Rond 14u waren zo'n 500 actievoerende tram- en buschauffeurs en sympathiserende passagiers vanop de Rooseveltplaats te voet vertrokken naar het hoofdkwartier van De Lijn, waar ze directeur-generaal Roger Kesteloot willen spreken.
Door die nieuwe dienstregeling rijden de bussen van De Lijn niet langer tot in het centrum van de stad. Ze houden allen halt aan de rand van de stad, waarna de passagiers moeten overstappen op een tram om naar het centrum te gaan. Die trams zitten barstensvol.
De reizigers begrijpen de actie, want ook zij zijn niet te spreken over de overvolle trams. Alleen vinden een aantal van hen het jammer dat zij opnieuw de dupe zijn van de actie.
Schoolbussen rijden uit
Deze morgen reden nog ongeveer twee op de drie bussen, maar rond de middag werd de actie uitgebreid. In de vroege namiddag lag het tram- en busverkeer zo goed als stil. Exacte cijfers wil De Lijn niet geven, omdat de vervoersmaatschappij wil vermijden dat klanten verkeerd geïnformeerd worden.
Niet alleen in Antwerpen zelf is het tram- en busverkeer verstoord. De hele provincie ondervindt hinder van de stakingsactie. Verwacht wordt dat de rest van de namiddag weinig tot geen bussen of trams meer zullen uitrijden.
Er is wel afgesproken dat de schoolritten die vanmorgen uitreden, ook vanmiddag terug zouden uitrijden, zodat alle leerlingen die vandaag met de bus op school geraakt zijn, ook terug thuis geraken.