De startpagina voor jong en oud Welkom op dit blog met veel uiteenlopende onderwerpen.
Op rechts van deze site staan
de rubrieken en categorieën
en of u nu onderwerpen zoekt
over ziektes, oorlogen,
politiek, rampen of nieuws
en dies wat meer, u vindt
het allemaal hier op dit
blog van Eef waar u nooit
op uitgekeken raakt!
04-03-2025
Heersende oorlogen kennelijk belangrijker dan vrede!
De laatste berichten over Oekraïne die ik gelezen heb is dat Amerika de steun aan Oekraïne stil gelegd heeft en gisteren las ik op Internet dat Zelensky de ruzie die hij met de Amerikaanse president gehad heeft tijdens vredesbesprekingen niet bij wou leggen. De Duitse politicus Merz beschouwt deze ruzie min of meer als een soort "toneelspel" dus een afleiding van de werkelijkheid, want volgens hem en leden van zijn achterban is er met al die oorlogen en intriges niets anders aan de hand dan een strijd om de wereldmacht! Ook las ik dat er ook een deskundige was die beweert dat er een strijd komt tussen de NAVO en Rusland. Bepalende landen in die strijd zouden zijn: Duitsland, Frankrijk, het VK, Italië, Polen en de Baltische Staten Esland, Letland en Litouwen. Ook zou de NAVO de steun krijgen van Australië, India en Japan. Rusland daarentegen zou gesteund worden door China, Noord-Korea en Iran. Zelensky denkt volgens de door mij gelezen berichten dat hij Amerika helemaal niet nodig heeft, want hij kan de Russen bestrijden met een enorm bedrag aan financiële steun van een Oekraïense miljonair en ook Engeland is bereid de nodige miljarden te schenken en/of leningen te verstrekken. Waar Zelensky het ook over gehad heeft is de NOMAD een enorme legereenheid met overgelopen Russische soldaten, verder met een legereenheid uit Rusland dat heet het Russische legioen van de vrijheid, betrokken zou ook wezen een Siberisch legioen en tevens een bepaalde bevolkingsgroep van Boeljaren en Kalmyten. Op Internet las ik tevens dat de defensiefondsen over de hele wereld gestegen zijn en wereldwijd wrijven de beleggers hiervan in hun handjes om straks de buit binnen te halen. Persoonlijk hoop ik dat toch het menselijk verstand de boventoon voert en er een duurzame vrede gesloten kan worden tussen de oorlogsvoerende landen, want een hele wereld in opstand zal zichzelf vernietigen als de oorlogshandelingen zich nog verder uitbreiden!
In bijna de hele wereld zijn conflicten en in voormalige democratische staten is er weer een groep ontstaan van superrechtse groeperingen die in opstand zijn tegen hun regeringen en zelfs met ideeën rondwandelen die me doen denken aan de Tweede Wereldoorlog toen Hitler aan het bewind was. Of we dergelijke personen die de orde willen verstoren nog op een ander spoor kunnen zetten vraag ik me af. Verder zijn er regeringsleiders die zelfs vredige staten willen gaan inpikken en landrovertje aan het spelen zijn. Wat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne betreft was er van Amerikaanse kant een vredesplan, maar hierbij werden de landen binnen de EU van uitgesloten en er dreigt zelfs door al die meningsverschillen een breuk binnen de NAVO te ontstaan. Ik denk toch dat Europa een kniebuiging moet maken, want de Amerikanen hebben nu eenmaal de wereldmacht en als je buiten hun straatje gaat lopen moet je maar afwachten wat er dan gebeuren gaat en ik denk dat dit totaal verkeerd gaat eindigen. Ik heb een staatje staan over het Vandaalse Rijk waar een oud Germaanse stam het voor het zeggen had in de periode van 439 tot 533 en bekend stond als een volk van rovers en plunderaars en ook een stukje geschiedenis over het Groot Moravische Rijk van 831 tot 907, een rijk dat bestond uit de landen Tsjechië, Hongarije en Slowakije en eindigde met de Slag om Bratislava. Vermeld zij dat we als Nederland ook lange jaren met een groot aantal Overzeese Gebiedsdelen en eilanden het wereldbeeld van onderdrukking en wantoestanden ooit beheerst hebben en dit is allemaal te lezen in de verhalen die een zekere Eduard Douwes Dekker ooit geschreven heeft! Met dit stuk wil ik aangeven dat de geschiedenis zich steeds herhaalt en zoals we nu zien met de diverse conflicten en oorlogen die er nu heersen, haal ik een gezegde van de beroemde wetenschapper, schrijver en filosoof Thomas Mann aan, ik citeer: "Oorlog is een laffe vlucht uit de problemen van de vrede!"
Niet alleen het klimaat, oorlogen en de vele rampen die alom de wereld teisteren, maar ook het politiek geharrewar op hoog niveau is een rode draad geworden die zorgt dat we nog verder met moeilijkheden te maken krijgen en de conflicten in de wereld nog slimmer worden als nu het geval is. Januari 2025 begon al met een vreselijke vliegramp in Zuid-Korea waarbij 175 mensen omkwamen, doordat bij de landing een passagiersvliegtuig tegen een wand aanvloog, waarbij het vliegtuig meteen in brand vloog. Aardbevingen waren er op het Afrikaanse eiland Magotte, Nepal, Tibet en India, waarbij in totaal 1500 doden vielen en alles bijeen 80.000 mensen dakloos werden doordat hun huizen totaal vernield waren. Vervolgens brak er in het Amerikaanse Los Angeles een bosbrand uit, die door de grote droogte en een soort bijzondere valwind werd aangewakkertd en nu twee weken hierna eindelijk onder controle is. Het gebied waar de brand woedde, werd bewoond door personen uit de mode- film en sportwereld die allen hun huizen in vlammen zagen opgaan en ook hier kwamen een dertigtal personen op vreselijke wijze om het leven. Inmiddels heeft in Amerika Donald Trump het presidentschap van Joe Biden overgenomen en dit met direct al veranderingen op velerlei gebied, die door vele Amerikaanse burgers en handelslieden in het buitenland niet in dank werden afgenomen. Groot vertrouwen werd Trump toebedeeld met de presidentsverkiezingen, waarbij hij beloofde dat onder zijn beheer de nu heersende oorlogen in korte tijd tot een einde gebracht werden, zodat we weer in volle rust en vrede konden leven. Gisteren werd in het Poolse Auschwitz Birkenau een herdenking gehouden dat 80 jaar geleden dit Nazivernietigingskamp door het Russische leger bevrijd werd. Op vreselijke wijze werden daar tijdens de Tweede Wereldoorlog onschuldige mensen vermoord louter en alleen omdat ze een bepaald geloof aanhielden of lid waren van een club waar de Nazi's een hekel aan hadden. Ook nu is de wereld door haat en nijd weer volop in beroering en zijn er weer veel personen die bv. een hekel hebben aan Joden, Palestijnen en in sommige landen zelfs aan vrouwen en als dat nog slimmer wordt zoals het nu is, dan gaan we echt de verkeerde kant op en mogelijk krijgen we dan ook weer te maken met verschrikkelijke wreedheden en allemaal moeten we dit zien tegen te houden en dit proberen te bewerkstelligen zonder tegengeweld.
