De startpagina voor jong en oud Welkom op dit blog met veel uiteenlopende onderwerpen.
Op rechts van deze site staan
de rubrieken en categorieën
en of u nu onderwerpen zoekt
over ziektes, oorlogen,
politiek, rampen of nieuws
en dies wat meer, u vindt
het allemaal hier op dit
blog van Eef waar u nooit
op uitgekeken raakt!
28-12-2015
Natuurkrachten in laatste decemberdagen slaan wereldwijd toe
Achter de rug hebben we een warme zomer, een regenachtige herfst en een tot op heden zachte decembermaand. In de Verenigde Staten hebben de weergoden fors toegeslagen. Door enkele tornado's zijn er in plaatsen in het zuiden zo'n duizend huizen weggevaagd en door zware regenval zijn er modderstromen ontstaan. Gemeld is dat hierbij een veertigtal mensen om het leven gekomen is. Ook Engeland is door overstromingen getroffen en overal is het leger in actie om mensen te evacueren en probeert men het water te keren of weg te pompen. In Zuid-Australië is men nog steeds bezig om bosbranden te blussen en in te dammen en in Noord Oost Australië (zie inzet) staat een gebied van ongeveer 300 vierkante kilometer onder water. Het water staat niet overal even hoog en op sommige plaatsen waden de mensen door het water om bij hun buren of anderzijds een boodschap over te brengen of hulp te verlenen. Dit is niet zonder gevaar want overal zwemmen in de waterstroom krokodillen en die laten je beslist niet met rust. Zowel in Amerika, alsmede in Engeland en Australië zijn mensen geëvacueerd en hebben hun heil voorlopig gezocht in wat veiliger gebieden. Ook is op vele plaatsen schade toegebracht aan de infrastructuur en zijn de winkels en veel openbare gebouwen gesloten, is er geen verkeer mogelijk en veel communicatiemiddelen en ook het gas en licht zijn uitgevallen. In Australië is men nú in afwachting van een zware cycloon en in Amerika is koning winter op komst. Hier in Nederland houden we tot oudjaar zacht weer maar in de eerste week van 2016 kan de boel wel eens omslaan en krijgen we na wat zware regenval in onze contreien een koudefront op ons afgestuurd en ook te maken met aanvankelijk zware sneeuwbuien en nadien vorst. Vooral het drukke verkeer in de ochtend-en avondspits zal hier last van ondervinden. Extra voorzichtigheid is geboden met het afsteken van vuurwerk, want juist met droog weer is het afsteken gevaarlijk voor branden en bij nat weer blijft er veel onontploft vuurwerk liggen en het zijn vaak kinderen die daar 's anderdaags mee gaan experimenteren met alle gevolgen die daaraan verbonden zijn. Men zij gewaarschuwd! Ik hoop dat we hier in België en de lage landen zonder al teveel narigheid het oude jaar kunnen uitzingen en ik wens al mijn lezers en blogvrienden een gezond en gelukkig nieuwjaar.
Daar heb je die verdomde en alles verslindende spookstorm!
Ook wij moeten binnenkort zo gekleed buitenshuis treden
Elk jaar opnieuw sturen we onze familie, vrienden en kennissen leuke Kerst-en Nieuwjaarskaarten. We wensen ze allemaal een fijn kerstfeest en een gelukkig en gezond Nieuwjaar. Sinds de opkomst van het internet en de mogelijkheden daartoe brengen we onze wensen persoonlijk over of we zenden een leuk mailtje en zo zijn er mogelijkheden ten overvloede. Kerstmis herinnert ons aan de geboorte van onze Heer Jezus en gelovig of niet gelovig dat kind in die kribbe spreekt eenieder aan. Kerstmis is ook de periode dat we hopen dat er overal vrede heerst en in landen waar dit niet het geval is, wordt meestal een bestand gesloten en blijft het tot het aanvang van het nieuwe jaar meestal rustig. De mensheid is volop in beroering en mensen uit oorlogsgebieden of uit landen waar het zout in de pap niet te verdienen is, komen met stromen naar Europa in de hoop daar een nieuw bestaan te kunnen opbouwen. We kunnen stellen dat het jaar 2015 straks de boeken ingaat als het jaar waarin er een complete wereldwijde volksverhuizing plaatsvond zoals nog nooit eerder in de geschiedenis der mensheid is voorgekomen. Zowel de Europese gemeenschap alsmede veel landsregeringen en vele gemeenten voelen zich voor moeilijkheden gesteld en diverse conflicten hebben er al gespeeld met burgers die deze vreemdelingen hier niet wensen. Zolang ik leef ben ik ook altijd voor vrede en gerechtigheid geweest, maar nu inmiddels op hoge leeftijd en terugkijkend naar het verleden is het al die tijd bij een wens gebleven en zijn er wereldwijd gezien nooit jaren geweest waar de mensheid het allemaal met elkaar konden vinden en de wereld er echt vredig uitzag. Toch die hoop en hunker naar een betere maatschappij moeten we nooit opgeven, want hoop verloren, alles verloren. We zijn voor ons nageslacht verplicht om door te gaan en met ons allen moeten we proberen de wereld leefbaar te houden en dat bereiken we niet door overal tegen te protesteren en uitsluitend voor onszelf het onderste uit de kan te halen. Veel landgenoten zijn niet gelukkig met de huidige maatschappijbestuurders en ook deze leiders moeten bedenken dat zij verplicht zijn het volksbelang te dienen en niet gekozen zijn om hun eigen belangen veilig te stellen. Ik wens u allemaal mooie Kerstdagen, een gezellig Oud-op-Nieuw en een gezond en een in alle opzichten gelukkig 2016.
