gisteren
Vandaag rustige dag, maar 22km, alhoewel je nooit zeker bent! is uitgekomen. Het zijn er weer 30 geworden.
Te Pontavert kondigde een groot bord een restaurant, hotel en feestzaal aan. De manager ging verder in het Nederlands en zei dat het weinig waarschijnlijk was om voor één nacht een kamer te hebben. Geïsoleerd was hij wel, geen kamer en ook geen eten, de gasten gingen binnen korte tijd aan de sjiek gedekte tafels. (lang weekend zeker!)
Weer verder richting de D 19, waar juist in de straat de dorpskerk staat. Langs beide kanten is er een mooi pelouzeke voorzien voor het plaatsen van een tentje. Nog mooier wordt het als iets verderop een persoon bij een bakker buitenkomt met enkele stokbroden in zijn pollen. Ik daarbinnen voor wat er nog rest. Rest er ook nog een pizza, die de man met plezier in vieren deed. Die man zijne pizza verkocht, ik eten voor vanavond en morgenvroeg. Is dit nog toeval? Bovendien bleek het achter de kerk nog rustiger en afgescheiden!Het heeft gesmaakt en nu vlug onder zeil.
Grtjs,
Hugo Pellegrino
Fotos: De Dame is toevalling; Nu met de zon in het Oosten (wel om 10u); Buiten kerkelijke zijbeuk; Pad in de stad Laon, weinig gebruikt wegens te steil, denk ik toch; Niks boucherie nie meer (Bièvres); Abbay Vauclair met arboretum; Iets tussen keizers, Napoleon en Wilhelm; Baskisch memoriaal, symbool voor onverzettelijkheid; Achter de kerk in een tentje (op tijd!).








|