Hier in Nederland is bij een bekende supergigant een partij diepvries blauwbessen ontdekt met een verloopdatum van 26 april 2025 die besmet is met hepatitis A. Personen die dit nog in huis hebben of mogelijk geconsumeerd hebben moeten deze bessen terugbrengen bij de winkel waar men deze gekocht heeft en hebben ze mogelijk een dergelijke hoeveelheid van deze bessen geconsumeerd kunnen ze eventueel een gerechtelijk beroep doen voor vergoeding van de ondervonden klachten of een schikking treffen met het desbetreffende bedrijf waar men deze bessen gekocht heeft. Hepatitis A gaat gepaard met een leverontsteking en de klachten zijn: misselijkheid, minder eetlust, koorts en geel oogwit. Genoemde besmettingspartij moet al ontstaan zijn bij de fabriek die deze partij verwerkt heeft en is vermoedelijk besmet graakt door het gebruik van verontreinigd water of door personen die hun handen niet gewassen hebben waar mogelijk restdelen van ontlasting aanwezig waren. Overgebracht op de mens kan deze besmetting worden door rechtstreeks mondcontact of intiem contact met een besmet persoon.
MOND-EN-KLAUWZEER: Al vijf dagen weten we dat er in Duitsland Mond en klauwzeer heerst en heel attent zijn we hier in Nederland betreffende dit MKZ-virus. Wat we in het begin niet wisten was dat voor een paar weken geleden Nederlandse boeren kalveren in Duitsland gekocht hebben en mogelijk kan dit nog zorgen voor mogelijk onheil. Tot op heden is hier in Nederland deze besmetting nog niet overgebracht en we hopen dat dit niet gaat gebeuren. Het zijn koeien, schapen, geiten en varkens die besmet kunnen worden, maar ook, olifanten, kamelen, waterbuffels en lama's kunnen Mond en Klauwzeer krijgen. Rechtstreeks contact op de mens via een besmette koe, schaap, geit of varken is mogelijk. maar komt zelden voor. Paarden, honden en katten kunnen door het MKZ-virus niet besmet raken. Dieren die besmet zijn met het MKZ-virus hebben koorts, komen suf en verward over, vermageren supersnel, kunnen totaal kreupel worden, zitten vol blaren en nare plekken op hun bek, tong, hun poten zijn opgezwollen en ook allerlei blaren, vlekken en zwellingen vind je op hun klauwen, kroonrand en tussenklauwenspleet. Er is een vaccin tegen MKZ, maar zijn de dieren eenmaal besmet is er geen helpen meer aan en sterven ze of worden geruimd!
Wereldwijd in omloop zijn momenteel een vijftal hinderlijke virussen die invloed hebben op onze ademhaling
Bekend van oudsher is dat Griep (Influenza) en verwante verkoudheidvirussen meestal actief zijn van oktober tot april. Influenza is een besmettelijke ziekte van de luchtwegen, waarbij het slijmvlies in de luchtwegen ontstoken is. Gesteld kan worden dat het begrip verkoudheid niet altijd toepasselijk is op een virus. Waar ik nu een stukje over schrijf gaat wel over virussen en deze zijn allemaal besmettelijk! In Nederland bv. is overheersend het RS-virus (Respiratoir syneytieel virus)-, een zwaar verkoudheidvirus dat vooral babies treft, maar ook ouderen met sowieso al onderliggende aandoeningen kunnen door dit virus getroffen worden. In alle ziekenhuizen van Nederland liggen op de kinderafdeling veel besmette babies en zelfs zijn er kinderen overgebracht naar een buitenlands hospitaal. In het noorden van China is op grote schaal het HMPO-virus uitgebroken (Humaan Metapneumovirus)-, eveneens een virus met griepachtige klachten, zoals vermoeidheidsverschijnselen, hoesten, koorts, verstopte neus, loopneus, en spierpijn. Ook heerst er op sommige plaatsen het Rhinovirus dat veelal een dierlijk virus is en getroffen hierdoor worden veelal paarden, en de verschijnselen zijn speekselvloed, slijm, hoesten, koorts, loopneus en dikke benen door vochtophoping! Wat ook heerst is het Adenovirus, waarbij naast luchtwegklachten ook een oogontsteking kan optreden en vaak zijn er ook darmklachten. Vermeld zij dat het Corona-virus ook gezorgd heeft voor een groot aantal permanente longklachten en aandoeningen en vaak treden er bij dieren virussen op die zogenaamd niet overslaan op de mens, maar door bepaalde mutaties nadien wordt dan toch geconstateerd dat eveneens mensen ermee besmet kunnen raken. Dit is bv. het geval bij een bepaalde mutatie van de vogelgriep. Al met al beste lezers leven we in een tijdperk, waarbij niet alleen oorlogen en rampen op ons af komen, maar eveneens hebben we voortdurend te maken met die virussen, die moeilijk te bestrijden zijn, aldoor ronddolen en wereldwijd zorgen voor veel ellende!