Afgelopen woensdag heb ik dit Kamerdebat over de Teevendeal op de voet gevolgd en ik heb hier dezelfde mening over als de schrijver, televisie-en radiomaker Theodor Holman (zie inzet) die dagelijks op velerlei gebied zijn mening over bepaalde zaken weergeeft in zijn dagelijkse column in Het Parool. Hierbij wat citaten uit zijn artikel van 17 december: Een motie van afkeuring; ik zit er de hele tijd op te kauwen. De regering keek aan tegen een motie van afkeuring, maar die werd weggestemd, dus...ja, dus wat? Helemaal niks. Was die motie van afkeuring aangenomen, dan was er niets gebeurd, en nu hij is verworpen, gebeurt er dus ook niets. 'Zo'n motie van afkeuring komt toch als een mokerslag voor het kabinet', ijlde iemand uit Den Haag' Waarom? Theodor Holman vraagt zich hier dus af, bij wie of waar Rutte zijn geloofwaardigheid heeft verloren? Ik kan het niet bedenken wordt er gezegd. Ik citeer hierbij Holman verder: Geloofwaardige politiek is iets dat na 'hier ligt' op een door onkruid overwoekerde steen op een kerkhof. Die motie van afkeuring toonde lafheid, want niemand wilde dat het kabinet zou vallen en dit in verband met de vermoedelijke winst die Geert Wilders dan zou halen. Daarom moest Rutte met z'n handjes op z'n rug aanhoren dat hij geen appeltjes mag stelen, op verzoek 'het spijt me 'zeggen('het spijt me meester'), waarna hij weer op z'n landje mocht voetballen. In opspraak: Op 15 januari moeten enkele VVD-bestuurders van de gemeente Stichtse Vecht voor de rechtbank in Arnhem verschijnen voor ambtelijke lekkage m.b.t een burgemeestersbenoeming en ook in het geding is een handel in drugs eveneens met betrekking tot dezelfde bestuurders. Vermeend verkeerd bestuurlijk toezicht van een prominente VVD-toezichthouder, waar verschillende kranten onlangs gewag van maakten (zie mijn artikel van 2 december jl. in nieuwsgaring) komt t.z.t. ook nog aan de orde. Het is een schande wat er allemaal op politiek gebied gaande is en dit kan en mag zo niet verder gaan. We blijven u van alle verdere ontwikkelingen op de hoogte houden.
