Bron : GVA
17/01 EKEREN (2180) De eerstvolgende maanden wordt er in Ekeren gesjouwd met stoelen, tafels en kasten. Het Documentatiecentrum van de Antwerpse Noorderpolders, de raadzaal in het districthuis en het Cultuurcentrum krijgen een nieuwe stek.
Het Documentatiecentrum van de Antwerpse Noorderpolders verhuist van de Luchtbal naar de voormalige conciërgewoning in het districtshuis. "Aanvankelijk was het de bedoeling het documentatiecentrum onder te brengen in het Hof De Bist. Toen dat niet mogelijk bleek, kwam de voormalige bibliotheek in Sint-Mariaburg in beeld", weet districtsburgemeester Koen Palinkx, ook bevoegd voor cultuur (NV-A). Een deel van de ruimte in de bib van Mariaburg was al eerder toevertrouwd aan de plaatselijke wijkwerking. De resterende ruimte was onvoldoende om er het documentatiecentrum in onder te brengen. De keuze viel uiteindelijk op de voormalige conciërgewoning in kasteel Veltwijck. "Het is de bedoeling het centrum opnieuw open te stellen voor het publiek. Over de openingsuren moet nog worden gecommuniceerd.
De raadzaal in het kasteel verhuist van het gelijkvloers (Witte Zaal) naar de eerste verdieping, waar nu het secretariaat is gevestigd. "De ruimte wordt opgekalefaterd, er komen nieuwe stoelen en tafels en een degelijke geluidsinstallatie. Het secretariaat verhuist naar het voorgebouw van het kasteel. Daar waren vroeger de loketten gehuisvest. Die verhuisden intussen naar Villa Geniets aan het begin van de dreef voor het kasteel", weet districtsscretaris Karin Nauwelaerts. In maart of april zetelen de raadsleden in een nieuw decor. De Witte Zaal van het kasteel wordt exclusief voorbehouden voor speciale gelegenheden zoals huwelijk en ontvangsten.
Het kasteel Hof De Bist in het gelijknamige park wordt de stek van het Cultuurcentrum. Het gebouw werd van kelder tot zolder gestript en aangepast aan de huidige behoeften. Het kasteel is nu toegankelijk voor personen met een handicap. Veertig jaar lang organiseerde vzw Kunstcentrum Hof De Bist tentoonstellingen in het kasteel. De vzw werd intussen ontbonden. De tentoonstellingen worden in de toekomst door het Cultuurcentrum georganiseerd. Het Cultuurcentrum verhuist deze zomer van de Kloosterstraat naar het Hof De Bist. De officiële opening is voorzien midden september.
Mawo
Het secretariaat op de eerste verdieping van het districtshuis verhuist naar het voorgebouw.
Foto W&F
|