De oorlog tussen Rusland en Oekraïne gaat onverminderd door en enerzijds krijg je van de diverse nieuwskanalen te horen dat de Oekraïeners aan de winnende hand zijn en anderzijds dat de Russen veel terrein terug gewonnen hebben en zij de strijd beheersen. Volgens president Zelensky zijn er dagen bij dat op de slagvelden per dag 1000 Russen het leven laten en zouden er meer dan 300.000 soldaten aan Russische kant gesneuveld zijn en aan gewonden meer dan een half miljoen. Het aantal gesneuvelde strijders aan Oekraïense kant ligt rondom de 43.000 en het aantal gewonde soldaten ligt rond de 370.000, waarvan er 50.000 weer zodanig hersteld zijn dat ze weer aan de gevechten kunnen deelnemen. Wat ik uit betrouwbare bron vernomen heb, is dat de bevolking van Oekraïne genoeg heeft van al dat wapengekletter, verder dat er 5000 dienstplichtigen het land uitgevlucht zijn om zich aan de dienstplicht te onttrekken en het land telt meer dan 100.000 dienstweigeraars, waarvan er velen in de gevangenis zitten. Mannen van over de vijftig met een groot gezin worden nu plotseling gedwongen om de strijd voort te zetten en zelfs van bed gelicht om te gaan vechten. Persoonlijk vind ik dit een uiterst bedroefde situatie, waarbij Zelensky veel sympathie mee zal verliezen. Ook de corruptie in Oekraïne op velerlei gebied is nog even slim toen de oligarchen daar nog aan de macht waren! De toekomstige president van de VS Donald Trump zegt dat we even geduld moeten hebben, want binnen de twee maanden met hem aan het bewind was alles geregeld en zorgde hij voor een vredige wereld. Onze minister van defensie de heer Brekelmans vond het beter dat we niet de Amerikanen dit moeten laten regelen, maar dat de EU met Rusland in onderhandeling moest gaan om een vredesovereenkomst tussen de strijdende partijen te bewerkstelligen of op zijn minst te proberen dat het oorlogsgeweld stopt door een wapenstilstand, waarbij Nederland bereid was aan mee te werken. Gaan we het wereldgebeuren verder bekijken, dan zien we dat in Zuid-Korea ook al een opstand is losgebroken en sinds gisteren is er voorlopig een nieuwe baas aangesteld om orde te scheppen. In Syrië heeft de Jihadistische beweging van Hayat Tahrir al-Sham de macht overgenomen en dictator president Bashar al Assad is gevlucht naar Rusland waar hij zijn intrek heeft genomen in een luxe wijk van Moskou en meteen aldaar 200 flats gekocht heeft om zijn lux leventje aldaar gewoon voort te zetten! Nederland is zich op velerlei gebied aan het bedenken en erachter gekomen dat we de laatste paar jaar te veel gelden en materiaal aan oorlogsdoeleinden hebben weggegeven en bezuinigd door onze nieuwe regering om alles in balans te brengen, wordt ook nú weer op het sociale vlak, en juist de partijen die ons voor de verkiezingen medegedeeld hadden dat het eigen risico in de zorg afgeschaft zou worden, en we er allemaal dik op vooruit gingen als zij aan het bewind kwamen, zijn daar debet aan. Werkenden gaan erop vooruit. Alleen in de laagste klasse moet dik ingeleverd worden, maar hoe het ook zij alle prijzen gaan in januari sterk omhoog en stel dat je aan loon per maand 100 euro meer ontvangt, inleveren doe je er 150! Wat op al deze oorlogen en eenheid binnen de EU ook invloed heeft, is dat wat de handel betreft de wateren rondom Rusland en Oekraïne vanwege de toegang tot alle wereldzeeën en grote rivieren belangrijk zijn voor de wereldhandel. En beste mensen de E.U. heeft een heel voordelig handelscontract afgesloten met Argentinië, waar voornamelijk Duitsland van profiteert en straks wij aan Duitsland niets meer hoeven te leveren met weliswaar als voordeel dat eerst 30 procent van de grensbewoners hun boodschappen deden in Duitsland en per januari 2025 gaat dat percentage sterk stijgen door producten als vlees, melk, boter, leer, kleding etc, die daar dan voor de helft minder verkrijgbaar zijn.
17-12-2024 om 00:00
geschreven door Eef Hübbers
0
1
2
3
4
5
- Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen) Categorie:OORLOGEN: OEKRAÏNE TEGEN RUSLAND DEEL 2
Wereldoorlog Niet Wenselijk, maar Kennelijk Niet te Stoppen!
Over vrede wordt niet meer gesproken en mogelijk om de nieuw gekozen president van de Verenigde Staten Ronald Trump-die voor vrede is-dwars te zitten heeft president Biden besloten om Rusland te bestoken met langeafstandsraketten die een afstand van 190 mijl kunnen afleggen, waarbij uit enkele landen die in de EU en Navo zitten elke plek in Rusland bereikt kan worden en vandaag was het al volop raak en werd er een belangrijke militaire basis in Rusland vernietigd. Ook waren er van weerskanten sabotages en werden toevoerkabels van brandstof en vele andere toegangskanalen in de Baltische zee onklaar gemaakt. Polen, Noorwegen en Zweden zouden volgens sommige nieuwskanalen al volop meedoen in de strijd tegen Rusland en een land als Finland staat op het punt zich hierbij aan te sluiten. Poetin heeft vandaag ook besloten om EU en Nato-landen die de Amerikanen helpen met beschietingen op afstand naar Rusland gepast aan te vallen, waarbij mogelijk ook kernwapens gebruikt gaan worden. Met de strijd tussen Rusland en Oekraïne zijn veel doden gevallen en de schade loopt in de biljoenen. Israël heeft zijn strijdgebied met betrekking tot HAMAS ver uitgebreid en in korte tijd zijn hier ook veel militairen en burgers gedood door oorlogsgeweld en ik denk dat ook hier de schade loopt in de biljoenen. In mijn diensttijd schoten we met de artillerie met buizen van pakweg tien gulden en nu worden er met de Houwitzers projectielen afgeschoten van 80.000 en 120.000 euro per stuk en dit dag en nacht en per etmaal wordt voor voor 25 tot 30 miljoen verschoten en dit afgezet in een beschaafde wereld waar bijna twee miljoen mensen met hongersnood te maken hebben en 2000 mensen per dag sterven, omdat ze geen eten konden kopen of dat er gewoon ook niets meer in de winkels te koop was, moeten we als beschaafde wereld ons schamen dat we dit toelaten en de weg van haat en nijd verkiezen om anderen leed te bezorgen, en met een Derde Wereldoorlog een koekje van eigen deeg gaan ontvangen voor onze nalatigheid! De zwijgende massa heb ik op mijn hoge leeftijd nog nooit zo hoog gezien als anno 2024 en de toekomstige ellende beste burgers zal even hoog wezen!
