|
Gisterenmiddag is een passagiersvliegtuig van Aero Carribean met 61 passagiers en 7 bemanningsleden neergestort. Het 2-motorige vliegtuig de ATR-72-212 is neergekomen in het onherbergzame gebied ter hoogte van de plaats Guasimal, gelegen zo halverwege de binnennlandse vlucht die het toestel maakte van Santiago de Cuba naar Havanna. In het vliegtuig zaten ook drie vertegenwoordigers van de scheepswerf Damen uit Gorinchem die op zakenreis waren.
Vanwege dat er een zware storm op komst was, werden alle vluchten stilgelegd en was dit de laatst vertrekkende vlucht die, vooraf aan de storm, nog afgewerkt werd. Wat er precies aan de hand geweest is weet niemand. Een ooggetuige had waargenomen dat het vliegtuig rare capriolen in de lucht gemaakt had en even nadien gecrasht was en op afstand bij het neerkomen op een grote vuurberg leek. Volgens de autoriteiten in Cuba heeft niemand de vliegramp overleefd. Niet uitgesloten wordt geacht dat hierbij mogelijk een terroristische aanslag in het spel is en het vliegtuig getroffen is door een kofferbom.
Bekend werd zojuist dat vanmorgen in Pakistan een beechcraft verongelukt is. Kort na het opstijgen van de luchthaven in Karachi meldde de piloot dat een van de vliegtuigmotoren was uitgevallen. Even later crashte het vliegtuig in een boerenakker. Aan boord waren 4 bemanningsleden en 17 technici, die in dienst waren van de Italiaanse oliemaatschappij ENI. Niemand van de inzittenden heeft de ramp overleefd.
De laatste binnengekomen berichten maken melding van grote schade in het Caribische gebied van de orkaan Tomas. Zo zou na de aardbeving van april ook Haïti er weer flink van langs gekregen hebben. Volg de nieuwslijnen hierover bovenaan op de linkerzijde van mijn site!


 Onderste foto is van crash vliegtuig in open veld bij Karachi

|