Op 10 december 1665 werd door Raadspensionaris Johann de Witt en Admiraal Michiel de Ruyter het Korps Mariniers opgericht. Het was in deze Gouden Eeuw dat Nederland een handelsnatie was en onze handelsvloot voor piraten en andere belagers beschermd moest worden. Ook nu nog is het de taak van de mariniers onze democratie te beschermen. Alleen zijn de taken wat verlegd, uitgebreid en ruimer geworden door bescherming van de Europese Unie en ook beschermen we de grenzen van onze NAVO partners. Het Korps Mariniers is het oudste krijgsmachtonderdeel van ons land dat wereldwijd bekend is om haar kunde, discipline en kameraadschap. Ondanks de vele bedreigingen in deze wereld kunnen we onze mariniers, internationaal verenigd in NAVO verband in Special Forces Troops ter bescherming van de aangesloten Europese landen en onze geallieerde bondgenoten, rekenen tot onze belangrijkste vrienden van de democratie. Onze Marine onderhoudt ook hele nauwe banden met Engeland en al jaren hebben we een gesloten uitwisseling-en vriendschapsverbond met Groot Brittannië. Gisteren werd in de aloude mariniersstad Rotterdam op de Cool-Singel een defilé gehouden waarbij 2000 mariniers aan deelnamen. Vooraf was er een toespraak van onze defensieminister Jeannine Hennis-Plasschaert waarin zij in haar speech veel lof toezwaaide aan dit korps dat tot op de dag van vandaag ons land trouw gediend heeft en in nijpende situaties ons land wist te beschermen. Hieronder treft u enkele foto's aan van deze gedenkwaardige dag. Bekijk: https://www.defensie.nl/actueel/nieuws/2015/12/12/350-jaar-korps-mariniers-gevierd-op-coolsingel en bekijk eveneens de video-opname
Prominenten die het defilé afnamen Boven muziekkorps, beneden groet aan korpsvaandel
Op alle niveaus hebben we wereldwijd te maken met een voortschrijdende integriteitscrisis van leidinggevende figuren en wat zo frustrerend is dat wij burgers van al die ontsporingen het gelag moeten betalen. Onvoorstelbaar is ook het feit dat de meeste ontspoorde bewindslieden gewoon op hun post kunnen blijven zitten of aftreden zonder er geldelijk op achteruit te gaan en zelfs soms nog promotie maken door na volledig gefaald te hebben hogerop komen door een controlerende functie in het zakenleven of anderzijds. Gewoon burgerlijk uitgedrukt: ,,Bij ernstig falen houdt men een machthebber toch de hand boven de kop en valt men elkaar niet af"! Waarom niet? Men weet teveel van elkaar en dus kan men zo'n oplichter of machthebber niet zomaar in een verdomhoek gaan plaatsen. In de ambtelijke wereld speelt het zachte pluche en een vooruitzicht op een goed pensioen een rol en klokkenluiders die wantoestanden signaleren worden ontslagen of belanden met een burn-out in de ziektewet en komen nooit meer aan de bak. Al die wantoestanden, onzakelijke deals, geldverspillingen, onwenselijke bijbaantjes van regeringsleiders, waarbij belangenverstrengeling in het spel is of bevoordelingen van familieleden, vrienden of kennissen is niet reëel en doet afbreuk aan alle normen en waarden. Hier in de bureaukast heb ik enkele dossiers liggen, daterend van vlak na de Tweede Wereldoorlog tot heden, en meer dan 500 personen staan daarin genoteerd van hoge functionarissen die overal de boel belazerd hebben en van degenen die nu nog in leven zijn trekt eenieder een fors wachtgeld of sommige zelfs een vet pensioen. Het loopt echt de spuigaten uit en steeds probeert men met volksverlakkerij het volk, ditmaal hier in Nederland, met een belastingpresentje, in toom te houden. Wat de burger nog niet weet is dat in 2016 verzekeringen, energiekosten en gemeentelijke lasten aanzienlijk omhoog gaan en wat u meer in uw loonzakje ontvangt dubbel en dwars opgaat aan al die verhogingen. De laagstbetaalde categorie, zoals ouderen zonder pensioen, chronisch zieken en uitkeringstrekkers zullen al die burgerlijke lasten dan niet meer op kunnen hoesten en zijn tot de bedelstaf gedoemd. Momenteel speelt een grote dealaffaire met een persoon uit de criminele drugwereld hier ter lande een grote rol met betrekking tot het vertrouwen in onze regeringsleiders. In september 2012 hadden we in Kekerdom de kwestie van toprechercheur en wiethandelaar Jan Petter die zich in een conflict met