Bijna onhoudbaar spanningsveld in verband met dreigend gevaar voor Derde Wereldoorlog
Er is de laatste tijd nogal veel te doen geweest over bepaalde uitspraken van Biden en Zelensky. Toen op 22 februari 2022 Russische troepen Oekraïne binnen trokken zou dit volgens zegsman Generaal Herbert Ryan MC. Master plaats gevonden hebben met permissie van de Amerikaanse President en ook zou Biden tegen Poetin gezegd hebben dat hij niet één soldaat op pad zou sturen om Zelensky te helpen. Doordat wapenleveranties vanuit Amerika en de EU-landen wat stokten, zou Zelensky op een belangrijke diplomatieke vergadering gezegd hebben: "Zoals alles nu liep, kon hij de oorlog tegen Rusland niet winnen en verlangde hij dat Oekraïne per direct tot het lidmaatschap van de NAVO toegelaten moest worden"-; "Zoniet, dan ging hij over tot nucleair geweld"! Voormalig Russisch president Medzenev is wat feller als Poetin en die was zo verbitterd door de inval van Oekraïense troepen in plaatsen in Rusland en beschietingen tot ver op strategische doelen in Rusland en eveneens over de Amerikaanse en Europese levering van wapens aan Oekraïne, dat als het aan hem lag, hij Amerika en Europa een permanente nachtmerrie zou bezorgen waar de honden geen brood van lusten. Inmiddels is het zover gekomen dat Noord-Koreaanse en Tshetsjenische troepen Rusland gaan helpen om te proberen Oekraïne op de knieën te krijgen. Ook in het Midden-Oosten met de oorlog van Israël tegen HAMAS, waar met de strijd aldaar onderhand een vijftal landen betrokken zijn, is alles volledig uit de hand gelopen en alles bijeen zijn er zo'n zestigduizend burgers en militairen daar gesneuveld en 100.000 gewonden, waarvan de helft hun leven in invaliditeit verder moeten vervolgen. Het lijkt erop dat we straks een oorlog hebben in een achttal landen van het Midden-Oosten en dat de strijd Oekraïne tegen Rusland volledig uitgevochten gaat worden binnen Europa! Met die Koreaanse troepen in actie konden we we wel eens onverwacht op de koffie komen, want hun wapenbezit is fenominaal en men verwacht zelfs dat de strijd verder gestreden zal worden met nucleaire, biologische en chemische wapens. Zie onderstaande foto's!
Wat in het Westen door niemand verwacht was, is dat Donald Trump tot nieuwe president van de VS gekozen is. Uiteindelijk is dit volgens mijn verwachting wel logisch, want hij is, wat men ook op hem aan te merken heeft, een sterke persoonlijkheid die kan zorgen dat er weer vrede en rust in de wereld tot stand gebracht wordt en dat is ook het streven van mensen die verstandig zijn en niets met oorlog en geweld te maken willen hebben.
Ook dit verhaal wat ik voor jaren terug geschreven heb kan ik in mijn bestand nergens meer vinden. Zoals ik in mijn vorige stukken op Internet meerdere keren vermeld heb, schreef ik al verhalen op jonge leeftijd en veel oorlogsverhalen heb ik doorgegeven aan journalist Hennie Derksen en nadien aan de Huissense historicus Gerrit Meeuwsen. We hadden thuis een driedubbelbedrijf dat bestond uit café, winkel en bakkerij en bekwaamd heb ik me op velerlei gebied en nu op 91-jarige leeftijd en met zware gezondheidsproblemen schrijf ik nog steeds verhalen en heb ik contacten met bijna alle landen van de wereld. We leven in een benauwende tijd met veel problemen, zoals een volledige omslag van het klimaat, wereldwijde conflicten en een oorlog tussen Rusland en Oekraïne en Israël tegen HAMAS en alles bij elkaar worden de gewone burgers en mensen die overal buiten staan getroffen door de sancties en de hoge prijzen van niet alleen voeding maar ook vele andere artikelen.
Oorlogsverhaal van "Der Feldwebel: We zitten in de oorlogsjaren van 1940-1945 en het zal begin mei/juni 1942 geweest zijn. Een groep van ongeveer 30 Wehrmachtsoldaten marcheerde onder leiding van een onderofficier met voorop een soldaat, die op zijn mondharmonica het bekende oorlogslied "Und Wir fahren" speelde door de Zandse Dwarsstraat te Huissen. Ter hoogte van het huis van oom Hendrik en tante Beth werd halt gehouden. Alle militaire attributen werden afgelegd en men ging in het mooie en schaduwrijke prieeltje in de tuin van de familie R uitrusten. Toen ik die dikbuiken daar zo zag liggen, kwam deze jongen op een grandioos idee door enkele spullen die uit het zicht van de groep lagen te verstoppen: "Zo gezegd, zo gedaan!" Toen de uitgeruste soldaten de mars wilde voortzetten, waren twee manschappen hun wapen kwijt; alles in rep en roer natuurlijk! Naarstig werd overal gezocht. Op een gegeven moment werd de toestand zo benauwd en trok ik de stoute schoenen aan om de razende Feldwebel over het een en ander in te lichten, dit uiteraard met de gedachten in mijn hoofd dat de Duitsers me misschien wel mee zouden nemen naar de Wehrmachtpost tegenover café Boekhorst bij de pont in Arnhem of mogelijk erger. Terwijl ik met de de Feldwebel en de gedupeerde soldaten naar het kippenhok van oom Hendrik liep en hen de plek aanwees waar de geweren verborgen lagen, namelijk achter een broedkist van een kloek, verstilde mijn hart van angst. Mijn angst werd echter overstelpt door een hels gekakel van de verstoorde kippen en luids geschater van Duitse kant. Gelukkig hield de Feldwebel het voor "een Witze" en ik hoorde hem zeggen: "Wenn dieser mutige junge Mann ein paar Jahre älter gewesen wäre, wäre er ein gutes Mitglied der Hitlerjugend gewesen." Het had ook anders verlopen kunnen zijn!"
Om onbekende reden zijn er uit mijn oude schrijfsels hier op dit blog en andere blogs 180 verhalen verdwenen en dat is natuurlijk heel vervelend. Geschreven op dit blog heb ik veel oorlogsverhalen en alles wat ik genoteerd heb, zijn mijn eigen werkjes en overgenomen heb ik van schrijvers hier uit Nederland of elders niets en wordt er iets gepend wat hier ooit iemand aan me verteld heeft, vermeld ik de bron. Het verhaal van De Kolenbonnen was al een hele tijd verdwenen, maar ik heb hier het afschrift voor me liggen en vermeld het nu voor de tweede keer, want ik vind het echt een verhaal dat iedereen hoort te weten. Van de oude garde is bijna iedereen overleden en de personen in of na de oorlog geboren die nu nog in leven zijn, kunnen er ook niet over meepraten of ze moeten deze verhalen vernomen hebben van hun ouders, vrienden of bekenden.
De Kolenbonnen: In de oorlog en ook vlak erna heerste er grote schaarste op alle gebied en waren de meeste artikelen op de bon. Naar gelang de grootte van een gezin kon men bij het distributiekantoor in eigen woonplaats bonkaarten verkrijgen. Om deze te bemachtigen voor b.v. omderduikers, werden door bepaalde ondergrondse bewegingen zelfs distributiekantoren overvallen. Hier in de buurt was dat in het Betuwse Elst het geval, hetwelk toen in een drama is geëindigd, waarvan enkele onschuldige burgers de dupe zijn geworden en door de Duitsers gefusilleerd. Soms werd er door sommige zakenlieden ook misbruik gemaakt; dit met de vooropgezette bedoeling hieruit voordeel te behalen. De volgende gebeurtenis uit die oorlogsjaren houdt me nog steeds bezig. Op een maandag in juni 1944 werd ik destijds op het matje geroepen in het kamertje van de bovenmeester. Vertegenwoordigd in de verhoorkamer waren de Huissense politieman V, een stille van de SD met een lange gabardine regenjas aan, mijn persoon en de hoofdonderwijzer. Beschuldigd werd ik ervan verlopen zondagmiddag de brievenbus vlak bij ons zakenpand in de buurt in brand te hebben gestoken, waarin niet alleen brieven zaten, máár ook aan het hoofdkantoor van de distributiedienst ingezonden kolenbonnen van een vlak bij ons in de buurt wonende kolenhandelaar. Getuigen die mij een in petroleum gedrenkte brandende lap in de gleuf van de brievenbus hadden zien stoppen, waren J de M en Pietje P-, máár omdat ik me nergens van bewust was, ontkende ik steevast alle tegen mij ingebrachte beschuldigingen, wat politieman V noopte om een geladen revolver op tafel te leggen, kennelijk met de bedoeling om mij te intimideren en tot een bekentenis te brengen. Men bleef maar dreigen en mij onder druk zetten. Op een gegeven moment werd ik zo kwaad dat ik de revolver van tafel griste en deze door het openstaande schoolraam naar buiten smeet. Hierna werd er behoorlijk wat geweld tegen mij gebruikt en ben ik naar huis gestuurd. Vanaf die dag in juni 1944 ben ik nooit meer op de Zandse school verschenen. Na de oorlog heb ik vernomen dat er helemaal geen kolenbonnen in de brievenbus lagen. Volgens dat mij verteld werd door een goede vriend was de brievenbus in brand gestoken door een bij een tuinder in dienst zijnde bestedeling met de naam Jan J die van de kolenboer een kwartje had gekregen en de zogenaamde getuigen zouden elk een 'duppie' hebben ontvangen. Na de oorlog en teruggekeerd vanuit Friesland, alwaar we geëvacueerd hadden gezeten, heb ik noodgedwongen en volledig tegen mijn zin in nog even de noodschool in de Laak bezocht. Daarna heb ik de L.S. op de Eusebiusschool te Arhem bij de Fraters van de Klingebeek verder afgemaakt. Onder aan mijn afschrift stond: UIt de bundel Echt Gebeurd van Eef Hübbers en de datum dat het stuk was ingebracht op mijn blog. Wat ik in oorlogstijd allemaal heb meegemaakt grenst aan het ongelofelijke, maar het is de waarheid!
Historische foto's van het Koninklijk Huis van Nederland
Al vanaf de Lagere School schrijf ik verhalen en sinds 1995 ook op Internet. Mijn interesses gingen nogal ver en veel verhalen zijn gebaseerd op wat ik tijdens mijn lange leven heb meegemaakt of op studies waarin ik me verdiept heb en dies wat meer. Momenteel doe ik ook nog een onderzoek samen met bekende specialisten over het heelal en hoofzakelijk gericht op asteroïden die in de toekomst een gevaar voor de aarde vormen, doordat ze op een gegeven moment in botsing met de aarde kunnen komen. Er zijn geleerden die aan het onderzoeken zijn of het veilig is om zo'n asteroïde op een of andere manier van koers te laten veranderen en ook zijn er enkele onderzoekers om een dergelijk heelalgeweldenaar in totaliteit te vernietigen. Persoonlijk ben ik daar geen voorstander van en ik denk dat als dit gedeeltelijk of geheel mislukt er onheilspellende gevolgen kunnen optreden. Op oorlogsgebied heb ik persoonlijk veel meegemaakt en op dit blog vind u meer dan duizend verhalen die gaan over de diverse oorlogen waar wij Nederland mee te maken hadden en dat zijn er velen. Er zijn ook verhalen uit mijn bestand verdwenen en van de voornaamste heb ik afschriften. Ook op fotogebied ben ik ongeveer 600 foto's kwijt en eveneens een aantal linken zijn verdwenen. Veelal waren het foto's van personen in hoge functies die wat te verzwijgen hadden, en ook heel belangrijke verhalen op politiek gebied zijn verdwenen, maar om geen onheil te stichten kom ik op mijn leeftijd van 91 jaar hier niet meer op terug. Ik heb ook nog een bepaald kennisblog en het moge vreemd klinken ook een kookblog en vroeger heb ik bij mijn ouders die een bakkerij, café en winkel hadden ook een tijd gewerkt en studies heb ik gemaakt over de voedingsleer waar ik uit ervaring ook veel over geschreven heb en U vindt al mijn verhalen op Internet en veel reclame maak ik er niet meer over, want ik neem aan dat velen in binnen-en buitenland ermee bekend zijn. Op velerlei verzoek is me de afgelopen week gevraagd wat oud fotomateriaal van ons Koninklijk Huis te brengen en hieronder dit verhaal vindt u wat interessante foto's uit een vervlogen tijd!