zijn partners zichzelf en zijn twee kompanen, René van Wijdeven en sportinstructrice Ine Kee van het leven beroofde. Na deze affaire was horen, zien en zwijgen een pre voor de doofpot en nooit zijn alle feiten boven water gekomen. Al bijna drieëntwintig jaar loopt er met de undercoveractie erbij een affaire met voormalig drugcrimineel Cees H, alias Cees puk (zie inzet) en vanmiddag is hierover in de Tweede Kamer een debat naar aanleiding van aanvullende geldelijke gegevens die voorheen niet bekend waren. Zie voor wat aanloopgegevens over deze affaire: http://panorama.nl/blog/magazine-blog/moet-fred-teeven-hangen.html en http://www.camilleri.nl/2010/01/cees-puk-helman-1952 en wilt u een volledig kort overzicht hebben over alles wat er gespeeld heeft in deze affaire ga dan naar: http://nos.nl/artikel/2074020-wie-is-wie-in-rapport-over-teevendeal.html
TEEVEN MET ZIJN OPPERBAAS OPSTELTEN WAT OUDERE GEGEVENS
Op 21 april van dit jaar werd de 94-jarige Oskar Gröning, voormalige oud-SS'er en boekhouder (Buchführer) van Auschwitz, voor zijn medeplichtigheid en schuld aan de gebeurtenissen in het vernietigingskamp Auschwitz door het gerechtshof in Lüneburg veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Vandaag stond de voormalige 93-jarige SS'er en oud treintransportbewaker Reinhold Hanning (zie foto uit die tijd) voor het gerecht en ook hem staat eenzelfde lot te wachten. Vanaf januari 1943 tot juni 1944 was hij in Auschwitz opzichter bij de aankomst van de treinen met gevangenen. Directe medewerker bij het vergassen van joden en andere gevangenen was hij dus niet. In zijn rechtbankverweer voerde hij dit ook aan en deelde mede dat Auschwitz voornamelijk een aankomstkamp was en dat veelal in Birkenau de gevangenen vergast, gefusilleerd of op een andere wijze om het leven gebracht werden. Onvoorstelbaar dat wereldwijd zoveel van die oude kampbewakers nog in leven zijn. Kennelijk hebben al die gasten geen geweten en wroeging van hun daden en genieten de meeste van die schavuiten van een vet oorlogspensioen. De Duitsers hadden in de vernietigingskampen een systeem opgebouwd waarbij de ontvangst van de gevangenen door Duitsers waargenomen werd, de bewaking overgelaten werd aan vnl. Oekraïense SS'ers en ook onder de gevangenen werden hulpknechten aangewezen als kapo of als gaskamer-en gasovenmedewerker. Om te overleven moest je als aangewezen gevangene wel meedoen, want anders ging je er ook aan. Een vreselijke tijd waar aan al die herinneringen schier geen einde schijnt te komen en ook nu leven we weer in een onzekere tijd, van als het ware een wereldwijd vernietigingskamp van plots opduikende terroristen, waarin je onderhand geen dag zeker van je leven meer bent.
Zoals ik al vermeldde in mijn beveiligingsstukje op 25 november jl. bestaat het kader van de terreurgroep ISIS voornamelijk uit oudgedienden uit het leger van de voormalige Iraakse president Saddam Hoessein. Hoessein voornoemd was Soenniet en alle personen die deze islamitische leer en stroming aanhielden werden na de val van Saddam uit het leger ontslagen en de grootste andere stroming-de Sjiieten-werden in het nieuwe 'vrije' Irak de baas. Soennieten en Sjiieten huizen in bijna alle Midden-Oosten landen en ook onder de huidige vluchtelingen zitten die stromingen. Dan zijn er ook nog burgers in die landen die zich Peshmerga's noemen en Koerden die voornamelijk verspreid zijn over Irak, Iran, Turkije, Syrië en verder over vele andere landen. Deze laatste groepen strijden voor vrijheid en willen graag weer terugkeren na een vrij Koerdistan of naar hun oude woonoorden. Bij de val van het Ottomaanse rijk is er een verdeling gekomen waarbij grote minderheidsgroepen verjaagd, verspreid of zelfs uitgeroeid werden. Zoals nu de zaken ervoor staan is Turkije onze NAVO-bondgenoot en zijn we verplicht hun bij te staan indien ze belaagd worden. Turkije moet niets weten van de Koerden en is momenteel verwikkeld in een grote binnenlandse strijd met dit volksgedeelte. Turkije is geen lid van de EU, maar wordt sinds kort ook door deze organisatie gesteund, omdat ze voor veel geld bereid zijn concessies te doen met betrekking tot het vluchtelingvraagstuk, waardoor onze contreien ontlast