OOG OM OOG, TAND OM TAND betekent als je vriend of een ander persoon je beledigt of nog erger je met een mes bedreigt of een steekwond toebrengt, dan is het volgens de oeroude Wet van Mozes, vastgelegd bij de Exodus (Ius Talinis, zie Matheus 5:7) uit Egypte bij de Bergrede in Galilea geoorloofd iets wat je aangedaan is te vergelden door een tegenmaatregel. Chistenen hebben het dan over het Oude Testament, maar in het Nieuwe Testament lezen we het tegenovergestelde, want daarin staat geschreven dat we onze vijanden zelfs lief moeten hebben. Het Joodse geloof kent geen Nieuw Testament en houdt zich vast aan het aloude Testament en aan de Vergeldingswet! Het Jodendom laat zich in deze door niemand beïnvloeden om bv. in de huidige oorlogstoestand met HAMAS en andere organisaties die het op Joden begrepen hebben af te zien van de vergeldingsregel. Nu is het zo dat kerkleiders van het Chistendom ook vaak teruggrijpen naar het Oude Testament en steeds de aloude Mozeswet als maatstaf aanvaarden van hun handelingen. Ook de Moslims vinden dit de juiste manier om vijanden van repliek te dienen. Achter de stelling OOG OM OOG, TAND OM TAND staat het Jodendom, het Christendom en ook de Islam en tussen deze geloven vonden onderling door de hele geschiedenis heen al oorlogen plaats en anno 2024 zijn we er ook nog mee bezig. Onze vrome Kruisvaarders trokken in een ver verleden te vuur en te zwaard naar Palestina om die heidenen, waarmee ze bedoelden de Palestijnen, een kopje kleiner te maken en zijn nadien ook nog Heilig verklaard, terwijl het Nieuwe Testament toentertijd al sprak dat we onze vijanden lief moesten hebben! Momenteel is de hele wereld door een combinatie van nationalisme, populisme, territotoriale geschillen, mislukte diplomatie, wapenwedloop en proxyoorlogen volop in beroering en daarbij zitten we mogelijk door een klimaatomslag ook nog met een toestand waarbij extreme rampen op de loer liggen die ons ook kunnen vernietigen. Ik vraag me af waarom alles op deze manier in de wereld moet doorgaan en de machthebbers in deze wereld niet proberen om oorlogen te stoppen, zodat wij normaal ons werk kunnen doen en vredig en rustig kunnen leven! Bij dit gescheven stukje schiet me ook nog een mooi gezegde van de beroemde Franse filosoof Voltaire te binnen: "Ik citeer: "Als het om geld gaat, is iedereen van hetzelfde geloof."
Enkele nieuwe Varianten van Covid 19 Wereldwijd in Opmars
Alles bij elkaar heb ik over virussen zo'n 300 stukken geschreven en was bv. op mijn blog Eef met Nieuwsflitsen, Herinneringen & Ervaringen de eerste die melding maakte van het zogenaamde Wuhangvirus eind 2019 (bekend in medio maart 2020 in Ndl) wat nadien heette het Coronavirus en met zijn vele varianten nadien genoemd werd het Covid 19. De varianten sinds kort zijn Covid mutaties van de laatste grote variant het Omikron. Overheersend is de variant KPP.3.1.1. Deze werd hier in Europa het eerst waargenomen in Duitsland en is overgeslagen naar Denemarken, Slovenië, België, Nederland, Frankrijk, Italië, Zweden, Ierland, Spanje en Verenigd Koninkrijk Engeland en aanhorige landen. Ook wordt melding gemaakt dat het virus heerst in diverse Aziatische landen en ook zijn er berichten uit Noord-Amerika en Canada over dit laatste genoemde virus. Je zou kunnen spreken van een kleine pandemie, dat niet onderschat moet worden, want het is behoorlijk in opmars. Zoals u weet wordt het virus voornamelijk overgebracht door mond, neus, hoesten, niezen, zingen en ademen. Kom je met een besmette persoon in aanraking, dan heb je kans dat je dit al heel gauw merkt door bepaalde aandoeningen die je kunnen overvallen zoals koorts, hoofdpijn, pijnlijke ledematen, spierpijn, hoesten en keelpijn en al heel gauw verlies van smaak en geur. Aan elk virus of infectie kun je overlijden en het zijn vooral mensen met onderliggende ziektes m.a.w, die van alles mankeren die het grootste risico lopen. Er zijn mensen die na vaccinatie verschrikkelijk bijwerkingen krijgen. Ik heb het met mijn vrouw meegemaakt en ik begrijp heel goed dat deze personen zich niet meer laten vaccineren. Afgelopen week kreeg ik op een video te horen dat 800 huisartsen tegen de boostspuit waren die hiervoor gegeven wordt. Weliswaar heb ik veel kennis over virussen. Ik schrijf er al over sinds 1953, maar door hoge ouderdom en met 10 zware aandoeningen ben ik niet meer in staat om alles tot op de bodem uit te zoeken en kan dus hierover geen kritiek leveren over verkeerde aanpak of over aanmerkingen betreffende het vaccinatiebeleid van de desbetreffende regeringen! Wel adviseer ik de personen die mensen met onderliggende ziektes verzorgen om wel een kapje te dragen en in acht te nemen de hygiënische voorschriften op dit gebied! Mensen die besmet zijn, vind ik, moeten zich een weekje afzijdig houden in hun omgang met anderen dit als een soort menselijke plicht om hun besmetting niet over te brengen naar personen uit hun omgeving!
Om een inzicht te krijgen over onze geschiedenis uit het verleden gaan we terug naar de periode van 1780 tot 1795 en hebben het dan over democratisering, een grote rol speelt de zogeheten Franse Tijd lopend van 1769 tot 1821, belangrijk is ook de periode van 1772 tot 1843 en het conflict met de zuidelijke staten onder Willem I en de totstandkoming van een Belgische Staat (ooit een stukje geschreven over la muette de Portici). in 1848 kwam er ook een Nieuwe Grondwet tot stand en in 1839 begon een tijd van nieuwe ontdekkingen en je zou kunnen stellen het machinale tijdperk. Dit alles heb ik hier op Internet gebracht in staatjes die deze tijdperken belichten, zodat u een inzicht krijgt over deze periodes en ook hoe in Nederland alles verlopen is in de achter ons liggende 4 eeuwen en de aanloop naar de nieuwe tijd gevolgd door een Eerste Wereldoorlog en met een tussentijdse vredesperiode van 21 jaar naar een Tweede Wereldoorlog en hoe het verder gegaan is kunt u allemaal lezen in mijn uitgebreide verhalen, die ik geschreven heb.
POLITIEKE WIRWAR IN NEDERLAND: Na de laatste verkiezingen voor de Tweede Kamer is hier in Nederland sinds kort een Regering gevormd met uitsluitend zogenaamde politici met veelal Rechtse Denkbeelden en in het geding zijn verschillende voornemens van dit Kabinet betreffende het Asielbeleid, de BTW-verhoging op bijna alle producten en zelfs op het lidmaatschap van een sportverening etc. Ook in de zorgverlening is gesleuteld en samenvattend komt het hier op neer dat de rijken financieel erop vooruit gaan en de gewone burger door de vele lastenverhogingen erop achteruit gaan. Eveneens zijn er door deze regering wat het klimaat betreft maatregelen genomen die stuiten tegen de EU-voorschriften en wat ook op veel ellende kan stuiten is de hedendaagse samenstelling van Eerste en Tweede Kamer en de nodige conflicten kunnen gewoon niet uitblijven. Met die BTW-verhoging steken veel Nederlanders de grens over en ik heb iemand een proef laten nemen die boodschappen in Duitsland gedaan heeft en er benzine getankt. Alles is er 20 procent goedkoper als in Nederland; dus tel uit je winst en straks wordt dat verschil mogelijk 25 procent!
Uit mijn archief van 2014 de volgende twee staatjes
Rusland viel in februari 2022 Oekraïne binnen en dit met de gedachte dit land te kunnen overmeesteren in korte tijd, maar het Russische leger is het tot op heden niet gelukt om hun doel te bereiken. De rollen zijn zelfs omgedraaid, want op 6 augustus viel het Oekraïense leger de Russische regio Koersk binnen en bezet aldaar zijn daar zo'n 200 dorpen en enkele steden. De Nieuwdiensten prijzen steeds het grote succes van het Oekraïense leger en beschouwen president Zelensky als een grote militaire strateeg. Echter zonder de hulp van Amerika en diverse Europese landen, verenigd in de Europese unie en een groot aantal in de NAVO had Oekraïne die aanval op Rusland vermoedelijk niet aangedurfd. De Russische Minister van Buitenlandse Zaken Sergei Lavrov zegt dat het Westen met vuur speelt door aan Oekraïne modern Westers wapenmaterieel te leveren. Momenteel is men van Oekraïense zijde al zover gegaan door zelfs doelen in en nabij Moskou onder vuur te nemen en daarvoor gebruikt men raketten waarin verwerkt is een bepaalde stof die het gewenste doel in een vuurzee verandert. In het begin van de de oorlog heeft Poetin gezegd dat hij geen conflict zocht met de NAVO en ook dat hij zich zou houden aan het destijds afgesloten kernverdrag van de Grote Mogendheden, maar hij vertelde toen ook dat zijn gedachte hierover veranderen kon als er een aanval op Rusland gepleegd werd en daar hebben we nu mee te maken. Volgens een groot deel van de Russische bevolking en veel leden van de Opperste Sovjet heeft Poetin gefaald door zijn lakse houding met betrekking tot de inval van het Oekraïense leger in Koersk en daardoor konden er wel eens onverwachte veranderingen gaan optreden, hoorde ik op de Russische TV vertellen. We wachten het maar af, maar beter zou het zijn dat er een algehele wapenstilstand komt die mogelijk leidt tot een vredesovereenkomst. Wat op de duur ook een grote rol kan spelen is dat President Erdogan van Turkije als NAVOlid een economisch Geopolitiek verdrag gesloten heeft met Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika. Deze club bestond al en ook lid daarvan zijn Egypte, Ethiopië, Iran, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. Als de oorlog tussen Oekraïne en Rusland leidt tot een Derde Wereldoorlog, dan zul je het meemaken dat enkele NAVOLANDEN zich ten voordele van hun economie of anderzijds zich afstandig zullen opstellen! Wat eveneens zijdelings met de strijd van Rusland tegen Oekraïne te maken heeft is dat oliemaatschappij Shell ING-gas aan Turkije gaat leveren en zoals nu op allerlei gebied de wereld te maken heeft met een omslag probeer ik als 91-jarige schrijver enig touw er aan vast te knopen, maar van al die manoeuvres begrijp ik ook geen zier!!
03-09-2024 om 00:00
geschreven door Eef Hübbers
0
1
2
3
4
5
- Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen) Categorie:OORLOGEN: OEKRAÏNE TEGEN RUSLAND DEEL 2
Irmgard Furchner was in de oorlogsjaren van 1939 tot 9 mei 1945 Nazi-secretaresse in het concentratie-en vernietigingskamp van de Nazi's in de Poolse plaats Stutthof gelegen op 39 km. van de grote stad Danzig. In dit kamp zijn tussen de zestig tot tachtigduizend gevangenen die tegen het Duitse gezag waren vermoord door dodelijke injecties en sinds 1943 ook door gasvergiftiging gebruikt in gaskamers of in afgesloten ruimtes in auto' s waar de uitlaatgassen in terecht kwamen. Irmgard ontving op haar kantoor alle correspondentie, maar altijd heeft zij in verhoren ontkend dat zij iets afwist wat er zoal allemaal in dit lager plaatvond. Lange jaren na de Tweede Wereldoorlog heeft zij nog gewoon op een of ander kantoor gewerkt en op leeftijd kwam ze terecht in een rusthuis in Hamburg. Toen internationaal besloten werd dat iedereen die in oorlogstijd gewerkt had in een concentratie of vernietigingskamp medeschuldig was aan alles wat daar heeft plaats gevonden, werd ook zij opgeroepen om voor een rechtbank te verschijnen. Hierna werd zij zoals vele oorlogsmisdadigers die haar voorgingen voorwaardelijk voor haar misdaden veroordeeld en de meeste in Duitsland veroordeelden hebben dus nimmer echt in de gevangenis gezeten en mochten verder genieten van hun lux verblijf in een bejaardenhuis of zelfs in eigen home genieten van hun pensioen. Irmgard Furchner is nu 99 jaar en volgens de Rechtbank in Hamburg is zij een van de laatste uit de Nazitijd die ooit nog zal worden opgeroepen om voor hun oorlogsdaden voor een rechtbank te verschijnen. Volgens dat ik weet is nu de oudste oorlogsmisdadiger ouder dan 100 en in de leeftijd van 97 tot 100 zijn er van Duitse kant of vluchters naar elders nog een honderdtal in leven!
WHO Waarschuwt voor Gevaarlijk Type Monkeypoxvirus uit Congo
We hebben in 2022 hier in Nederland ook last gehad van het Monkeypoxvirus, maar toen hadden we te maken net het West-Afrika type, dat minder gevaarlijk was en niet dodelijk. Echter in Congo zijn momenteel 30.000 gevallen uitgebroken met het Congotype en bekend is dat dit wel dodeliijk kan wezen voor mensen die over een zwakke gezondheid beschikken en vaak besmet zijn met enkele chronische kwalen. Ook in Ruwanda, Kenia, Oeganda zijn veel personen besmet met dit gevaarlijke en zich snel verspreidend virus. Ik heb er al over geschreven op 8 en 23 mei 2022; zie archief op rechts van uw kant gezien op dit blog rubriek virussen 7-! Wat zijn de verschijnselen? Op de eerste plaats koorts en spierpijn en het ergste is dat je hele lichaam onder de uitslag kan zitten. Bij het Congotype is de koorts alarmerend en die kan hoog oplopen! Tot op heden is er nog geen vaccin voor dit type en wanneer je besmet wordt, kan een koortswerend middel mogelijk voor wat verlichting zorgen. Te hopen is dat we niet met een pandemie te maken krijgen en een eventuele uitbraak hier ter lande zich hooguit beperkt tot enkele gevallen. We moeten het maar afwachten, want in deze tijd ben je onderhand nergens meer zeker van !