worden.. Pas terug hebben we de Peshmerga's nog gesteund in hun strijd tegen de terreurorganisatie ISIS en ook de Iraakse Koerden. De Turkse president Tayyip Erdogan, onze NAVO vriend, die pas terug een Russisch gevechtsvliegtuig heeft laten neerschieten denkt overal anders over en gaat nu min of meer met grondtroepen 'Mosul' bevrijden om vooral zeker te zijn van goedkope olieleveranties. Veel landen bestrijden de organisatie ISIS en willen deze in hun ogen grote terreurorganisatie volledig oprollen en ook de Syrische president Assad van zijn 'troon' stoten. Of dat samen met onze Turkse vriend Erdogan erbij op korte termijn gaat lukken lijkt me echt onwezenlijk en misschien zou een verkeerd gegooid Russisch bommetje wel eens de aanleiding kunnen wezen tot een Derde Wereldoorlog. Nederland gaat binnenkort ook bombardementen boven Syrië uitvoeren. Mediaberichten over onschuldige burgerslachtoffers in de Iraakse en Syrische steden worden achtergehouden. Wat ik wel weet is dat men al die gevallen onschuldige burgers in wat voor Syrische of Iraakse stad ook gewoon telt bij het aantal gesneuvelde IS-strijders. Nederland, wens ik straks veel succes bij de bombardementen die ze in een Oud-op-nieuw offensief willen gaan uitvoeren boven Syrië. De oosterling is wat anders georiënteerd als wij westerlingen en net als bij de Italianen kennen zij onder het motto van: "Oog om Oog, Tand om Tand de bloedwraak." Ook hier in Nederland wonen veel mensen uit deze gewesten en als er iets met hun familie daar gebeurt zijn ze op grond van hun geloof of andere instelling verplicht om wraak te nemen. Meestal is die wraak niet tegen de autoriteiten gericht, maar zijn het totaal onschuldige mensen kort in hun buurt die het ontgelden moeten en daarvan het slachtoffer worden.
IS-DOCUMENT WAARUIT TE LEZEN VALT NIET TE DOEN TE HEBBEN MET EEN STELLETJE KWAJONGENS
Lange tijd bracht ik elke week in de speciale rubriek nieuwsgaring alles op nieuwsgebied en soms was ik er-dankzij mijn relaties-nog eerder mee dan menig gerenommeerd dagblad. Niet dat ik er nu mee achterop loop, maar ondanks dat ik veel tijd aan het wereldgebeuren besteed is alles moeilijk bij te houden en moet je je keuzes maken. In veel aparte rubrieken of algemene rubrieken heb ik dit verwerkt. Bijzondere ontdekking in Boedapest: Het is al nieuws van een paar weken terug, maar zeker mijn mening en het vermelden waard. In elke aflopende oorlog worden belangrijke kunstwerken of documenten vernietigd of door de verliezende partij zodanig opgeborgen dat ze onvindbaar zijn. Op tv zie je vaak frontberichten van IS-strijders die prachtige monumenten vernietigen, maar alles wat ze in die musea of anderzijds vinden wordt verzameld en op de Arabische marktplaats verkocht. Nog pas terug was er een Nederlandse Marechaussee die de plaats bezocht had waar de MH17 was neergestort en daar enkele coryfeeën had meegenomen en deze op het internet voor veel geld aangeboden had; niet erg piëteitvol! Als oorlogsjeugd waren wij er ook als de kippen bij als bij een luchtgevecht een vliegtuig neerstortte en ook wij namen van allerlei dingetjes mee die we goed gebruiken konden en vol trots aan onze vriendjes konden laten zien, maar dat is nog heel wat anders als nu in een vredessituatie met veel persoonlijk en het eigen land betreffende leed. Toen de Duitsers de Tweede Wereldoorlog dreigde te verliezen hebben ze ook van alles weggemoffeld en vaak zijn die voorwerpen vele jaren nadien weer boven water gekomen. In Boedapest vond men onlangs achter een muur van een gewoon huis 6300 documenten die sloegen op de jodenvervolging in Hongarije. Al deze documenten-nog in zeer goede staat-zijn naar een oorlogsdocumentatiecentrum gebracht en worden daar nauwkeurig bestudeerd en opnieuw gearchiveerd. Deense internist dokter Götzsche : Deze internist heeft een langdurig onderzoek gedaan naar doodsoorzaken en is tot de conclusie gekomen dat na kanker, hart & vaatziekten medicijngebruik op lange termijn doodsoorzaak nummer drie is. SP-congres: Dit vond plaats op zaterdag 28 november en voor de aftredende Jan Marijnissen werd door de congresleden uit de twee kandidaten Sharon Gesthuizen en Ron Meyer laatstgenoemde met 59 procent van de stemmen