Succesvolle Olympiade Nederlandse en Belgische deelnemers
Het liep bij het begin van de Olympische Zomerspelen allemaal niet naar wens. Met het Kruisboogschieten, Judo en Turnen was Nederland geheel uit balans. Met het Openwaterzwemmen was het Sharon Rouwendaal die goud wist te winnen. Bij het Baanzwemmen werd bij deze spelen geen goud behaald en wonnen we met veel moeite en inzet twee bronzen medailles. Heel goed in vorm waren onze roeiers die 4 gouden plakken wonnen, verder 3 zilveren en daarbij ook nog 1 bronzen medaille wisten te winnen. Eerlijk gezegd kende ik dat 3x3 Basketbal niet en voor het eerst zag ik het hier op de Olympische Spelen en meesterlijk vond ik die laatste worp, waarbij Nederland tegen Frankrijk onder volle druk stond en met een worp op afstand in de laatste 20 seconden werden de Fransen verslagen en won Nederland Goud. Wat voor het eerst ook plaatsvond was dat bij de Olympische Zomerspelen bij het Hockey zowel de dames alsmede de Heren een gouden plak wisten te winnen. Voor onmogelijk werd het gehouden dat Sifan Hassan Goud kon winnen met de Marathon en jawel hoor, nadat ze op de 5 en 10 km brons had gewonnen, slaagde zij erin om ook als eerste Nederlander Olympisch Goud te veroveren met hardlopen op deze lange afstand. We stappen even naar onze Belgische buren en zien dat met het Wegwielrennen Goud gewonnen werd door Remco Evenepoel en Brons door Wout Veraert. Een gouden plak werd gewonnen door de atlete Natissatou Thiam, verder won Bashir Abde zilver met de Marathon en bij Taekwondoka was het Sarah Chaâri die Brons won. Een bronzen plak werd bij Judo in de gewichtsklasse van 70 kg gewonnen door Gabriella Willems. Op plaats 1 bij deze Olympische spelen zien we de Verenigde Staten, 2 werd China, 3 Japan, 4 Australië en als eerste Europese land zien we op de 5e plek Frankrijk en Nederland op de 6e plaats is Tweede van de Europese Landen. Grote landen zoals het Verenigd Koninkrijk, Italië en Duitsland staan achter ons. Als Nederland mogen we best trots wezen dat gesteld kan worden dat dat we een echt sportland zijn. Onze Belgische vrienden zaten met diverse sporten in de goede richting en met de volgende spelen zullen ze met atletiek, Hockey en Wegwielrennen opschuiven naar de voorste gelederen!
Olympische zomerspelen 2024 in de Lichtstad Parijs
Officieel worden de spelen morgen op 26 juli 2024 geopend, maar vandaag was er al van alles te doen. Onze Nederlandse dameshandbalploeg wist na een moeizame strijd te winnen van Angola. Door de zenuwen eindigde onze damesploeg van handboogschutters op de 55ste en laatste plaats en deze dames zullen hard moeten werken en zich flink dienen op te peppen om in het verdere verloop van het toernooi zich te verbeteren. De voetbalwedstrijd van Argentinië tegen Marokko werd onderbroken toen op een bepaald moment toeschouwers het veld bestormden. Uiteindelijk was het Marokko dat na twee uur onderbreking na voltooiing van de wedstrijd met 2-1 de match in hun voordeel wist te beslissen. Over veel nieuws tijdens het vervolg van de spelen zal ik verder geen commentaar kunnen geven vanwege dat plaatsing van fotomateriaal op moeilijkheden stuit. Hier met vermelding van resultaten uit het verleden maak ik ditmaal u mogelijk blij en kunt u veel oude herinneringen ophalen en de komende resultaten vergelijken met het OLS-nieuws uit het verleden. Ik wens alle bezoekers van dit net en kijkers naar de sportresultaten van de deelnemers veel plezier. Iedereen strijdt voor het eigen land en ik persoonlijk voor een goed resultaat voor onze Nederlandse en Belgische deelnemers!
Behaalde medailles Ndl: 3 goud, 3 zilver en 1 brons
Van OLS in het Chinese Beijing in 2008 geen staatje
Toen behaalde medailles Ndl : 7x goud, 5 x zilver & 3 bronzen
Sinds ruim een maand hebben we hier ook te doen met een van de varianten van Corona dat te boek staat als het Flirtvirus. Het is een virus met een korte incubatietijd, hetwelk betekent dat je het heel snel van iemand die het onder de leden heeft kunt overnemen. Zoals je weet is een ronddwalend virus ongrijpbaar en mogelijk kan een bepaalde entstof het virus wel wat inbinden, maar het coronavirus met zijn vele varianten is-, om maar een populaire Hollandse term te gebruiken-, niet kapot te krijgen. Wat zijn de besmettingsverschijnselen? Het begint in de regel met keelpijn, hoesten, vermoeidheid, verstopte neus of loopneus, hoofdpijn, spierpijn, koorts, koude rillingen, en je kunt eveneens te maken krijgen met verlies van geur en smaak, kortademigheid en maag en darmklachten. Mensen met onderliggende klachten bv. met hartaandoeningen en longziekte en vele andere aandoeningen die met flirt besmet worden hebben het zwaar te verduren en bij algehele zwakte er zelfs aan overlijden. Momenteel zijn er weinig restricties waar men zich bij besmetting aan moet houden, maar ben je besmet dan is het wenselijk om een paar weken thuis te blijven en nergens heen te gaan. Hier in de buurt en ook bij mijn eigen familie waren personen besmet met Flirt, maar niemand hield zich aan de adviezen die via radio TV en Internet door de gezondheidsdiensten gegeven werden. NIPAHVIRUS: Dit is een virus dat sinds 1999 al bekend is en het zijn vleermuizen die dit virus verspreiden. Voor de vierde keer dwaalt het rond in India. Het is een virus dat zowel mens als dier kan treffen. De incubatietijd bij dieren is vrij kort en het virus kan na een of twee dagen al overgebracht worden. Bij mensen kan het kort of lang wezen en ligt de incubatietijd tussen de twee of 40 dagen. Wat zijn de verschijnselen? Het begint met koorts en vele nare verschijnselen die ook bij andere virussen aan de orde zijn, maar bij het Nipahvirus kunnen de klachten en pijnen overgaan in een zware hersenweefselontsteking, (encefalitus) en in coma geraakt overlijden vele personen aan dit soort virus. Doordat het virus zwaar Pandemisch is, hoop ik niet dat het zover komt dat we hier in Nederland ermee te maken krijgen!