gekozen tot de nieuwe voorzitter van de SP. Dode walvissen: In een afgelegen Fjord in Patagonia in het zuiden van Chili heeft men 337 dode walvissen gevonden. Het is de grootste walvissterfte ooit en men gaat nu onderzoeken wat daarvan de oorzaak is. Het zal me niet verwonderen als men constateert dat dit komt door gedumpt radioactief afval in de zee. Met belangstelling volgen we het onderzoekstraject! Vanmorgen spoelde op het Nollestrand te Vlissingen een dode griend aan met een lengte van 5 meter. Nog niet zo lang geleden spoelde 10 van die grienden aan op een strand van de Noord-Franse badplaats Calais. Mogelijk hoorde de aangespoelde griend hier in Vlissingen eveneens tot deze groep. In een laboratorium in Utrecht wordt onderzocht waaraan deze dolfijnachtige vis is overleden. Aspirant lid NAVO: Het Balkanland Montenegro is uitgenodigd om als 29e lidstaat in de NAVO-gelederen te worden opgenomen; de Russen voelen dit aan als een ernstige bedreiging van hun toezicht op de landsgrenzen en staten uit hun buurt en laten als dit lidmaatschap doorgaat het er niet bij zitten. Slotervaartziekenhuis in Amsterdam: Dit ziekenhuis is al jarenlang in opspraak door een verkeerde beleidsvoering, door allerlei vreemde manipulaties, zo bv. met overtollige Heroïnefabricage, en nu is ook in opspraak Sander Spijker, de man van onze minister van Volksgezondheid Edith Schippers, die daar enkele jaren toezichthouder bij dit ziekenhuis was. Mannelijke en vrouwelijke hersens: Lang heeft men gedacht dat mannen hele andere hersens hadden dan vrouwen, maar een onderzoek van een of andere bolleboos heeft uitgewezen dat allebei de hersenen geen haar verschillen. Dit zou je niet zeggen als je onderstaande foto van Paris Hilton bekijkt, want die weet die mannelijke hersens in haar nieuwe outfit danig op hol te jagen.
Onder de darters neemt Michael van Gerwen een aparte plaats in. Het is een darter die kennelijk van een andere planeet afkomstig is en met zijn mooie voornaam zou ik hem wel de dartengel willen noemen. Michael is een spontane en altijd enthousiaste jongeling die altijd een toontje hoger weet te zingen dan zijn tegenstander. Steeds weet hij in de laatste paar sets zijn zenuwen volledig onder controle te houden en als het wat minder loopt, slaat hij plots toch zijn slag. In de dartwereld lopen veel dartcracks rond. We kennen allemaal de kasteelheer Phil Taylor met zijn vele titels. Dan is er nog die carnavaleske Schot Peter Wright, de altijd goedgemutste Gary Anderson en die flegmatieke Engelsman Adrian Lewis en die onberekenbare Belg Kim Huybrechts. Nederland beschikt over een tiental goede darters die in elk toernooi hun mannetje staan, maar geen een van allen hebben zij de klasse die onze dartengel Michael bezit. Raymond van Barneveld was eerst onze eerste man, maar de jaartjes beginnen mee te tellen en de dartwereld wordt momenteel overspoeld met talenten die allemaal in staat zijn een partij van een gerenommeerde tegenstander te winnen. Ook Jelle Klaassen speelt een sterke partij en Good old fellow Michael van de Voort wint met zijn routine af en toe verrassend ook nog wel eens een dartpartij, maar geen een van allen weten ze tot een finaleplaats door te dringen. In het laatste toernooi heb ik die Benito van de Pas een paar goede partijen zien spelen, maar toen het er op aankwam, faalde hij volledig; toch is het een darter met toekomst, alleen fysiek moet hij zijn heil gaan zoeken bij een goede coach en kan hij na van Gerwen de nummer twee op de wereldranglijst worden. Onze Michael heeft het gepresteerd om dit jaar het EK-darten te winnen, vervolgens won hij de World Series of Darts, de Grand Slam of Darts en het Players Champignonship Finals. Met grote belangstelling kijken we uit naar het wereldkampioenschap darten dat op 17 december aanstaande start in het Alexandra Dart-Palace in Londen. Ingeschreven voor dit toernooi zijn 72 darters, waaronder een tiental uit Nederland en het zal me niet verwonderen dat Michael van Gerwen de wereldtitel darten daar in dat Engelse dartpaleis eveneens aan zijn palmares gaat toevoegen. We hopen dat het een fijn wereldkampioenschap zal worden waar iedereen die van darten houdt met volle teugen kan genieten.